Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• hadi gözünüz aydın, hangi ssa ofis olduğunu öğrenebilir miyim ?

• @arkben, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

hadi gözünüz aydın, hangi ssa ofis olduğunu öğrenebilir miyim ?

Ben San Diego downtown ofisine başvuru yapmıştım.

Güncelleme : Sonunda numaram geldi. Şimdi ulaştı👍

• @Hüseyin-Gürgah Öncelikle SSN hayırlı olsun. SS-5 Form'u ile direk orjinal pasaportunuzumu gönderdiniz? Fotokopileri değil yani?

• @Hüseyin-Gürgah süper,, hayırlara vesile olsun...

• @Hüseyin-Gürgah pasaportun fotokopisini yolladığınız postayı yani ilk yolladığınız postayı onlar mı istedi sizden yoksa siz direkt mi yolladınız ofise içine ssn istiyorum diye belirterek?

• Merhaba öncelikle. Geldiğim zaman ofisi arayıp ne yapmam gerekiyor diye sordum. Ss5 formunu birde pasaport ve vize kısımlarını gönderin dediler. ( ben yanlış anlamış olabilirim. Telefonda fotokopileri göndermeyin , orijinal gönderin dediyse de bilmiyorum. )
    1 hafta sonra geri dönüş yaptılar.
    Ss5 formunu ve ( pasaportun kendisi ) lazım dedi görevli. Ben de gönderdim.
    Postayla pasaportum geldi. Sonrasında da Social Security card geldi. Teşekkürler herkese 👍

• @Hüseyin-Gürgah hayırlı olsun teşekkür ederim cevabınız için

• Arkadaşlar bugün ssa ofisle görüştüm bana şuanda çalışıyor musunuz diye sordu hayır dedim ilk önce iş bulmanız gerekiyor dedi yani işe girmem gerekiyormuş. İşe girmeden bi davet mektubu kabul edilmiyor sanırım işe girdikten sonra işveren benim için nasıl bi iş mektubu oluşturacak kafam iyice karıştı gerçekten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Arkadaşlar bugün ssa ofisle görüştüm bana şuanda çalışıyor musunuz diye sordu hayır dedim ilk önce iş bulmanız gerekiyor dedi yani işe girmem gerekiyormuş. İşe girmeden bi davet mektubu kabul edilmiyor sanırım işe girdikten sonra işveren benim için nasıl bi iş mektubu oluşturacak kafam iyice karıştı gerçekten

evet, oldukca absurt bir durum. Bunu neden yaptiklarini ben de bilmiyorum ama az kisi calistigindan cikabilecek hatalari onlemeye calisiyor olabilirler (almamasi gereken birine SSN vermek gibi)...

• ⭐⭐⭐

Merhabalar,

20 gün önce Ny’ta Jamaica Ssn ofisine randevu için başvurmuştum iş teklifim var diye. Belgeleri fax olarak göndermemi istediler hemen taratıp gönderdim aynı gün. 1 hafta önce arayıp bugün için randevu verdiler, biraz önce işlemleri tamamlayıp çıktım.
    Arkadaşımın amazondan ticaret yaptığı şirketin ismini kullanarak basit bir teklif hazırladık. Yeterli oldu
    Görevli yanımda bulunan iş teklifini istemedi bile
    Bu arada önemli olan telefonla aradığınızda randevu için aciliyetinizin olduğunu bir şekilde anlatmak.
    Randevu günü alana kadar 3 günde bir arayarak rahatsız ettim

Edit:
    İlk giriş:27 Mart 2020
    İkinci giriş: 12 Ağustos 2020

16 ağustos fax belge gönderimi / 3 Eylül randevu / 15 Eylül posta kutusuna bırakılma

sonunda..

• @bolatmali numaraları mı bitiyormuş, ne saçmalık...ben de salı tırmalıyacagım burada ofisleri, hangisine tutturursak artık...

• @tugbafurkan sabah bende eşimle gideceğim, onun ssn i gelmedi, yaşayacaklarımı anlatırım. Ancak şu durumu görmezden gelemezler, green kartlı bir kişi o belgeye doğal olarak hak kazanmış demektir ( hatta öyle para ödemesi de gerekmiyor green kart gibi) , yönetmelikte de ne gerektiği açık, vatandaş olmayanlar için "green kart" ve "pasaport" yani daha ek bir belge talebi yapmaları ne kadar doğru bilemiyorum ki telefonda konuştuğumuzda bana da benzer şeyler söylenmişti. Yine de bu SSA ofislerinde yanyana 2 gişedeki kişilerin yaklaşımları bile farklı olabiliyor, forumdan biliyoruz (teşekkürler yeşilkartforum) yaşayarak göreceğiz kısmetse...herkesin işleri rastgelsin...

• @arkben randevunuz mu var gideceksiniz yoksa içeri girmeyi mi deneyeceksiniz ?

• ⭐⭐

Biz SSA ofisine herhalde 5 kere falan gittik. hiç birinden de randevu almadık. 1-2 saatlik bekleme ile işlerinizi hallediyorsunuz. Tabi Corona etkisi ne kadar bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Biz SSA ofisine herhalde 5 kere falan gittik. hiç birinden de randevu almadık. 1-2 saatlik bekleme ile işlerinizi hallediyorsunuz. Tabi Corona etkisi ne kadar bilmiyorum.

Kapıdaki güvenlik görevlisinin elinde o gün randevuya girecek olan kişilerin bilgileri oluyor. Listeye id ile isim kontrolü yaparak alıyor.
    Randevusuz gelenlere telefonla arayarak randevu almanız gerekiyordu diyor
    Randevusuz giderek kendinizi hiç yormayın derim

• @tugbafurkan önemli bir tiyo vereceğim... Öncelikle arkadaşlar tüm SSA ofisdler kapalı, kapı duvar ben en azından güvenlik duruyordur diye en az 3 tanesine gittim, kaput...Adamlar iyi sermişler, bankalar şakır şakır çalışıyor, işyerleri açılmaya başladı, ama bunlar hala yoklar.
    neyse tel ile bir ssa ofisi aradınız, normal karşılama mesajı çıkıyor ,sonra otomatik devam için 1e basın ya 2 ye basın falan diyor, 2 ye basacaksınız ve 5 haneli extension çevireceksiniz , extensşon bilmiyorum demeyin, herhangi 5 rakama basın, geçerli olmayan extension diyecek, bir daha girin 5 tane rakam, yine aynı şeyi diyecek, sıkılmayın bir kere daha girin 5 rakamlı bir sayı,, 3cüden sonra özür dileyerek birisine aktarıyor 🙂 o kişiye de ne derdşiniz varsa söyleyin..
    şimdiden herkese bol şanslar..BU DDİĞİM CALIFORNIA - SAN FRANSISCO CİVARI BİLGİSİDİR, BAŞKA YERDE BAŞKA OLABİLİR AMA KARŞUILAMA MESAJLARI AYNI

• @arkben, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@tugbafurkan önemli bir tiyo vereceğim... Öncelikle arkadaşlar tüm SSA ofisdler kapalı, kapı duvar ben en azından güvenlik duruyordur diye en az 3 tanesine gittim, kaput...Adamlar iyi sermişler, bankalar şakır şakır çalışıyor, işyerleri açılmaya başladı, ama bunlar hala yoklar.
    neyse tel ile bir ssa ofisi aradınız, normal karşılama mesajı çıkıyor ,sonra otomatik devam için 1e basın ya 2 ye basın falan diyor, 2 ye basacaksınız ve 5 haneli extension çevireceksiniz , extensşon bilmiyorum demeyin, herhangi 5 rakama basın, geçerli olmayan extension diyecek, bir daha girin 5 tane rakam, yine aynı şeyi diyecek, sıkılmayın bir kere daha girin 5 rakamlı bir sayı,, 3cüden sonra özür dileyerek birisine aktarıyor 🙂 o kişiye de ne derdşiniz varsa söyleyin..
    şimdiden herkese bol şanslar..BU DDİĞİM CALIFORNIA - SAN FRANSISCO CİVARI BİLGİSİDİR, BAŞKA YERDE BAŞKA OLABİLİR AMA KARŞUILAMA MESAJLARI AYNI

Bu 3 defa sallama extension cevirme ve sonunda birisine baglanmasi olayini deneyerek mi kesfettiniz? Gercekten ilgincmis 😃

• @MySea turkish way 🙂 bir de özür diliyor , o cok hos 🙂

• @arkben Hocam boşuna zahmet etmişsiniz 3 kere numara girmeye. Numarayı gir diyor ama bekleyip girmezseniz yine sizi birine bağlıyor. Otomatik sekreterde tuş sırası 1 - 2 - 0 diye aklımda kalmış 😃
    Sizde bir gelişme var mı hocam? Beni cuma sabahı bi numara aradı ama scam olarak gözüktü daha sonra voice mail bırakmış randevunuzu 15 Eylül saat 10.30 aldık diye(Normalde 15 Ekim). Numarayı Google'da falan arattım ama olumlu veya olumsuz bir sonuç çıkmadı. Bakalım yarın gidip göreceğim gerçekten öne almışlar mı 😃

• @CacaoChan hahaha, bir daha öyle yaparım da umarım gerek kalmaz... telefonda bana da scam likely diye gösterdi , mesaj da bırakmamış ben de aramadım...tüh acaba geri mi arasam.Umarım işiniz istediğiniz gibi hallolur..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.2k

| | | |