Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar.
    Amazon flex de birden fazla blok alabiliyor musunuz acaba? minivan ile yapmak istesek 2 blok paket sığar heralde diye düşünüyorum. olası bir gelme durumunda benimde yapacağım bir iş.

• @mehmett Hocam bilgiler için teşekkürler öncelikle.Merak ettiğim konu sistem üzerinden iş yakalayamama yani yoğun sürücü varken size kalmama durumu olabiliyor mu yoksa standart her gün çıkmak isterseniz çıkabiliyor musunuz?İkinci bir konu ilk turu yaptınız ikinciyi yapma şansınız oluyor mu?

• @smyael Amazon Flex Delivery içinde söyledi:

Selamlar.
    Amazon flex de birden fazla blok alabiliyor musunuz acaba? minivan ile yapmak istesek 2 blok paket sığar heralde diye düşünüyorum. olası bir gelme durumunda benimde yapacağım bir iş.

Hayir, ekranda o anda 3 tane blok da listelense siz birisini sectiginiz zaman artik arayuzde size listeleme yapmiyor. Elinizdeki isi bitirdikten sonra yeni blok varsa gorebilirsiniz.

• @teufel Amazon Flex Delivery içinde söyledi:

@mehmett Hocam bilgiler için teşekkürler öncelikle.Merak ettiğim konu sistem üzerinden iş yakalayamama yani yoğun sürücü varken size kalmama durumu olabiliyor mu yoksa standart her gün çıkmak isterseniz çıkabiliyor musunuz?İkinci bir konu ilk turu yaptınız ikinciyi yapma şansınız oluyor mu?

En buyuk sorun bu zaten, kesin diye birley yok, telefonun basinda bir iki saat bekleyip kacirdigim da oldu, bazen de saatlerce kimsenin almadigi 72 dolarlik isin 100 dolara ciktigini da gordum. Haftasonlari bizim burda is yakalamak daha zor, hafta ici nispeten daha iyi. Diger sorunuz ise eger ilk blogu erken alip bitirirseniz ve o saatten sonra blok varsa alabilirsiniz tabiki ama bu cok yorucu olur.

• @mehmett Bazı videolarda otomatik tıklama şeklinde bir ayar yaparak telefon başında beklemeden bu uygulamadan iş yakalama kolaylığı şeklinde bir şeyler izlemiştim bilginiz var mı onunla ilgili ama yardımcı olur belki araştırırsanız.Ekstra aparat alarakta iş alanlar vardı.

Benzin ve vergi düşünce ne kalıyor hocam acaba 72 dolardan?Ortalama olarak.

• @mehmett teşekkür ederim cevabınız için..sanırım, mesela lyft yaparken araya flexi sıkıştırmak daha mantıklı oluyordur. flex bitince lyfte devam gibi.. bol kazançlarınız olsun yapan arkadaşların.. arada burada paylaşımlarınızı bekleriz..

• @smyael Evet, benim formulum sabah 4-5 gibi Lyft ile havaalanina yolcu goturmek ve ordan yolcu ile donmek. Duruma gore 8-9 a kadar devam ediyorum. Sonra eve gelip kahvalti yapiyorum. Daha sonra oglen 2-3 saat Doordash. Aksam 3.45 de amazon alirsam gunu 200 dolar ile kapatabiliyorum. Bu en kazancli ama bir o kadar da yorucu olan bir tempo. Bunu haftada sadece 2-3 kez tekrarliyorum. Geri kalan gunlerde Amazon ve Doordash yapiyorum sadece.

• @mehmett Allah yardımcınız olsun. olsun yine de çalışıyorsunuz bir işiniz var. bol kazançlar dilerim..

• @mehmett değerli bilgileriniz için çok teşekkürler. benim bacanağım ve baldızım dv-2019 talihlisi. İki çocukları var. Küçüğü daha 8 aylık olduğu için, ilk etapta karı koca ikisinin de çalışma şansı yok. Acaba bacanağım tek başına çalışarak, sizin yaptığınız gibi amazonflex, uber, lyft, doordash benzeri araba ile dağıtım tarzı işleri yaparak 4 kişilik bir aileyi geçindirebilir mi? Tabii ki yaşayacağı eyalete göre sorumun cevabı değişkenlik gösterecektir ama california, new york gibi pahalı eyaletler değil de, daha orta halli austin, atlanta, denver, portland gibi şehirleri ele alırsak?

• @guropeth Gecinebilir, bir cok insan ilk etapta bu sekilde geciniyor. Benimde 2 cocugum var ve esim calismiyor. Bu sekilde geciniyoruz. Araba surmeyi bilen Amerika'da ac kalmaz. Benim yasadigim eyalet ucuz bir eyalet. Bu da bir etken tabi.

• @teufel Evet duydum ama kullanmiyorum. Burda 2 depo var ve birisi bana uzak. Yakin olandan is almaya calisiyorum. Ayrica bazen son dakika yetismesi imkansiz olan isler de gelebiliyor. O yuzden manuel almayi tercih ediyorum.

• Bugün öğlen ben de ilk Amazon Flex dağıtımını yapmış oldum.(Houston Willowbrook güneyindeki depo)
    3.5 saatlik bir blok aldım. Toplam 42 adet paket verildi. İşin acemisi olunca, ilk yükleme biraz sorunlu oluyor ama depo çalışanı yardımcı oldu bana bu seferlik.

İlk bölüm çok kötüydü. Yoğunluk olarak Hispanik nüfusun olduğu bölgede 15 paket dağıttım. Flex uygulamasının haritası Google maps değil ve bundan dolayı pek çok defa yanlış gösterdi ve olmayan yollar çıkardı. Mahalle içi ve arasında yollar kötü olduğu için yavaş gitmek zorunda kaldım. Çok garip yerlere girip çıktım ve yine haritanın yanlışlıklarından dolayı zaman kaybettim.
    İkinci kısım daha iyiydi, 13 kutu vardı. Daha çok orta gelir düzeyine ait olan insanların bulunduğu apartman ve iş yerlerine dağıtım yaptım. Ama yine de haritanın saçmalıkları yakamı bırakmadı.
    Son kısım en hızlı ve en güzeliydi. Büyük townhouselarin bulunduğu siteler içinde 14 kutu dağıttım. Şansıma hepsinin aralarında 3-5 dakika mesafe vardı ve kısa zamanda hallettim.

3.5 saat süreceğini düşündüğüm dağıtım, tam olarak 6.5 saat sürdü. Bu deneyimim ile ilgili sorunları Amazona yazdım, bakalım nasıl bir dönüş olacak.

• @megashintai Amazon Flex Delivery içinde söyledi:

Bugün öğlen ben de ilk Amazon Flex dağıtımını yapmış oldum.(Houston Willowbrook güneyindeki depo)
    3.5 saatlik bir blok aldım. Toplam 42 adet paket verildi. İşin acemisi olunca, ilk yükleme biraz sorunlu oluyor ama depo çalışanı yardımcı oldu bana bu seferlik.

İlk bölüm çok kötüydü. Yoğunluk olarak Hispanik nüfusun olduğu bölgede 15 paket dağıttım. Flex uygulamasının haritası Google maps değil ve bundan dolayı pek çok defa yanlış gösterdi ve olmayan yollar çıkardı. Mahalle içi ve arasında yollar kötü olduğu için yavaş gitmek zorunda kaldım. Çok garip yerlere girip çıktım ve yine haritanın yanlışlıklarından dolayı zaman kaybettim.
    İkinci kısım daha iyiydi, 13 kutu vardı. Daha çok orta gelir düzeyine ait olan insanların bulunduğu apartman ve iş yerlerine dağıtım yaptım. Ama yine de haritanın saçmalıkları yakamı bırakmadı.
    Son kısım en hızlı ve en güzeliydi. Büyük townhouselarin bulunduğu siteler içinde 14 kutu dağıttım. Şansıma hepsinin aralarında 3-5 dakika mesafe vardı ve kısa zamanda hallettim.

3.5 saat süreceğini düşündüğüm dağıtım, tam olarak 6.5 saat sürdü. Bu deneyimim ile ilgili sorunları Amazona yazdım, bakalım nasıl bir dönüş olacak.

Hocam bu dağıtımın getirisi ne oldu acaba?

• @megashintai amazonflex houston için yeni üyelik alıyor mu acaba? web sayfalarında houston yok.

• @smyael Yaklaşık 4-5 ay önce hesabımı açtırmistim. O zaman alım yapıyorlardı ama şu an yok sanırım.

• @mehmett Amazon Flex Delivery içinde söyledi:

Uber/Lyft, Doordash ve Amazon Flex arasinda kendi tecrubelerime gore bir karsilastirma yaparsam:

En kazancli is siralamam : Amazon Flex>Doordash>Lyft (Uber im yok)
    En kolay is siralamam : Lyft > Doordash > Amazon
    Ingilizce gelisimine katkisi en fazla olan : Lyft > Doordash > Amazon (sifira yakin)

Bunlari ornekler ile aciklamam gerekirse mesela bugun 6 saat Lyft yaptim, 93 dolar kazandim ve toplamda 170 mil yol yaptim. Sadece 4 ride yaptim, sicak arabamdan inmek zorunda kalmadim.

Amazonda 4 saatte 72 dolar kazaniyorsunuz. Genelde 20 ile 40 arasinda adrese gidip in-bin yapiyorsunuz. Bu kadar in-bin insani yoruyor. Ortalama yapilan mil 80 mil.

Doordash de saatte 2 yada 3 order teslim ediyorum. Bir order icin genelde 5-6 mil yol yapiyorum. Saati en az 10 dolara geliyor ama Doordash surprizi bol bir is, yuksek meblagli orderlarda yuksel tip alma olasiligi var. Tek seferde aldigim en yuksek tip rekorum 38 dolar 🙂

@mehmett hangi eyalette olduğunuzu paylaşabilir misiniz ? Bilgiler için teşekkürler.

• @gizemyavuz92 Indiana eyaleti Carmel sehrindeyiz.

• ⭐⭐

@crazycells kanada 'da varmı acaba nerden öğrenebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Amazon Flex Delivery içinde söyledi:

@crazycells kanada 'da varmı acaba nerden öğrenebilirim?

bildigim kadariyla yok, isterseniz amazon'un kendi sitesinden kontrol edin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |