Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card için arayan sahtekar numaralar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murtazaisarving, içinde söyledi: Green Card için arayan sahtekar numaralar

@gucarslan anladığım kadarıyla adımıza başvuru yapılmasını engelleme imkanımız yok. cevaplar için teşekkürler. @knnrn

aslinda var, para ödemeyin. para ödemediğiniz için sizin adınıza başvuru yapamazlar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu da facebook grubumuzdaki bir kullanicinin aldigi whatsapp mesaji. Zaten kendisinin de devam eden bir Green Card basvurusu yokmus (sadece cekilis basvurusu yapilmis)... Numaranin tamamini alinca burada da paylasacagim.

Adres Istanbulda'ki konsolosluga ait, fakat Green Card gorusmeleri sadece Ankara'daki ABD konsoloslugunda yapiliyor. Buyuk ihtimal gercekci gorunsun diye o adresi vermisler, sanirim kisilerden cevap bekliyorlar, sonra da gorusmeden once su ucreti suraya yatirin diye para almaya calisacaklar. Zaten daha resmi gorunmesi icin ABD numaralari kullanip Green Card basvurusu yapan veya kisileri arayan araci kurumlar vardi, sanirim iletisim bilgilerini oralardan aliyorlar.

Bu tur durumlara karsi herkes dikkatli olsun!

Screen Shot 2020-11-22 at 12.32.33 AM.png

• ⭐⭐⭐⭐

@murtazaisarving, içinde söyledi: Green Card için arayan sahtekar numaralar

selamlar, biz de bir şekilde bu tip bir firmaya inanmış olduk ve bilgilerimizi gönderdik kendilerine. pasaport bilgileri de dahil. geçen sene pasaport bilgilerimiz ellerinde olmadığı için başvurumuz yapılamadığı söylendi ve kerizliğimizde ısrar ederek bu sene için de firmanın yapmasını bekliyoruz. bu sene de yapılmaz ise dolandırıldığımıza emin olacağız. 😇 aslında bu sene başvurumuz yapılsa da yapılmasa da gelecek seneden itibaren başvurumuzu kendimiz yapacağız.

soru için uygun başlık burası mı bilmiyorum ama şunu sormak istiyorum: öğrendiğim kadarıyla başvuru sırasında pasaport bilgilerinin doğruluğu kontrol edilmiyor. ellerindeki pasaport bilgilerini geçersiz kılmak için mevcut pasaportu iptal ettirip yeni pasaport bilgileri ile gelecek sene başvuru yapsak (ve olur da firma da başvuru yaparsa) birden fazla başvuru yapıldığı gerekçesi ile diskalifiye olur muyuz?

teşekkürler 👋

Parasal olarak 3-5 yüz lira kaybetmek inan ki hiç bir şey değil. İnsanı o şüphe kemiriyor. Gerçekten başvursalar bile Conf. No yu büyük ihtimalle vermiyorlar. Seneye başvurup başvurmayacaklarını bile bilemezsiniz. Bana kalırsa hiç başvurmayla uğraştıklarını sanmıyorum. Ama ne yazık ki emin olmanın tek yolu Conf. No yu talep edip ellerinden bir yolla almak. Bunu da vermezlerse siz beni dolandırdınız galiba, en güzeli sizi savcılığa şikayet edeyim demek. Tabii adresleri, yerleri belli bir firmaysa. Bu tarz iş yapanların büyük çoğunluğu işlerini online götürüyor. Eskiden dolandırıcıların bile iyi kötü bir işhanında ofisi oluyordu ki telefon, yazışma vesaire işlerini ora üzerinden halletsinler. Şimdi dijital dünya sayesinde buna da ihtiyaçları kalmadı. Bilgileri tamamen sistemlerinden silmeye nasıl ikna edersiniz bilmiyorum. Bir virüs gibi +90 850 li numaradan arayıp 1 e bastırıp +90 212 li numaradan tekrar geri arayarak hayattan bıktırana kadar ilgi alanınızdaki zayıf noktayı bularak size bir şeyler satmaya çalışan ülke çapında bir dolandırıcılık şebekesi bunlar. Yöntem hep aynı. Arıyor, Google haritalardaki kaydınız askıya alındı diyor. Dalga geçeyim diye basıyorum 1 e. Salağın biri arıyor. Hiç bişeyle alakası yok. Adres bilgilerimi istiyor. Kredi kartı sormuyoruz diyor, öyle güvenilirler. Sözleşme yolluyormuş bana kargo ile ödemeli. İstediği o ücreti kargo firmasına ödeyeceğim. Mesela 1 yıllık sözleşme imzalayıp 125 tl ödeyeceğim, sözleşmeyi de geri firmaya götürecek kargo firması. Hiç temas yok, adresini bilmiyorum, firma bilgileri yok. Yarın muhatap yok. Sattık mı sattık. Yahu insanların bilgilerini çalıp Amerikan rüyası satmak kadar şerefsizce bir dolandırıcılık yöntemi yoktur. Adam salaksa parasını al, banka hesaplarını boşalttır, yerse savcıyım polisim de yol kerizi, daha onurlu. GC gibi bazı insanların evraklarını doldururken kafam karışırmı diye düşünerek doğrusunu yapması için bir işletmeye güvenmeyi tercih etmelerini fırsata çevirip hayal satmak adilik. İnsanlar belki etkin araştırma alışkanlığına sahip değil, bilmiyor. Belki burayı çok sonradan buluyor. Ve sonra içlerine düşen kurt, yaptıkları hatanın pişmanlığı yıllarca yakalarından düşmüyor. Ben de böyle bir firmaya 5 yılımı kaptırdım. İyi araştırmak ve mümkünse her şeyi kendi yapmak en doğrusu.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Green Card için arayan sahtekar numaralar

Bu da facebook grubumuzdaki bir kullanicinin aldigi whatsapp mesaji. Zaten kendisinin de devam eden bir Green Card basvurusu yokmus (sadece cekilis basvurusu yapilmis)... Numaranin tamamini alinca burada da paylasacagim.

Adres Istanbulda'ki konsolosluga ait, fakat Green Card gorusmeleri sadece Ankara'daki ABD konsoloslugunda yapiliyor. Buyuk ihtimal gercekci gorunsun diye o adresi vermisler, sanirim kisilerden cevap bekliyorlar, sonra da gorusmeden once su ucreti suraya yatirin diye para almaya calisacaklar. Zaten daha resmi gorunmesi icin ABD numaralari kullanip Green Card basvurusu yapan veya kisileri arayan araci kurumlar vardi, sanirim iletisim bilgilerini oralardan aliyorlar.

Bu tur durumlara karsi herkes dikkatli olsun!

Screen Shot 2020-11-22 at 12.32.33 AM.png

Ne kadar detay uğraşmışlar. Nitelikli dolandırıcı bunlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hemen yukaridaki whatsapp numarasi suymus:

+1 (518) 300 3218

bilginize.

• arkadaşlar merhaba beni de bu atlantik danışmanlıktan aradılar ve 250danışmanlık ücreti istediler ve bi aptalllık edip ödedim ama patentlerini filan gösrediler türk patent ve marka kurumundan ve medical parkta anlaşmaalrı filan var bu pazartesi beni tekrar arayıp sağlık raporu için 750 tl de daha ödememi istiyorlar ne yapmam gerekiyor lütfen aktif kişiler yardımcı olursa sevinirm.

• ⭐⭐⭐⭐

@melike-böke ne tür vize başvurusunda bulunmuştunuz ?

• @melike-böke merhaba. Ne için sağlık raporu ? Dv 2022 çekilişi için ise 8 Mayıs'ta açıklanacak. Cevabınıza göre çok farklı cevaplanacak şey var. Ama para göndermeyin emin olmadan. Forumdaki kaynakları okuyun

• @melike-böke, içinde söyledi: Green Card için arayan sahtekar numaralar

arkadaşlar merhaba beni de bu atlantik danışmanlıktan aradılar ve 250danışmanlık ücreti istediler ve bi aptalllık edip ödedim ama patentlerini filan gösrediler türk patent ve marka kurumundan ve medical parkta anlaşmaalrı filan var bu pazartesi beni tekrar arayıp sağlık raporu için 750 tl de daha ödememi istiyorlar ne yapmam gerekiyor lütfen aktif kişiler yardımcı olursa sevinirm.

Vize basvurusu icin patent mi almislar? Nedir yani?

Hangi vize turune basvurmak istiyorsunuz?

ABD buyuk elciligi sadece Unganlardan alinan raporlari gecerli sayiyor. Medical parktan rapor almaniz bir ise yaramaz.

Greencard basvurusu icin araci firmalarin tamamina yakini dolandiricidir maalesef. Bireysel basvuru kolay ve gerekli bilgiler forumda mevcut.

• @melike-böke Kesinlikle ödemeyin tabii ki. 250 TL ile kurtulmuş olursunuz.
    GC ile ilgili süreçler İstinyedeki konsolosluktan değil Ankara konsolosluğundan yürütülüyor.

• Bu Atlantik Danismaliga bir bakayim dedim. Dolandiricilik icin cok net bir ornek. Websitelerine antivirus uyari veriyor guvenilmez diye. Google daki yorumlarinin tamami sahte. Bot hesaplardan yorum yapilmis. Sikayetvar ve eksisozluk gibi platformlarda magduriyetler var. Cok klasik bir danismanlik tuzagi.

• @Rhonster greencard için başvurmuştum

• @maestro ben greencard için başvurmuştum galiba buna başvurabilmek için sağlık raporu istiyorlarmış bulaşı bi hastalık veya herhangi bi uyuşturucuya bağımlılığı varmış gibi

• @sigmoidalmammal green card içindi ve konuşurken bana bu formu doldurttu https://dvprogram.state.gov/ESC/(S(yoaa0cf1vkprxdfjopevpp4v))/CheckStatus.aspx daha sonra ben parayı yatırdıktan sonra araştırmak istedim ekşi sözlükteki yorumları okudumm ve hani bizzat passaportum yoktu onun için siteye yönlendirdi filan epey yardımcı oldular ben aslında kredi kartı şifremi unuttum gibi yalan söyledim ama bana şuan başvurunuzu yaptım ücretinizi ödemezseniz hakkkınız yanar dediği için ödedim aslında

• ⭐⭐⭐⭐

@melike-böke sakın ödeme yapmayın.

• @melike-böke hakkiniz yanma gibi durum yok aslinda. Size bir sozlesme imzalattilar mi? Su ana kadar olan olmus, muhtemelen paranizi geri alamazsiniz ama daha fazla para kaptirmayin.
    Greencard asamalari icin forumda gerekli bilgiler var. Ancak ve ancak cekilis size cikarsa mulakat sirasinda saglik belgesi istenir, o belge icinde tek yetkili kurulus Unganlardir. Baska yerden saglik raporu alma gibi bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐

@melike-böke dolandırılmışsınız sakın başka ödeme yapmayın başvuru ücretsiz ve sadece kendi sitesinden yapılıyor

• @sigmoidalmammal https://www.atlantikdanismanlik.com/form şunu doldurdum sadece ve imza attım ufffff kötü bişey mi bilmiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melike-böke, içinde söyledi: Green Card için arayan sahtekar numaralar

@sigmoidalmammal https://www.atlantikdanismanlik.com/form şunu doldurdum sadece ve imza attım ufffff kötü bişey mi bilmiyorum

kendilerine daha fazla odeme yapmayin. Su an dolandiriliyorsunuz maalesef.

Gercek ve resmi surecler icin su iki basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/222/ücretsiz-green-card-çekiliş-başvurusu-nasıl-yapılır

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• Bastan belirtmek isterim. Sozlesme huhuki bir olaydir ve ben hukukcu degilim. Asagidakiler sadece tavsiyedir. Hukukcu uyeler var ise size daha net yol gosterebilir.
    Sozlemede 14 gun cayma hakki var. Bunu kullanmaniz durumunda danismanlik hizmeti iade edilebilen hizmet olmamasi nedeniyle paranizi geri odemezler ama sozlesmenin geri kalanindaki hukumlerden kurtulursunuz. Sure dolmadi ise cayma hakkinizi kullanin bence.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |