Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• Merhaba dv2020 talihlisi bir arkadaşımızın yazdıklarını aynen aktarıyorum, Ssn numarasının ofisi arayarakda öğrenilebileceğini ilk defa okudum @crazycells

"Sizinle bazı tecrübelerime paylaşmak istiyorum. Aslında çoğu bildiğiniz şeyler fakat pasaportunuzla Bank of America da hesap açtırabileceğinizi ve telefon hattı alabileceğinizi biliyorsunuzdur.

Farklı olarak Ssn numaranızı almanız biraz zor oluyor çünkü pandemi yüzünden randevu ile çalışıyorlar veya telefonla halledin diyorlar. Bu sabah Ssn numaramı öğrenebildim, şöyle ki ilgili ofisi telefonla arıyorsunuz. Eğer otomatik olarak çıkmasını istiyorum seçeneğini işaretlemişsenizde adama numaranızın olduğunu söylüyorsunuz, sizden ad, soyad, doğum tarihi gibi bilgileri istiyor birde onların Ailen number dedikleri bizde vizede registration number olarak görünen numarayı istiyorlar bunları söyledikten sonra Ssn numaranızı söyleyebiliyorlar. Ben 6-7 kere aradım derdimi anlayan bir kişi çıktı işlemlerimizi hemen halletti"

(Erman...)

• @Muhtaradana SSN numaramız var mı şimdi? Oluşturulmuş mudur? 2021 talihlisiyim ben. Henüz mülakat gerçekleşmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saravakos vizeniz basılmadı ki daha amerikanın sizden haberi yok ki nasıl SSN oluştursun.

• @ayvalik10 ben amerikan pasaportu da hazir kapida giriste hemen veriyorlar diye biliyorum 😁 😂 😛
    pass.jpg

• @saravakos vizenizi alıp ülkeye giriş yapmış olmanız gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicetosee, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells Merhaba,

Süreç ve sonuç ile ilgili bilgi vermek istedim. Konsolosluktan randevu alıp e-devletten aldığımız belgenin aynısı olan fakat üst kısmında 'Extract of Civil Birth Registration' yazan, ıslak imzalı ve kaşeli belgemi teslim alıp iade taahhühütlü olacak şekilde posta ile Social Security Administration Office'e ilettim. Birkaç hafta içerisinde yine posta yoluyla belgemin aslını ve SSN Card'ımın adresime gönderileceği bilgisini ilettiler ve hafta sonu SSN Card'ım geldi. Sürecimin yaklaşık olarak 3.5 ayda tamamlandığını üzülerek söylemek istiyorum. Uğraşan herkese de bir an önce süreçlerinin olumlu şekilde tamamlanabilmesi için iyi dileklerimi gönderiyorum.

Ek olarak, SSN olmadan ehliyet başvurusu yapılamadığı için numaramı öğrenip randevu alabilmek adına DPS'in sitesine girdiğimde en erken tarih Mayıs'ın ilk haftasıydı. Pandeminin tüm kurumlardaki işleyişi ne kadar yavaşlattığını ve uzattığını, sabretmekten başka bir yol olmadığını söyleyebilirim.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Sevgiler,

elinize saglik, bilgilendirme icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhaba dv2020 talihlisi bir arkadaşımızın yazdıklarını aynen aktarıyorum, Ssn numarasının ofisi arayarakda öğrenilebileceğini ilk defa okudum @crazycells

"Sizinle bazı tecrübelerime paylaşmak istiyorum. Aslında çoğu bildiğiniz şeyler fakat pasaportunuzla Bank of America da hesap açtırabileceğinizi ve telefon hattı alabileceğinizi biliyorsunuzdur.

Farklı olarak Ssn numaranızı almanız biraz zor oluyor çünkü pandemi yüzünden randevu ile çalışıyorlar veya telefonla halledin diyorlar. Bu sabah Ssn numaramı öğrenebildim, şöyle ki ilgili ofisi telefonla arıyorsunuz. Eğer otomatik olarak çıkmasını istiyorum seçeneğini işaretlemişsenizde adama numaranızın olduğunu söylüyorsunuz, sizden ad, soyad, doğum tarihi gibi bilgileri istiyor birde onların Ailen number dedikleri bizde vizede registration number olarak görünen numarayı istiyorlar bunları söyledikten sonra Ssn numaranızı söyleyebiliyorlar. Ben 6-7 kere aradım derdimi anlayan bir kişi çıktı işlemlerimizi hemen halletti"

(Erman...)

Eger ABD'ye giris yaptiysa ve kapidaki CBP gorevlileri formlari SSA'ya ulastirdiysa SSA kendisine bir numara atayip karti gonderiyor.

Telefonla aradiginizda eger sistemde numara gorunuyorsa gorevli size numarayi verebilir ama oradaki gorevli bu numarayi belirleyemez, yani numaranin sistem tarafindan verilmesi gerekiyor. Fakat kisilere SSN'lerinin telefonda soylenmesi cok guvenli bir durum degil 🙂 o nedenle pek cok gorevli bu numarayi telefonda vermek istemeyebilir, bilginize. Tabii, ikna yeteneginize guveniyorsaniz denemekten zarar gelmez.

Eger sistem tarafindan numara belirlenmisse, o durumda SSN karti da adrese gonderiliyor demektir.

• 13.03.2021 tarihinde maalesef
    arkadaşımızın eşinin, kendisinin ve çocuklarının pasaportları arabalarından çalındı

Burda işler biraz karışık, onun için ilgili başlıklara iletiyi alıntılayarak paylaşmak zorunda kalıyoruz

1)Beyfendinin çantasının içindekendisine ait pasaport+Greencard+ssn kartı vardı

2)Eşi hanımefendi ve çocukların ise sadece pasaportları vardı(ülkeye yeni giriş yaptıklarından ssn ve Greencardı henüz almamışlardı)

Şimdi sorunlarımız, yardım istediğimiz konular şunlar

Beyfendi+hanımefendi ve çocukların ortak olarak  pasaportları çalındı(polis raporu tutuldu)

Pasaportlar için Türk konsolosluğuna ulaşması gerekiyor bunu yapacağız ama sorun, bu kişilerin vize basılı pasaportları olmadığı için ülkeden nasıl çıkacaklar, çıkarlarsa nasıl geri girecekler

Ülkeden çıkmak için Uscise başvurup hangi belgeyi almaları lazım, bu belge yada Greencardı(beyfendinin) gelmeden ülkeden ayrılmamalarımı lazım

Beyfendinin çalınan ssn numarası için ssn ofisine başvurarak yenisinimi talep etmek gerekiyor

Hanımefendi ve çocukların Uscis immigrant fee ödemesi henüz yapılamadığı için (ödeme yapmak için vizenin üzerindeki bilgiler bilinmiyor, pasaportlarda çalındı) greencardlarıda basılamıyacak, bu ödemeyi peki nasıl yapacaklar

Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyoruz

• ⭐⭐⭐

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

13.03.2021 tarihinde maalesef
    arkadaşımızın eşinin, kendisinin ve çocuklarının pasaportları arabalarından çalındı

Burda işler biraz karışık, onun için ilgili başlıklara iletiyi alıntılayarak paylaşmak zorunda kalıyoruz

1)Beyfendinin çantasının içindekendisine ait pasaport+Greencard+ssn kartı vardı

2)Eşi hanımefendi ve çocukların ise sadece pasaportları vardı(ülkeye yeni giriş yaptıklarından ssn ve Greencardı henüz almamışlardı)

Şimdi sorunlarımız, yardım istediğimiz konular şunlar

Beyfendi+hanımefendi ve çocukların ortak olarak  pasaportları çalındı(polis raporu tutuldu)

Pasaportlar için Türk konsolosluğuna ulaşması gerekiyor bunu yapacağız ama sorun, bu kişilerin vize basılı pasaportları olmadığı için ülkeden nasıl çıkacaklar, çıkarlarsa nasıl geri girecekler

Ülkeden çıkmak için Uscise başvurup hangi belgeyi almaları lazım, bu belge yada Greencardı(beyfendinin) gelmeden ülkeden ayrılmamalarımı lazım

Beyfendinin çalınan ssn numarası için ssn ofisine başvurarak yenisinimi talep etmek gerekiyor

Hanımefendi ve çocukların Uscis immigrant fee ödemesi henüz yapılamadığı için (ödeme yapmak için vizenin üzerindeki bilgiler bilinmiyor, pasaportlarda çalındı) greencardlarıda basılamıyacak, bu ödemeyi peki nasıl yapacaklar

Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• merhaba arkadaşlar sosyal güvenlik numaramı öğrenebileceğim bir adres var mı?

• @MySea teşekkür ederim

• Polis tutanağı tutuldu

• T.C konsolosluğu durumdan haberdar edildi

• ABD Ankara konsolosluğuna e-mail atıldı

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana SSN ile ilgili islemler yapilmamis gorunuyor buna gore. Attigim linkte gerekli bilgiler var. En basiti kredi kayit burolarindan kredi dondurma talep edilmeli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdar-kavaz, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

merhaba arkadaşlar sosyal güvenlik numaramı öğrenebileceğim bir adres var mı?

Hayır, online öğrenme şansı yok.

• C2F925E2-9F70-4FC9-9CE4-86A02C274C39.jpeg

Merhaba ssn bu şekilde kart şeklinde mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Corleone Evet

• @keysnambır ilettim teşekkür ederim, bu konuda yaptıkları ile ilgili bilgi vermesini bekliyorum

• @Muhtaradana bu konuda güzel gelişmeler var Beyfendi kendi Registration numberını (A-Number) buldu, başka bir dv2020 arkadaşımızla pasaportlar üzerinde kontrol ettiklerinde applicant ve depandent arasında A-number ın sadece son hanesinin bir sayı artarak ilerlediğini farkettiler. Bu sayede kendi A-numberının son hanesinin +1 artırarak eşi ve büyük çocuğunun Uscis immigrant fee ödemesini gerçekleştirdi

Yalnız ds260 formunu mülakat günü doldurabildiği yeni doğmuş bebeği için A-numbera +1 ekleme yöntemi ile yaramadı (Bu arada eşi için mülakat günü ds260 formunu doldurmak zorunda kalan dv2020 forum üyemize ulaştık,eşi ile kendi A-numberi arasında nerdeyse tüm sayıların farklı olduğunu söyledi)

Bunu arkadaşımızdan öğrenince ABD Ankara konsolosluğuna göçmen vize soru formundan ve e-mail adresinden iki e-mail attık(birinci e-mailde, yaşanan üzücü olayı anlatıp tüm ailenin A-numberini rica etmiştik)
    İkinci e-mailde eş ve büyük çocuğun A-numberının bulduğumuzu Uscis immigrant fee ödemesini yaptığımızı sadece küçük bebeğin numarasına ihtiyacımız olduğumuzu söyledik, konsoloslukda sağolsun yaşanan durum için çok üzgün olduğunu belirtip küçük bebeğin A-numberını aileye iletmiş

Sorunların büyük bir kısmı çözüldü, şimdi beyfendinin geçici kimlik, pasaport ve diğer I90 formu gibi işlemleri halledip tekrardan Green Cardı beklemesi kaldı. Bu süre zarfında Amerika'da ayrılmayacak

Yalnız eşi hanımefendi ve 2 küçük çocuğun Türkiye'ye seyahat etmesi gerekiyor, thy 2 küçük çocuğun tek ebeveyn ile seyahat etmesine izin vermiyormuş, bunun için Washington Dulles havalimanından Türkiye'ye direkt uçuş ile gelecek bir arkadaşımızın hanımefendinin yanında olmasını rica ediyoruz, eğer yakın zamanda siz veya tanıdıklarınız bu şekilde bir yolculuk yapacak ve aileye eşlik etmek isterseniz lütfen buraya yorum yapın veya özelden yazın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |