Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Adana 🙂 Ama konsept ayni, miskete gulle derdik. Basi vuran hepsini alirdi. Bir de yalak vardi 🙂 Celik comak pek az bilinirdi, kule vardi taslari ustuste koydugumuz.
    Kurbanda tum aile buyukbabanin evinde toplanirdik. Bahceli ev olunca kurban da bahcede kesilirdi. 3 tane amcam 1tane de buyubaba keserdi. O, benden yasli beyaz dut agacinin nereden baksan yuzlerce kurban (koc-keci karisik) yuzulmesine sahitligi vardir.
    Adana'nin kurbanliklari ozenle beslenir. O yuzden hem gurbuz hem de lezzetli olurlar. O donemlerde o kadar cok kurban kesilirdi ki en azindan ilcede kurban bayrami (ve muhtemelen daha uzunca) kimse etsiz kalmazdi. Sanki eski bayramlar daha guzel gecerdi. Bazi kulturel kavramlari digerlerine gore fazla bold yapinca genel konseptin keyfi azaliyor gibi geliyor bana.
    Burada teee AUS'dan gelen irkini bilmedigimiz tadi farkli koyun etleri var. Yumusak ama tadi farkli.
    Konudan konuya zipliyorum ama bir an gecmise ve kekik kokulu kucubaslarin, kurban bayrami icin 2000m rakimdan ilk defa inen beciklerin oldugu yillara gittim.
    Selamlar herkese 🙂

• Yasaklı

@caglaror memlekt hasreti depreşince atla gel. 🙂 bir ay kal dön.Hala bazı şeyler degişmedi şükür ki. 🙂 Becikler var halen bildigim kadarıyla...

• @sinem Tesekkur ederim ama benim biletim tek yonluydu 🙂 .Gorecek, duyacak, koklayacak, dinleyecek, dokunacak, tadacak cok fazla sey var bu gezegende. 1000k omrumuz olsa yetmez ama olabildigince fazla sey gormek niyetindeyim.
    Geldigimiz ilk hafta bir ari kusu geldi yanima. Buyuk olasilikla bu tur: https://en.wikipedia.org/wiki/Anna's_hummingbird
    alt metni

Bir kusgozlemci icin essiz bir andir. Sadece bunlar icin bile dunyayi gezmeye deger.
    Memlekete cok selam.
    🙂

• @caglaror
    Aleyküm Selam . 👍

• @caglaror Aleyküm selam. Ufaklığı şimdiden Web Ranger yaptık gittiğimizde hangi parkları gezebiliriz diye plan yapmaya başladık bile 🙂

• Yasaklı

@caglaror aleykumselam o sezdigim özlemdi bundan eminim. 🙂

• @caglaror Amerika'da Kurban Bayramı ve Kurban Kesmek içinde söyledi:

@sinem Tesekkur ederim ama benim biletim tek yonluydu 🙂 .Gorecek, duyacak, koklayacak, dinleyecek, dokunacak, tadacak cok fazla sey var bu gezegende. 1000k omrumuz olsa yetmez ama olabildigince fazla sey gormek niyetindeyim.
    Geldigimiz ilk hafta bir ari kusu geldi yanima. Buyuk olasilikla bu tur: https://en.wikipedia.org/wiki/Anna's_hummingbird
    alt metni

Bir kusgozlemci icin essiz bir andir. Sadece bunlar icin bile dunyayi gezmeye deger.
    Memlekete cok selam.
    🙂

Çok şanslı olduğunuzu zannediyorum çünkü instagramdan takip ettiğim virginia da yaşayan bir hanım var, geçen gün onun paylaşımında görmüştüm, bütün mahallecek bu zamanlar hummingbird bekliyorlardı, hatta isteyenler kırmızı suluk takıyormuş bahçedeki ağaçlarına. Gerçekten güzel ve zarif bir kuş.

• @sinem Ozlem kavrami biraz karisik. Soyle dusunun, ben bu kadar guzelligi o memlekette tattiysam, dunyanin geri kalaninda kim bilir daha ne guzellikler vardir. Benim o cografyaya bagim tartisilmaz derecede fazla ve tarafli. Ama dunyanin geri kalanina da asiri bir merak duyuyorum. Ozlem duygusu degil inanin 🙂

• ⭐⭐

@caglaror @Rüzgar malesef siz sokakta oynayan son cocuklar degilsiniz 🙂 pokemon izlemek icin arkadaslara bahene uretip yolda yapilan maci yarida birakmisliginiz yoksa o siz degilsiniz. Bence siz sokakta mac yapan son cocuklarin kalelerinin taslarini bozan, kardan adamlarini yikan bi ust tayfasiniz 😁

• Kitabi yazilan bir cocuklugum bile olmus olabilir ama elbette asla bir yokusun basi olamaz. Ben biraz asosyal (dogayla fazla ilgili) biriydim. Bununla birlikte her Ceyhan bebesi gibi kacinilmaz ortamdan kaynakli olarak sokak kavgasinda dis kirmisligim da var, maclarda sakatlanmisligimda. Yine de cok hizli biraktim ben takim oyunlarini. Pokemonu (43umde hala izlerim) sonradan izledim. Ama disli sazancikgiller (Mediterranean killifish) ya da ossuruk kokan su yilanlari her daim beni Yasar Kemal'in Cukurovasinda gunesin alninda Cingene stayla gezdirmistir.
    Her memleket guzel ama insanin mayasini (DNA kokeni neresi olursa olsun) karan, kabartan en orijinal yer bence Cukurova.
    Bir ucunda Antakya, obur ucunda Mersin (Antalya bir garip). Dongel diyari. Hah iste ozlem bu olabilir 🙂

• Yasaklı

@caglaror Amerika'da Kurban Bayramı ve Kurban Kesmek içinde söyledi:

Kitabi yazilan bir cocuklugum bile olmus olabilir ama elbette asla bir yokusun basi olamaz. Ben biraz asosyal (dogayla fazla ilgili) biriydim. Bununla birlikte her Ceyhan bebesi gibi kacinilmaz ortamdan kaynakli olarak sokak kavgasinda dis kirmisligim da var, maclarda sakatlanmisligimda. Yine de cok hizli biraktim ben takim oyunlarini. Pokemonu (43umde hala izlerim) sonradan izledim. Ama disli sazancikgiller (Mediterranean killifish) ya da ossuruk kokan su yilanlari her daim beni Yasar Kemal'in Cukurovasinda gunesin alninda Cingene stayla gezdirmistir.
    Her memleket guzel ama insanin mayasini (DNA kokeni neresi olursa olsun) karan, kabartan en orijinal yer bence Cukurova.
    Bir ucunda Antakya, obur ucunda Mersin (Antalya bir garip). Dongel diyari. Hah iste ozlem bu olabilir 🙂

demiştim. 🙂

• @goodluck Pokemon sonradan izlemişliğim var 🙂 halada severek izlerim 🙂 ama bir bahane üretip yolda veya çamurlu bir bahçede oynanan maçı yarıda bırakıp "Voltran voltran"🙂 veya "Himen(Gölgelerin gücü adına)" veya vazgeçilmez "Alf" 🙂 izlemeye gitmişliğim var 🙂 Trt 1 tek kanal siyah beyaz televizyon ve mahallede tek bir evde bulunan o televizyon o bizim ev degildi 🙂 mahallede tek bir bisikletin olduğu BMX marka kontra pedal bir basarsın pedalı geriye arkası kayar kaldırımlardan birden atlar iki teker üstüne düşersin zannedersin aya ayak bastım uuuuuu çok havalıı 😄 herkesin hayranlıkla baktığı oda benim degildi 🙂 ama telli arabam vardı bak plastik innnnnn çekilin sonradan yaşım biraz büyüyünce tornetim oldu onuda ben yaptım çok havalı çekilllll 🙂 şimdiler bilmez şimdi gençlerin kaykay dediği alet benzeri 🙂 ama oturarak sürüyorsun, üstümden araba geçmişliği vardı tornetimleyken 😄 mahalledeki kadınlar buluşup açık hava sinemaları Küçük Emrah izlemeye herkesin bir ağızdan kötü adamlara saydırması çekirdekler ikramlar sonra bir hafta Küçük Emrah üzülüp ağlayanlar 🙂 ne güzel günlermiş 😄 😄 😄 😄

• Yasaklı

@Rüzgar babaları geçen yaz yaptı bnm oglanlar tornetsiz çıkmıyo. 🙂 Allaha şükür ki yaşadıgımız yerde(Aksaray) halen eski oyunlar oynanıyor sokaklara çıkılabiliyor ve huzurlu

• @sinem Biz bilyali derdik. 4 rulman ve eski bir kasa yeterdi yapmak icin. Mazi oldu hepsi...

• Yasaklı

@sinem Biz bilyali derdik. 4 rulman ve eski bir kasa yeterdi yapmak icin. Mazi oldu hepsi...

yok yahu eşim yaparken seyrettim artan malzemelerden git sanayiden al ne var çok kolay yapması da binmesi de ben bile bindim .:) ben bindim çocuklar eşim üçü bir çektiler haliyle ben 105 kg olunca. 😛

• ⭐⭐

Kitabi yazilan bir cocuklugum bile olmus olabilir ama elbette asla bir yokusun basi olamaz. Ben biraz asosyal (dogayla fazla ilgili) biriydim. Bununla birlikte her Ceyhan bebesi gibi kacinilmaz ortamdan kaynakli olarak sokak kavgasinda dis kirmisligim da var, maclarda sakatlanmisligimda. Yine de cok hizli biraktim ben takim oyunlarini. Pokemonu (43umde hala izlerim) sonradan izledim. Ama disli sazancikgiller (Mediterranean killifish) ya da ossuruk kokan su yilanlari her daim beni Yasar Kemal'in Cukurovasinda gunesin alninda Cingene stayla gezdirmistir.

Hah tamam isle @caglaror sen bizim mahalledeki aybars abisin. Biz evde koltuk yastiklarindan cadir yaparken o sokakta mac yapar kavga ederdi. Sonra sokakta mac yapma yasi gecipte sokaklar bize kaldiginda gelip bizim kalelerimizi bozardi topumuzu catiya dikerdi 😁 hep icimde kalmisti buyuyunce bende benden sonraki cocuklara rahat vermicektim 😁 ama malesef bilgisayar cagi basladi ve bizim sokakta top oynayan cocuk kalmadi 😞

• @semavi bravo güzel yorumunza.

• ⭐⭐

...amerikanin her hangi bir sehrinde yasiyorsunuz etrafta pek musluman yoksa kurbani kesip kime dagitacaksiniz,kurbanin amaci fakirlerin et yiyebilmesidir diye biliyorum,benim yasadigim ulkede her kes et yiyor, ilk zamanlar turkler kurban kesmeye ugrastilar,kestiler dagittilar ama dagitilan et hic makbule gecmedi zannediyorum,millet kasaplardan marketlerden et almaya alismis ev boyle et gelince garipsiyorlar...kendim bir veya ik sefer kestirdim,eve yarisi gitmis koyun geldi,neyse...bayramlarda kendim cocuk hastanesine bagis yapiyorum ve icim rahat ediyor..
    ...bayan yegenim esi ve cocuklariyla turkiyeye tatile gitmisti,oglunun gelecegini duyan baba hemen bir kurbanlik aliyor,bizimkiler gidince bahcenin bir kosesinde koyunu kesmeye basliyorlar,kucuk bebeler boyle sey gormemisler birden fena oluyorlar..

.nerde olursak olalim orf ve adetlerimizi devam ettirmek guzeldir,amerikada seller basiyor,yanginlar oluyor,firtinalar evleri yikip goturuyor,irki dini ne olursa olsun bu tip felaketlerden zarar gormus ve yardima ihtiyaci olan insanlara gonlumuzden koptugu kadar yardim etmekde kurban kesmek kadar sevap getirecegine inaniyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |