Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• Bugün girişimizden tam 12 gün sonra ssa ofisine gidip ssn durumumuzu sorgulayalım en azından belli olduysa numarayı alalım dedik. Ancak öğrendiğimize göre ssn İstegimizle ilgili hiçbir işlem yapılmamış 😕 ayrıca ordaki görevli, immigration ofistekilerin girişimiz onaylayacağını ondan sonra ssn icin işlem yapabileceğini söyledi. Ofistekilerin onaylaması da 1 ayı bulabiliyormuş. Gerçekten çok sıkıcı bir durum. Bu arada benim 2011 wat dan kalma ssn vardı. Onu kullanabiliyormusum zaten numaram değişmeyecekmiş ama yine bunu da ofistekilerin onaylaması gerekecekmiş. Ben de o numarayla su an ise girmeyi düşünüyorum. Sadece evlilik cüzdanı gösterip soyadımın değiştiğini bildirmem yeterli olacak sanırım.

• @damladav
    Bu kadar kısa sürede evinizi eşyalarınızı ve işinizi ayarlamış olmanız güzel haber.

• @damladav vakit buldukça yaşam ile ilgili, havai iş, insan profili vb... bilgi aktarabilir misiniz? Listemdeki yerlerden birisi de orası.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

Bugün girişimizden tam 12 gün sonra ssa ofisine gidip ssn durumumuzu sorgulayalım en azından belli olduysa numarayı alalım dedik. Ancak öğrendiğimize göre ssn İstegimizle ilgili hiçbir işlem yapılmamış 😕 ayrıca ordaki görevli, immigration ofistekilerin girişimiz onaylayacağını ondan sonra ssn icin işlem yapabileceğini söyledi. Ofistekilerin onaylaması da 1 ayı bulabiliyormuş. Gerçekten çok sıkıcı bir durum. Bu arada benim 2011 wat dan kalma ssn vardı. Onu kullanabiliyormusum zaten numaram değişmeyecekmiş ama yine bunu da ofistekilerin onaylaması gerekecekmiş. Ben de o numarayla su an ise girmeyi düşünüyorum. Sadece evlilik cüzdanı gösterip soyadımın değiştiğini bildirmem yeterli olacak sanırım.

siz oyle sorarsaniz islem yapmazlar, SSN basvurusu yapmaya geldim, 2 hafta once basvuru yapildi ama hala gelmedi diyecektiniz 🙂 ozunde buranin bir devlet dairesi oldugunu unutmayin 🙂

Evet, numarinizi kullanabilirsiniz cunku degismeyecek, ama yeni bir kart gonderilecek, uzerinde vize ile gecerlidir ibaresi olmayan.

• @crazycells iste biz tabi bunu bilmiyorduk 🙂 olmazsa başka ofiste şansımızı deneriz 🙂
    @smesut evi ayarlamadık henuz akraba da kaliyoruz. Eşyaları sağdan soldan toplayıp garajlarına koyuyorum. İsi de bir arkadaşları vesile oldu haftaya görüşmeye gideceğim umarım olumlu olur 🙂
    @caglaror evet aklimdasiniz, daha elle tutulur bilgiler toplayınca uzunca bir yazı yazacağım 🙂

• Bu 21 gun is gunu olarakmis.ben girisi 18 mayista yaptim halaa bekliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-tekoglan Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

Bu 21 gun is gunu olarakmis.ben girisi 18 mayista yaptim halaa bekliyorum

sayin @Ercan-Tekoglan , SSN basvurusundan sonra cogunlukla 2 haftayi gecmiyor kartin ulasmasi; lakin ilk girisi yaptiktan sonra USCIS'in sizin adiniza SSA'ya basvuru yapmasi lazim. Iste bu kisim belirsiz bir sure. USCIS birkac gunde de bilgilerinizi aktarabilir, 2-3 ay sonra da, maalesef bunun kontrolunu yapamiyorsunuz. O nedenle genelde 21 gun bekleyen arkadaslar bir SSA office'a gidip kendi basvurularini yapiyorlar.

• bu ssn olayı bana cinnet geçirtecek. 21 mayısta girdik ve hala başvurumuz pending gözüküyor. uscisten herhangi bir güncelleme gelmemiş. nereye gitsek ssn soruyor ve 4 haftaya kadar beklemelisiniz deniyor. çok can sıkıcı olmaya başladı.

• @damladav crazycells in söylediği gibi 21 iş günü bekleyip tekrar gitmek gerekiyor galiba. bir de şöyle bir durum var, benim arkadaşım LA a indi nisan sonunda 1 ay sonra gc ile birlikte ssn de ulaştı kendisine.uscis birlikte gönderim için de bekletiyo olabilir.beklicez artık.para suyunu çekmeden gelse yeter 😃 bu arada damla hanım başvuruyu nereden kontrol ediyorsunuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu ssn olayı bana cinnet geçirtecek. 21 mayısta girdik ve hala başvurumuz pending gözüküyor. uscisten herhangi bir güncelleme gelmemiş. nereye gitsek ssn soruyor ve 4 haftaya kadar beklemelisiniz deniyor. çok can sıkıcı olmaya başladı.

Baska bir ofise gidin, 4 hafta bekledim gelmedi SSN'ye basvuru yapacagim deyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-tekoglan Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@damladav crazycells in söylediği gibi 21 iş günü bekleyip tekrar gitmek gerekiyor galiba. bir de şöyle bir durum var, benim arkadaşım LA a indi nisan sonunda 1 ay sonra gc ile birlikte ssn de ulaştı kendisine.uscis birlikte gönderim için de bekletiyo olabilir.beklicez artık.para suyunu çekmeden gelse yeter 😃 bu arada damla hanım başvuruyu nereden kontrol ediyorsunuz ?

21 gun beklemeden SSA ofislerine gidip basvuru yapabilenler de var, bu biraz ne soyleyeceginize ve karsi taraftaki gorevliyi ikna etmenize bagli.

sanirim Green Card basvurusundan bahsediyor Damla hanim, cunku SSA ofislerine sormak disinda SSN'in kontrol edildigi bir yer bilmiyorum.

ek olarak da, USCIS ve SSA birbirinden bagimsiz calisan iki kurum, dolayisiyla arkadasa sadece oyle denk gelmis.

• Bugun uscis de guncelleme olmus.
    Bu surecten sonra kac gunde gelir bilginiz var mi acaba

Card Is Being Produced
    We have approved your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number IOE0000000 On June 8, 2018, we ordered your card to be produced. We will mail your card to the address you gave us. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• @ercan-tekoglan bize guncellemeden sonra bir hafta içinde geldi diye hatirliyorum

• @crazycells başka ofise sen gittik malesef ayni cevaplar. Hatta onlarda ilk ofisiniz sizin işlemlerinizi tamamlayacak cunku onlar başlatmış gibi birşey söyledi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells başka ofise sen gittik malesef ayni cevaplar. Hatta onlarda ilk ofisiniz sizin işlemlerinizi tamamlayacak cunku onlar başlatmış gibi birşey söyledi.

eger basvurunun yapildigi goruluyorsa numaranizi da gormeleri lazim aslinda. Bu durumda cok yakin bir zamanda ulasacak demektir.

• @damladav work and travel ile aldığım benim de ssn card ve numberim var. SSA gittiğinizde direk aktive edebiliyor mıydı ? O numarayı ehliyet almak için kullanabildiniz mi ?

• @okanserbes takip ediyorum seni. Hani eylulde gidiyordun ameliyattan vaz mi gectin :)))

• @alesta Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@okanserbes takip ediyorum seni. Hani eylulde gidiyordun ameliyattan vaz mi gectin :)))

evet vazgeçtim haftaya gidiyorum 🙂 @crazycells work and travel ile alınan ssn nosunu aktive etmek ne kadar sürer ? bilginiz var mıdır ?

• Iyi yolculuklar ! Ucak bileti almak ve yolculuk hakkinda video cekerseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okanserbes Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@alesta Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@okanserbes takip ediyorum seni. Hani eylulde gidiyordun ameliyattan vaz mi gectin :)))

evet vazgeçtim haftaya gidiyorum 🙂 @crazycells work and travel ile alınan ssn nosunu aktive etmek ne kadar sürer ? bilginiz var mıdır ?

O SSN su an hala gecerli, onu kendi Social Security Number'iniz gibi formlara veya basvurulara yazabilirsiniz. Numaraniz degismeyecek ve kullanilabilir.

Fakat ehliyet basvurusunda sorun su, o SSN'in kartini gormek isteyecekler, sizdeki kartin ustundeki bilgi kafalarini karistiracak. Oradaki memurlar buyuk ihtimal kartin orjinalini yani yenisi gormek isteyeceklerdir ama sansinizi deneyebilirsiniz isterseniz. Sizin su an yapmaniz gereken bir SSA ofise gidip statunuzun degistigini belirtmek ve yeni bir SSN karti basvurusu yapmak (numara degismeyecek, sadece yeni bir kart gelecek) eger sorarlarsa yeni bir basvuru yapmadiginizi dolayisiyla yeni bir kart gelmeyecegini soyleyin (eger daha once basvuru yaptim derseniz, 21 gun bekleyip sonra gelin diyecekler cunku). Basvuru yaptiktan sonra maksimum 2 hafta icinde kart geliyor, cogunlukla daha kisa suruyor, bilginize.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |