Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• “Being on travel” mı? “Being on the Travel” mı?

Yada ikisi de olur mu?

• Bence en doğrusu "traveling" demeniz..

Tabi kurulacak cümleye göre de değişebilir..

• ⭐⭐

@likable İngilizce cümlelerden hangisi uygun? içinde söyledi:

“Being on travel” mı? “Being on the Travel” mı?

Yada ikisi de olur mu?

Bağlamı bilmeden cevaplamak zor. İkisi de tuhaf görünüyor.

• “I am on the travel” veya “I am on travel” benim kulağıma kesinlikle yanlış geliyor. “I am on a trip” daha doğru gibi.

• ⭐⭐

Eger daha önce bahsettiğiniz, bilinen bir yer icin travel i kullanıyorsanız “the” kullanabilirsiniz. Ama bilinmeyen bir yer icin ise the kullanmanız doğru olmaz. Örneğin evinizin yakınında bulunan, sürekli gittiğiniz bir market hakkında konuşurken “I am at the market” diyebilirsiniz. Ama bunun haricinde bir yeri belirtmek içinse “I am at a market” kullanmanız lazim.

• vocation kullanmayı düşündünüz mü?

• Vocation kullanamaz. Çünkü bu meslek manasinda. Eğer Vacation kelimesini soylediyseniz. Travel ve Vocation eş anlamlı kelimeler değil. Vacation ve holiday eş anlamlı kelimelerdir. Bu kelimeleride cümleye göre değişir. "Trip" kelimesinide kullanamazsiniz. Zaten travel ve trip eşanlamli. Arkadaş grammar olarak soruyor. Being on diyebilirsiniz. Ama traveling en doğru olan. "The" farklı kullanım yerleri var. Sizin kullanım şekli ile hepsi doğru. Eğer konuştuğunuz kişi sizin nereye seyahat ettiğinizi biliyorsa. "The" kullanmak gerek. Ama konuştuğunuz kişi seyahat yerinizi bilmiyorsa "the" kullanmamak gerek. Ama being on yerine traveling kullanmak daha dogru.

• Evet,vacation demek istemistim 🙂 Tesekkurler... @kewanee İngilizce cümlelerden hangisi uygun? içinde söyledi:

Vocation kullanamaz. Çünkü bu meslek manasinda. Eğer Vacation kelimesini soylediyseniz. Travel ve Vocation eş anlamlı kelimeler değil. Vacation ve holiday eş anlamlı kelimelerdir. Bu kelimeleride cümleye göre değişir. "Trip" kelimesinide kullanamazsiniz. Zaten travel ve trip eşanlamli. Arkadaş grammar olarak soruyor. Being on diyebilirsiniz. Ama traveling en doğru olan. "The" farklı kullanım yerleri var. Sizin kullanım şekli ile hepsi doğru. Eğer konuştuğunuz kişi sizin nereye seyahat ettiğinizi biliyorsa. "The" kullanmak gerek. Ama konuştuğunuz kişi seyahat yerinizi bilmiyorsa "the" kullanmamak gerek. Ama being on yerine traveling kullanmak daha dogru.

• on the road şeklinde karar kıldım. On the road cümlesi ve türevleri için Web sitesi kuracağım ingilizce ondan soruyorum hocam.

• Vacation izin tatil vs. Anlamında o olmazdı zaten

Benzer Başlıklar

• 9
  • 27
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |