Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MuratErgur Statü değişikliği yaptığınız için ABD dışına çıktığınızda statünüzü kaybededeceksiniz. Turist vizenizle alabileceğiniz maksimum oturum süresi 6 ayı geçirdiğiniz için, tekrar girerken sorun olur büyük ihtimalle. Yanınızda ABD pasaportlu bebeğinizin olması, size herhangi yasal bir statü sağlamaz maalesef

• @Müberra-Dikici Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Aslında Change of Status yapmayacağız. Exchange of Status yaparak sadece vize süremizi uzatmayı düşünüyoruz. (6 aylık süreyi 12 aya uzatıp, 8. ayında Türkiyeye geri döneceğiz)
    Bu durumda tekrar Amerikaya girişimizde problem yaratırlar mı? Türkiyede ortalama 6-7 ay duracağız.

Muhtemelen neden uzattınız? Neden tekrar neden geldiniz gibi sorular ile karşılabiliriz diye düşünüyorum. Gidiş/Dönüş bileti alarak biraz daha güven arttırmak gibi bir düşüncem var.

• @MuratErgur Tamamen pasaport polisine bağlı bu durum. Aynı şekilde statü uzatıp, tekrar sorunsuz giren de, sorguya alınan da olduğunu okumuştum daha önce bu forumda. Tamamen şans işi sanırım, Turkiyede geçirdiğiniz süre ne kadar uzun olursa, ABD girişte pasaport polisine kendinizi ne kadar iyi anlatabilirseniz (iyi bir seyahat planı gibi) sorun olma ihtimali düşer. 3 kez giriş-çıkış yaptım B1/B2 vizesiyle ama hiç vize uzatma yapmadım. Deneyimi olanlar cevaplar umarım.

• @denizci10 Hocam merhaba Martin ilk gunlerinde (Bostondan giriş çıkış) dönmüş 5 buçuk ay kalmış biri haziranın ortasında tekrar Newyork üzerinden turist vizesi ile girmeyw çalışsa tecrubeleriniz bu konuda ne derdi? Sorun olur mu bakimindan

• Arkadaşlar merhaba
    Bu yaz mevcut vizemle ABD seyahati yapacağım. Daha önce üç kez ziyaretim oldu ABD ye. En son geçen sene Haziran ayında girişte "ne kadar süre kalacaksınız?" sorusuna "2.5 ay" diye cevap verince, "turistik gezi için 2.5 ay uzun değil mi?" diye sormuştu polis memuru kapıda. Ben de "bir çok eyaleti kapsayan uzun bir roadtrip yapacağımı söylemiş, gideceğimiz yerleri saymaya başlayınca (gerçekten de bir aydan fazla sürecek bir roadtrip planlanmıştım ve yaptık), okey okey diyerek giriş damgasını basmıştı. Bu defa daha uzun kalmayı (4 veya 5 ay kadar) planlıyoruz. Dönüş biletini ona göre alacağız. Girişte bu kadar uzun bir turistik seyahati açıklamak problem olur mu ki? Dönüş biletini daha yakın tarihe alıp sonra mı tarihini degistirsek? O zaman da baya maddi zarar olacak. Kalma niyetim yok, 4-5 ay kalıp döneceğim gerçekten. Oğlum orada olduğu için onunla daha uzun zaman geçirmek istiyorum gitmişken. Hem de e2 imkanlarını araştırmak niyetiyle uzun tutacağım seyahati. Girişte problem olur mu? Dönüş bileti tarihi 4-5 ay sonraya alıp gidenlerin deneyimlerini duymak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuratErgur, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

Merhaba,
    Şuan aktif bir b1/b2 vizemiz mevcut. 2023 Eylül ayında Amerikaya eşim ile birlikte giderek, çocuğumuzu orada dünyaya getirmeyi düşünüyoruz ve 2024 Mayıs/Haziran gibi dönmeyi düşünüyoruz. (Hem kardeşimin düğünü var hemde bebeğimizi ailelerin görmesi için) Doğum süreci içerisinde EOS yapmayı düşündük. Yaklaşık 8 ay civarında kalmış olacağız. Türkiye'de düğün vs işleri bittikten sonra tekrar Amerika'ya döndüğümüzde bu sefer bebekte olmuş olacak yanımızda fakat onun USA passaportu olacak. Biz anne ve baba olarak problem yaşarmıyız? Tekrar dönüşümüz muhtemelen Ekim/Kasım gibi olacak. (Yani yaklaşık 6-7 ay Türkiyede kalmış olacağız) Deneyimleyen yada çevresinde tecrübe edinen var mıdır?
    Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ikinci girisi ne amacla yapiyorsunuz?

Eger EOS icin zamaninda ABD disina cikarsaniz (basvuruda belirttiginiz tarihte) ve hicbir sekilde statunuzu gecirmezseniz, geri dondugunuzde de giris-cikis biletleriniz hazir olursa ve neden girmek istediginizi net olarak aciklayabilirseniz sorun olmama ihtimali var.

Simdiden tebrikler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@speedystop, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

@denizci10 Hocam merhaba Martin ilk gunlerinde (Bostondan giriş çıkış) dönmüş 5 buçuk ay kalmış biri haziranın ortasında tekrar Newyork üzerinden turist vizesi ile girmeyw çalışsa tecrubeleriniz bu konuda ne derdi? Sorun olur mu bakimindan

Giris-cikis tarihleriniz ve seyahat etme amaciniz ne kadar net olursa ABD'ye giris sansiniz o kadar yuksek olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Müberra-Dikici, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

Arkadaşlar merhaba
    Bu yaz mevcut vizemle ABD seyahati yapacağım. Daha önce üç kez ziyaretim oldu ABD ye. En son geçen sene Haziran ayında girişte "ne kadar süre kalacaksınız?" sorusuna "2.5 ay" diye cevap verince, "turistik gezi için 2.5 ay uzun değil mi?" diye sormuştu polis memuru kapıda. Ben de "bir çok eyaleti kapsayan uzun bir roadtrip yapacağımı söylemiş, gideceğimiz yerleri saymaya başlayınca (gerçekten de bir aydan fazla sürecek bir roadtrip planlanmıştım ve yaptık), okey okey diyerek giriş damgasını basmıştı. Bu defa daha uzun kalmayı (4 veya 5 ay kadar) planlıyoruz. Dönüş biletini ona göre alacağız. Girişte bu kadar uzun bir turistik seyahati açıklamak problem olur mu ki? Dönüş biletini daha yakın tarihe alıp sonra mı tarihini degistirsek? O zaman da baya maddi zarar olacak. Kalma niyetim yok, 4-5 ay kalıp döneceğim gerçekten. Oğlum orada olduğu için onunla daha uzun zaman geçirmek istiyorum gitmişken. Hem de e2 imkanlarını araştırmak niyetiyle uzun tutacağım seyahati. Girişte problem olur mu? Dönüş bileti tarihi 4-5 ay sonraya alıp gidenlerin deneyimlerini duymak isterim.

Vizenizi konsoloslukta turistik amacla aldiniz degil mi?

E2 kismindan bahsetmeyin bence, oglunuz ABD'de yasiyorsa kendisiyle uzun bir plan yapabilirsiniz. Cocuklari varsa torunlarinizla zaman gecirmek icin girebilirsiniz?

• @crazycells Evet B1/B2 vizesi. Oğlum evli değil, f1 statü değisikliği ile yaşıyor ABD de

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Müberra-Dikici, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

@crazycells Evet B1/B2 vizesi. Oğlum evli değil, f1 statü değisikliği ile yaşıyor ABD de

iki turlu de yapabilirsiniz kanimca, yeter ki planiniz saglam olsun.

Eger biletinizi degistirilebilir alirsaniz daha sonra degistirirken masraf cikmamis olur, bu sekilde kisa sureli bir plan yapabilirsiniz.

eger uzun sureli plan yapmak istiyorsaniz, hem oglunuzla hem de tek basiniza planlar yaparak gezinizi 4-5 aylik sureye yayabilirsiniz.

• @crazycells cevap için teşekkür ederim

• @crazycells Cevabınız ve tebrik mesajınız için öncelikle teşekkür ederim.

İkinci girişimizde ilk etapta truistlik amaçla olacak. Daha sonra USA içerisinde COS yapmak istiyoruz.

İlk girişte EOS'ta belirteceğimiz tarihleri geçmeyerek. Beyan ettiğimiz şekilde USA'den ayrılacağız. İkinci giriş içinde giriş-çıkış biletlerimiz aynı şekilde elimizde olacak. Hatta 2024-Mayısta döndüğümüzde 2024 Kasım-Aralık gibi "Christmas" zamanına yakın giderek, truistlik amacımızı christmas ile desteklemeyi düşünmüştüm.

• merhabalar turist vizesini kalıcı hale getirmek mümkün oluyor mu acaba amerikada bu sene devlet memurluğunda pasaporta hak kazandımda ondan soruyorum teşekkürler yanıtlarınız için

• Merhaba ben turist vizesiyle amerikaya nisan ayında giris yaptım ve tam 4 ay oldu. Simdi Turkiyeye donup 1 ay sonra tekrar giris yapmak istiyorum lakin forumda okudugum mesajlar beni endiselendirdi. İlk giriste 1 ay kalma planım vardı ve görevliye oyle soyledim muhur basıp uzerine cikis tarihimi vs. karaladı bunu benimle beraber giren arkadaşıma yapmadi yani sebebini bilmiyorum, ikinci giriste Turkiyede sadece 1 ay kalmıs olmam sorun olacak mı endiseliyim. @crazycells yorum ve degerlendirmenizi merakla bekliyorum.

• @muratalper55 önceki mesajlarda bu sorunun cevabı verilmiş, ozetle statu degisikligi ile mümkün

• Merhaba, ben ekim 2022 de Amerikaya turistik vizesiyle giriş yaptım ve memur bana 6 ay süre verdi. Ben 6 aya yakın Amerika’da kaldım ve sonrasında 2023 nisan’da Türkiyeye döndüm. Şimdi 19 Eylül de yeniden gideceğim ve 2 hafta kalıp döneceğim, dönüş uçak biletim de mevcut, hotel rezervasyonum da. girişte bir sıkıntı yaşar mıyım acaba? Teşekkür ederim

• Herkese merhaba,

6 aylik ABD`de turist vizesi ile kalma suremin bitmesine 1 ay kala sure uzatimi icin USCIS internet uzerinden online basvuru yaptim. Basvurumun uzerinden 2 ay gecmesine ragmen halen "Case Received" olarak gorunuyor. Sizce baska bir yerden mi takip etmem gerekiyor yoksa bu kadar gecmesine ragmen bir gelisme olmamasi normal mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |