Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD yolculuğunda ilaç götürmek

• burada önemli konu ise sanırım ilaçların orijinal kutularında olmaları...herkese sağlık dolu günler dilerim.

• Merhaba, maalesef TR de eczanede satılan bir çok reçetesiz ilacı burada alamıyorsunuz. Alerji sorunumla ilgili TR den ilaçlarımı ancak oradan buraya gelen yardım edecek bir fedakar arkadaş getirebilir, çünkü posta ile de gönderilmiyor. Maryland da yaşıyorum. Böyle biri varsa bana ulaşırsa minnettar kalırım.

• ⭐⭐

@somebody neden postayla gönderilmiyor ups kargoyla yollanmıyormu

• @somebody, içinde söyledi: ABD yolcuğunda ilaç götürmek

Merhaba, maalesef TR de eczanede satılan bir çok reçetesiz ilacı burada alamıyorsunuz. Alerji sorunumla ilgili TR den ilaçlarımı ancak oradan buraya gelen yardım edecek bir fedakar arkadaş getirebilir, çünkü posta ile de gönderilmiyor. Maryland da yaşıyorum. Böyle biri varsa bana ulaşırsa minnettar kalırım.

bana özelden yazın yardımcı olmaya calırsrım.21 aralıkta maryland de olacagım.

• @yapay-zeka Yok, ABD ye ilaç bi rtek bavulunuzda gelir.

• @nwtzki Çok teşekkürler, yazdım

• Merhabalar amerikadaki nişanlımın annesinin k1 vitaminine ihtiyacı var orada doktorlar ampul formunu reçete etmiyorlarmış ama hastanede ampul formda kullanıyor hâlâ. Hastane çıkışında tablet formunda reçete edilmiş ama tablet formu gerçekten çok pahalı bir ilaç dozaj olarak da fazlaca alması lazım. Benim sorum ampul formunu burdan bagajda götürmek sorun olur mu ama yaklaşık 24 paket civarı götürülecek aynı ilaçtan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@carefreething, içinde söyledi: ABD yolcuğunda ilaç götürmek

Merhabalar amerikadaki nişanlımın annesinin k1 vitaminine ihtiyacı var orada doktorlar ampul formunu reçete etmiyorlarmış ama hastanede ampul formda kullanıyor hâlâ. Hastane çıkışında tablet formunda reçete edilmiş ama tablet formu gerçekten çok pahalı bir ilaç dozaj olarak da fazlaca alması lazım. Benim sorum ampul formunu burdan bagajda götürmek sorun olur mu ama yaklaşık 24 paket civarı götürülecek aynı ilaçtan.

Ticaret amaciyla goturmedigi icin sorun olmamasi lazim, isterseniz yaninda recetesini ve toplam ihtiyacini gosteren bir bir hesap bulundursun. Eger bavulda gorurlerse ve sorarlarsa bunlari gosterir.

Ayrica paketlenme sekline gore belki ilac kutu sayisini yariya da indirebilirsiniz. Nasil paketlendigini bilmiyorum ama misal ben 2 paket antibiyotigi tek kutuya sigdirarak getiriyordum, hem fazla yer kaplamamis oluyor, hem de suphe uyandiracak miktarda gorunmuyor...

• @crazycells çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için 😊

• Arkadaşlar, Türkiye'den Abd'ye reçetesiyle birlikte göz damlası kargolamanın bir sakıncası var mı? Burada reçete ile alınabilen ve insurance firmalarının sıkıntı çıkardığı bir ilaç

• @emre-dilekçi Sıkınti cikarabilirler ilac konularinda hassas davraniyorlar.

• Merhaba. Diyabet hastasıyım ve oraya ilk gittiğimde bu ilaçları çok pahalı olduğundan sağlayamayacağım için 1 bavul dolusu insülin götürmek istiyorum. Sıkıntı çıkartır mı? Sonrasında ise bana ailem türkiyeden koli ile kargo yapabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@Emre-Cakmakci vallahi biz bir valiz götürmedi ama fazlaca ilaç götürdük. Fakat bakmadılar gümrük kontrolünde yani bişey olmadı ama herkes kutusunu atın öyle sokun yoksa sıkıntı çıkar dedi. Biz de öyle yaptık ve valizlere dağıttık. Yine de siz bilirsiniz

• @denizci10 teşekkür ederim. Sanırım diyabet raporumu sorarlarsa göstericem. Alabildiğim kadar çok fazla insülin almak istiyorum. Dünyanın binbir türlü hali var sonuçta

• ⭐⭐⭐⭐

@Emre-Cakmakci bence de alın raporu yanınıza. Lazım olabilir. Geçmiş olsun tekrar

• @denizci10 Çok sağolun bilgilendirme için teşekkürler

• @Emre-Cakmakci ilacınızın nasıl olduğunu bilmiyorum ama ben de düzenli hap kullanıyorum. çantada daha az yer kaplasın diye kutularından çıkardım. bir tane kutuyu 2 boyutlu hale dönüştürdüm ve prospektüsünü de ekledim, ve zipli saklama torbalarına koydum. deli işi belki 🙂 ama pratik de oluyor

• ⭐⭐

mrblar ben 5yıl önce böbrek nakli oldum ve hayatım boyunca içeceğim raporlu ilaçlarım var, 4kalem ilacım var , şimdi sormak istediğim şu, burada sadece 3aylık ilacım veriliyor orada sistem nasıl tek tek mi alacağım? burası gibi mi? yada 3aylık veya 6aylık ilacımı götürsem sıkıntı olur mu? reçete diyorsunuz reçete tek seferlik degilmi onun yerine ilaç raporumu ingilizceye çevirip götürsem.. ayrıca engelli raporumda var hastalığımdan ötürü onuda götürürüm.. bilenler yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: ABD yolcuğunda ilaç götürmek

mrblar ben 5yıl önce böbrek nakli oldum ve hayatım boyunca içeceğim raporlu ilaçlarım var, 4kalem ilacım var , şimdi sormak istediğim şu, burada sadece 3aylık ilacım veriliyor orada sistem nasıl tek tek mi alacağım? burası gibi mi? yada 3aylık veya 6aylık ilacımı götürsem sıkıntı olur mu? reçete diyorsunuz reçete tek seferlik degilmi onun yerine ilaç raporumu ingilizceye çevirip götürsem.. ayrıca engelli raporumda var hastalığımdan ötürü onuda götürürüm.. bilenler yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Yanınızda götürebildiğiniz kadarını götürün. Reçete ve raporları da alın, mümkünse İngilizce çevirisini yaptırın. ABD'de de hekim muayenesi ve reçetesi gerekecek. Genelde 3 aylık yazılıyor, bu süre sonunda tekrar doktora gitmeye gerek olmadan eczane yeniliyor.

• ⭐⭐

@knnrn Genelde 3 aylık yazılıyor, bu süre sonunda tekrar doktora gitmeye gerek olmadan eczane yeniliyor.bu dediğiniz amerikadamı oluyor? çok sevindim, son bir şey reçete dediğiniz nedir ben saglıkocagında yazdırıyorum sadece kagıda yazıp veriyor kod halinde oda zaten eczaneden alınca ölüyor.. biraz daha açık anlatırmısnz acaba .. çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |