Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahar Ds-260 Adres Bilgisi Sonradan Verilir Mi içinde söyledi:

Konsoloslukta adresi mülakat yapan kişiyle üstüne yeni adresi yazarak mi değiştiriyorlar?
    Konsoloslukta değiştirmezsek tam olarak *Havaalanında hangi ofiste yada kime bildirmemiz gerek?

• Havaalanında da olmazsa daha sonra hangi mail ,Web sitesi veya telefondan değiştiririz. Mailde nasıl ve ne şekilde bekleyeceğimizi Örnek bir yazı ile belirtebilir misiniz?
    • Evet, eger konsolosa soylerseniz buyuk ihtimal dediginiz sekilde degistirir.
    • ABD'ye girerken sizinle ilgilenen CBP gorevlisine bildirebilirsiniz adresinizi degistireceginizi.
    • mail ile nasil degistirebileceginizi bilmiyorum ama vatandas olana kadar USCIS'teki butun adres degisikliklerini su siteden yapabilirsiniz: https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do

Eger gocmen vize ile ABD'ye giris yapiyorsaniz, yukarida da belirttigim gibi kesin adresinizi en gec mulakat gunu DS260'ta belirtmenizi tavsiye ederim. Sonradan yapilan adres degisiklikleri siklikla adres karmasasina neden oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahar Ds-260 Adres Bilgisi Sonradan Verilir Mi içinde söyledi:

Konsoloslukta adresi mülakat yapan kişiyle üstüne yeni adresi yazarak mi değiştiriyorlar?
    Konsoloslukta değiştirmezsek tam olarak *Havaalanında hangi ofiste yada kime bildirmemiz gerek?

• Havaalanında da olmazsa daha sonra hangi mail ,Web sitesi veya telefondan değiştiririz. Mailde nasıl ve ne şekilde bekleyeceğimizi Örnek bir yazı ile belirtebilir misiniz?

Eger posta ile degistirmek istiyorsaniz, su formu doldurup USCIS'e gonderebilirsiniz:

Fakat online sitede de ayni formu dolduruyorsunuz. Bilginize.

• forumda ki herkese merhaba. ds 260 formunda 16 yaşından sonra yaşadığımız tüm adresleri yazmamız isteniyor. ben formu doldururken askerde geçirdiğim 15 aylık süre içerisindeki adresi yazmadım. herhangi bir problem olur mu. ds 260 formunun kilidi açtırıp eklemelimiyim. bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim. iyi günler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre Ds-260 Adres Bilgisi Sonradan Verilir Mi içinde söyledi:

forumda ki herkese merhaba. ds 260 formunda 16 yaşından sonra yaşadığımız tüm adresleri yazmamız isteniyor. ben formu doldururken askerde geçirdiğim 15 aylık süre içerisindeki adresi yazmadım. herhangi bir problem olur mu. ds 260 formunun kilidi açtırıp eklemelimiyim. bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim. iyi günler.

problem olmaz.

• @crazycells teşekkür ederim

• Merhabalar birşey sormak istiyorum. Green card a başvururken son 15 20 yıldır yaşadığım adresi verdim . Ama grupta gezinirken bazı arkadaşlar yaşadığı bütün adresleri vermişler gibi konuşuyorlar . Doğrusu nedir ?

• İlk başvuruda başvuru anındaki adresinizi vermeniz zaten normal. Konuşulan adres konusu, GC kazandıktan sonra doldurulan DS 260 formunda yer alan 16 yaşınızdan bu güne kadar yaşadığınız adresler ve hangi tarih aralıklarında yaşadığınız. Çoğu kişi için bu adres 2'den fazladır. (Özellikle yaşadığı il dışında üniversite okuyanlar için).

• @caglaror Tamam şimdi taşlar yerine oturdu . Cevabınız için çok teşekkürler!

• ⭐⭐

DS260 formunda verdiğimiz adres bir arkadaşıma aitti. Mülakatı da tamamladık, vizelerimizi de aldık. Gitmeye hazırlanırken arkadaşım evini boşalttığını söyledi...

Henüz UCSIS ödemesini yapmadık.

Şimdi sanıyorum izlememiz gereken yol, yeni bir adres bulup giriş yaparken bu yeni adresi havalimanında beyan etmek olacak...

Umarım kartlar ve SSN beyan edeceğimiz yeni adrese sorunsuzca gönderilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman ABD'ye girdikten sonra USCIS'i arayip teyit etmenizi tavsiye ederim.

• @Mahur-Beste merhabalar amerikaya gittinizmi case num 35 bin demiştiniz benimkide öyle de merak ettim şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim..

• merhabalar 2021 gc greencard 35bin deyim ilk sorum case numarama sıra gelirmi endişesindeyim 2. sorum ds260 formunda amerikaya vardığımda yasayacağım adresi soruyor ve şuan orda yaşayan kişinin bilgileri ve adresi istiyor ben adresi yazdım şuan orda olan kişinin ismini yazdığımda kabul etmiyor kendi ismimi yazınca kabul ediyor yani name of person currently living at address olan yere kendi ismimi yazmadan hiç bir adresi kabul etmiyor ama ben orda şuan yaşamıyorum bu konuyu açıklayabilirmisiniz rica etsem

• Amerika'da tanıdığı olmayanlar nasıl adres bulacak bu konuda yardımcı olabilecek danışmanlık hizmeti veren firmalar var mı acaba?

• @efes22 merhaba, adres konusunda @Turquoise-Horizon ile görüşebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@efes22, içinde söyledi: Ds-260 Adres Bilgisi Sonradan Verilir Mi

Amerika'da tanıdığı olmayanlar nasıl adres bulacak bu konuda yardımcı olabilecek danışmanlık hizmeti veren firmalar var mı acaba?

Genelde tanıdığı olmayanlar önceki yıllarda gidenlerin adreslerini kullanıyorlar. Bir forum dayanışması olarak kazanıp gidenlerden adreslerini ihtiyacı olanlara veren, paylaşan çok kişi oluyor. O aşamaya geldiğinizde elbet güvenli bir adres bulursunuz.
    Olur da bulmazsanız ücret karşılığı adres hizmeti veren bir firma var Turquoise Horizon.
    Web siteleri >> Adres
    Size verdikleri adresi kullanıyorsunuz ve kartlarınızı sizin adınıza teslim alıp sonra istediğiniz yere gönderiyorlar.

Öncelikle bir kazanın hele adres işi kolay. Dert etmeniz gereken en son problemlerden biri adres bulmak olsun.

• @datanist, içinde söyledi: Ds-260 Adres Bilgisi Sonradan Verilir Mi

@efes22 merhaba, adres konusunda @Turquoise-Horizon ile görüşebilirsiniz.

Teşekkürler

• @smartcells, içinde söyledi: Ds-260 Adres Bilgisi Sonradan Verilir Mi

@efes22, içinde söyledi: Ds-260 Adres Bilgisi Sonradan Verilir Mi

Amerika'da tanıdığı olmayanlar nasıl adres bulacak bu konuda yardımcı olabilecek danışmanlık hizmeti veren firmalar var mı acaba?

Genelde tanıdığı olmayanlar önceki yıllarda gidenlerin adreslerini kullanıyorlar. Bir forum dayanışması olarak kazanıp gidenlerden adreslerini ihtiyacı olanlara veren, paylaşan çok kişi oluyor. O aşamaya geldiğinizde elbet güvenli bir adres bulursunuz.
    Olur da bulmazsanız ücret karşılığı adres hizmeti veren bir firma var Turquoise Horizon.
    Web siteleri >> Adres
    Size verdikleri adresi kullanıyorsunuz ve kartlarınızı sizin adınıza teslim alıp sonra istediğiniz yere gönderiyorlar.

Öncelikle bir kazanın hele adres işi kolay. Dert etmeniz gereken en son problemlerden biri adres bulmak.

Çok teşekkür ederim, bunu öğrenmem rahatlattı.

• Merhaba. Ben 2024 talihlisi olırsam ki olucam inşallah. Benim şöyle sorum var ben senenin başında yanı23ün başına rusyaya gidicem. Mayısta açıklandığında. Ds260takı mevcut adresimi rusya olarak mı göstermem gerekiyor yoksa türkiyedeki eski adreim mi kalacak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdullah-1 evet, fiziki adresiniz orası ise öyle yapmalısınız.
    başvuru sırasında yazdığınız adresin bir anlamı yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdullah-1 rusya ikamet adresin olması için oturma iznin var mı var ise ozaman rusya adresi eğer çalışmaya gidiyorsan ozaman Türkiye adresi

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

60

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |