Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba evet dallas plano bolgesine tasinali 2 ay oldu oncesinde de 9 aylik austin maceramiz vardi.
    Oncelikle Austindeki en buyuk sikintilarimdan biri trafikti, her gun ise gidis gelisimde ozellikle mopacte surekli trafige takiliyordum, gunumun 1.5-2 saati trafikte geciyordu, burada trafik austin kadar kotu degil, ayrica is yerim yuruyerek sadece 10 dakika, o yuzden oldukca rahatim. Arabayi sadece hsonu kullaniyorum.

Dallas, austine nazaran cok daha buyuk bir sehir ve cocuklu aileler icin cok fazla yapilacak sey var, ayrica burada gocmen nufus ve turk nufusu austinden cok daha fazla, su anda calistigim isyerinde bile turk bir arkadas var ve is yerinin alt katinda da turk lokantasi var 🙂
    Ev kiralari ve yasam giderleri austine cok benzemekle beraber dallasin bir tik daha ucuz oldugunu soyleyebilirim.
    Simdilik dallastaki izlenimlerim oldukca olumlu . Esasinda amerikaya ilk yerlesen kisiler icin sehrin cokta onemli oldugunu dusunmuyorum, nerede iyi bir is bulursaniz o sehir guzeldir 🙂

• Banned

@Murat-Yılmaz bende burdayım beni söylememişsin murat 🙂

• @Murat-Yılmaz teşekkür ederim güzel yazınız için,
    Dallas - austin arasında çok fazla deneyim ve eğitim bilgisi gerektirmeyecek işler için bir potansiyel farkı var mı?

• @kivo dostum sen burdasin ama seni gordugumuz mu var surekli calisiyorsun 🙂
    @Muhtaradana maalesef o konuda bilgi veremeyecegim , ben java developer olarak calismaktayim yazilim sektoru her iki sehirde de canli bir sektor bunu soyleyebilirim sadece.

• paylaşımınız için çok teşekkürler @Murat-Yılmaz , biz kararsızlar için güzel bilgiler var.

• Banned

@Murat-Yılmaz 1 sene daha bu tempoda sonra yazilimci olacagim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivo büyüyünce tır olacağım diyen kamyonetler gibisin.

• Arkadaşlar Selam,

Dallas iklimi nasıl? Yazları çok sıcak olduğunu biliyorum ama kışların nasıl geçtiğini bilmiyorum. Var mı deneyimlerini paylaşabilecek birisi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik @kivo planoda yaşıyor kanlı canlı sana anlatır

• Banned

@Majezik

İklimi videodaki gibi 🙂

• ⭐⭐

@kivo kanalınızı takibe aldım fırsat buldukça videolarınızı izlicem

• Merhaba arkadaşlar. Dallas'ta yaklaşık 8-9 aydır eşim ve ben yaşamaktayız. Benim yaşım 29, eşim 26 yaşında. Biraz bilgi paylaşımında bulunmak istedim.
    Öncelikle ilk kışımızı geçirdik, çok sert olmayan bir kış vardı. Karasal iklimin doğası gereği gece ve sabah aşırı soğuk iken (0°C gibi) gündüzleri 10-15°C'leri görebiliyor. Yaz sıcağı meşhur zaten. Mart ayında havaların ısınmasıyla birlikte baya irili ufaklı böcek, kelebek tarzı haşereler çoğalmaya başladı, gittikçe de çoğalacak. Dallas'ın doğası gayet güzel, yemyeşil diyebiliriz. Eğer haritadan bakarsanız bir çok irili ufaklı göl ve orman göreceksiniz. Bizim gibi doğa tutkunu insanlar için bulunmaz nimet. "ALLTRAILS" adlı bir uygulama mevcut, çekitli yürüyüş parkurları, kamp alanlarına ulaşabilirsiniz. Evimiz White Rock Lake'e çok yakın. Fırsat buldukça köpeğimizle yürüyüş koşu tarzı aktivitelerde bulunuyoruz.

Dallas downtown bölgesi klasik merkezi hayat, gökdelen tarzı iş merkezleri ve yüksek katlı apartmanlar, otopark kısıtlamaları, restoranlarda daha sıkışık oturma düzenleri, kısacası daha kücük bir alanda çok fazla insan. Merkezden biraz uzaklaşınca klasik Amerikan evleri sizi karşılıyor. Meşhur Deep Ellum (barlar) bölgesi güzel havalarda akşamları canlı oluyor. Deep Ellum'a yakın Fair Park'ta konserler etkinlikler düzenleniyor. Eğer büyük bir eğlence merkezine veya aqua parka gitmek isterseniz Six Flags Over Texas, Six Flags Hurricane Harbor değerlendirilebilir fakat hafta sonu aşırı kalabalık oluyorlar. Bar olarak "Soda Bar"ı ve "Waterproof"u önerebilirim fotoğraflarına bakarsanız kesin gidersiniz 🙂 Restaurant olarak "Riscky's bbq" kowboy tarzı güzel bir yerdir. Eğer country music ve dans sever iseniz "Red River" ı denemenizi tavsiye ederiz.
    Bunların dışında muhtemelen isteyipte bulamayacağınız bir aktivite cinsi olduğunu sanmıyorum.

Trafik olarak İstanbul kadar olmasa da işe gidiş ve iş çıkış saatlerinde trafiği insanı yoruyor. Genelde insanlar agresif araba kullanıyorlar. Eğer acemi iseniz Interstate 635 konusunda uyarayım, dikkatli olun.

Aklıma gelenleri paylaşmak istedim umarım birilerine yardımım dokunur.
    Bu arada Dallas ve çevresimde yaşayan kişilerle tanışıp görüsmek isteriz. Mesaj yoluyla ulaşırsanız iletişim kurabiliriz. Teşekkürler

• @mara Değerli deneyimlerinizi bizlere aktardığınız için teşekkürler 🙂

• @mara deneyimler için teşekkürler, uzun zamandır Dallas yorumsuz kalmıştı.

• @mara

Teşekkür Ederiz deneyimlerin için.
    Rica etsem iş olanaklarından da bahsedebilir misin? Herkes Amazon orada diye dallas sevdalısı olmuş durumda (ben de dahil) amazon veya böyle yeni gittiğimizde aç kalmayacağımız kadar iş sunar mı bize?

• @Mrbye Merhaba. Full time iş olanakları olarak sektör sektör bakmak gerekir. Örneğin ben ve eşim Kimya mühendisiyiz. Dallas'ta kimya sektörü pek olmadığı için farklı alanlara yöneldik. Bunu bilerek geldiğimiz için sorun yaşamıyoruz. Bunun gibi kendi alanınızda iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Amazon flex hakkında bilgi vereyim. Flex konusuna detaylı yazmıştım ordan da bakabilirsiniz. Flex olayı aşırı abartıldı. Ben ve eşim full time olarak flex yaptık. Full time dediysem; flex uygulaması yeni başladıysanız size çok offer sunar, sürekli yapmaya başladığınızı görünce sistem sizin offerlarınızı otomatik olarak kısar. Yani başlangıçta uygulamaya baktığınızda yüksek fiyatlı ve bol offer varken bir hafta her gün offer alırsanız ikinci hafta offer bulamayabilirsiniz. Evet çok depo var ama bu anlattığım büyük sıkıntı oluyor. Ayrıca flex eşimin hesabını haksız yere iptal etti. Bir müşteri şikayetine bakar, yanlış yere delivery yapıldı yada başka bir negatif yorumda amazon müşteriyi koruyor sizi değil.
    Çok fazla youtuber izledim, hepsi bence yanlış bilgilendirme yapıyor. Buraya gelin, her sabah Flex yapıp 100dolar kazanırsınız akşam şu işi yaparsınız 100dolar daha gibi çok yanlış şeyler söylüyorlar. Bence flex en riskli iş. Yarın offer alamama ya da hesabın iptal edilmesi gibi çok riskli durumlar mevcut.

Depo olarak Carrollton, Fort Worth, Plano, Farmer Branch, Downtown Dallas, Whole Foods ve daha bir çok depo mevcut. Bence en iyisi Carrollton deposu, diğer depolar çok sistematik çalışıyor. Carrollton ise bizim için daha rahat bir depo. Örneğin ortalama Plano deposundan 3 saattle 45 koli teslim alırsınız, Carrollton'dan 4.5saatte 30-40arası değişir. Daha çok detay var baya uzun yazmışım, daha uzatmayayım.

Teşekkürler

• Herşey normale döndüğünde vizemizi kazasız belasız alıp Ağustos sonu veya Eylül başı gibi Mckinney bölgesinde olacağız inşallah küçük kızım ve eşim ile birlikte.

• Bu konu buralarda dursun.Oradaki arkadaşlar ile gitmeyi düşünenler için bu günler sohbet ve bilgi için güzel fırsat 🙂

• En son belediyesi çökmüştü , bir çok polis istifa etti , emekli parasını ödiyemiyorlardı , hatta sırf yeni polis kayıdı olsun diye çok yüksek miktarda başlangıç ücreti ödüyorlardı

DALLAS PD : 60 BİN DOLAR
    NYPD : 43 BİN DOLAR

Ama yinede yeterli kadar polisleri yoktu , şehir battı habeleri çıkıyordu hep , itfayecilerde aynı şekilde ,

Bu durum bizim gibi oraya göçmek isteynlere ne gibi bir bilgi saklar kısmına gelirsek , şehir hizmetleri az olucağından güvenlik sıkıntısı olabilir , ayrıca birçok şehir karşılaştırma sitesinde güvenlik seviyesi düşük olarak belirtiliyor , siyahi nüfusu çok

• @AgeGuns müthiş.. tam bir dallas sakini gibi ince titiz bir çalışma olmuş. Özellikle demografik yapıyı çıkarmanız çok ince. Siyahilerin çok olduğu bir yer dallas hmmm. Enteresan. Bravo size ben bile bir dallas sakini olarak bu kadarını yapamazdım

Benzer Başlıklar

• 3
  • 76
  • 19
  • 546
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |