Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ikizbabasi şimdi aradım ve sizin söylediğiniz confirmation sayfamı göndermelerini istedim dönüş yapacaklar bende sizinle paylaşıcam. umarım dolandırılmamışımdır şimdiye kadar ödediğim çok cüzi miktarlar onu sorun etmem ama heyecanla beklerken çekilişi bide başvuru yapmamış olsunlar buna çok üzülürüm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@duygugök Green Card için arayan sahtekar numaralar içinde söyledi:

Atlantik Danışmanlık diye bir şirket var danışman ücreti filan ödedim ve benim başvurumu gerçekleştirdiklerine dair mesaj gönderdiler. bundan sonra devam edebilmek için 200-250$ civarında ödeme daha yapıp sıralamamı ilk beş bin kişi içerisinde gösterebileceklerini, vize işlemleri sırasında ve konsolosluk mülakatı sırasında olacak masrafları, bi defaya mahsus gidiş dönüş uçak biletimi karşılicaklarını söylediler. sizce bu güvenilir bi firma mıdır böyle bişi yapabilirler mi yoğun çalışıyorum bi türlü bilen birileri de çıkmadı siz yardımcı olabilir misiniz

Gidis-donus ucak bileti 250 dolardan daha fazla eder 🙂 siz dusunun, boyle bir is modeli olabilir mi?

• @crazycells olması çok mantıklı gelmedi bana da o yüzden sizlerle paylaşıyorum bu konuyu yinede güvenmek istiyoruz herhalde şimdiye kadar zaten öyle ya da böyle 1000 tl civarında bi ödeme yaptım bu şirkete check-up ve dil eğitimi seti danışmanlık ücreti...

• ⭐⭐⭐⭐

@duygugök sağlık olsun erkenden farkına varmış oldunuz bu da zararın neresinden dönersen kar demek. forumdaki konuları takip ederek kendi başınıza kolaylıkla gc başvurusu yapabilirsiniz sağolsun @crazycells ve diğer arkadaşlar gayet iyi ilgileniyor bizlerle 🙂

• Yasaklı

Oooof of of yani.. İnsanların hayallerini bile çalıyorlar bu ülkede

• Merhaba bugün beni +90 850 660 03 19 numarası aradı yurt dışı yaşam ile ilgileniyorsanız 1 e basın falan dedi dedim bi uğraşayım 1 e bastım size en kısa sürede bu konuda ilgili arkadaşlarımız bağlanacaktır dedi 0 212 945 12 38 nuraması aradı daha sonra siz vs vs hanımefendi yurt dışında yaşamak istiyorsunuz sanırım sizin buna uygunluğunuzu öğrenmem için bana bazı bilgileri vermeniz gerek dedi peki dedim yaşınız kaç dedi önce uğraşayım derken ben düşmüyeyim diye dedimki ben uygun olduğumu biliyorum yaptığım araştırmalara göre dedim siz ücret karşılığı başvuru mu yapıosunuz dedim 'hanfendi ' ağzını yayarak uygun olup olmadığınıza bakmam lazım yaşınız kaç dedi dedimki uygunum ben 18 yaşından büyük herkes başvurabiliyor bu gc çekilişine siz bana nekadar ücret alıosunuz onu söyleyin dedim 🙂 sonra ağzında bişeler geveledi kapattı 🙂 geri aradım tabiki hat meşgule düşüo.. 🙂 siz siz olun firmalara bulaşmayın ücretsiz ben adınıza başvurabilirim gerekirse insan avı resmen 🙂

• Arkadaslar az once Green Card basvurusu icin bir numaradan arandim. Guya basvuru talebinde bulunmusum. Bir yere basvuruda bulunmadigimi kendi basvurumu ABD’nin resmi sitesinden ucretsiz yaptigimi soyledim. Tesekkur edip kapattilar. Numarayi desifre ediyorum 0212 963 99 39 . Trgreencard diye bir yer ve muhtemelen dolandiricilar. Google ‘a yazinca yorumlardan anlasiliyor. Lutfen sizler de tanidiklarinizi uyarin bu konuda. Bilgilendirmek istedim.

• bizi de 2014 yılından beri düzenli arayıp ama farklı numaralardan yurt dışında yaşam fikirlerini söylüyorlardı. ilk sene aradıkları numaraya geri dönüş yapacağımı söyleyip telefonu kapatmıştım. daha sonra google yazıp devamlı meşgul çaldığını görünce de gerçekten paravan şirketler olduğunu düşündük. hatta bir de hep seçimlerden sonraki haftaya mı denk gelir diye manidar olduğunu düşünmedim değil. ama sağ olsunlar onların sayesinde iyi bir araştırma yapıp kendimiz çekilişe başvurduk. neye niyet neye kısmet 🙂

• @rhonster sağlık olsun ne diyeyim... @ikizbabası confirmation numarası sayfasını göndersinler en azından adınıza başvuru yapmışlar mı teyid etmiş olursunuz demişti aradım dönmediler :)) sanırım bu yıl hayallerime veda edicem

• ⭐⭐⭐⭐

@duygugök öyle gözüküyor sağlık olsun en azından erken farkına vardınız.

• @rhonster haklısınız ... umarım benim gibi isteyen bekleyen diğer arkadaşlara çıkar ne diyeyim. çok teşekkür ederim sizlere de bu arada çünkü sizler olmasaydınız para ödemeye devam ederdim belki.

• +378 66834236 Şu numaraya kanmayın arkadaşlar mesaj atıp gc kazandığınızı para yatırmanız gerektiğini söylüyor sakın böyle bir hata yapmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

internette dolaşırken ekim ayında bir ilan sonucunda başvuru yaptım bu ilan bir danışmanlık şirketine aitti. Daha sonra bu şirket başvuru yaptıktan sonra nasıl işliyor nedir diye derken burasını buldum ekim ayından beri de buraya takılıyorum şimdi bu danışmanlık şirketinin gönderdiği maili koyuyorum eminim çoğu kimsenin bilmediği bu sahtekarlıkla ilgili konsolosluk birimi varmış gönderdiği mail
    "Kazandınız aramalarına, e-postalarına
    ve telefon mesajlarına dikkat! Müşteri Hizmetlerimiz bu tarzda durumların tekrar yaşanmaması ve sizlerin benzer bir mağduriyete uğramaması için ABD İstanbul Konsolosluğu'nun Sahtekarlığı Önleme Birimi(Fraud Prevention Unit) ile paylaşmaktadır."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

+1 786 706 11 32 bu numara başladı aramaya fakat amerika da o kadr kayıtlı herşey işte ispatı aranan yer

WhatsApp Image 2019-11-19 at 14.21.38.jpeg

• +1 917-793-0143 bu numarada beni green cart diye aradi nerden aradığini bulabilirmisin

• selamlar, biz de bir şekilde bu tip bir firmaya inanmış olduk ve bilgilerimizi gönderdik kendilerine. pasaport bilgileri de dahil. geçen sene pasaport bilgilerimiz ellerinde olmadığı için başvurumuz yapılamadığı söylendi ve kerizliğimizde ısrar ederek bu sene için de firmanın yapmasını bekliyoruz. bu sene de yapılmaz ise dolandırıldığımıza emin olacağız. 😇 aslında bu sene başvurumuz yapılsa da yapılmasa da gelecek seneden itibaren başvurumuzu kendimiz yapacağız.

soru için uygun başlık burası mı bilmiyorum ama şunu sormak istiyorum: öğrendiğim kadarıyla başvuru sırasında pasaport bilgilerinin doğruluğu kontrol edilmiyor. ellerindeki pasaport bilgilerini geçersiz kılmak için mevcut pasaportu iptal ettirip yeni pasaport bilgileri ile gelecek sene başvuru yapsak (ve olur da firma da başvuru yaparsa) birden fazla başvuru yapıldığı gerekçesi ile diskalifiye olur muyuz?

teşekkürler 👋

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murtazaisarving öncelikle başvuruyu yapmak, pasaport çıkartmaktan daha kolay emin olun 🙂 kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz ki forumda bunu nasıl yapacağınıza dair güzel bir çalışma var. ha illa biri yapsın benim yerime diyorsanız da forumdaki bu iletiyi okumanızı öneririm. hem böylece paranıza da LÖSEV'e bağış olarak gider.

ve evet, bahsettiğiniz gibi yaparsanız diskalifiye olursunuz direkt. o işe hiç bulaşmayın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murtazaisarving Burada asıl büyük sorun firmanın sizin adınıza başvuruyu yapmaması veya yanlış yapması falan değil. Kimlik hırsızlığının çok daha ciddi sonuçları olabilir. Sizin bilgilerinizle sahte bir pasaport yapıp teröristler, uyuşturucu kaçakçıları tarafından kullanılabilir.

• @knnrn o konuda çok haklısınız. Paylaşmış bulunduk bir kere. 😞 umarım o kadar kötü bir durumla karşılaşmayız.

• @gucarslan anladığım kadarıyla adımıza başvuru yapılmasını engelleme imkanımız yok. cevaplar için teşekkürler. @knnrn

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |