Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

• Merhaba
    Benim çalışma iznim 20 Kasım da gelmişti. 21 gün bekledikten sonra ofice den randevu aldıktan sonra gelmemi söylemişlerdi. Ben bugün randevulu olarak ssn numarası için ofise gittim. 6 Aralık ta basılmış postada dedi. Ama yine de isterseniz başvuralım 2 tane olur dedi bende bir daha başvurdum. Bekleyen arkadaşlar heyecan yapıp benim gibi telaşlanmasınlar diye haber vermek istedim.

• Merhabalar, ben 1 senelik oturum ile ilk kez amerikaya giriş yaptım 4 aralıkta. Normalde ssn 2 hafta içerisinde ulaşır deniyor fakat bana hala gelmedi ssn. kısa sürede tekrar Türkiye'ye döneceğim. son dönemde ssn in geliş süresiyle ilgili bilgisi olan var mıdır New york'ta bulunuyorum şu an. Ya da bilgisi olan yönlendirebilir mi? teşekkürler

• @ipeke Ben geleli 5 hafta olacak hala gelmedi. SSN ofisinden randevu aldım onlar da 29 aralığa anca randevu verebildi. Bilginiz olsun.

• @cafer-mokar siz de new york ta mısınız ve greencard ile ilk girişiniz miydi?

• @buay merhaba, siz hangi eyalette yaşamıştınız bu durumu?

• @ipeke New York

• @buay şu an elinize ulaştı mı ssn? ortalama ne kadar sürdü?

• Arkadaşlar SSN (ve GC) işleyişine göre farklı kişilerden farklı süre / performans mesajları geliyor.

Peki sizce genel anlamda eyaletler arasında GC ve SSN çıkarılması açısından daha yavaş / daha hızlı gibi bir gözlem ya da istatistik var mı?

• Merhaba,

2014 yılında WAT ile Amerikaya geldiğimde bir SSN almıştım kart halen bende. Amerikaya geldiğimde tekrar başvuru yapmam gerekecekmi yoksa bunu kullanabilirmiyim? Sadece eşim için başvuru yapmamız yeterli olacakmıdır?

• @ipeke Hayır henüz hiçbiri gelmedi

• @gurkantas Benim de ssn vardı. Benim evlilikten sonra soyadım değiştiği için başvurdum. Siz aynısını kullanmaya devam edeceksiniz.

• @ipeke Ben Ohio'dayim.

• bugün new york ssa i aradım ssn için bize uscisten gelen bir talep kaydınız yok dediler. ne zaman ülkeye giriş yaptığımı sordular 4 aralık dedim en az 4 hafta beklemeniz lazım sonra arayın dediler. en erken de 18 ocak tarihine randevu verebiliyoruz dediler.

ben bir şirketten teklif aldım ssn gelmeden işe başlayamaz mıyım? pasaportumdaki 1 senelik verilen geçici oturum I-551 ile çalışmaya başlama durumumuz var mıdır? @crazycells teşekkürler.

• @ipeke Kisa cevap yasal olarak gocmen vizesi ile geldiginiz icin SSN olmadan calismaya baslayabilirsiniz. Sizi ise alacak sirketin muhasebe bolumu bunu biliyordur buyuk ihtimalle.

• @MySea cevabınız için teşekkürler. şöyle bir konu var ama bu makalede benim gördüğüm SSN'e başvurmuş fakat eline ulaşmamışlar için geçerli. benim durumum şu 4 aralıkta ilk kez geçici vize I-551 ile giriş yaptım yani benim yerime göçmenlik bürosunun ssn başvurusunu yapmasını bekliyorum ama ssa i aradığımda bana adınıza uscis tarafından yapılmış herhangi bir başvuru görünmüyor dendi. bunu teyit edemediğim için de iş verene bir başvurum olduğunu kanıtlamakta sorun yaşamaz mıyım?

• @ipeke O kadar detayini makesef bilemiyorum.

• @BelmaSarvan sabah erken saatte aramayi deneyin. 🍀 Bol sans.

• @cleo tesekkur ederım, yarın sabah erkenden arayacagım. Cok guzel bır ıs buldum oglumun okulunda hem de devlet okulunda Ocak ılk haftası baslamam ıcın forumu doldurup bıtırmem gerektıgını soyledıler ama forumda socıal securty gecemedım ve butun gun ssa onlıne ulasımı denedım durdum.

• @BelmaSarvan ssa in hangi numarasını arıyorsunuz bilmiyorum ama ssa in genel numarasını arıyorsanız düşürmek çok zor ama sizin bölgenize bakan ssa ofisini ararsanız ulaşmak daha rahat oluyor daha önceki arkadaşlar da bunu deneyimlemişler bizim için de öyle oldu

• Merhaba
    Benim çalışma iznimin onay tarihi 9 Kasım. 20 Kasım da da postayla gelmişti. Ssn numaram 6 Aralık ta basılmış. Postadan da bugün teslim aldım. Bilgi vermek istedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.7k

| | | |