Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aliarmgn Selamlar bu konuda bir gelişme kayedebildiniz mi?

• ⭐⭐

Bizde kendi durumumuzu yazalim. Gelirken annemde bizimle geldigi icin onun yeteneklerini amerika'ya tanitmak icin sosyal medyadan bir hesap actim ,etraftaki turk marketlerle de iletisime gectim. Suan marketplace sayesinde bir cok musterimiz oldu Amerikali. Baklava ,borek siparisi aliyoruz . Turk bakkala da manti ve icli kofte servis ediyoruz 😊 geri donusler cok keyifli 😊

• @Old-Traveler Merhaba ben cesaret edip o ise giremedim.Maalesef yasal bir sekilde evde uretim yapip satamiyorsunuz NJde.

• @aliarmgn bilgilendirme için tesekkürler.

• Bu konuda tecrübesi olan başka arkadaslar var mı?

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 bu çok iyi olmuş şu kötü dönemde hem uğraş hem bütçeye katkı hadi bol siparişleriniz olsun

• Texasta basit bir sertifika alarak evde pisireceginiz ekmek, tatli, simit, recel, tursu vb fermente urunler gibi urunleri ozel etiketleme yapmak sartiyla satabiliyorsunuz. Eski forum uyelerinden Mustafa Bey bu sekilde yapiyor.

Ozellikle cocuklarin sokakta birseyler satmasi yasayla korunuyor. Limonata, kurabiye etc.

Austin icin de soyle bir sayfa/linklerler var: http://www.austintexas.gov/sites/default/files/files/Health/Environmental/Food/Food_Handler_Registration_Info_Sheet_1-26-15.pdf

https://www.dshs.texas.gov/foodestablishments/cottagefood/Frequently-Asked-Questions-about-Cottage-Food-Production-Operations.pdf#1

• @caglaror Harika bir bilgi oldu benim için. Teşekkür ederim.

• @HockeyUmpire2 cok iyi bizde gelecegiz insaallah yakinda
    Benimde planim evde sarma borek ve tatli yapi satmakti
    Sarma sizce uyarmi onlarin damak tadina

• ⭐⭐

@adıge3868 annem icin bu ise getirmistim. Annem gitti is bitti 😂 genelde turklere sattik. En cok baklava gitti.

• Merhabalar; ben de ekşi mayalı ekmek,bagel,tost ekmeği,özel ekmek çeşitleri(brioche,tohumlu ekmekler,hamburger ekmeği vs.) ayrıca Avrupa düzeyinde normal,bademli kruvasan yapıyorum.Bu işi Amerika’da yapabilir miyim?Üretim ya da butik bir kafe ya da evde...Bu konuda bilgisi olan varsa çok memnun olurum.Saygılarımla...

• New York da ilgili belgeyi (Home Processor Registration) alıp (mail ile formu doldurup göndermeniz yeterli) evde ilgili sayfada yer alan ve izin verilen ürünleri üretip satabilirsiniz.

Detaylı bilgi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |