Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• FB_IMG_1628218396440.jpg

• @israfil, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

Rakamlar korkutucu...

https://www.msn.com/en-us/health/medical/gun-violence-statistics-in-the-united-states-12-charts-you-need-to-see/ar-AAKcUSa?ocid=uxbndlbing

Silahla islenen suclarin kaci kayitli silah ile isleniyor? Yani kac kisi birini vurmak icin silah ve mermi satin alip sonra bu silah ile gidip birini vuruyor? Ulkeye Meksika sinirindan milyonlarca kayitsiz silah giriyor. Bunu mafya veya suc orgutleri paylasiyor, elemanlarina dagitiyor, kullaniyor ve atiyor.

Benim gibi normal insanlar savunma amaci ile silah edinmek istiyor. Yukarida bir arkadas da AR-15 gibi yada FN-SCAR gibi tufeklerin gereksizliginden bahsetmis. Silahli 2 veya 3 veya daha fazla kisiye karsi 18 mermi kapasiteli 2 sarjore sahip 9 mm bir tabanca ile evinizi savunabilir misiniz?

• ⭐⭐

Chicago, Illinois icin tecrubelerimi paylasmak istiyorum.

Burda silah bulundurmak, satin almak ya da poligonda atis yapabilmek icin State Police tarafindan verilen, FOID (Firearm Owner's Identification) isimli karta sahip olmaniz gerekiyor. FOID Card almakla alakali sikca sorulan sorularin yanitlarina asagidaki linkten ulasabilirsiniz.

FOID ve CCL (Concealed Carry License) Sikca sorulan sorular: https://www.ispfsb.com/Public/Faq.aspx

FOID Card basvurusu icin Illinois State Police'e ait asagida yer alan web sitesinden basvuruda bulunabilirsiniz. Basvuru ucreti $10. Cok vakit almayan, kisa bir form doldurup fotografinizi upload ediyorsunuz. Sonraki surec yaklasik 1 ayda tamamlaniyor ve bu surecte background check vs yapiyorlar. Benim kart yaklasik 1 ay icinde adresime ulasti.

FOID Application: https://www.ispfsb.com/Public/FOID.aspx

Bu kartiniz olmadan IL icinde atesli silahlarla alakali bi islem yapamiyorsunuz.

Silah satin almak istediginizde bir gun store'a gidip istediginiz silah icin odemeyi yaptiktan sonra, 3 gunluk bekleme suresinin (background check) ardindan tekrar store'a giderek silahinizi teslim alabilirsiniz. Tasima izni olmayan silah sahipleri silahlarini tasiyabilmek icin sarjorler cikarilmis, sarjor ve silah ici bos sekilde, atisa hazir olmayan bi bicimde kutu icersinde tasimalilar.

• En güvenli eyaletin Massachutsets olması tesadüf değilmiş demekki Evet | Evet | Evet | Tabanca icin evet

Ben WA da yaşıyorum, birtek askerde silah kullandım oda bir kaç atış yaptık hayatımda, ama silah almayı ve eğitim almayı düşünüyorum kendi güvenliğim için. Sizce bu konuda nasıl bir yol izliyeyim? Silahsız şekilde güvende miyim sizce? WA da yasarken Random Shooting veya Crime haberi çok goruyorum, Polis pek etkili degil güvenlik konusunda sunku az polis var, bu eyalette Silah tasıma ile ilgili hiç bir engel yok gordugunuz gibi ayrıca denetlemede yok gibi gorunuyor. Ya bu eyaletten gideceğim, yada burada kendi guvenliğimi sağlamak için Silah eğitimi alacağım ikisinden biri.

• Bu ileti silindi!

• @nicely her eve lazim....kendine uygun bir tabanca almakta yarar var....

• @Edelweiss, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

Chicago, Illinois icin tecrubelerimi paylasmak istiyorum.

Burda silah bulundurmak, satin almak ya da poligonda atis yapabilmek icin State Police tarafindan verilen, FOID (Firearm Owner's Identification) isimli karta sahip olmaniz gerekiyor. FOID Card almakla alakali sikca sorulan sorularin yanitlarina asagidaki linkten ulasabilirsiniz.

FOID ve CCL (Concealed Carry License) Sikca sorulan sorular: https://www.ispfsb.com/Public/Faq.aspx

FOID Card basvurusu icin Illinois State Police'e ait asagida yer alan web sitesinden basvuruda bulunabilirsiniz. Basvuru ucreti $10. Cok vakit almayan, kisa bir form doldurup fotografinizi upload ediyorsunuz. Sonraki surec yaklasik 1 ayda tamamlaniyor ve bu surecte background check vs yapiyorlar. Benim kart yaklasik 1 ay icinde adresime ulasti.

FOID Application: https://www.ispfsb.com/Public/FOID.aspx

Bu kartiniz olmadan IL icinde atesli silahlarla alakali bi islem yapamiyorsunuz.

Silah satin almak istediginizde bir gun store'a gidip istediginiz silah icin odemeyi yaptiktan sonra, 3 gunluk bekleme suresinin (background check) ardindan tekrar store'a giderek silahinizi teslim alabilirsiniz. Tasima izni olmayan silah sahipleri silahlarini tasiyabilmek icin sarjorler cikarilmis, sarjor ve silah ici bos sekilde, atisa hazir olmayan bi bicimde kutu icersinde tasimalilar.

California da FSC almaniz gerekiyor silah satin almadan once Firearm Safety Certificate diye geciyor.Testten geciyorsunuz ve sonrasinda silah alabiliyorsunuz.
    AR15 vb silahlar tamamen ve modifiye etmeniz gerekiyor o tarz bir silah sahibi olabilmek icin bknz: California Compliant AR15s.
    Tabanca kismi da cok sikintili sadece California Handgun Roster da kayitli olan modelleri alabiliyorsunuz.Glock 19 gen3 gibi mesela gen 5 ve diger listede olmayan silahlari sadece polisler alabiliyor ve satisini yapabiliyor.Gonlumuzden Mp5 ve Canik almak gecerdi fakat sadece polisler ve eyalet disindan tasinanlar getirebildigi icin inanilmaz ucuk fiyatlara satiliyorlar.?
    $300 lik Canik e $3000 vermek sacmalik gibi geliyor.Kismet olursa defolup gidecegiz elbet bir gun bu lanet olasi gerizekali eyaletten ama bakalim ne zaman.

• @Betfair39 okurken son cumleye gelene kadar ya niye california'da yasiyorsunuz ki zaten diye diye okudum. neyse ki son cumlede siz de belirtmissiniz. california saka gibi bir yer.

• Valla cok doldum arkadaslar 🙂 o kadar sacma kanunlari var ki yani akil mantik disi.Sirf kanun olsun diye koymuslar.
    Herkes tutturmus bir universal background check.Allah askina sen suclulari cezalandirmadiktan sonra istersen illegal silah kullanimini 100 sene hapis ile korkut bir faydasi yok.
    Sagolsun libtard progressive politikalar yuzunden LA SF gibi yerlerin anasi agladi suc yuvasi oldu.Ha kalkip derler ama crime istatistigi dusmus 🙂 allah askina sen her boku legal yaparsan crime tabiki kayit altina alinmaz.Karsi apt complexine evsiz giriyor polisi ariyorum adami gelip cikartiyor hadi git diyorlar.Polis bile artik alsak gotursek 24 saate disari salacaklar o yuzden ugrasmamizin anlami yok kafasinda takiliyor.

Alin gun control unuz batsin beter olun diyecegim bu demokratlara neredeyse..

Los Angeles Tuesday was on probation for illegally carrying a gun and had been banned from packing heat since 2011

Adamin silah sahibi olmasi illegal onun uzerine baska suclardan ve silahla yakalaniyor ve yine saliniyor. Sen istedigin kadar AR15 lari banlayacaz tum handgunlari banlayacaz de ne fayda..Ulkede zaten 3000 den fazla silah kanunu var uygulamadiktan sonra bunlari bosuna tiyatro yani bu yeni kanunlari gecirmeye calismalar.Onlarda biliyor hic bir faydasi olmayacak.

Gun control tamamiyla racisttir bu ulkede ve bu gun control u savunan herkes de gizli irkcidir.
    Gun control un basarili olmasi icin suclulari cezalandirmak gerek ve olay oraya gelirse zaten siyahi kesim kalmaz sokakta.Napacaklar allah askina Chicago da 12-15 yasinda cocuklar illegal olarak silah tasiyor hangi birine atacaklar hapse?
    Buda War on Drugs gibi tamamen politik ici bombos olan bir soylem.
    Neyse gercekten cok doluyum bu konuda valla sinirlerim hopluyor her seferinde dusundugumde.

En azindan diger free eyaletlerde istedigi gibi kendini koruyabilen Turk arkadaslarin olmasi beni sevindirdi.Darisi bizim basimiza kismetse.

• Evet dunku NYSRPA v. Bruen karari ile artik 43 eyalet disindaki 7 eyalette herkes gerekli sartlari tamamladiktan sonra tasima ruhsati alabilecek.NY da varolan bu 1913 ten beri suregelen irkci ve elitist Sullivan Law adli yasa tarihe karismis oldu.
    Onceleri bu 7 eyalette sheriff ve polis departmanlari sadece zenginlere ve onlara bagis yapanlara sagliyordu tasima ruhsatini.

Justice delayed is justice denied...

• ⭐⭐

Illinois'de silah sahibi olmak ya da poligonlarda silah atisi yapabilmek icin FOID Card sahibi olmak gerekiyor. Illinois State Police web sitesi uzerinden karta basvuru yapabiliyorsunuz. $10'lik bi basvuru ucreti var. Background check, basvurunun onaylanmasi ve kartin size ulasmasi yaklasik 1-2 ay suruyor. Bu karti aldiktan sonra silah satin alabilir, ya da poligonlarda silah kiralayabilirsiniz.

Bu kart silah tasimaniza musade etmiyor. Silah tasiyabilmek icin CCL (Concealed Carry License) almak gerekiyor. Bu karti da alabilmek icin ilgili kurumlardan 16 saatlik bi ders almaniz gerekiyor. Sonrasinda bu kart icin basvurabiliyorsunuz. Ancak bu karti dahi alsaniz silahinizi acik bi sekilde yaninizda tasimaniz mumkun degil. Bunun icin ayri bi izin-belge daha almaniz gerekiyor. Henuz bu seviyeye gelemedim. 🙂

Silah satin alma surecleri 3 gun suruyor. Gun store'a gidip istediginiz silah icin evraklari doldurup, odemesini yapiyorsunuz. Sonrasinda 3 gunluk bi background check sureci var. Surec tamamlandiktan sonra sizi ariyorlar ve gidip silahinizi teslim aliyorsunuz. Silahlari kutusunda, sarjorler mermisiz, ve silahin icinde sarjor olmayacak sekilde tasimaniz gerekiyor.

• 2022 tarihi itibariyle indiana eyaletinde permit sahibi olmadan da open-carry yapabiliyorsunuz. Tablo güncellenebilir.

• @strangereister, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

2022 tarihi itibariyle indiana eyaletinde permit sahibi olmadan da open-carry yapabiliyorsunuz. Tablo güncellenebilir.

Bende CCW lisansini alabildim 16 ay surdu LA County icin 🙂 $1000 a yakin da masraf yapmak zorunda kaldim.
    Tabi yeter mi yetmez? 1 ocak itibari ile California yeni yasa gecirdi ve CCW lisansi olanlari neredeyse her yerde limitliyor bu kanun.Evin onu haricinde cogu yerde illegal oldu CCW lisansi ile tasiyabilmek.
    Arizona ve Texas a tasinmadan olmayacak gibi constitutional haklarimizdan yararlanmak icin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |