Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'deki Turk Youtuber tavsiyeleri

• Selamlar 🙂
    Forth Worth şehrindeki çok eski kovboy yerleşimine Stockyard'a gidiyoruuzz. Cattle drive izlemeden Teksastan gidilmezmiş öyle dediler😜 Ayrıca kovboy gösterisine de katıldık gerçek silahlarla gösteriler yaptılar. Sonrasında da ünlü teksas kovboy mağazalarını beraber gezdik.

• @maestro Tesekkurler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu linki görenler görmeyenlere söylesin @Sezin forumda ki bizim için video hazırladı herkes izlemeye gitsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 @Sezin elinize saglik.

• @crazycells @ayvalik10 izlediginiz ve paylastiginiz icin tesekkur ederim. sandigimdan daha fazla sorunlar ve sorular varmis.. burada yazilanlari da gozden kacirmadan, gelen soru ve cozumleri yeni paylasimlarda aktarmaya calisacagim. Herkese bol sans diliyorum.

• bende vlog cekiyorum ama cok yeniyim video cekmeyi ve montaj islerini yeni yeni ogreniyorum 🙂 birbirimizi takip edelim arkadaslar 🙂

• @mistikky videom telif yedigi icin bazi yerlerde ses gidiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@mistikky hocam takipteyiz ama bu başlıkta sadece kanalı tanıtmanız yeterli videolar için bekleme odasını kullanabilirsiniz.

• @Rhonster tamamdir cok tesekkur ederim. millet izlesin diye paylastim yakinda amerikan guresi videosu gelecek

• Abd kanallarını takip edebileceğim ( espn, cnn, Fox vs vs) bir platform var mıdır ya da bir site, kanal falan? Bu kanalları takip etmek istiyorum hem ingilizce için hem de abd gündemi için. Var mı böyle bir imkan?

• Önceden Youtube'da Amerika videoları izlerken eğlenceli olanları tercih ediyordum. İlkay Zaman'ın yeni videolarını eskisi gibi sevemesem de eski videoları çok keyif veriyordu. Sohbeti saran bir insan zaten, kendini bir şekilde izletiyor. GC kazanmamla birlikte biraz daha farklı arayışlara girdim. Kim ne iş yapıyor, kim ne kadar mutlu, kim ne kadar olumsuz yönlerinden bahsediyor gibi gözlemler için izliyorum.

Örneğin; şu kadar para kazandım, şu kadara araba aldım videoları benim için bir şey ifade etmiyor artık. Ekşi'de görüp Onur Tırpan diye bir arkadaşın videolarını izledim. Evde oturup kendi kendine anlatıyor, bakış açısı çok hoşuma gitti. Kendisiyle iletişime de geçtim, sağ olsun telefon numarasını verip sorularımı bile cevapladı.

Son dönemde de Kadir Zora'yı izliyorum. Forumdaki üyeliğini bilmeden izlemeye başlamıştım. Bir arkadaşıma GC kazandığımı söylemiştim, o da bir otomobil forumundan bana GC konusunun ekran görüntüsünü attı. Baktım @semavi abi orada da var. Sonrasında kanalına da abone oldum. Video çekim teknikleri herkese hitap etmeyebilir, sonuçta Amerika'yı göstermekten ziyade oradaki izlenimlerini aktarıyor. Hem Kadir Zora'nın, hem Onur Tırpan'ın düşünce yapısı ve aktarım şeklini sevdim. Özellikle GC çıktıktan sonra endişe edenlerin mutlaka ikisini izlemesini tavsiye ederim. Akıllardaki tüm sorulara cevap bulunabiliyor.

Eğlenmek için son dönemde Tutku Yıldırım'ı izliyorum, eğlenceli videoları ve başarılı düzenlemeleri var. Gökhan Öner'in de Uber videoları eğlenceli olabiliyor. Kadınların bakış açısını da merak ettiğim için birkaç kanal izledim. Selen Hanım var Seattle'da. Kendisinin mesleki anlatımlarını sevdim. Bir de Kariyer Kılavuzu izliyorum zaman zaman. Cevabını aradığım sorulara cevap veren bir kanal olmasa da güzel bir anlatım var.

Twitch hiç girdiğim bir mecra değildi. Orada da Amerikalı Aynasız'ı keyifle izlemeye başladım. Çok iyi bir adam, 17 yıldır orada olduğu için buradaki olaylara çok garip tepkiler verebiliyor. Dün akşam kadın izleyicilerine soru sordu. "Bayan" diye hitap etti. Kızlar hemen "Bayan değil kadın diyoruz" diye uyardılar. "Neden ? Türkçe mi değişti?" dedi 😃 Bir Gamer olarak Amerika'da istediğim düzeni kurduktan sonra yalnız hissetmemek adına belki ben de Twitch'e girerim.

• @Stiff, içinde söyledi: ABD'deki Turk Youtuber tavsiyeleri

Önceden Youtube'da Amerika videoları izlerken eğlenceli olanları tercih ediyordum. İlkay Zaman'ın yeni videolarını eskisi gibi sevemesem de eski videoları çok keyif veriyordu. Sohbeti saran bir insan zaten, kendini bir şekilde izletiyor. GC kazanmamla birlikte biraz daha farklı arayışlara girdim. Kim ne iş yapıyor, kim ne kadar mutlu, kim ne kadar olumsuz yönlerinden bahsediyor gibi gözlemler için izliyorum.

Örneğin; şu kadar para kazandım, şu kadara araba aldım videoları benim için bir şey ifade etmiyor artık. Ekşi'de görüp Onur Tırpan diye bir arkadaşın videolarını izledim. Evde oturup kendi kendine anlatıyor, bakış açısı çok hoşuma gitti. Kendisiyle iletişime de geçtim, sağ olsun telefon numarasını verip sorularımı bile cevapladı.

Son dönemde de Kadir Zora'yı izliyorum. Forumdaki üyeliğini bilmeden izlemeye başlamıştım. Bir arkadaşıma GC kazandığımı söylemiştim, o da bir otomobil forumundan bana GC konusunun ekran görüntüsünü attı. Baktım @semavi abi orada da var. Sonrasında kanalına da abone oldum. Video çekim teknikleri herkese hitap etmeyebilir, sonuçta Amerika'yı göstermekten ziyade oradaki izlenimlerini aktarıyor. Hem Kadir Zora'nın, hem Onur Tırpan'ın düşünce yapısı ve aktarım şeklini sevdim. Özellikle GC çıktıktan sonra endişe edenlerin mutlaka ikisini izlemesini tavsiye ederim. Akıllardaki tüm sorulara cevap bulunabiliyor.

Eğlenmek için son dönemde Tutku Yıldırım'ı izliyorum, eğlenceli videoları ve başarılı düzenlemeleri var. Gökhan Öner'in de Uber videoları eğlenceli olabiliyor. Kadınların bakış açısını da merak ettiğim için birkaç kanal izledim. Selen Hanım var Seattle'da. Kendisinin mesleki anlatımlarını sevdim. Bir de Kariyer Kılavuzu izliyorum zaman zaman. Cevabını aradığım sorulara cevap veren bir kanal olmasa da güzel bir anlatım var.

Twitch hiç girdiğim bir mecra değildi. Orada da Amerikalı Aynasız'ı keyifle izlemeye başladım. Çok iyi bir adam, 17 yıldır orada olduğu için buradaki olaylara çok garip tepkiler verebiliyor. Dün akşam kadın izleyicilerine soru sordu. "Bayan" diye hitap etti. Kızlar hemen "Bayan değil kadın diyoruz" diye uyardılar. "Neden ? Türkçe mi değişti?" dedi 😃 Bir Gamer olarak Amerika'da istediğim düzeni kurduktan sonra yalnız hissetmemek adına belki ben de Twitch'e girerim.

Tesekkurler guzel dusuncelerin icin @Stiff

Ben Youtube uzerinden izlenimlerimi anlatiyorum. Acikcasi, Youtuber degilim, yada en azindan kendimi oyle adlandirmiyorum. Bu yuzden soyledigin tarzda videolara yer vermeye calisiyorum. Hatta son donem artik sadece canli yayinlara donduk gibi.

Twitch bir cok kisi tarafindan soylendi bana, henuz bakmadim 🙂

Emek verip editileyen, gittigi gordugu yerleri cekenlere de saygim var. Hatta gocmenlik gibi bir fikir yok ise, cokta eglenceli olur bu videolar... Ama is gocmenlik olunca, yenilen et, ucuz araba, ucuz ev videolari daha onemli gocmenlik sorunlarini gizler...

Ben o yuzden cektigim videolarda biraz daha Gocmenligin mantigini, aile durumlarini, cocuklari ve bazi psikolojik surecleri anlatmayi onemsiyorum...

• @semavi Abi zaten göçmenliğe ve oradaki hayata dair bir paylaşım yapılacaksa öncelikle acı gerçeklerden başlanmalı diye düşünüyorum.
    ABD'deki hayata dair toz pembe düşüncelerle hareket etmek oraya gelindiğinde ciddi bir hayal kırıklığı ve bunalım yaratabilir kişide.
    500 $'a araba aldım, 1 saatte uberden 200 $ kazandım, yoldaki kızı nasıl tavladım... tarzı videolar işin biraz daha magazinel ve eğlenceli tarafı gibi geliyor bana.
    Göçmenliği ciddi anlamda araştıran ve kafasına koyan bilinçli biri de araştırıp takip edecekse zaten işin magazinel yönünden ziyade acı gerçeklerini araştırıp, inceleyip o şekilde hareket etmeli.
    Valla ben youtube kanalımı şimdiden oluşturdum. ABD sürecim olur da başlarsa bir gün karar verme aşamasından oradaki hayata kadar olan tüm süreçleri aynı şekilde paylaşmayı planlıyorum mesela.
    Çünkü bu tarz paylaşımlar ne yedim, nasıl gezdim videolarından çok çok daha faydalı ve hayatta tutucu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami Türkiye de ne iş olursa yaparım kafasında ki insanlar oraya gidince dediğin gibi aptallaşıyorlar herşeyi bırak en az bir işi doğru dürüst yapmadan gitme zaten orada kursa yazılırım öğrenirim kısımları sonra ki işler. Bu arada söylediğin kişilerin ilk amerika maceralarını araştırısan tuvalet deliğinden yada bulaşık yığınından kafasını kaldıramamış insanlar. Mesela gecelik 700 - 800 kazanan kişiler bile uber bıraktım diyor neden çünkü boş abi olmuyor belli bir zaman sonra cem yılmazın dediği gibi çalış çalış çalış para para yook ondan ilk gittiğin zaman elinde bir meslek olsun usta ama bir şeylerden anla elin yatkın olsun.

• @ayvalik10 İş konusu kesinlikle çok çok önemli.
    Elinde mesleği olan biri kesinlikle 1-0 önde başlıyor hikayeye. Evet oraya gidince kursa da gidersin, iş de bulursun, hiç yapmadığın bir şeyi yaparak belki yeni bir iş bile kurabilirsin bu doğru ama ya olmazsa?
    Ya işler ters giderse?
    İşte bunları planlayıp o şekilde hareket etmeli.
    Ayrıca şu da hepimizin bir gerçeği ki GC kovalayan çoğumuz belki bir iş sahibiyiz ama spesifik uzmanlık ya da meslek sahibi olanımız çok az. Çoğumuz Türkiye'deki işlerimizi yapamıyor olacağız.

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD'deki Turk Youtuber tavsiyeleri

@istanbuladami Türkiye de ne iş olursa yaparım kafasında ki insanlar oraya gidince dediğin gibi aptallaşıyorlar herşeyi bırak en az bir işi doğru dürüst yapmadan gitme zaten orada kursa yazılırım öğrenirim kısımları sonra ki işler. Bu arada söylediğin kişilerin ilk amerika maceralarını araştırısan tuvalet deliğinden yada bulaşık yığınından kafasını kaldıramamış insanlar. Mesela gecelik 700 - 800 kazanan kişiler bile uber bıraktım diyor neden çünkü boş abi olmuyor belli bir zaman sonra cem yılmazın dediği gibi çalış çalış çalış para para yook ondan ilk gittiğin zaman elinde bir meslek olsun usta ama bir şeylerden anla elin yatkın olsun.

@ayvalik10 Sacmalamissin yine birader. Agzindan cikani kulagin duymuyor sanirim. Birileri hakkinda yorum yapacaksan kelimelerini sec oyle yorum yap, yok bunlar zaten secip yazdigin kelimelerse de haddini bil!

• Amerika'da para kazanip rahat bir hayat kurmak icin gerekli en onemli sey KARARLILIKtir. Ne istediginizi biliceksiniz. Nerden geldiginiz ne kadar egitiminiz var cok onemli degil. Cunku calisip azmederseniz bu ulkede istediklerinizi basarirsiniz. Buraya gelip egitimli, orta ustu maddi seviyesi olan ama burda tutunamayan cok insan gordum. Yada kacak gelmis orda burda bulasikcilik yapip hayatini hic ilerletemeyende gordum. Ama basarmak konusunda en cok mesafe atlayanlar egitimi ve ekonomik durumu ne olursa olsun..kararli, azimli, istikrarli ve caliskan olanlar. Bence bunlar ortak noktalari.

• iyiydiii :)...

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |