Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

• @orhancengizk, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

Ülkemizde silahlarla işlenen suçların neredeyse tamamı ruhsatsız silahlarla yaplmaktadır. Devletine ve kanunlara saygılı insanlar, devlete vergisini ödeyip silah sahibi olmak istediğinde yaklaşık 3 ila 5 bin tl, taşıma ruhsatlı almak istendiğinde (hem para hemde imtiyaz sahibi olmak gerekiyor) ise 5-20 bin tl arasında harcama yapması gerekiyor. Devletimizin ruhsatsız silahtaki cezaların yetersizliği ve ruhsatlı silaha sahip olmanın zorluğunu arttırması sebebi ile ruhsatsız silah edinmeyi farkında olmadan teşvik etmektedir. Yaklaşık 6 yıl av dükkanı işlettim, öyle insanlar ruhsatsız silah taşıyor ki , bunları görseniz hemen kendinize "mutlaka bir silah edinmeliyim" dersiniz...

Ülkemizde de ruhsatı ve yasal silahlanma kolaylaştırılmalıdır...

bu yoruma imza atarim tam bir yil ugrastim av tufegi ruhsati almak icin bitmis bir dava yuzunden bir turlu alamadim tufek arastiriken karsima cikan fiyat arastirmasinda su teklifi aldim ruhsatli 800tl ruhsatsiz 700tl daha oteksi yok zaten

• @mehmet-JS, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

@Edelweiss Green card sahibi silah alamıyor diye biliyordum ben Allah Allah 🤔
    Emin miyiz acaba? Eğer doğruysa süper. Al sana gitmek için bir sebep daha.

Emin mi? Evet eminim.aldım ve benim gibi binlerce kişi greencard ı ile alıyor.Limit yok istediğin kadar al.

• @Betfair39 neler kattınız envanterinize sayın bakalım bi dibimiz düşsün 😂👍🏻

• @Betfair39, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

@mehmet-JS, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

@Edelweiss Green card sahibi silah alamıyor diye biliyordum ben Allah Allah 🤔
    Emin miyiz acaba? Eğer doğruysa süper. Al sana gitmek için bir sebep daha.

Emin mi? Evet eminim.aldım ve benim gibi binlerce kişi greencard ı ile alıyor.Limit yok istediğin kadar al.

Harika bir haber.
    Acaba buradaki silahı götürme ihtimali de var mı?

• @mehmet-JS Türkiye de ki silahınızı abd ye götüremezsiniz. Abd de ki silahınızı Türkiye ye getiremezsiniz. 👍🏻

• @topraxxx, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

@mehmet-JS Türkiye de ki silahınızı abd ye götüremezsiniz. Abd de ki silahınızı Türkiye ye getiremezsiniz. 👍🏻

Üzüldüm şimdi. Dede yadigarı antika bir silahtı.
    Neyse inşallah gc çıkar da U.S. de aynısını bulurum nasılsa

• ⭐⭐

@mehmet-JS Kesinlikle bulursunuz. ABD'de Turk mavzeri bulmak bile mumkun. 🙂

• Dün LTC'ye ( License to carry ) başvuru yaptım a online olarak dersleri aldım ,Dps ten başvuru yaptım. Parmak izi ve Poligon testi kaldı. Süreç bittikten sonra ayrıntılı bir şekilde yazacağım.

• Bugun gittim Ilk silahimi teslim almaya , Silahi teslim alirken Background check yapiyorlar, 1 sayfa bir forum genel bilgilerini giriyorsun onun disinda uscis ve ssn numarani istiyorlar. Online olarak FBI in sitesinden Gun store, background check yapiyor. Normalde ABD vatandaslari icin 20-30 dkda cozumleniyor dedi arkadas ama greencardlilarda biraz daha uzun suruyor. 2-3 gun gibi bir sure. Silahi teslim alamadan geri donduk , Internet uzerinden odemesini yapmistim. Canik aldim gercekten tutalan bir silah burada Amerikalilar seviyor internete girincede gorursunuz Glockla karsilastiriyorlar.
    Teksas'ta koronavirusu mevzu yuzunden silah background check ne kadar sonuclanir bilmiyorum ama Tx gibi bir yerde silah sart diye dusunuyorum.

• @nevermore Background check için gelişme var mı? Ben de sonuçlanması için 5 gündür bekliyorum.

• @nevermore, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

Dün LTC'ye ( License to carry ) başvuru yaptım a online olarak dersleri aldım ,Dps ten başvuru yaptım. Parmak izi ve Poligon testi kaldı. Süreç bittikten sonra ayrıntılı bir şekilde yazacağım.

Bu sureç nasıl işliyor her permanent resident alabiliyor mu taşıma iznini. Taşıma dediği olay araba gibi ortamlarda bulundurma mı üzerinizde gezidirmemi acaba ?

• @MegaShintai 3 gün surdu teslim aldım silahımı. Mermi biraz zor buldum , malum koronavırus mevzundan mermiler bıtmıs heryerde.

• @gkhanfeez evet alabiliyoruz , araba ve evde bulundurmak için LTC ye gerek yok . Senin mülkün sayıldığı için arabada bulundurabilirsin. Silah gözüken bir yerde olmamalı. LTC , open carry belinde taşımak için gerekli. Alkollü eğlence mekanlarında ve kapıda levhası yerlerde (%51 tabelası ve özel tabelalar oluyor genelde) taşıyamazsın suc sayılıyor,hapis cezası var.

• @nevermore TX'de yaşayanların yarısı silah şart diyor diğer yarısı ne alakası var biz başka bir yerdemi yaşıyoruz yok öyle bir şey diyor 🙂 Biz gelmek isteyenler de bir iyi bir kötü oluyoruz, TX bu kadar kötü bir yer mi anlamadım gitti 🙂

• @FreeMen, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

@nevermore TX'de yaşayanların yarısı silah şart diyor diğer yarısı ne alakası var biz başka bir yerdemi yaşıyoruz yok öyle bir şey diyor 🙂 Biz gelmek isteyenler de bir iyi bir kötü oluyoruz, TX bu kadar kötü bir yer mi anlamadım gitti 🙂

Tedbir amaçlı ve güvende olmak için gerekli bence. Kişisel güvenliğinizi sağlayabileceğiniz en kolay ve hızlı çözüm bu.

İçinde bulunduğumuz şartlardan güvenlik güçleri de etkileniyor ve olaylara müdahale etme şansları ve süreleri belki de daha kötüye gidecek. İşinizi şansa bırakmamak için, özellikle bu zamanlarda şart.

• @nevermore, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

@MegaShintai 3 gün surdu teslim aldım silahımı. Mermi biraz zor buldum , malum koronavırus mevzundan mermiler bıtmıs heryerde.

Gözünüz aydın olsun, ben hala bekliyorum background check bitsin diye. Mermiler kargodan gelmek üzere ama assolist henüz yok. 🤣

• ⭐⭐

Neden silah almak istersiniz ki hic anlamam . Silah er yada gec patlar ve korkunc birsey gelir bana. Aileniz,cocuklariniz riske girmiyormu ?

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

Neden silah almak istersiniz ki hic anlamam . Silah er yada gec patlar ve korkunc birsey gelir bana. Aileniz,cocuklariniz riske girmiyormu ?

Kendi adıma yazayım. Bekarım ve tek başıma yaşıyorum. Bu virüs olayı patlak vermeseydi, 2.5 yıldır yaşadığım ucuz ama çok güvenli olmayan yerden taşınacaktım Haziran sonunda. Şimdi, tahminimce bunu 6ay, belki bir sene daha ertelemek zorunda kalacağım.
    Bu zamana kadar ekonomi gayet iyi durumdaydı ve insanlar çalışıyor kazanıyorlardı. Bundan sonraki dönemde, işsizlik oranı gitgide artacak ve buna bağlı olarak suç işleme oranı da artacak.
    Diyebilirsiniz ki, anlaşma bitince Haziran sonunda, git güvenli bir siteye taşın. Bunu ekonomik gücüm imkanında yapabilirim, ama sağlık açısından bir sorun yaşar mıyım? Bu konuda takılıyorum kalıyorum ve kendimce böyle bir önlem alma zorunluluğu hissediyorum.

• @FreeMen, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

@nevermore TX'de yaşayanların yarısı silah şart diyor diğer yarısı ne alakası var biz başka bir yerdemi yaşıyoruz yok öyle bir şey diyor 🙂 Biz gelmek isteyenler de bir iyi bir kötü oluyoruz, TX bu kadar kötü bir yer mi anlamadım gitti 🙂

Texas’a gerek yok California/Stockton da geçen birini aldım lyft’de adamın korkusu şuydu corona olaylarında üretim duracak sonra millet bir birine saldıracak yiyecek ve içecek için zaten bu tür olaylar için silahı olduğundan felan bahsetti 😂😂😂😂

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

Silahla hic isim olmaz. Hayatimda silah bicak tasimadim. Yatak odasinda, gece eve birinin girmesi durumunda hizla ulasilacak bir yerde bulundurmayi dusunuyorum bende. Alarm caldiginda silaha davranacak sekilde. Apartmandayim su an ihtiyac duymuyorum, mustakil eve gecersem rahat yatamam baska turlu. Cunku birinin eve girmesi cok kolay, kirar cami girer. Nefsi mudafa hakkin var. Ama uzerimde veya arabada bulundurmam. Guvenlik kurallarina uyarsaniz, silah kendi kendine patlamaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |