Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@civan1453, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

@crazycells merhabalar tekrardan ds260 formunu actirip f&b manager olarak yazdigim durumu operasyon muduru olarak duzeltmeyi dusunuyorum cunki ikisinde ayni konular turkiyede ve yalan yanlis bi beyanim yok belgeleyebilirimde cunki operasyon muduru jobzone 4 ve svr si 7>8 yani istenileni karsiliyo digeri dosyayi actirinca ve unvan degisikliginde konsolosluk bi sikinti yaratirmi??.......simdi durum su,lise icince son iki sinavim kaldi 2. sinav nisanda sonuclar mayista aciklaniyor milliegitimbakanligini aradim mayis ayinda sinavlar aciklandiginda gecici diploma talep edebiliyormusum diplomam gelene kadar, yani mayis ayinda gecerli bir diplomam olacak....hangi yolu izlesem diye karasiz kaldim case no dusuk oldugu icin 69xx lerde beklemek istmiyorum... yani her yerden garanti olsun isim....dosyayi actirmami onerirmisiniz esas sormak istedigim bu????????????????

Eger bu yeni yazacaginiz is, sizin yaptiginiz isin aciklamalarini karsiliyorsa actirip degistirebilirsiniz.

Bence de iki yonden garantilemeye calisin.

• Herkese merhaba arkadaslar bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim beni ve esimi
    Case number 30xxxlerde esimin meslegi asci linecook chef de parti diye geciyor kurumsal bir sirkette calisiyor ama lise mezunu degil 12 yildir asci ortaokul sinavlarini vermeye calisiyor ds260 formunu doldurduk biz tabi svp si 6 ile < 7 mulakatta sansimiz var mi acaba ? Bilgisi olan arkadaslar bilgilendirirse cok sevinirim hem bizim gibi olanlarada en azindan yol gostermis olur diye dusunuyorum birde bazi arkadaslar benim meslegimde esime katki olacagini soyluyor ben universite mezunuyum ilginize simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seko, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

Herkese merhaba arkadaslar bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim beni ve esimi
    Case number 30xxxlerde esimin meslegi asci linecook chef de parti diye geciyor kurumsal bir sirkette calisiyor ama lise mezunu degil 12 yildir asci ortaokul sinavlarini vermeye calisiyor ds260 formunu doldurduk biz tabi svp si 6 ile < 7 mulakatta sansimiz var mi acaba ? Bilgisi olan arkadaslar bilgilendirirse cok sevinirim hem bizim gibi olanlarada en azindan yol gostermis olur diye dusunuyorum birde bazi arkadaslar benim meslegimde esime katki olacagini soyluyor ben universite mezunuyum ilginize simdiden tesekkurler

talihli olan kisi esiniz mi? Bilgileri imzaniza aktarmayi unutmayin!

• @crazycells, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

Herkese merhaba arkadaslar bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim beni ve esimi

Evet esim kazandi ama dedigim gibi lise mezunu degil hocam bazilari sansiniz halen var devam edin diyor bazilarida bence vazgecin diyor ne yapacagimi sasirdim suanda

• Merhaba arkadaşlar,
    Bende aklımdaki birkaç soruyu sizinle paylaşmak istiyorum, bilgili arkadaşların fikirlerini paylaşmalarını rica ederim.
    DV2021 için ilk defa eşim ve ben başvuru yapacağız eşim lise mezunu onun için bir sorun yok,
    Ben ortaokul mezunuyum açık lise okuyorum kısa zamanda bitecek gibi görünmüyor, benim mesleğim adını vermek istemediğim bir otomotiv markasında 8 yıldır satış
    işinde çalışıyorum bunun son 2 yılını satış müdürü olarak devam ediyorum,
    Buna göre https://www.onetonline.org/link/summary/11-2022.00 şurada ki meslek benim başvurumda lotoyu kazanırsam devam edebilirim anlamına geliyor

Doğru mudur? yorumlarınızı rica ederim.
    Teşekkürler selamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

Evet esim kazandi ama dedigim gibi lise mezunu degil hocam bazilari sansiniz halen var devam edin diyor bazilarida bence vazgecin diyor ne yapacagimi sasirdim suanda

Buna ben degil konsolos karar verecek 🙂 Konsolos degerlendirirken daha once verdigim kurallari dikkate alacak, o nedenle eger mesleginiz o sartlari karsilamiyorsa vize alma ihtimali oldukca dusuk demektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fırat-Alıcı, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

Merhaba arkadaşlar,
    Bende aklımdaki birkaç soruyu sizinle paylaşmak istiyorum, bilgili arkadaşların fikirlerini paylaşmalarını rica ederim.
    DV2021 için ilk defa eşim ve ben başvuru yapacağız eşim lise mezunu onun için bir sorun yok,
    Ben ortaokul mezunuyum açık lise okuyorum kısa zamanda bitecek gibi görünmüyor, benim mesleğim adını vermek istemediğim bir otomotiv markasında 8 yıldır satış
    işinde çalışıyorum bunun son 2 yılını satış müdürü olarak devam ediyorum,
    Buna göre https://www.onetonline.org/link/summary/11-2022.00 şurada ki meslek benim başvurumda lotoyu kazanırsam devam edebilirim anlamına geliyor

Doğru mudur? yorumlarınızı rica ederim.
    Teşekkürler selamlar.

Bu linkteki meslek, cekilise basvuru icin uygun bir meslek. Bununla vize alabilirsiniz, dolayisiyla siz de kendi adiniza basvuru yapabilirsiniz.

• Kalfalik ve ustalik belgesi olan ortaokul diplomasi olan arkaddaslar telafi egitimi ile lise diplomasi alabilmekte

• ⭐⭐⭐

bende bu konu başlığı altından yürümek istiyorum aynı sorun bendede var ama yinede sormak istiyorum

1 - orta 2 den terkim yani ilkokul mezunuyum 1994 den 2014 e kadar iş makinesi operatörlüğü yaptım bu meslek ile ilgili sertifikam da var ama araştırmalarım neticesinde son 5 yılda 2 sene çalışma şartı söyleniyor buraya kadar tamam. 2014 de market açtım ve hala işletiyorum diyelim GC onayladı ve mülakatta benim için sorun teşkil edermi ?

2 - eşim dışarıdan okuyor lise diploması bu sene aksilik olmaz derslerini verirse alıcak o kazanırsa sanırım benim için sorun olmaz diye düşünüyorum ?

diğer bir husus ise https://www.onetonline.org/ sitesinde market bakkalla ilgili bir şey bulamadım ve excavator dozer kepçe operatörlüğü ilede aynı şekilde bilgisi olan arkadaşlardan yardım istenir selametle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

bende bu konu başlığı altından yürümek istiyorum aynı sorun bendede var ama yinede sormak istiyorum

1 - orta 2 den terkim yani ilkokul mezunuyum 1994 den 2014 e kadar iş makinesi operatörlüğü yaptım bu meslek ile ilgili sertifikam da var ama araştırmalarım neticesinde son 5 yılda 2 sene çalışma şartı söyleniyor buraya kadar tamam. 2014 de market açtım ve hala işletiyorum diyelim GC onayladı ve mülakatta benim için sorun teşkil edermi ?

2 - eşim dışarıdan okuyor lise diploması bu sene aksilik olmaz derslerini verirse alıcak o kazanırsa sanırım benim için sorun olmaz diye düşünüyorum ?

diğer bir husus ise https://www.onetonline.org/ sitesinde market bakkalla ilgili bir şey bulamadım ve excavator dozer kepçe operatörlüğü ilede aynı şekilde bilgisi olan arkadaşlardan yardım istenir selametle...

1. Yaptiginiz meslegin sartlari saglayip saglamadigini kontrol ettiniz mi?

2. Sadece talihli kisinin sartlari saglamasi yeterli.

• ⭐⭐⭐

@crazycells hocam baktım o sitedende bulamadım açıkcası 🙂 hem market hemde operatörlük için. alakası olmayan iş dalları gösteriyor gibi geldi bana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

@crazycells hocam baktım o sitedende bulamadım açıkcası 🙂 hem market hemde operatörlük için. alakası olmayan iş dalları gösteriyor gibi geldi bana.

illaki bir kategoriye giriyordur 🙂 size en yakin meslek basliklarini bulup bakmamiz lazim once.

• ⭐⭐⭐

@crazycells tekrardan deneyeceğim 🙂

• @seko bana yardımcı olurmusun kardeşim

• Yaptığımız mesleğin şartları sağlayıp/sağlamadığını tam olarak nasıl anlıyoruz?
    Mesela ben Usta Gemicilik yapıyorum yıllardır. Kimyasal tankerlerde pompacı(bakım tutum ve tahliye sorumlusu) olarak geçiyorum.
    Hem gemi cüzdanında hemde damgalı hizmet belgelerimde bu işi son 10 yıldır yaptığım ispatlı.
    Kendimi ne olarak tanımlamalıyım?
    Denizci mi? Teknik bakımcı mı? Kimyasal tankerlerde çalıştığım ve tehlikeli yüklerle operasyon/temizlik yaptığım için başka birşey mi?
    Yardımcı olur musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nasahay, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

Yaptığımız mesleğin şartları sağlayıp/sağlamadığını tam olarak nasıl anlıyoruz?
    Mesela ben Usta Gemicilik yapıyorum yıllardır. Kimyasal tankerlerde pompacı(bakım tutum ve tahliye sorumlusu) olarak geçiyorum.
    Hem gemi cüzdanında hemde damgalı hizmet belgelerimde bu işi son 10 yıldır yaptığım ispatlı.
    Kendimi ne olarak tanımlamalıyım?
    Denizci mi? Teknik bakımcı mı? Kimyasal tankerlerde çalıştığım ve tehlikeli yüklerle operasyon/temizlik yaptığım için başka birşey mi?
    Yardımcı olur musunuz?

Suradaki ilk iletiyi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

• Bunu inceleyebilirsiniz arkadaslar

• Herkese Merhaba Pharmacy Aides (eczaci yardımcısi) olarak çalışıyor du bu geçerli bir meselek oluyor mu green card için

• @seko sizinle nasıl iletişime geçe bilirim lütfen acil ??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mamilim90, içinde söyledi: Lise mezunu olmadan Green Card almak

Herkese Merhaba Pharmacy Aides (eczaci yardımcısi) olarak çalışıyor du bu geçerli bir meselek oluyor mu green card için

Su konunun ilk iletisini inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |