Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• ⭐⭐

@ayvalik10 orada sistem o şekilde işlemiyor maalesef. SSN büroları SSA ler gördüğün kadarıyla sistemleri en kötü kurumların başında geliyor. SSN numarasını teyit ettirebilieceğiniz bir servis sunmuyorlar. Onun için kamu kurumları bile SSN in aslını görmeden işlem yapmıyorlar. Ehliyet veren kurumu DMV bile SSN lerinizi görmeden onay veremiyor.

• Selam @sash. SSN Administrator ugradım ve görevli kadın Amerikaya geleli 2 gün olmuş 3 haftalık süreciniz bitsin gelmezse ugrarsınız gibi bişey dedi. Bende durumu izah ettim ancak bişey yapamam dedi, bende kimden yardım alabilirm dedi kimse yardımcı olamaz bekle dedi. USCIS yarn ugrayacagım. Gitmeden telefonla randevu vs almam gerekiyor mu?

• @redsat2000 Merhabalar öncelikle cevabınız için teşekkürler Ben SSN için SSA ya gittim ancak kadına durumumu anlattıgım halde anlamadı. Asyalıydı ve ketum birine denk geldim sanırım. Bekle 3 hafta diyor baska bişey demiyor. Bende en azından işe sunabilecegim bir belge vs. yokmu dedim hayır yok dedi. Sizin dediginiz gibi numaramı ögrenme durumunu nasıl anlatabilirim. Yada su form dediginiz sey ? Zira kadın sizin durumunuz progresste ben müdahale edemem, bekle dedi. Durumumuda anlattım ancak sanki bişey yapmayacaklarmıs gibi duruyor.

• Bu arada aşağıdaki linkte SSN preogresste iken basvuru yapan kişinin çalışabileceğini söylüyor. @crazycells siz ne düsünüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@se-du, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Bu arada aşağıdaki linkte SSN preogresste iken basvuru yapan kişinin çalışabileceğini söylüyor. @crazycells siz ne düsünüyorsunuz?

sorun yasamamaniz lazim, Green Card'iniz oldugu icin calisma hakkiniz var zaten, sadece vergi bildirimi icin dosyaniza SSN eklemeleri lazim.

Burada onemli nokta, isverenin bu tur uygulamalardan haberdar olup olmamasi.

• @crazycells iyi gunler . Benim green kartim dun elime ulasti. Sizin siteniz sayesinde peak cok bilgi sahibi olsun. Bana donus yaptiginiz icin cok tesekkur ederim. Simdi sosyal sigorta numarami almam lazim onun icin be yapmaliyim bilgilendirirseniz cok sevinirim

• Ayrica Amerika da ikamet ediyorum @crazycells

• @Hasret-Karagöz-Arslan tebrik ederim hayırlı olsun, size en yakın ssa ofisine gidip, sizin adınıza bir ssn başvurusu yapılmış mı bunu sormalısınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasret-Karagöz-Arslan, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells iyi gunler . Benim green kartim dun elime ulasti. Sizin siteniz sayesinde peak cok bilgi sahibi olsun. Bana donus yaptiginiz icin cok tesekkur ederim. Simdi sosyal sigorta numarami almam lazim onun icin be yapmaliyim bilgilendirirseniz cok sevinirim

Eger DS-260 formunda SSN istediyseniz bekleyebilirsiniz, eger istemediyseniz ilk iletideki bilgilerle bir SSN basvurusu yapabilirsiniz.

• MERHABA

21 ekim 2019 tarihinde SSN başvurusunda bulunduk Sisteme soy isimlerimiz yanlış yazılmıştı ve ordaki görevli bunları düzeltti ve evrakları kontrol ederek imzalamamızı istedi. İmzaladıktan sonra SSN lerin belirttiğimiz adrese postalanacağını söylediler. Nitekim 1 hafta sonra bana ve eşime ait SSN evrakları geldi. Yalnız 15 aylık olan oğlumuz için gelmedi. Onun için gelen evrakta doğum tarihi ya da sağlık güvencesi olarak kimin üstüne gibi anlamsız şeyler yazılmıştı) Tekrar başvuru yaptığımız yere gittik ve nedenini sorduk aslında tam olarak açıklayamadılar (birbirlerine sordular vs) endişe etmeyin gelecektir denildi. Bu tip şeyler eksik olsa zaten çocuk içinde 6 aylık vize verilmez ve havaalanında teslim ettiğimiz sarı zarflar pasaport bilgileri gibi şeylerde sıkıntı yaşardık dedik. sonra endişe etmeyin gelecektir dedi. Hala gelmedi ve bizim green kartlarımız basılmasına rağmen oğlumuzun ki hala değerlendirmede bekliyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir ve nasıl bir yol izlemeliyiz lakin şu an Türkiye'deyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

MERHABA

21 ekim 2019 tarihinde SSN başvurusunda bulunduk Sisteme soy isimlerimiz yanlış yazılmıştı ve ordaki görevli bunları düzeltti ve evrakları kontrol ederek imzalamamızı istedi. İmzaladıktan sonra SSN lerin belirttiğimiz adrese postalanacağını söylediler. Nitekim 1 hafta sonra bana ve eşime ait SSN evrakları geldi. Yalnız 15 aylık olan oğlumuz için gelmedi. Onun için gelen evrakta doğum tarihi ya da sağlık güvencesi olarak kimin üstüne gibi anlamsız şeyler yazılmıştı) Tekrar başvuru yaptığımız yere gittik ve nedenini sorduk aslında tam olarak açıklayamadılar (birbirlerine sordular vs) endişe etmeyin gelecektir denildi. Bu tip şeyler eksik olsa zaten çocuk içinde 6 aylık vize verilmez ve havaalanında teslim ettiğimiz sarı zarflar pasaport bilgileri gibi şeylerde sıkıntı yaşardık dedik. sonra endişe etmeyin gelecektir dedi. Hala gelmedi ve bizim green kartlarımız basılmasına rağmen oğlumuzun ki hala değerlendirmede bekliyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir ve nasıl bir yol izlemeliyiz lakin şu an Türkiye'deyiz.

ABD'ye gittiginizde hala gelmemisse gidip yeni bir basvuru yapin isterseniz. Maalesef ben de nedenini bilmiyorum.

• ⭐⭐

1. Gününde benim ve oğlumun ssn i adrese gelmiş. Kapıda değiştirmiştim ama bir önceki adrese gitmiş. Sağolsun arkadas haber verdi. Eşimin gelmemiş sizce neden böyle olmustur? Greencardlar ne zaman a gelir. Birde sizce nasıl ulastırmalıyım tr ye?

• @HockeyUmpire2 tebrik ederim, hayırlı olsun

• @HockeyUmpire2 hayırlı olsun. Eşininkide yakında gelir bir sıkıntı olmaz. SSN yanlız başına Türkiyeye gelmesi yerine tavsiyem GC gelmesini bekleyip ikisinin de birlikte sana ulaşması . Gerekirse arkadaşın sana numaraları bildirebilir. (Güven bu konuda çok önemli) 2 girişte sana lazım olacak en önemli enstrüman Green card O açıdan ona yoğunlaşman daha doğru olur.

• ⭐⭐

@redsat2000 aynen abi hepsi geldikten sonra duruma bakacagım. Postadan kaybolabilir dedi ama fedx ten bir kaç kargo gelmişti bana eskiden cok kısa sürede, güvenle ulasmıstı elime. Yardımların için tesekkür ederim abi

• ⭐⭐

@HockeyUmpire2 SSN ve Green Card FedEx ile değil USPS ile geliyor.

• @HockeyUmpire2 eşinizin ssn kartı, ilk girişinizden 21 gün içinde gelmezse, card service hizmeti veren bir ssa ofise gidip başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐

@arnblt Amerika 'dan, TR' ye gönderirken hangi firmayı seçmeliyiz? En güvenli nasıl olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@ayvalik10 tesekkür ederim ☺

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 1
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |