yelik oluturma, ifre hat覺rlatma veya foruma giri konusunda sorun yaayan 羹yelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email g繹nderebilirler!

Facebook'u silelim mi? - Psikografik Propaganda Teknikleri ve Cambridge Analytica

• are p2p ve "blockchain" :)

• Uzun zamand覺r kullanm覺yorum ben. Nereden baksak 3-4 y覺ld覺r aktif olarak girmiyorum bile. Koca bir devir 繹ld羹 resmen :D

• Kullanan 癟ok kiide g繹remiyorum art覺k 癟evremde...

• Facebook art覺k devletlerin halk覺 y繹nlendirme, fileme, yeri geldiinde cezaland覺rma arac覺 oldu. Her ne kadar facebook bilgi paylamad覺覺n覺 s繹ylese de bal gibi payla覺yor. irketlere bilgileri sat覺yor.

• @hasnotbeen Kat覺l覺yorum se癟im s羹recinde insanlar覺n sa癟ma sapan payla覺mlar覺ndan sonra kapatt覺m bir dahada a癟mad覺m GreenCard 癟覺karsa o zaman tekrar yeilkartforum facebook grubu i癟in a癟may覺 d羹羹n羹yorum..

• Bilgilerimizin payla覺lmas覺 s羹recinde bireyler olarak 繹zelimizi webte herhangi bir yere g繹ndermenin de bizim sorumsuzluumuz olduunu d羹羹nmemle birlikte, gelecekte anonimliin kiiselliin 繹nemli olmamas覺 ile e anlaml覺 olduunu d羹羹n羹yorum. Teknolojideki baat firmalar ile yal覺n t羹keticiler olarak bizim edilgen kalmaktan baka ans覺m覺z yok. Herhangi bir online s繹zlemeyi onaylarken (zaten tersi m羹mk羹n deil) "Next" "Next" yap覺p ilerlemekten baka ans覺m覺z yok ki.
    Gezdiimiz her online kaynak, fareyi/imleci her gezdirmemiz, ekrandaki belirli bir yeri ne kadar uzun ekranda tuttuumuz, kamera a癟覺ksa g繹z hareketlerimiz, aramalar, sesler, txt mesajlar覺, epostalar, al覺verilerimiz, fantazilerimiz, meraklar覺m覺z hepsinden mamul bir sanal biz zaten irketlerin envanterindeki bir sanal profilde duruyor.
    Art覺k 繹zelimiz 癟oktan anonim oldu. Bundan ka癟mak da anlams覺z. Tersine belki de bu iyi bir eydir ;)
    襤in felsefesi bir yana, hedef g繹zeterek ate eden facebook gibi ara癟lar覺 kullanmay覺 ben de 繹nermiyorum, ama siz kullanmasan覺z bile asl覺nda oralarda vars覺n覺z?
    Y羹z tan覺ma API'leri art覺k bozulmu g繹r羹nt羹lerden bile sizi y羹ksek baar覺 ile tespit ediyor.
    Yaas覺n "anonymous" diyerek aforizmalar覺ma ara veriyorum ;)

Cevaplamak i癟in giri yap覺n

70
evrimi癟i

2730
Kullan覺c覺

1058
Bal覺k

38178
襤leti

Yeilkart Forum ile balant覺n覺z koptu, yeniden balanmak i癟in l羹tfen bekleyiniz.