Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Forum Müdavimi Olup "Green Card" veya "Amerika'da Yaşam" Konulu Youtube Kanalı Olanlar

• @semavi
    Teşekkürler Kadir abi. Kendi çapımda bende anlatmaya başladım biseyler. Bakalim nasil olacak 🙂

• @meilo Hayırlı olsun takipteyiz.

• @skyh teşekkür ederim. Cekmeye deger buldugum şeyleri paylaşıyorum. Bakalim deniyoruz biseyler 🙂

• Merhabalar...
    DV2022 talihlisi olarak 1 mayısta jfk uçacağım.Greencard sürecimi youtube üzerinden paylaşmaya başlıyorum ilk videomu 2 ay önce atmıştım. Ap süreci sonrasında 2.videomu da bu hafta içi paylaşacağım. Umarım severek izlersiniz. İlk videoma da göz atabilirsiniz.

• @ertosavage, içinde söyledi: Forum Müdavimi Olup "Green Card" veya "Amerika'da Yaşam" Konulu Youtube Kanalı Olanlar

Merhabalar...
    DV2022 talihlisi olarak 1 mayısta jfk uçacağım.Greencard sürecimi youtube üzerinden paylaşmaya başlıyorum ilk videomu 2 ay önce atmıştım. Ap süreci sonrasında 2.videomu da bu hafta içi paylaşacağım. Umarım severek izlersiniz. İlk videoma da göz atabilirsiniz.

• Merhaba Yeşilkart Forumu Ailesi,

Biz, Gonca ve Eren; 2021 yılı Ağustos akşamı baba evi Tekirdağ da bulunan yazlık evin sahilinde yüzerken; “Hadi gidelim mi?” diyerek 2 hafta içinde Amerika, New Jersey’e gitmemizle sonuçlanan bir çılgınlık anı yaşadık.

İlk aşamada aklımızda olmasa da, GreenCard ve/veya benzeri bir hak ile Amerika’ya gel(me)yen, turist veya öğrenci vizesi ile tutunmaya çalışan; bu konuda bilgilerini “Amerika bitmiş yeaa” veya “Günde 10.000 Dolar nasıl kazandım” basitliğinde anlatmayan bir YouTube/Sosyal Medya kanalı olmadığını görünce bari biz sudan çıkmış bir beyaz yakalı çift olarak tecrübelerimizi paylaşalım istedik. Çok severek ve eğlenerek istisnasız 35 haftadır her çarşamba aynı saatte videolarımızı yayına alıyoruz. Tanışmak, fikir alışverişinde bulunmak isterseniz sizi de bekleriz.

www.YouTube.com/seyahatruhu

• ⭐⭐⭐⭐

eğer bir gün abd ye yerleşir ve youtube kanalı veya instagram hesabı açarsak (ki inşallah hepsi olacak) ve birisi bana müsaitseniz buluşalım der ben de buluşmazsam hatta cevap dahi vermezsem tüm forum camiası gelsin suratıma tükürsün. bunu da buraya yazıyorum...

• @Seyahat-Ruhu birkaç videonuzu izlemiş, bazı tespitlerinizi beğenmiş ve keyif almış bir takipçi olarak bazı videolarınızın gereğinden fazla uzun tutulduğunu düşünüyorum. Olumlu bir eleştiri olarak alın lütfen. Abi hoş sohbet biri belli ki 😃 Fakat bazı videolar için 45-50 dakika bana çok uzun geldi. Mesela 6 tane madde sıralıyorsunuz, o 6 madde arasında 4. maddeyi az çok tahmin ediyorum. İzlerken az çok katılıyoruz, o kısmı geçmek istiyorum. 4. maddeden 5'e geçmek isterken videoda bir ayrım arıyorum. Bu tarz ufak dokunuşlar çok daha izlenebilir kılacaktır.

Sevgiler, saygılar.

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: Forum Müdavimi Olup "Green Card" veya "Amerika'da Yaşam" Konulu Youtube Kanalı Olanlar

eğer bir gün abd ye yerleşir ve youtube kanalı veya instagram hesabı açarsak (ki inşallah hepsi olacak) ve birisi bana müsaitseniz buluşalım der ben de buluşmazsam hatta cevap dahi vermezsem tüm forum camiası gelsin suratıma tükürsün. bunu da buraya yazıyorum...

Umarım yolculuğun videolarını çekersin. İyi yolculuklar

• @Ozan-Okuyanoglu sosyete tırıda buradaymış

• @Stiff Teşekkür ederiz. Elbette dikkate alacağız. Hep söylediğimiz gibi amatör bir ruhla başladığımız bu hikayede kendi çabalarımızla öğrenerek devam ediyoruz. Süreleri 30 dakika altına çekmeye başladık yavaş yavaş. İçerik yapımıza uygun olarak 25-30 arası süreye de sabitlemeye çalışacağız.

• ⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE merak etme hocam ben hem yolculuğun videolarını çekiyorum hem de insanların röntgenini çekiyorum. hepsi elimde evelallah. her şeyi herkesi belgeleriyle tek tek anlatacağım hocam merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: Forum Müdavimi Olup "Green Card" veya "Amerika'da Yaşam" Konulu Youtube Kanalı Olanlar

@hadi-BE merak etme hocam ben hem yolculuğun videolarını çekiyorum hem de insanların röntgenini çekiyorum. hepsi elimde evelallah. her şeyi herkesi belgeleriyle tek tek anlatacağım hocam merak etmeyin.

Teşekkür ederim 😊

• @Seyahat-Ruhu takip ediyorum sizi 🙂

• ⭐⭐

Başlarda ısınamadığım, bana göre yanlış genellemeleri olduğunu düşündüğüm bir youtube kanalıydı aslında @Seyahat-Ruhu . Ama izledikçe samimi ve içten olduklarını düşündüm. Daha çok bilgilendirme amacı taşıyor gibi dursa da bazı konuları çok net belirtmeleri gerekiyor, bazılarını da gizlemeleri😀. Turist vizesi ile gelip statü değiştirme arzusu her ne kadar yasal olsa da bu işlerin fazlalaşması vize alma konusunda sıkıntı yaratabilir. Bir de bu tür hayaller kuranlar için ceplerinde ne kadar parayla geldiklerini de söylemeleri lazım. 100 binle gelmek var 10 binle gelmek var. Örnek alacaklar için önemli bir bilgi olur.
    Neyse yinede takip ettiğim bir kanal.
    Selamlar

• @arnblt nekadar statü değişikliği yaparsa yapsınlar Amerika maceraları bitecek. Ya yatırım yapacaklar ya sponsor işveren bulacaklar yada greencard çıkacak bunlar olmadan ömür boyu kalmaları imkansız değil mi. Onlar meslekleri yönünden rahat dönüp kendi işlerini yapabilirler.çoğu kişi ABD’de tutunamazsa Döndüğünde çok şey kaybetmiş olacak.özellikle 35 yaş üstü kişiler.tüm birikimlerini kaybedip olan işlerini bırakıp sıfırdan başlamak helede evli çocuklu olan biri için çok zor.kaybedecek çok şeyi olanlar orada tutunmaya mecbur olduğundan daha azimli ve hırslı olurlar.ben kendim gider ve geri dönersem hayatım mahvolur onun için her zorluğa katlanıp orada yaşamam lazım

• ⭐⭐

@enemy aslında bu yolla gelip vatandaşlığa giden de var. Önce dil kursu, üniversite, OPT,H1B ve green card. Bu ihtimal dışı değil ama yıpratıcı. Neyse kendileri için hayırlısı neyse o olsun.

• @arnblt keşke eğitimle gelenlerin göçmenliği geçişleri Kanada gibi olsa diyor insan

• tesekkurler hepinize... bir cok yeni kisi tanidim.

• ⭐⭐⭐

@arnblt tam anlamıyla bnm kafamdaki seyi yazmızsınız, düsününce evet çok zor ama okullara mail atıp soruyorum sertifika programları bile opt veriyor 1 sene sertifika sonra opt bakalım yasayım görmek için sabırsızlanıyorum...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |