Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• @isik hayırlı olsun dostum darısı bize umarım iyi gecer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isik hayirli olsun, ABD'ye hosgeldiniz.

• @Gezzio merhaba.Ilk giriş çıkış yaptıktan sonra.2.girisinizde green card yanınızda olmadan mi sadece immigrant vize ile giriş yaptınız?onu anlamadım.

• ⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@Gezzio merhaba.Ilk giriş çıkış yaptıktan sonra.2.girisinizde green card yanınızda olmadan mi sadece immigrant vize ile giriş yaptınız?onu anlamadım...

....pasaporta bir yillik vize vuruldugunu zannediyorum,green card olmadan bu vize ile girisi cikis yapildigini zannediyorum..

• Vize yanına vurulan damga, vizenin 1 yıl boyunca green card yerine geçmesini sağlıyor. ABD'ye giriş dahil green card gereken her işlemde kullanılabilir bu süre içerisinde. Vizede yazan "Upon endorsement serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 year" bu anlama geliyor. (I-551 = Green Card)

• @AYSY33 @sir-altan Evet, ilk girişte damga vurulan göçmen vizemle giriş yaptım ikinci girişimde de. @isik'in söylediği gibi ilk girişte pasaporttaki göçmen vizesine "admitted" damgası vurulduğunda ki bu "endorse" edilmiş demektir, o vize bir yıl boyunca yeşil kart yerine geçiyor.

• Merhabalar. Ben 1 Mart 2022 de Houston'a ilk girişimi yapmayı planlıyorum. Lufthansa Havayollarından İstanbul-Frankfurt-Houston transit bileti alacağım. Green Card fiziksel olarak elimde yok fakat pasaportumda 20 Mart'a kadar geçerli vize var. Bu durumda Frankfurt'ta vize sorunu yaşar mıyım? Bilen biri varsa yardımcı olur musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@peace777 ilk girişlerini transit uçuşla yapan arkadaşlarımız oldu ancak; uçuş regülasyonları sıklıkla değişiyor ve son covid varyantı sebebiyle bazı ülkeler karantina uygulayabiliyorlar.

tavsiyem, havayolu firmasından ve ilgili transit ülkenin regülasyonlarından bu kuralları kontrol edin.
    bu başlıkta da son kurallarla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3407/uçuslara-i̇lişkin-yeni-kurallar-ac-covid19?_=1639544311422

şimdiden iyi yolculuklar

• @gucarslan yanıtınız için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

özellikle new jersey gelicem kimseyi tanımıyorum nerede kalıcam diyenler yada ben nasıl adapte olucam diyenler için işte size destek bize gelmeden önce yada gelmeden bize ulaşsınlar ki bizler kucaklayalım diyor.

• @ayvalik10 Bu videodaki kişinin adı iyi yerlerde geçmiyor. https://www.trhaber.com/gundem/fetode-para-ve-guc-savasi-hepsi-gulen-in-olmesini-bekliyor-h7237.html

Benim ABD'e gelecek vatan sever arkadaslara tavsiyem kimseden yardım beklemesinler ABd suan gizli terörist kaynıyor veya çok iyi araştırsınlar herkesle burada arkadaş olmaya gelmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicely ben sadece videoda ki samimiyetine göre paylaştım tabiki de kimseye bağlanmak hemen olmaz çok haklısın bu konuda

• @ayvalik10 SENI BİLİYORUZ DOSTUM - SIKINTI YOK - AMA BİLMEDİĞİZ KİŞİLERDEN YARDIM BEKLEMEYIN BENDEN SOYLEMESI...KENDİ BAŞINIZA BİR ŞEYLER YAPIN.

• 27 Aralık günü bostondan ilk girişimizi yaptık. Adanadan sabah 9.45 uçağıyla istanbula geldik işlemler yetismez düşüncesiyle 4.5 saat bosluk bırakmıştım boston ucusuna ama sanki 1 saat bile fazlasiyla yeterli olurdu (tavsiye değildir duruma gore değişebilir. Pasaport kontrolde hiç sira yoktu). Pasaport kontrole geldik yurtdışı çıkış harcı hiç sorulmadi immigrant vizesini bildiği belliydi. Direk geçtik. Daha sonra uzun bekleme süresi başladı. Havalimani içerisinde oturacak yer bulmak çok zor her yer dolu. Cafeler var onlarinda oturma yerlerini kullanabilirsiniz. Herşey çok pahalı 1 küçük su 15 tl. Ayrica havaalani icerisindeki lcwaikikinin yaninda ucretsiz su var. Uçuş saatinden 1.5 saat kadar önce biniş kapısına geldik gözen kontrolde tüm çantaları arıyorlar. Size ordada bir adres soruyorlar gideceğiniz. Uçağa bindik ve yaklaşık 10 saatte bostona indik yarim saatlik pasaport sirasindan sonra gorevlinin yanina ulastik hemen zarflari ve pasaportlari verdik. Fotograflarimizi çekti sari zarflari aldi sisteme birseylee girdi. Adresi degistirmistik teyit etmesini istedik ve tabiki de eski adresi söyledi bizde telefona yazdığımız adresi verdik ve bilgisayara yeni adresi girdi (Fakat bugun uscis hesabimdan kontrol ettiğimde adreste sokak ismini eksik yazmış ben tekrar duzelttim birde eski adresteki arkadasin ismi kalmış onuda degistirdim inşallah sorun olmaz). Ardından bagajları aldik yarim saat sürdü o da. Perşembe günü banka hesabı actirmak icin bofaya gittim pasaport ve Türkiye kredi kartı yeterli oldu. Secured card da verecekti. Ben bu karti burda kardeşime verecektim ve biz buraya yerlesene kadar benim için kredi skoru oluşturacağını düşünmüştüm fakat bunun için ssn update etmesi gerekliymiş kredi skorunun işlenmesi için. Ssni telefonla soylesem veya kardeşim getirse olmazmi dedim olumsuz yanıt aldim.bende ssn gelene kadar kalamayacagim için yok yere okadar sure her ay 12 dolar boşa ödememek için hesap açılışından vazgeçtim.

Edit: Girişte pasaport kontrolde yanınızda yiyecek var mı diye soruldu evet valizlerde var dedik. Herhangi bir şey demedi. Para ne kadar var diye sordu söyledik. Başka bir odaya vesaire götürülmedik. (Unuttuklarımı ekledim)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn tebrikler, artık resmi olarak yasal bir göçmen oldunuz. deneyimlerinizi aktarmaya devam edin lütfen 🙂 sonraki süreçte de bol şans diliyorum..

• ⭐⭐⭐⭐

En kısa zamanda ben de bu sayfanın diğer versiyonunu yani "Göçmen Olmayan Vize ile ABD'ye İlk Giriş" başlığını açmak istiyorum. Zaman daralıyor tabi ben de daralıyorum. Bu saatte burada olmamdan anlamışsınızdır. Geceleri uyuyamıyorum, sabah olmadan uyanıyorum. Gerçekten çıldıracağım gibi hissediyorum. Hakkımızda hayırlısı.

• @denizci10 yapma be - yaa sabır biz ne yapalım- dolar bu fiyatta eskiden gidiyorduk artık gidemiyoruzda 😕

• @srhnkskn darısı bize - başarılar dilerim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@serkanist Allah koalylık versin. Zor tabi bu şartlarda dolar almak ve gitmek imkansıza yakın. Herkesin gönlüne göre olsun her şey.

• @denizci10 aynen oyle gc zorr artık 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |