Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card (DV) almak

@EzgiLera
    bu olursa uygun oluyor

Evet bunu görmüştüm ama bu değil. Yani emlakla alakalı bir iş değil. Daha çok yardımlaşma derneği denebilir. Daha önce dernek tarafından inşaa edilen bir hizmet binası (cemevi) var ama bu 5 yıldan daha eski bir zamanda oldu. Tek seferlikti.

Tabi bu binanın yönetimi şeklinde bu ünvan altında yedirebilir miyiz bilemiyorum 🙂

• selamlar abilerim, kardeşlerim. şuan özel akşam lisesine gitmekteyim .
    ayrıca yazılımcı olarak kendi şahıs şirketim mevcut 2021 temmuz ayında kuruldu şirketim.
    6 adet yazılım sertifikam mevcut. ve kendi mobil apklerimizi üretiyoruz, greencard çıkmasa dahi 2 3 yıl içerisinde yatırım ile oraya geleceğiz, lakin olduda bu sene bize greencard çıktı mesleğim için henüz 2.seneyi doldurmadı 2023 temmuz ayında şirketim 2.yılını dolduruyor.
    şimdi sorum şu olduda bize greencard çıktı ne gibi yol izlememiz gerekiyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogukanbey1, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card (DV) almak

selamlar abilerim, kardeşlerim. şuan özel akşam lisesine gitmekteyim .
    ayrıca yazılımcı olarak kendi şahıs şirketim mevcut 2021 temmuz ayında kuruldu şirketim.
    6 adet yazılım sertifikam mevcut. ve kendi mobil apklerimizi üretiyoruz, greencard çıkmasa dahi 2 3 yıl içerisinde yatırım ile oraya geleceğiz, lakin olduda bu sene bize greencard çıktı mesleğim için henüz 2.seneyi doldurmadı 2023 temmuz ayında şirketim 2.yılını dolduruyor.
    şimdi sorum şu olduda bize greencard çıktı ne gibi yol izlememiz gerekiyor ?

Bu basligin onceki iletilerini incelemelisiniz. Ayrica suradaki bilgileri de inceleyin:

https://yesilkartforum.com/forum/post/77897

Onet online'da gorunen mesleginiz sartlari sagliyor mu saglamiyor mu bu durum onemli olacak.

Saniyorum ki -emin degilim ama oyle olacagini tahmin ediyorum- konsolos 2 yili mulakat gunune gore hesaplayacaktir. Yani su an icin henuz 2 yil olmamasi bir problem yaratmayacak diye dusunuyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Merhabalar sizlere kendi durumumu özetlemek ve yardımınızı almak istiyorum

2023 gc kazananıyım

Lisem 2023 yılın sonu gibi bitiyor ve mülakat günü bunu sunamıyacağım ben meslek olarak güvenerek girdim bu sürece 3 yıldır aktif grafiker olarak bir firmada çalışıyorum ve sigortamda grafiker olarak işleniyor abd gereklilik puanına baktığımda www.onetonline.org sitede grafiker için 7<8 ama bu iş ile alakalı belgem yok sadece çalışıyorum ismekten almış olduğum web tasarım belgem var oda 5 para etmez diye düşünüyorum ama bir diğer emlak belgem var bu devletin verdiği myk belgesi bu belgeyi 22.08.2020 tarihinde aldım ve 5 yıl geçerliliği var 10-15 ülkede geçerliliği var ve puanı 7<8 benim sorum şu mülakat günü benim hangi meslek olarak onların karşısına çıkmam gerekiyor grafiker olarak mı yoksa emlakçı olarak mı

• @onurdemirelresmi belgenin ABD de bir geçerliliği yok.belgeden ziyade 5 yılda 2 yıl o mesleği yapmanız önemli oda sigortada görünen işiniz

• Yasaklı

@enemy peki sigortalı olarak çalıştığım iş grafiker burada sunmam gereken belge tam olarak nedir ?

• @onurdemirelresmi sigorta dökümü

• Yasaklı

Herkese gerçekten merhaba yaa ne günlerdi beee bekle Allah bekle bu mülakat gelmez biz buralardayız belediyenin bel gemiği olarak çalışmaya devam edecez derken DOĞUM günümde mülakat maili aldım 12 Eylül için sabah 08:15 de konsolosluk önünde beklemeye başladık bu arada telefonlarımızı yine telegram grubunda mülakatı olan 2 arkadaş la birlikte 3 kişi bir çantaya koyup karşıdaki eczaneye teslim ettik daha sonra ilk olarak ben girdim konsolosluğa kapıya geldiğimde ilk önce güvenliğe pasaportumu verdim daha sonra güvenlik bana sarı tonlarında bir kağıt vererek avuç içine surmemi söyledi daha sonra o kağıdı bi cihaza gösterip birsey kontrol ettiler ama ne olduğunu bilmiyorum gerçekten daha sonra girdim konsolosluğa ilk önce bi kağıt okudum mülakat ret fln alırsam paramın iade edilmeyecek diye yazı vardı başka şeyler de yazıyordu ama pek onemsemedim açıkçası neyse sonra ilk gişede para ödedim ve pasaportumu alıp bi kağıt yapıştırdı ve bana bi sira numarası verdi daha sonra o sıra numarasını takip ederek beklemeye başladım günlerden pazartesi olduğu için mi bilmiyorum ama konsolosluk o gün kalabalıktı baya 25 kişi civarında vardır muhtemelen neyse sıra numaram tekrar yandı ve evraklarimla birlikte giseye gittim ve evraklarkmi isteği üzerine sırayla verdim sadece istediklerini teker teker söyledi bende verdim
    Evraklar : Nüfus kayıt örneği , Adli sicil kaydı, Banka dökülmesi , ve Şirket yazisi imza sirküleri , 2 Adet fotoğraf ve Pasaport ve İLKOKUL mezuniyet çıktısı diğer hiçbir evrakı almadı ve mülakat bitince banka dokumlerini ve şirket yazısını fln geri verdi
    Geleyim sorulara ilk önce
    1 Neden florida diye sordu bende arkadaşlarım var orda dedim
    2 evli misin çocuğun var mı diye sordu
    Bende hayır bekarım ve çocuğum yok dedi sonra bilgisayardan birseyler yazdı baya bi
    3 İngilizce biliyor musun diye sordu
    Bende 1 ay önce başladım kursa sayıları renkleri yönleri öğreniyorum dedim o da güldü baya bi öğreneceksin sorun yok dedi gülerek
    4 Ne mezunusun diye bi soru sordu
    Bende ilkokul mezunuyum dedim ve güldü tebrikler dedi umarım güzel zaman geçirirsin dedi böylece vizem 3 dk da onaylandı gerçekten

Ben ilkokul mezunu olarak hiç yılmadım vazgeçmedim bütün Red leri ve AP süreçlerini takip etmeye çalıştım şükürler olsun ki ben vizemi de aldım zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kezo tebrikler. benzer durumdaki arkadaslara yardimci olmasi icin yaptiginiz meslekten, onetonline.org'daki kategorisinden ve ne tur belgeler sundugunuzdan bahseder misiniz?

• Yasaklı

@crazycells öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ben izmirde emlakcilik yaptığım için onet online listesindeki meslekler puaninda 4 numaraydı işle ilgili evraklar da kendim çalıştığım şirketin imza surkulerini ve vergi levhasini verdim ve şirket tarafından antetli kağıda adıma yazılmış şirket yazisini götürdüm aynı zamanda evrakları teslim ederken ssk hizmet dökümünü sordular sistemlerinde ve bana gönderilen mail içeriğinde böyle bi evrak talebi olmadığı için ssk hizmet dökümünü goturmedigimi belirttim ama sorun olmadı

• @kezo, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card (DV) almak

@crazycells emlakcilik yaptığım için onet online listesindeki meslekler puaninda 4 numaraydı işle ilgili evraklar da kendim çalıştığım şirketin imza surkulerini ve vergi levhasini verdim ve şirket tarafından antetli kağıda adıma yazılmış şirket yazisini götürdüm

Bilgiler için teşekkür ederim, anlamadığım bir nokta var, yazınızda
    "çalıştığım şirketin imza surkulerini ve vergi levhasini verdim" demişsiniz. Emlakçılık dışında farklı bir işte çalışıyor ve bu mesleğin svp puanı 7 veya üzerinde miydi? bu yaptığınız işin mi belgelerini verdiniz ?

• Yasaklı

@Muhtaradana evet svp puanı 7 ve üzerinde zaten öyle olmalı

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@kezo böyle konuşma hakkını size kim veriyor acaba? Forumda büyük harflerle yazı yazmakta yasak. @gucarslan @crazycells

• @waterman gerekli işlem yapıldı.

• ⭐⭐⭐

@waterman Kimseyi hor gördüğümüz yok ama komplekse grip atomu parçalamış gibi davranmanın manası nedir acaba ? Ukalalık mı desem kibir mi desem, saksıyı çalıştırın nasıl bir tabir !?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman @Programmer haklisiniz arkadaslar, ben de bu tur imalarda bulunan arkadaslarin kurnazligi ustun zeka ile karistiran arkadaslar oldugunu dusunuyorum...

• önlisans mezuniyeti için üniversite mezunu işaretlesek fark eder mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |