Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD yolculuğunda ilaç götürmek

• ⭐⭐

Collagen bu aralar Turkiye’de baya revacta. 2 adet 450 gr kapali hic acilmamis orjinal paketinde collagen gondermek istiyorum. Toz halinde oldugundan goturen acisindan problem olusturur mu merak ettim.

• @goodluck ben Abd den Türkiyeye gelişte Collagen toz almıştım. Yanımda götürdüm. Sorun olmadı. Faturasını yanında koyarsan sıkıntı olmaz sanırım.

• Bunu bende merak ediyorum mesela ben önümüzdeki ay pasaport alıp vizesiz ülkelere gidicem ilk durağım brezilya olacak. Giderken acaba yurtdışına amerika yada diğer ülkelere ilaç sokmama gibi bir olayları varmı sonuçta 1 hafta kalcam ve epilepsi hastasıyım ilaçlarımı almak zorundayım.

• Merhabalar, Türkiye'de reçetesiz satılan bazı anti-depresanlar var biliyorsunuz, gerçi durumun değişme ihtimali var şu sıralar, neyse. Şöyle ki ben cipralex kullanıyorum. Burada mevcut süreçte bazı eczaneler reçeteli bazıları reçetesiz satıyor. Amerika'da antidepresanların hiç reçetesiz satılma durumu oluyor mu? En azından Cipralex veya bir muadiline reçetesiz erişim mümkün mü? Teşekkürlerimle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlukurt0534 ABD yolcuğunda ilaç götürmek içinde söyledi:

Bunu bende merak ediyorum mesela ben önümüzdeki ay pasaport alıp vizesiz ülkelere gidicem ilk durağım brezilya olacak. Giderken acaba yurtdışına amerika yada diğer ülkelere ilaç sokmama gibi bir olayları varmı sonuçta 1 hafta kalcam ve epilepsi hastasıyım ilaçlarımı almak zorundayım.

Bunun gibi, sagliginiz icin gerekli olan ilaclar sorun cikartmiyor, bilginize. Ne olur ne olmaz yaninizda recetenizi bulundurmaniz yeterli.

• @crazycells Çok teşekkür ediyorum. Bilgilendirme için.

• Arkadaşlar,

Bende bir kalp damar sorunu ortaya çıktı. Bu yaşta bu nasıl oldu bilmiyorum; ama geçen hafta anjiyo yaptırdım ve damarlarıma stentler takıldı. Bundan sonra sağlıklı bir hayat yaşama mecburiyetim var. Hayvan gibi sigara istiyorum; ama artık bitti o günler.. Neyse..

Mevzu şu ki doktorum 4 kalem ilaç yazdı. Bunlardan birisi asprin türevi ancak diğerleri kalbi yavaşlatan, damarları gevşeten ve sair önemli ilaçlar ve 1 yıl boyunca kullanmamı söyledi. Ekim gibi gitmek gibi şu an aklımızdaki. Türkiye'den maksimum 4 aylık ilaç alabiliyorum öğrendiğim kadarıyla. Tabii bu ilaç yetmeyecek ve ABD'de doktora görünerek reçete almam gerekecek.

1- Sizce 4'er paket ilaç sıkıntı olur mu yolculukta? Olmaması için yapılması gereken ne olabilir? Bu hususta ABD'den hangi kuruma mail atıp bilgi istesek, yerinde olur?
    2- Gittikten sonra bu ilaçlar muhtemelen reçeteli olacaklarından edinmek için ne yapmak gerekir. Şu Obamacare miydi? o sisteme dahil olalım diye istiyorduk; ama tabi şu olaylar başımıza gelmeden önce öyle acelemiz de yoktu. Şimdi 4 aylık ilacımı götürebilsem dahi 4 ay sonra bu ilaçları temin etmem gerekecek. Normal bir doktor muayenesine gitsek at parasına mı patlar. ? Donumuza kadar alırlar mı? :))

Tavsiye verecek olanlara en içten sevgilerimi sunuyorum.

• Bu arada Çamlıca tepesine toplatıya geldim ama yolun sadece ilk yokuşunu çıktım göğüs ağrısından geri döndüm, sizleri görme şansımız olmadı, oraya araç da yok taksiler de pas geçiyor kusura bakmayın 😕

Tedaviden sonra gayet iyiyiz. Bugün olsa çıkarım o yokuşu:)) Ama o gün çıkmaya ısrarcı olsam belki çoktan göksel varlıklarla hasbıhal ediyor olacaktım.

• @nakalakev Gecmis olsun.
    Yaninizda recete ve raporun fotokopisini bulundurursaniz sorun olmaz. Ilaclar nelerdir yazmamissiniz ama genelde (aspirin disindakiler) burada da recetelidir. Dosyanizi burada muayene oldugunuz gosterirseniz ilacla tedaviye devam edersiniz. Ritm duzenleyiciler genellikle ucuz molekuller, receteyle erismekte sikinti yasamazsiniz diye dusunuyorum.

• @caglaror Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Yazılan ilaçlar Korasprin, Plavix, Concor ve Ator.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nakalakev, içinde söyledi: ABD yolcuğunda ilaç götürmek

@caglaror Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Etken maddelerine GoodRx üzerinden bakıp fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

• Merhaba, Amerika'ya gelirken antibiyotik getirmede bir sınır var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Goncagül-Zihni, içinde söyledi: ABD yolcuğunda ilaç götürmek

Merhaba, Amerika'ya gelirken antibiyotik getirmede bir sınır var mı?

Yok. Kisisel kullanim icin oldugu surece sorun cikmamasi lazim.

• @crazycells Süper o zaman çok teşekkür ederim 🙏

• @nakalakev sizin sağlığınız daha kıymetli, bu iletiniz bugün gördüm,sizlerle bir sonraki buluşmalarda görüşürüz, inşaallah
    Benimde tek endişem o rampaydı, buda bize ders olsun,daha müsait yerler seçeriz.Yerini tutmaz ama buluşmanın videosunu izlemek isterseniz aşağıya linkini bırakıyorum, sevgiler

• ⭐⭐⭐

@nakalakev, içinde söyledi: ABD yolcuğunda ilaç götürmek

@caglaror Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Concor 5mg bende kullanıyorum (yarım tablet 2.5mg olarak).
    Geçen sene Türkiye’den gelirken yanımda sanırsam 10 kutu civarı getirdim. Herhangi bir sorun olmadı.

• @Muhtaradana Çok teşekkürler ilginize 🙂 Biz gelemedik o gün ama videoyu izledik. Çok incesiniz sağolun.

• @FreeWoRLD En son nabzım 46 çıkınca doktor kesti Concor'u. Ben de sizin gibi yarım alıyordum. İptal şu anda. Sadece kan sulandırıcı ve kolesterol ilaçları devam edecek.

• Merhaba, Kasım 2018'de DV ile ilk girişimi yaptığım zaman düzenli kullandığım ilaçların raporlarını ingilizceye çevirip yanıma almıştım. 14 Ekim'de green cardımla tekrar gidiyorum ve yaklaşık 3 ay sürecek bu seferki seyahat. acaba ilk girişimde kullandığım raporları bu sefer de kabul ederler mi? (ilk girişimde raporlara bakmamışlardı bile bu arada, ilaçları bavula koymuştum).

imza: tekrar rapor çıkarmaya üşenen kişi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: ABD yolcuğunda ilaç götürmek

Merhaba, Kasım 2018'de DV ile ilk girişimi yaptığım zaman düzenli kullandığım ilaçların raporlarını ingilizceye çevirip yanıma almıştım. 14 Ekim'de green cardımla tekrar gidiyorum ve yaklaşık 3 ay sürecek bu seferki seyahat. acaba ilk girişimde kullandığım raporları bu sefer de kabul ederler mi? (ilk girişimde raporlara bakmamışlardı bile bu arada, ilaçları bavula koymuştum).

imza: tekrar rapor çıkarmaya üşenen kişi

Kabul edeceklerdir 🙂 Hickimsenin 3-5 ilaci zevk ya da satis yapmak icin getireceklerini dusunmezler kanimca. O nedenle eski de olsa raporunuz yaninizda olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |