Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Türkiye'den ABD'ye ev eşyalarının taşınması

• @Kartal bende aynı şekilde yapacağım ocak sonu 10 gunlugune abd ye gidip doneceğiz orda esya fiyatlarını kontrol edeceğiz.
    Konteyner işi ile kendiniz uğraşırsanız ve eşyaları gumruge kendiniz bırakır kendiniz teslim alırsanız 3bin doları geçmez.

• Sayın @sash ve sayın @Kartal kendi sektörüm olduğu ve Amerika da ev eşyalarının fiyatlarını gördüğüm için tavsiyem hiç buraya eşya getirme riskine girmeyin diğer arkadaşların da belirttiği üzre burada o maliyetlere çok güzel ev düzersiniz inanın.

Parsiyel yükletirsiniz sonra firma başkasının da eşyasını yükler indirir bindirir eşyalarınız zarar görür.İngiltereden ve diğer Avrupa birliği ülkelerinden Türkiyeye yüzlerce tır parsiyel/full ürün yükletip getirmişimdir sakın benim eşyamı yükledi bu böyle başka yükde alır gider diye düşünmeyin firma eşyanızı yükler deposuna getirir duruma göre indirir başka araca yükler ya da indirir başkasının malı ile tekrar istifleyip yükler çünkü ne kadar m3/ldm kazanırsa o kadar fazla para kazanır.

Hadi diyelim herşey Türkiye de düzenli yüklendi Amerika da indirip gümrüklemesini halledip ara nakliyesini yaptırmak da var.Ve bunların hepsi stres kaynağı olmakla birlikte zaman gerektiren şeyler.Sizin ilk zamanlar Amerika da ne kaybedecek zamanınız olacak ne de fazladan strese girip düşünmenize neden olacak fazladan sorunlara.

Tabi dediğim gibi bunlar benim naçizane tavsiyem umarım en kısa zaman da yeni hayatınıza sorunsuz bir şekilde başlarsınız herşey gönlünüzce olsun sevgili arkadaşlar ☺

• @sash Yalnızca taşıma bedi 3 bin gibi tutuyor,ama ev eşyaları gümrük kontrolüne tabii, bir de TR yükletmek, orada kara nakliyesi gibi bedeller girince fiyat 6-7 bin aralığına çıkıyor. Kendin kapıda yükle orada kapıda kendin indir seçeneğinde de 4-5 aralığına geliyor.

• @rookie Tavsiyeniz için teşekkürler. Zaten değecek bir fark olmadıktan sonra belirttiğiniz gibi karar alacaktık. Ayrıca yeni eşya alırken, kredi ile alıp kredi skoru da biriktirmek de bir artı olacak. Yalnızca çocuklara ait belli başlı eşyalar gidecek valiz ile, o da orada tüm ortam bir anda kendilerine yabancı gelmesin diye.

• Arkadaşlar merhaba ;
    Türkiye’den tüm dünya ülkelerine göndermek istediğiniz kargolar İle ilgili : ARGEUS LOJİSTİK olarak en avantajlı fiyatları tüm sağlayıcı firmalar İle (DHL,TNT-FEDEX,UPS,ARAMEX) anlaşmalı ve uygun fiyatlarla sunuyoruz.
    Merak ettikleriniz ve sorularınız için
    [email protected]
    [email protected]
    Mail adreslerinden ,

Facebook’tan ve instagram’dan
    ulaşabilirsiniz

Argeus Lojistik
    Akın ALÇI

• Sevgili arkadaşlar ,fiyat konusu en çok merak edilen konuların başında geliyor ;bu konu İle ilgili kısaca şunları söyleyebiliriz:

1-Tüm hava kargo ve Express hizmet veren firmalar istanbul’dan İlk uçuşlarını her firma kendi “Hub “ına (ambar,merkez,ana merkez,en büyük operasyon merkezi)farklı merkezlere yapar.

Örneğin Dhl Express istanbul’dan dünyanın neresine ne gönderirseniz gönderin, önce Leipzig ‘e iniş yapar,Tnt -FedEx de Liege’e mesela...

Bunu neden söyledim,fiyat listelerinde bölgeler 1.bölgeden başlayıp (en yakın bölgeler,Avrupa gibi),9.bölge diye adlandırılan en uzak yerleri kapsar ve tahmin edilebileceği üzere en yakın yerlere uygun maliyetler çıkarken ,uzak yerler için fiyatlar biraz daha pahalıdır.

2-Malın cinsine ,kap adedine,hangi bölgeye ve o bölgedeki hangi posta koduna,ebadına,taşınıp taşınamayacağına ,gümrüklü mü gümrüksüz mü gideceğine ,kati ihracat mı yoksa mikro(kolay ihracat mı yapılacağına )kadar birçok etken vardır fiyatı belirleyen

3-Tüm bunların dış ticaret,gümrük ve lojistik İle ilgisi olduğunu unutmamanız ve işi bilen uzman firmalardan yardım almanızı önemle rica ediyorum

Sonuç:Ali Cihan Bey
    Son yaptığınız gönderiden canlı bir örnek verebilirseniz ve fiyat konusu merak ediliyor dediği için tüm bu açıklamaları yapmak zorunda hissettim

Son yapılan gönderi Kayseri’den çıkış yapacak ve Umman ‘a ulaştırılması gereken bir konteyner evrağı idi

Express kurye hizmeti veren ve hepimizin bildiği ,başta isimlerini zikrettiğim firmaların hepsini arayıp ,fiyat istediğimde ve bu gönderinin çok acil olduğunu ilettiğimde söyledikleri şuydu

D... 100 EUR/0,5 döküman için istenen fiyat
    U... 70 EUR/“”
    T-F..80 EUR/“”
    Ar..110 usd/“”

Biz bu acil denilen normalde acil olmasa 30 Euro ya taşıdığımız dökümanı , 45 Euro ya taşıdık

Not:Tüm firmalar İle aracı kurum sözleşmesi kapsamında anlaşmalıyız,dolayısı İle tüm firmaların fiyat listeleri mevcut

Ancak her gönderi ve bölge için özel spot fiyatlar alınıp müşterilerimize GERÇEKTEN çok avantajlı teklifler sunuyoruz

Hayır her işi yapmıyoruz:Sadece hava kargo ve Express kurye
    Özetle bizim işimiz uçakla...
    Sorularınız ve merak ettikleriniz İle ilgili :
    Argeus Lojistik
    [email protected]
    [email protected]

Mail adreslerinden çekinmeden her konu İle ilgili Bilgi alabilirsiniz.

Argeus Lojistik
    Akın ALÇI

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akinalci Türkiye'den ABD'ye ev eşyalarının taşınması içinde söyledi:

Sevgili arkadaşlar ,fiyat konusu en çok merak edilen konuların başında geliyor ;bu konu İle ilgili kısaca şunları söyleyebiliriz:

1-Tüm hava kargo ve Express hizmet veren firmalar istanbul’dan İlk uçuşlarını her firma kendi “Hub “ına (ambar,merkez,ana merkez,en büyük operasyon merkezi)farklı merkezlere yapar.

Örneğin Dhl Express istanbul’dan dünyanın neresine ne gönderirseniz gönderin, önce Leipzig ‘e iniş yapar,Tnt -FedEx de Liege’e mesela...

Bunu neden söyledim,fiyat listelerinde bölgeler 1.bölgeden başlayıp (en yakın bölgeler,Avrupa gibi),9.bölge diye adlandırılan en uzak yerleri kapsar ve tahmin edilebileceği üzere en yakın yerlere uygun maliyetler çıkarken ,uzak yerler için fiyatlar biraz daha pahalıdır.

2-Malın cinsine ,kap adedine,hangi bölgeye ve o bölgedeki hangi posta koduna,ebadına,taşınıp taşınamayacağına ,gümrüklü mü gümrüksüz mü gideceğine ,kati ihracat mı yoksa mikro(kolay ihracat mı yapılacağına )kadar birçok etken vardır fiyatı belirleyen

3-Tüm bunların dış ticaret,gümrük ve lojistik İle ilgisi olduğunu unutmamanız ve işi bilen uzman firmalardan yardım almanızı önemle rica ediyorum

Sonuç:Ali Cihan Bey
    Son yaptığınız gönderiden canlı bir örnek verebilirseniz ve fiyat konusu merak ediliyor dediği için tüm bu açıklamaları yapmak zorunda hissettim

Son yapılan gönderi Kayseri’den çıkış yapacak ve Umman ‘a ulaştırılması gereken bir konteyner evrağı idi

Express kurye hizmeti veren ve hepimizin bildiği ,başta isimlerini zikrettiğim firmaların hepsini arayıp ,fiyat istediğimde ve bu gönderinin çok acil olduğunu ilettiğimde söyledikleri şuydu

D... 100 EUR/0,5 döküman için istenen fiyat
    U... 70 EUR/“”
    T-F..80 EUR/“”
    Ar..110 usd/“”

Biz bu acil denilen normalde acil olmasa 30 Euro ya taşıdığımız dökümanı , 45 Euro ya taşıdık

Not:Tüm firmalar İle aracı kurum sözleşmesi kapsamında anlaşmalıyız,dolayısı İle tüm firmaların fiyat listeleri mevcut

Ancak her gönderi ve bölge için özel spot fiyatlar alınıp müşterilerimize GERÇEKTEN çok avantajlı teklifler sunuyoruz

Hayır her işi yapmıyoruz:Sadece hava kargo ve Express kurye
    Özetle bizim işimiz uçakla...
    Sorularınız ve merak ettikleriniz İle ilgili :
    Argeus Lojistik
    [email protected]
    [email protected]

Mail adreslerinden çekinmeden her konu İle ilgili Bilgi alabilirsiniz.

Argeus Lojistik
    Akın ALÇI

elinize saglik, ornek vermeniz de cok iyi oldu.

• Hocam ne yaptınız goturdunuz mü eşyalarınızı

• Konu tekrar canlandırmak ne derece doğru olacak bilmiyorum ama bizde ev eşyamızı sanırım götüreceğiz. Evimize üç firma geldi ekspertiz sonucu iki firma 1x20 DC sığar diğeri ise 1x40 DC olacağını söyledi. İlk gelen firma Mcs Lojistik'ti ilgili ve eşyaların konteynere sığacağını söylediler. 2.Firma Asya Nakliyat bu firma da 1x20 Dc ye sığacağını iletti 3. Firma ise Bafa Group diye hatırlıyorum konteynere sığmaz falan diye söylediler ve gelen diğer iki firmayı kötülediler. Bu yüzden ilk andan itibaren onlarla çalışabilme ihtmalimi komple bitirmiş oldular.

Şu an için Mcs Lojistik ve Asya Nakliyat ile iletişimdeyim. Asya nakliyat çok yüksek rakamlar çıkardı. Mcs Lojistik ise daha önce 2 tanıştığım ailenin eşyalarını alıp götürdüler. Ve daha uygun bir rakam ilettiler. Büyük ihtimal Mcs Lojistik ile anlaşacağız gibi duruyor.

Kısmetse haziran ayı gibi eşyalarımızı teslim edeceğiz.

Umarım götürdüğüme değer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mikailus bilgilendirme icin tesekkurler.

• @mikailus Merhaba, sakıncası yoksa aldığınız fiyatları da paylaşır mısınız? Bizede fikir olması açısından. Teşekkürler

• Merhaba. Bende herseyimi hazirladim ama hala firma fiyat vs almadim. Goturmek istiyorum orda kendimi evimde gb hissetmek icin. 15gunum kaldi ve de. Bana fiyat va degermi degmezmi yazarmisiniz

• @2xscorpion çok net söylüyorum inanın değmez.Taşıma şirketine vereceğiniz parayı geçtim (ki o vereceğiniz paraya çok rahat ev eşyalarını tamamlarsınız) eşyayı yüklet gelsin burda teslim al iç taşıması vs bildiğiniz zaman kaybı kaldı ki bunlar ev eşyası okyanus geçecek hasar görme ihtimali de var.

• @Rookie ev esyami almiyorum hic genellikle mutfak ve giyim. Esim goturmeme taraftari zaten ben baski yapiyorum 😞 okadar ayakkabim nolur ama 🙂

• @2xscorpion daha iyilerini burda alırsınız kendinize yük etmeyin ☺

• ⭐⭐⭐

@2xscorpion Eğer eşyalarınız yükte hafif pahada ağır değilse, iddialı bir söylem olacak ama tüm bu masraf ve çileden daha azına orada eşyalarınızın sıfırını alabilirsiniz. 💸

• Bizde 2 ben 2 esim olmak uzere toplam 4 valiz almayi dusunuyoruz. Ayrica 1 er tane de kabin bagaji ve 1 er tane sirt cantasi uygunmudur acaba? 1 valiz e komple kuru gidayla doldurmak istiyoruz tarhana el yapimi makarna v.s sorun cikartmazlar sanirim. Geri kalanlarina ise nevresim takimi yastik kilifi 2 ser tane catal bicak bardak v,s ve kisisel esyalar. Sizce sunu da almalisiniz abd de yok diyebileceginiz bir liste var mi acaba ? B1 ile bu kadar valiz v.s goturmemiz dikkat ceker mi sizce? road trip yapacagiz ornegin yada karavan kiralayip 3-5 ay kalacagiz deriz.

• @vermaynen stratejik dusunmekte fayda var. amerikada ucuza mal edebileyeceginiz seyleri getirmemeye calisin. Mesela catal kasik yerine evdeki iyi bi tencere daha mantikli olabilir. Biz duduklu tencere ve tencere setini getirdik mesela. Fazla valize bisey demezler. Biz mesela 5 valiz 2 kabin 2 sirt cantasi ile geldik.
    Icerik olarak et ve sut urunleri sikintili bir de tohumlar. Onun disinda kuru gidaya birsey demiyorlar. Ama tavsiyem malzemeleri cantalara taksim edin. Bir canta sirf gida gozukurse havaalaninda actirabilirler.
    Duruma gore ekstra bagaj da satin alabilirsiniz. Getireceginiz esyanin degeri ekstra valizi karsilayabilir. Son olarak hatirlatma, elektronik esyalariniz 110 v ile uyumlu mu kontrol edin.

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Türkiye'den ABD'ye ev eşyalarının taşınması

@vermaynen stratejik dusunmekte fayda var. amerikada ucuza mal edebileyeceginiz seyleri getirmemeye calisin. Mesela catal kasik yerine evdeki iyi bi tencere daha mantikli olabilir. Biz duduklu tencere ve tencere setini getirdik mesela. Fazla valize bisey demezler. Biz mesela 5 valiz 2 kabin 2 sirt cantasi ile geldik.
    Icerik olarak et ve sut urunleri sikintili bir de tohumlar. Onun disinda kuru gidaya birsey demiyorlar. Ama tavsiyem malzemeleri cantalara taksim edin. Bir canta sirf gida gozukurse havaalaninda actirabilirler.
    Duruma gore ekstra bagaj da satin alabilirsiniz. Getireceginiz esyanin degeri ekstra valizi karsilayabilir. Son olarak hatirlatma, elektronik esyalariniz 110 v ile uyumlu mu kontrol edin.

Tesekkurler onerileriz icin biz b1 ile gelecegiz green card ile degil o yuzden 4 valiz 2 kabin 2 sirt cantasi sorun olur mu demek istedim aslinda. Bir turistin bu kadar valizle gelmesi gumruk memurunu iskillendirebilir mi acaba? Sivi gida getirmeyecegiz zaten et, sut veya tohum tabiki de getirmeyecegiz. Daha cok ornegin tarhana olabilir , hazir corba olabilir, ev yakimi kesilmis makarna olur suan aklima bunlar geliyor baska ne tur kuru gida olabilir bilemedim 🙂 salca olur mu bilmem. :)) Evet tencere ve tava daha mantikli gozukuyor.

• @vermaynen Artik her ucak firmasi kisi basi 2 bavul kabul etmiyor. Birkac sene once galiba delta idi bileti aldiktan sonra tek bagaj hakkim oldugunu ogrenmistim. Bu aralar hep Turk Havayollariyla ucuyorum 2 bagaj hakki var. Fakat gecen sene NYC den Istanbula ucarken JFK de sirt cantami el cantasi olarak kabul etmediler. Sirt cantam ve kucuk tekerlekli carry-on im vardi. Carry-on imdan 8 kg dusene kadar icindekileri cikarttirdi. 8.5 kg yi bile kabul etmedi. Sirt cantamada bunu alamazsin dedi. Sirt cantani valizine koy valizin hafif diyor. Hafif ama yer yok diyorum. Zaten kirilacak esya fotograf makinasi falan valize koyamam. Gorevliler yabanci. Mudurunuzu cagirin dedim. Oda yabanci. Turk gorevli istiyorum dedim en sonunda yine yabanci bir manager geldi. Ben 30 kusur senedir ucuyorum bazen yilda 2-3 kere bu benim basima ilk defa geliyor dedim. Valizlerim hafif sadece yer yok. Sirt cantami check-in edemem icinden kirilacak esya var dedim. Bu seferlik tamam bir daha olmasin dedi. Bir keresindede annem JFK den Istanbul a giderken bir valizi 1-2 kg agir geldi. Oteki valize gecirelim dedim. Gorevli bekliyemem dedi. 150 dolar excess bagaj ucreti verdik. Turkiye'den gelirken o kadar siki degiller. Carry-on imi ilk defa bu donusumde tarttilar. 9 kg geldi ama hazirlikliydim bir sey dese valizime gecirebilecegim seyler vardi. Birsey demediler... Her neyse benim tavsiyem kilo sinirlamalarinda dikkatli olun karsiniza ters biri cikarsa 1 kg icin bile yuz kusur dolar odemek zorunda kalabilirsiniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.2k

| | | |