Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• @CacaoChan ama yine de ketum olun derim, resmi daire teli neden scam gözüksün...bir de tarihler falan karışık...

• Merhaba, SSA'yi bir ay once birine aratmistim ama nafile hic bir gelisme olmadi, gecen hafta SSN icin tekrar yine bir arkabayla aradik actilar ve form gondereceklerini soylediler 3 gune gonderdiler ama o formu doldurmadik, baska bir yakinim daha hizli olsun diye internetetten buldu formun kolayca doldurduk ciktisini cikardik Passaport ve Vize kopyasiyla beraber postayla gonderdik, simdi bana randevu verilecek ve yuz yuze gorusme olacak diye biliyorum ama bazilari hic bir seye basvurmadan veya form doldurmadan geliyor bu dogru mu acaba?

• @CacaoChan selam nedir son durum? umarım yolunda gitmiştir sizin...

• @Ayvaz-Azizov açıkçası ortalık biraz toz duman, doğal hakkımız olan ssn i bu kadar prosedüre boğmaları şanssızlık. Ama zor günler , ben bu pandemi günlerinde ofislerin uygulamalarında bir standart olmadığını gözlemledim, dolayısıyla sizin başvuru yaptıgınız ofis üzerinden yönlendirmeleri takip etmeniz gerekiyor kansındayım. sorunuzun son bölümü için cevabım,:İ evet ABD ye ilk girişte evraklarınızı alıp sisteme giren memur ssn için de işlem yaparsa ilave hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan gelebiliyor. O nedenle ilk girişini yapan arkadaşların mutlaka görevliye ssn im ve green kartım bu adrese gelecek değil mi diye ormalarını tavsiye ederim, unuttuysa tamamlasın diye...bol şans

• ⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhaba, SSA'yi bir ay once birine aratmistim ama nafile hic bir gelisme olmadi, gecen hafta SSN icin tekrar yine bir arkabayla aradik actilar ve form gondereceklerini soylediler 3 gune gonderdiler ama o formu doldurmadik, baska bir yakinim daha hizli olsun diye internetetten buldu formun kolayca doldurduk ciktisini cikardik Passaport ve Vize kopyasiyla beraber postayla gonderdik, simdi bana randevu verilecek ve yuz yuze gorusme olacak diye biliyorum ama bazilari hic bir seye basvurmadan veya form doldurmadan geliyor bu dogru mu acaba?

Giriş yapalı 1 ayı geçmiş anladığım kadarıyla.
    Ssn @arkben dediği gibi normalde giriş yaptıktan sonra 2/3 hafta içerisinde gc teslimatı için belirttiğiniz adrese geliyor.
    Fakat pandemiden dolayı Ssn ofisleri esnek çalışıyor ve ya girişte ki görevli sizin dosyanızı Ssn ofisine yönlendirmeyi unuttuğu için numaranız otamatik gelmiyor.
    Ofisler şuan sadece acil durum hizmeti veriyor. Mesela eğer bir iş teklifi aldıysanız ve Ssn numaranız yok ise bunu acil durum niteliğinde değerlendiriyorlar. Onun dışında randevu alabileceğinizi sanmıyorum. En azından normal çalışma düzenine dönene kadar
    Bu arada bu başlığın ilk sayfasını incelerseniz bahsettiğiniz Ss-5 formunu bulabilirsiniz.
    Bol şanslar

• @arkben Ben girişte adres değişikliği yapmıştım, SSN eski adrese gitmiş olsaydı bile bana mailden bildirim gelecekti değil mi?

• @bolatmali Bize geçen hafta SS-5 formunu göndereceklerini söylemiştiler gönderdiler ama biz daha hızlı olsun diye Ss-5 formunu internetten bulduk doldurduk Pasaport ve Vize kopyası ile postayla SSA gönderdik, yani şimdi randevu vermeye de bilirlermiki? 1 hafta daha bekleyelim o zaman, olmasa bir daha ararız o iş teklifinide deneriz.

• Ben dün 3.kez ssa ofisi aradıgımda diger belgelerle birlikte calısacagınız yerden bir belge istediler,o belge olmadan randevu veremeyiz dediler. Bu normal mi sizce? Bi nevi sponsor olmuyor mu bu? Eger öyleyse o zaman bu vizeyi almamızın ne anlamı kaldı??

• @Erkangeziyor vallahi öyle bir zaman ki at izi it izine karışmış durumda. Bu vize doğal olarak hem çalışma vizesi ve hem oturma vizesini içeriyor, ama bunun üzerine bu zamanda bir de iş teklifi istemeleri açıkçsı rezillik, bunu üst düzeyde resmi olarak anlatmak istediğim yerler var, kızdıracaklar dava açacağım...zira açıkça bir haksızlık var.

• @Ayvaz-Azizov eski adresiniz ile şu an bir bağlantınız var mı ? zaten ofisi aradığınızda ssn iniz olduğunu söylüyorsa zaten tamam ama yok , numara görünmüyor diyorsa o süreç bir şekilde başlamamış demektir.

• @Ayvaz-Azizov ssa ofislerin öyle pek bildirim yapma alışkanlığı yok sanırım,

• @arkben Yok diyebilirim, bir kere gidildi o eski adrese kimse cikmadi, evet dogru aradigimizda eger olsaydi sizin SNN'niz var derdiler demek ki yok.

• @arkben Evet oyle gozukuyor, biz Ss-5 formumu doldurduk gonderdik bakalim Insallah en kisa zamanda SSN alirim.

• 5 dk önce postaneden geren card mailini aldım. 🙂

• @Hüseyin-Gürgah gözünüz aydın...

• ⭐⭐⭐

@Hüseyin-Gürgah, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

5 dk önce postaneden geren card mailini aldım. 🙂

tebrik ederim gözünüz aydın

• Arkadaşlar 13 martta amerikaya giriş yaptıktan sonra bi tanıdıktan iş mektubumuzu almıştık . Ardından hemen ssa ofisi aradım randevu istediğimi söyledim fakat çok etkili olmadı sanırım diğer günlerde de aramaya devam ettim bugün iyice acındırdım kendimi param bitti çalışmam lazım iş mektubum var fakat çalışamıyorum Arıcak dediniz aramıyosunuz falan baya bişeyler söyledim tamam dedi sizi arayıp randevu verceğiz dediler bugün akşama doğru aradılar size randevu vermek için aradık dedi 27 eylüle verecekti bi kaç soru sormam gerekiyor dedi kendinizde korona belirtileri gördünüz mü tarzı sorular sordu ve 14gün içinde başka bi ülkeye gittiniz mi dedi ben de 13 Eylül’de geldiğimi söyleyince o zaman 14 gün beklemelisiniz dedi Ekim’in ilk haftası tekrar arayın o zaman randevu vereceğiz dedi . Benim iş mektubumda bu teklif 25 Eylül’e kadar geçerlidir yazıyor bu durumda tarihleri güncelletmem gerekecek

• Merhabalar Abd’deyim ve yeni doğum yaptım bebeğim için SSN almam gerek ama Corona’dan dolayı Social Security ofisleri kapalı ve online olarak başvuru alıyorlar ama online nasıl başvuru yapacağımı bulamıyorum ? Bana bu konuda yardımcı olabilecek misiniz ??

• @fatim Sanirim sorunuzun cevabu su linkte:

Online ve mail yoluyla basvuru secenekleri mevcut.

• Selam arkadaşlar yolculuğumuzun üzerinden 14 gün geçmesi gerekiyor demiştim en son bana telefonda randevu vermek için arayan görevlinin adını almıştım 14 gün sonra tekrar arayın demişti bana bende 14 günün bitmesine az bi süre kala tekrar aradım ofisi ve o kişinin adını söyledim ona bağlanmak istiyorum dedim bağladılar ve sesli mesaj bıraktım kendimi hatırlattım yeni bi randevu istiyorum dedim daha sonra gün içinde o kişi bana döndü ve randevu verdi iş mektubumun süresi o zamana kadar bitiyor dedim sorun olur mu dedim hayır sorun olmaz dedi 5ekimde gideceğiz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |