Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• @clourpoint, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

ds-260 formunda ssn numarası istemeyip kendim başvuracağım şıkkını işaretleyen arkadaşlar ssa de doldurması istenen ss-5 formu

Bilgi için teşekkürler, bu formda
    https://www.ssa.gov/forms/ss-5.pdf
    çok net bir biçimde belirtmiş:

74e8db96-bdbe-4590-b0bb-b923692b4d77-image.png

• @crazycells Forumda sormuştum bu şıklara ne cevap vermem lazım WAT'dan elimde SSN var diye kim olduğunu hatırlamıyorum ama forum yetkilisi bir arkadaş evet demeniz gerekiyor her türlü yeni kart verilmesi gerekiyor size diye cevaplamıştı ben de o yüzden hepsini evet diye işaretledim numaram değişmese bile kartın üzerinde yazan "valid for work only with DHS authorization" ibaresi yüzünden green card statüsü ile aynı ssn'i kullanamıyorum sanırım doğru mudur ne anlama geliyor bu ibare ya da hepsine hayır deseydim yeni ssn beklemeden elimdeki ile sorunsuz çalışabilir miydim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells Forumda sormuştum bu şıklara ne cevap vermem lazım WAT'dan elimde SSN var diye kim olduğunu hatırlamıyorum ama forum yetkilisi bir arkadaş evet demeniz gerekiyor her türlü yeni kart verilmesi gerekiyor size diye cevaplamıştı ben de o yüzden hepsini evet diye işaretledim numaram değişmese bile kartın üzerinde yazan "valid for work only with DHS authorization" ibaresi yüzünden green card statüsü ile aynı ssn'i kullanamıyorum sanırım doğru mudur ne anlama geliyor bu ibare ya da hepsine hayır deseydim yeni ssn beklemeden elimdeki ile sorunsuz çalışabilir miydim ?

"SSN" sosyal sigorta numarasi oluyor... "SSN kart" ise bu numaranin ustunde yazdigi kart...

her turlu yeni kart alacaksiniz, o kismi dogru. Ama eger SSN'yi degistirmek istemiyorsaniz sadece yeni kart istemeniz yeterli, eger yeni SSN istiyorsaniz yeni numarayi ogrenene kadar bu numarayi is yerinize saglamaniz mumkun olmayacak. Eger numaranizi biliyor olsaydiniz o durumda isverene bu numarayi verip sonra karti gosterebildiniz (tabii kendisi de kabul ediyorsa), su anki durumunuz da bu... Eger SSN'yi degismiyor olsaydiniz, numaranizi biliyor olacaktiniz...

• @crazycells Merhaba tekrardan cevabınız için çok teşekkür ederim formu açtırmak isteği için mail atmıştım eski numaramı kullanabiliyorsam yeni numara istiyor musunuz sorusuna olan cevabımı hayır olarak değiştireceğim oraya gider gitmez çalışmam gerekecek ve ssn ile greencard resmi olarak ne zaman elime ulaşacak bilmiyorum numaramı bilirsem en azından numarayı söyleyerek şansımı denemiş olurum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells Merhaba tekrardan cevabınız için çok teşekkür ederim formu açtırmak isteği için mail atmıştım eski numaramı kullanabiliyorsam yeni numara istiyor musunuz sorusuna olan cevabımı hayır olarak değiştireceğim oraya gider gitmez çalışmam gerekecek ve ssn ile greencard resmi olarak ne zaman elime ulaşacak bilmiyorum numaramı bilirsem en azından numarayı söyleyerek şansımı denemiş olurum ?

Uygundur.

Su an pandemi surecinde durum biraz karisik, ama normalde SSN birkac hafta icinde size ulasan bir belge, bilginize.

• merhabalar.
    Ben Amerika'ya girdikten sonra, havalimanindan sonra bir kez daha adres degistirdim. Havalimaninda bir otel adresi vermistim ancak o otel nakit kabul etmedigi icin kalamamistim. uscis'i de son adres degisikligimi yaptiktan sonra odedim.

20 gunu gecti ulkeye giris yapali. Social security number'im suan nerededir sizce? ve cabucak ulasmak icin ne yapabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Tros-Karaca ssn ofisine uğradınız mı

• @crazycells, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

her turlu yeni kart alacak

Merhaba
    aynı sorun bende de var son günlerde bu konu benimde kafamı kurcaladı, biraz araştırdım ve ds260ı açıp baktım. WATtan kalan ssn'yi ds-260 a girince ikinci soru -do you need a new card issued oluyor ona da yes olarak cevap vermişim. ssn olmayanlara çıkan soruda Do you want to SSA to issue a SSN and a card bu şekilde.
    ancak sağdaki help kısmını değiştirmemişler ve ssn ve cardın çıkması için yes demeniz gerekli diyor.

1. sorum Sizce yeni numara mı gelir yoksa sadece new card issued mu olur.
    2. sorum mülakatta green kart adresimi değiştirdim ancak SSN cardın adreside bu değişikliğe uyar mı yoksa ds260 formuna yazdığım adrese mi postalanır.
    3. olarak SSA ya randevusuz gidersem işlem yaparlar mı bu konuda çünkü hangi adrese gidecek yeni card emin değilim
      şimdiden çok teşekkür ederim
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-G, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

her turlu yeni kart alacak

Merhaba
    aynı sorun bende de var son günlerde bu konu benimde kafamı kurcaladı, biraz araştırdım ve ds260ı açıp baktım. WATtan kalan ssn'yi ds-260 a girince ikinci soru -do you need a new card issued oluyor ona da yes olarak cevap vermişim. ssn olmayanlara çıkan soruda Do you want to SSA to issue a SSN and a card bu şekilde.
    ancak sağdaki help kısmını değiştirmemişler ve ssn ve cardın çıkması için yes demeniz gerekli diyor.

1. sorum Sizce yeni numara mı gelir yoksa sadece new card issued mu olur.
    2. sorum mülakatta green kart adresimi değiştirdim ancak SSN cardın adreside bu değişikliğe uyar mı yoksa ds260 formuna yazdığım adrese mi postalanır.
    3. olarak SSA ya randevusuz gidersem işlem yaparlar mı bu konuda çünkü hangi adrese gidecek yeni card emin değilim
      şimdiden çok teşekkür ederim

bu soruya bakarsak, ayni numarayi kullanacaginizi soylediginiz icin bu soru soruluyor olmali? Dolayisiyla,

1. ayni numarayla yeni kart alirsiniz.

2. iki turlu de gidebilir, sonradan adres degisiklikleri %100 ise yaramiyor maalesef, hala eski adrese gonderebiliyorlar... o nedenle verdiginiz tum adresleri kontrol etmenizi tavsiye ederim.

3. hangi amacla islem yapacaksiniz? randevusuz izin vermeyebilirler; beklemenizi veya online basvuru yapmanizi isteyebilirler.

• Merhabalar,
    Yakın zamanda ABD'ye giriş yapacapım. Çalışacağım yer haliyle bir an önce SSN'ye başvurmamı istiyor. COVID dolayısıyla randevu sistemi ile çalışıyorlarmışç Ne kadar zaman sonra randevu veriyorlar herhangi bir tecrübesi veya bilgisi olan var mı? Ben Manhattan'daki ofise başvuracağım ama herhangi bri yer olur fikir vermesi açısından. Teşekkürler

• Merhaba, abd ‘ deyim . Ssn kartlari postada gelmis gorunuyor ancak elime ulasmadi. Ssa office aradigimda bilgi vermiyor yeni kart icin randevu verdi.(18 ekim) Ne yapabilirim bilgisi olan yardim edebilirmi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, abd ‘ deyim . Ssn kartlari postada gelmis gorunuyor ancak elime ulasmadi. Ssa office aradigimda bilgi vermiyor yeni kart icin randevu verdi.(18 ekim) Ne yapabilirim bilgisi olan yardim edebilirmi.

Adrese ne zaman ulasmis gorunuyor?

• @ucakci @crazycells Sanırım aynı problem bende de var. Giriş çıkış yapalı tam 5 hafta oldu ama hala DS260'a yazdığım adreste oturan arkadaş bana gelen bir posta olmadığını söylüyor. Normal midir bu?

• @crazycells USPS sisteminden baktığımda 21.Eylül de gelmiş görünüyor , ancak o zarf hariç tüm postalar geldi , o ortada yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells USPS sisteminden baktığımda 21.Eylül de gelmiş görünüyor , ancak o zarf hariç tüm postalar geldi , o ortada yok.

adres neresi? bir apartman mi? yoksa sehirden uzak bir yer mi?

Yanlis adrese veya posta kutusuna birakilmis olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezzio, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@ucakci @crazycells Sanırım aynı problem bende de var. Giriş çıkış yapalı tam 5 hafta oldu ama hala DS260'a yazdığım adreste oturan arkadaş bana gelen bir posta olmadığını söylüyor. Normal midir bu?

sizin tracking code'unuzda da posta ulasmis mi gorunuyor?

• @crazycells epostama herhangi bi tracking code ulaşmadı bugüne kadar. eksik yaptığım bir şey olabilir mi? teşekkürler.

• merhaba @crazycells yukarıda arkadaşlara bahsettiğiniz Tracking Code u nereden alabiliriz? giriş çıkışımı new york'tan yaptığımın üzerinden 20 gün geçti ssn hala gelmedi, benden sonra giriş yapan arkadaşlara geldi onlarda benimgibi newyork üzerinden giriş yapmıştı, ssa ofislere telefonlada ulaşamadım birtürlü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezzio @OZTURK normalde SSN icin tracking code almiyorsunuz veya takip edebileceginiz bir mektup icinde de gelmiyor, ama sayin @ucakci o sekilde belirtince pandemi doneminde tamamen online sisteme gectiklerinden boyle bir servis baslatmis olabileceklerini dusundum. Kendisi bu konuyu aydinlatabilir...

• @crazycells internet uzerinden USPS de heaap actim daha sonra invormed delivery diye bir sisteme basvurdum (gelen postalari site ve email uzerinden gormek icin ). Sonra adresime posta ile kod gonderdiler 2 gun sonra geldi ve kodu girerek aktiflestirdim. Sisteme girdigimde ssa dan bir postanin yola ciktigini gordum (baltimordan ) . Son olarak posta officene gidip konustugumda bu postanin yola ciktigini belirtir bir bildirmmis 15-30 gun arasi bildirim sonrasi teslim olur eger yakindan geliyor ise 1-2 gunde bile gelir dedi. Simdi postanin kaybolmadigini ve daha gelmedigini, panik yapacak bir durumun olmadigini anlamis bulunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |