Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.

Konsolosluğa gitmeden çocuklar için nüfus kayıt örneği • Selamlar konsolosluğa gitmeden DMV'ye vermek amaçlı çocuklar için nasıl doğum belgesi elde edebiliriz acaba. Dmv deki çalışan doktora gitmiş iseniz oradan alın dedi ama çok anlamadım nasıl elde edecez konsolosluğa gitme şansımız yok. Ya da e-devletten aldığımız türtçe nüfus kayıt örneği kabul olur veya tercümesi kabul olabilir mi. Fikri olan varsa sevinirim.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @gkhanfeez Konsolosluğa gitmeden çocuklar için nüfus kayıt örneği içinde söyledi:

  Selamlar konsolosluğa gitmeden DMV'ye vermek amaçlı çocuklar için nasıl doğum belgesi elde edebiliriz acaba. Dmv deki çalışan doktora gitmiş iseniz oradan alın dedi ama çok anlamadım nasıl elde edecez konsolosluğa gitme şansımız yok. Ya da e-devletten aldığımız türtçe nüfus kayıt örneği kabul olur veya tercümesi kabul olabilir mi. Fikri olan varsa sevinirim.

  e-devletten alinan belgenin tercumesinin kabul edilmesi lazim, en azindan federal duzeydeki kurumlarda kabul ediliyor. Fakat DMV'de karsiniza cikan memura bagli biraz.


 • ⭐⭐⭐⭐

  @gkhanfeez Okula kayit olurken pasaportu dogum belgesi olarak kabul ediyorlar. • @knnrn Konsolosluğa gitmeden çocuklar için nüfus kayıt örneği içinde söyledi:

  @gkhanfeez Okula kayit olurken pasaportu dogum belgesi olarak kabul ediyorlar.

  Dmv den kimlik almak isteyince istediler. Bizim anne babası olduğumuzu ispat için evlilik cüzdanında varlar ama onu kabul etmediler. Dmv deki çalışan doktora gitmiş iseniz oradan alın dedi Ama çok anlamadım o nasıl olacak 🙂


 • ⭐⭐⭐⭐

  @gkhanfeez Doğum belgesini kastediyor ama çocuklar ABD'de doğmadığı için sizin işinize yaramaz. Başka bir DMV ofisine gitmeyi deneyebilirsiniz. Pasaportu kabul etmeleri lazım. • Ben konsolusluga gittim bunun icin ingilizce olarak dogum belgesi aldim. Bunun icin belge basi 20 dolar verdim. Yani benim buldugum yerde tercuman hizmeti yoktu eger varsa e-devletten alinan belge ile tercume sansi oda olur bence cunku benim konsolosluga gitmem uzun isin 350 mil uzakta yol ve belge masrafi ile baya tuzlu oluyor tercume mantikli konsolosluk ile ayni sehirde yasamayanlar icin.


Log in to reply
 

Çevrimiçi Kullanıcılar

DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40
Online

9.2k
Users

2.5k
Topics

150.7k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB