Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 hayırlı olsun. Elinden geldiğince yardımcı olacaktı umarım olmuştur. Çünkü forumdan bahsetmiştim kendisine. Bu arada işleri ne yaptınız başvuruları yaptınız mı.

• Öncelikle bilmeyenler yeni gelenler için, bir iki bilgi vereyim. Çünkü Tr’de onlarca kez bu işlemler yaptırmış olmamıza ve genel hatları itibariyle Abd sistemi çok farklı olmamasına rağmen bazen hatalar yapılabiliyor.

Öncelikle alacağınız araçta kredi kullanacaksanız, ki bunu yeni gelene kesinlikle pek tavsiye etmiyorum, bu durumda otomatik olarak finans kuruluşu tam kapsamlı-full coverage sigorta zorunlu yapıyor. Bu da arabasına , yaşınıza göre değişmekle beraber 180 usd/ay gibi rakamlardan başlıyor. Araştırmada suv- mini van araçların poliçeleri genelde daha düşük çıktığı görülmüş.

Araç alırken, auto bayinde hangi sigortayı istediğinizi soruyorlar. İşte buraya tam hazırlıklı gelmek önemli, çünkü firmalar arasında ciddi fiyat farkı var. Sorgulama için aracın VIN numarasını alıp, yaşınız , Ssn numaranız vs ile fiyatları önceden toplamalısınız.

Eğer aracın tamamını peşin aldıysanız, full coverage, veya minimum liability yapmakta serbestsiniz.

Grup poliçe hizmeti çok faydalı , eğer bir firmadan poliçeniz var, gidip yeni bir araç daha aynı pakete eklettiniz, bu durumda ikinci araca inanılmaz düşük rakamlar geliyor. (Bundle all insurance policies)

Ben şu anda liberty mutual denen firmadayım ilk araç full coverage + ev sigortası aylık ödemem 190 USD

Yeni eklettiğim ve minimum state liability aldığım aracın poliçesi ise ayda 6 USD

Tabi hatırlatmama gerek yok. Eşiniz var ve aracı kullanmayacak ise, poliçeye ekletmemek lazım. Kaza, alkol vs oldu mu son 5 yılda diye sorulunca yok diyoruz, yani Tr’yi karıştırmayın, ne için kullanacaksın dediğinde pleasure demek en iyi seçenek.

Bazı sigorta firmaları, az kullanıyorsanız araca bir cihaz ekletip, mile takip ederek daha düşük fiyatlar sunuyor.

Ayrıca son trick de aracı yine aşırı kullanmıyorsanız , deductable rakamı yükseltmek olabilir, tabi bu durumda ufak kazalarda cebe yüklenmek gerekecek

• ⭐⭐⭐

@knnrn Biraz sabredip test surusunu tamamladım ve asagidaki sekilde ben de sigortamı root'a tasidim sizin referansinizla. 😎 🚗 📉

• 2013 model Jetta arabama GEICO üzerinden 6 ay için toplam $450 ödedim. İlk kez yaptırdım ABD'e yeni taşındım. Bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Progressive Nisan ve Mayıs araba sigortaları primlerinden %20 prim iadesi yapıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ayrıca aynı evde 2den fazla araba varsa siogrtaları durağan hale getirirlerse ozaman çok daha az prim ödemiş olursunuz. Sonuçta işe gitmiyorsun ozaman 2. araba kullanmıyorsun neden hala biniyormuşsun gibi prim ödemeye devam ediyorsun.

• @knnrn araba alabilirsem kesin yapacağım bunu, sağol.

• @knnrn sizin yabancı ehliyet mi? root sadece american ehliyetini mi istiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@knnrn sizin yabancı ehliyet mi? root sadece american ehliyetini mi istiyor?

Root sadece ABD ehliyeti kabul ediyor. En azından ben kayıt olurken böyleydi.

• @knnrn türk ehliyeti olup önerebileceğiniz firma var mı? ucuz

• ⭐⭐⭐

@somebody ilk geldigimizde TR ehliyeti ile Fred Loya’dan sigorta yaptirabilmistik. https://yesilkartforum.com/forum/post/126250

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@knnrn türk ehliyeti olup önerebileceğiniz firma var mı? ucuz

Neye sigorta yaptırdığınıza ve kapsamına göre değişir. Ucuz bir araba almışsanız zaten sadece liability sigortası yaparsınız ve fiyatı genelde hangi firmaya giderseniz gidin 70-80 dolar civarında oluyor. Eğer full kapsamlı bir sigorta istiyorsanız bir an önce ABD ehliyeti almakta fayda var. Daha önce ABD dışı sürüş deneyimini saydırıp ucuza sigorta yaptıranlar olmuştu, @sadriabi sanırım böyle yapmıştı.

• 6 aylık Florida ehliyetim mevcut finance ile araba almayı düşünüyorum (cash alamam yeterli param yok). Arabayı iş içinde kullanmayı düşünüyorum, finance ile araba aldığımda full-coverage zorunlu bir seçenek mi ve aracı aldığım yer mi belirliyor hangi sigorta şirketi ile çalışacağımı. Bu kısımlar nasıl olacak bilmiyorum biraz detaylı bilgi verebilecek olursa çok sevinirim. Çok yüksek bir sigorta ödemesi ve araç finance ödemesinin altına girmek istemiyorum, en uygun nasıl halledebilirim bu durumu diye araştırıyorum. Gelecek cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Volkan-Zanbak, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

6 aylık Florida ehliyetim mevcut finance ile araba almayı düşünüyorum (cash alamam yeterli param yok). Arabayı iş içinde kullanmayı düşünüyorum, finance ile araba aldığımda full-coverage zorunlu bir seçenek mi ve aracı aldığım yer mi belirliyor hangi sigorta şirketi ile çalışacağımı. Bu kısımlar nasıl olacak bilmiyorum biraz detaylı bilgi verebilecek olursa çok sevinirim. Çok yüksek bir sigorta ödemesi ve araç finance ödemesinin altına girmek istemiyorum, en uygun nasıl halledebilirim bu durumu diye araştırıyorum. Gelecek cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Ben 2 tane sıfır araba almıştım. Biri 2017 Corolla diğeri 2018 RAV4. Kredi ile aldığımız için full kapsam olması zorunlu, ancak istediğiniz sigorta şirketinden alabilirsiniz. Benim ilk yıl sigorta primlerim (State Farm, Progressive vb denedim) aylık 250 dolar civarındaydı. Daha sonra Root ile çalışmaya başladım, şimdi aylık 140 dolar ödüyorum.

Ancak ben ilk arabayı aldığımda daha ABD ehliyetim yoktu, ABD'ye ayak bastıktan 2-3 hafta sonra almıştım. İkinci de yaklaşık bir yıl sonrasında.

• ⭐⭐

Merhabalar,
    GEICO dan araç sigortam var. Her ay 150 $ ödüyorum. Bu sene ABD de fazla kalmayı düşünmüyorum. Araç sigortasını iptal ettirmek istiyorum.
    Eylül de gittiğimde 2 hafta kalıp döneceğim.
    O sırada sigortsız kullansam yakalanmadğımız sürece bir sıkıntı yaşarmıyız.
    Bir de arabanın muayenesi var. Kontrol esnasında sigorta yok diye muayenesini onaylamama durumu olur mu ?
    Selamlar,

• @arnblt Sigorta olmadan inspection yapmiyorlar. Sigortasiz kullananlar var ama tespit edilirse (kaza veya polis durdurmasi vb) cezasi var.

• ⭐⭐

Çağlar Hocam teşekkür ederim cevap için.

• ⭐⭐

Peki Çağlar Hocam @caglaror 150 dolar aylık olarak bana biraz fazla geldi. Sizce bu fiyat normal mi ?O kadar da abartılı bir kapsam da seçmedim. Her şeyin en düşüğünü seçtik.

• Aylik $150 tek arac ve tek sofor icin yuksek.

• ⭐⭐

2 şöför Sn @MySea . Galiba istediğim an iptal ettirebiliyorum değilmi sigortayı. Önereceğiniz bir şirket varmı ekonomik olan.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 3
  • 8
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |