Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lonewolf, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

marım bu süre

tebrikler 🙂 bunca zahmetten ve bekleyişten sonra sorunsuz bir şekilde giriş yapmış olmanız sevindirici.

• @Ryback @fetihy @arkben çok sağolun, teşekkürler

• @gucarslan teşekkürler, DV2020 zorluklarla ve mücadelelerle dolu bir dönem oldu, bugünlere gelmek de hiç kolay olmadı, ne mutlu ki sürecimi şu ana kadar arzu ettiğim şekilde tamamlayabildim.

• @Mihok gözünüz aydın, merak ettim de, mülakatta miami için ne kadar para gösterdiniz bankada? Benim Orlando için ne kadar göstermem lazım sizce?

• @Joey Mart ayında mülakatta Miami için 3 kişi 27K ( kızım 3 yaşında idi) göstermiştik. vizemiz onaylanmıştı.

• @hope34 orlandoya tek gidip 10k göstersem kabul ederler mı acaba?

• @Lonewolf hayırlı olsun 🙂

• @crazycells benim anlamadığım vize ile ABD’ye bile giriş çıkış yapılabiliyor ama oraya giden insanların yazdıklarına bakıyorum Green cardı henüz kendisine ulaşmadığı için çocuğunu okula kaydedemeyen var başka başka sıkıntılar yaşayan var yazılan ile uygulama farklı mı o zaman Ülkede ya da tedbir amaçlı mı gibi gibi anlamadım🤷♀

• @Joey, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@Mihok gözünüz aydın, merak ettim de, mülakatta miami için ne kadar para gösterdiniz bankada? Benim Orlando için ne kadar göstermem lazım sizce?

Ben Houston a gideceğimi söylemiştim. Mülakatta. Araç ve 15k dolar göstermiştim. Orlando için 15k yeterli olur diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eesra, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@crazycells benim anlamadığım vize ile ABD’ye bile giriş çıkış yapılabiliyor ama oraya giden insanların yazdıklarına bakıyorum Green cardı henüz kendisine ulaşmadığı için çocuğunu okula kaydedemeyen var başka başka sıkıntılar yaşayan var yazılan ile uygulama farklı mı o zaman Ülkede ya da tedbir amaçlı mı gibi gibi anlamadım🤷♀

Tam olarak hangi bilgiden bahsettiginizi bilemiyorum maalesef. Ama pasaporttaki vize resmi olarak Green Card yerine geciyor. Dolayisiyla Green Card'in kendisi gelene kadar bu belgeyi kullanabilirsiniz. Gerekirse resmi siteden ciktilari alip bu uygulamayi bilmeyenleri egitebilirsiniz 🙂

• Dostlar, (DV-2020) vizemizi çok şükür aldık, ancak forumu bir süre takip edemedim, 31 ARALIK GÖÇMEN GİRİŞ YASAĞI hala devam ediyor mu? Yukarıdaki sayfalarda bazı arkadaşların Amerika'ya giriş yaptıklarını görünce sormadan duramadım. Sevgilerimle...

• @TURKEYANDUSA 23 Nİsan öncesi vizesi olanlar gidebiliyor. yani ilk durdurma kararından önce vize alanlar. bende o şekilde gittim geldim.

• Merhabalar, evli ve 1 çocuklu, 2021 GreenCard eşime çıktı, süreç devam etmekte ve mail beklemedeyiz, numaramız 22xxx, fakat şuan eşimle resmi olarak boşanma sürecindeyiz. Yine de gitmek için nasıl bir yol izlemeliyim, şansımı kaybetmemek adına. vize görüşmesi eşim ve çocuğum da gelmek zorunda ona çıktığı için onu biliyorum, sonrasında USA e eşim gelmek istemeyecek vs, hangi adımlar yapmam gerekir, illa onunla birlik te ilk girmek zorunda mıyım, greencard elimize geçene kara USA de beklemek zorunda mıyım vs,

• @Cemil-Hacioglu, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhabalar, evli ve 1 çocuklu, 2021 GreenCard eşime çıktı, süreç devam etmekte ve mail beklemedeyiz, numaramız 22xxx, fakat şuan eşimle resmi olarak boşanma sürecindeyiz. Yine de gitmek için nasıl bir yol izlemeliyim, şansımı kaybetmemek adına. vize görüşmesi eşim ve çocuğum da gelmek zorunda ona çıktığı için onu biliyorum, sonrasında USA e eşim gelmek istemeyecek vs, hangi adımlar yapmam gerekir, illa onunla birlik te ilk girmek zorunda mıyım, greencard elimize geçene kara USA de beklemek zorunda mıyım vs,

İlk girişi asıl talihli ile yapmak zorundasınız. Gir çık yaparsınız Amerikada beklemenize gerek yok ama Amerika dışında geçirdiğiniz süre 6 ayı geçerse tekrar girişte sorun yaşayabilirsiniz. Bu ilk seferde olmaz belki ama sürekli hale gelirse sorun yaratabilir.

• @srhnkskn teşekkürler, o zaman ilk girişte beraber girmek şart, sonrası eşim geri döner, gelmek istemiyor zaten, ama benim için problem olmaz, green card ta bana ulaşır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemil-Hacioglu, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@srhnkskn teşekkürler, o zaman ilk girişte beraber girmek şart, sonrası eşim geri döner, gelmek istemiyor zaten, ama benim için problem olmaz, green card ta bana ulaşır

hiçbir sorun olmaz. asıl talihli ile birlikte girdikten sonra süreç eşler için ayrı ayrı ilerliyor zaten. eğer eşiniz de ileride hakkını kaybet istemiyorsa -ki kişisel tercihidir- onun için de re-entry permit seçeneği değerlendirilebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemil-Hacioglu, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhabalar, evli ve 1 çocuklu, 2021 GreenCard eşime çıktı, süreç devam etmekte ve mail beklemedeyiz, numaramız 22xxx, fakat şuan eşimle resmi olarak boşanma sürecindeyiz. Yine de gitmek için nasıl bir yol izlemeliyim, şansımı kaybetmemek adına. vize görüşmesi eşim ve çocuğum da gelmek zorunda ona çıktığı için onu biliyorum, sonrasında USA e eşim gelmek istemeyecek vs, hangi adımlar yapmam gerekir, illa onunla birlik te ilk girmek zorunda mıyım, greencard elimize geçene kara USA de beklemek zorunda mıyım vs,

Eger talihli kisi kabul ediyorsa, hep beraber vize alabilirsiniz. Sonrasinda ise ilk girisi talihli yapmak zorunda, siz ya kendisiyle ya da ondan sonra giris yapsaniz da olur. Zaten ilk giristen sonra kendinize ait bir Green Card'iniz olacak, sonrasinda surecte problem yasamazsiniz.

• @Cemil-Hacioglu Asiltalihli olan esinizile beraber ilk girisi yapmaniz gerekecek. Sonrasinda GC her aile ferdi icin ayri ayri gelecek ve bireyler kendileri icin sorumlu olacaklar. GC basilana kadar Amerikada kalmaniza gerek yok, ilk giris icin vermis oldugunuz adrese postalanacak.İlk giris icin verdiginiz adres tanidiginiz bir arkadasiniz olur ise size postalayabilir ya da ikinci girisinizde alabilirsiniz. İlk girisiniz esnasinda pasaportunuza vurulacak olan damga 1 sene GC yerine geciyor. Esiniz ya Cihan beyin dedigi gibi re-entry permit alabilir , daha sonra fikrini degistirebilir dusuncesi ile ya da GC iade ederek vize sahibi olabilir.

• This post is deleted!

• Tum forum kullancilarina selamlar,

Gecen hafta Amerika'ya ilk girisimi gerceklestirdim ve daha erken yazamadigim icin kusura bakmayin. Oncelikle normalde esim ve cocuklarimla gelmem gerekiyordu fakat ilk vizemizin suresi dolunca tek basima gelmeye karar verdim ve simdi ailem Turkiye'de ben ise Amerika'dayim. Insallah bir kac yil sonra hep birlikte gelmis olacagiz.

Oncelikle stressli olacagini dusundugum bir yolculuga ciktim fakat ucak seyahatim oldukca rahatti cok kalabalik olmadigi icin insanlardan biraz ayri oturma imkanim olmustu. Ucakta ilk binisde elimize bir kagit tutusturdular ve doldurmamizi istediler koltuk numarasi ucus bilgileri gideceginiz yer ve telefon gibi fakat halen benimle duyor.

Hic acele etmeden yavas yavas pasaport kontrolune gectim hic sira yoktu daha onceki seyahatlerimde 2.5 saat bekledigim bile olmustur ilk kez boyle bir sey basima gelmisti. Pasaport kontrolu sirasinda bir bayan belgelerimi istedi teslim ettim. Parmak izini alip gonderdi sanirim 3-4 dakika kadar surdu. Ailen nerde diye sorar diye bekliyordum fakat maskemi dahi indirmeden Amerika'ya giris yaptim.

Pasaportta beklemedigim kadar sureyi arac kiralama bolumunde harcadim diyebilirim. Nedense herkesle ayni firmadan kiralama yapmisiz ve beklemek zorunda kaldim. Bir dahaki seyahatimde kesinlikle bir kac firmadan kiralama yapip gelecegim tavsiye ederim.

Daha fazla sorusu olan burdan veya instagram hesabimdan rahatlikla sorabilir yardimci olmaya calisirim fakat pek bir detay olmadi isin acikcasi. Yakin zamanda da Turkiye'ye donus yapiyor olacagim.

edit: bu arada Turk Hava Yollar ucusu ile Boston'a geldigimi de ekleyeyim.

edit 2: hic bir sey yapmadigim halde SSN numaram 5 gun sonra postayla ulasti.

edit 3: iki ay kadar sonra permanent resident kartım verdiğim adrese ulaştı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |