Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Vatandaşı Çocuğun ABD'de Eğitimi (Anne-Baba Türk Vatandaşı)

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Umarım bu seneki Lottery de şansımızın dönmesini beklemekten başka alternatifimiz yok gibi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• merhaba,
    13 yasında bir oğlum var. Amerika vatandaşı. 2022-2023 egitim doneminde 9. sınıfta okuyacak.
    ingilizcesinin gelismesi icin 1 sene Tulsa Oklahoma da okumasını istiyorum. fakat yaşı kucuk oldugu icin onunla beraber gitmek zorundayım. biz ailecek turkiye yasiyoruz ve su anda Amerikaya yerlesme gibi bir dusuncemiz yok. Amerika vizesine basvuru yapacagım. Hangi vizeye basvurmalıyım. su anda pandemi sebebiyle turist vizelerinin cok gec islem gordugunu ve hatta kapalı oldugunu biliyorum. okul donemi 18.agustos 2022 de baslayacagı icin acil vizeye basvurabilirmiyim. benden ne gibi evraklar isterler.
    simdiden tesekkurler.

• fakat ben legal guardian tayin etmek istemiyorum. cocugumu kendim goturmek istiyorum. acil vize basvurus yapsam bu gecerli bir sebep midir, bunu ogrenmek istiyorum. tulsa daki birimle kayıt icin iletisime gectim. oraya gittigimiz zaman kayıt yapacaklarını soylediler yani gecerli bir kayıt evragımız da yok.

• Merhaba benim çocuğum abd vatandaşı çocuğumu teslim edeceğim kimse yok fakat ilk okul dahil tüm eğitimini abd de almasını istiyorum bana oturma izni verilirmi

• Merhaba size sormak istediğim, çocuğum abd vatandaşı ana okul dahil tüm eğitimi orda almasını istiyorum fakat abd de tanıdığım yok bana oturma izni verilirmi bu gerekçe ile

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @crazycells yanlış okumadıysam 21 yaşına kadar anne bababasının green card almasına yardımcı olabiliyor amerikada okuyan abd pasaportlu bir çocuk. bunun yanında guardian olması için yakın akrabası olmasına gerek yok. o adreste citizen olan herhangi biri de olabilir. anne ve baba vekalet verdiği sürece. biz hatta okul müdürünü vekil tayin etmiştik. tşkler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |