Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk peki 1 ay önce gönderdiklerini nasıl biliyorsun konuşamıyorsan nasıl iletişim kurdun eğer bilen biri varsa onlardan gönderi takip numarası istersen takip edebilirsin
    https://standorte.deutschepost.de/Standortsuche?lang=en

• Google translate kullanarak mail gönderdim kendilerine geçen hafta. O şekilde anladım bana geçen ay gönderdiklerini.
    Gönderdiğiniz evrak bana ulaşmadı diye dün tekrar mail attım.
    Bana cevap yazmışlar bugün tekrar gönderiyoruz luftpost ile diye.
    Sabırla bekleyin demişler birde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk bana mesajı özelden atar mısın

• Konuyu gelecekte merak edecek arkadaşlar için bir gelişme paylaşmak istiyorum.
    Almanya'dan gelecek belge için belli bir ücret ödüyorsunuz ve bu ücret karşılığında belgeniz ücretsiz posta yoluyla yollanıyor ve takip etme şansınız olmuyor. ulaşmazsa da sorabileceğiniz bir yer olmuyor. Ancak ekstra bir ücret öderseniz bu durumda ücretli kargo ile yolluyorlar. O zaman bir takip numarası ile belgenizin yolculuğunu takip edebiliyorsunuz.

• Ben de almanya doğumluyum, kazandığım sayfada GER yazıyordu, ds260 formunda mülakatı ankara seçtim. Hata mı yapmışım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

Ben de almanya doğumluyum, kazandığım sayfada GER yazıyordu, ds260 formunda mülakatı ankara seçtim. Hata mı yapmışım

Mulakata Almanya'da mi girmeyi dusunuyorsunuz?

• En sonunda belge elime ulaştı bunu başarabilmek için Almanya'daki nüfus müdürlüğü ile yaklaşık on defa yazışmam gerekti yazışmalar için Google transleyt'i kullandım ve herhangi bir sorun yaşamadım yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Şunuda belirtmek isterim ki normal posta yoluyla gönderdikleri zaman size ulaşmıyor tekrar istedim ve tekrar gönderdiler ancak yine ulaşmadı ancak ücretli kargoyla göndermelerini kabul ettiğimde bana ulaştı

• @burakk Ücretli olunca acaba kaç günde elinize ulaştı? En iyisi gidip kendim almam olacak sanırım.

• @mstf yaklaşık olarak 2 hafta sürdü bana ulaşması.

• @burakk çokta uzun bir süre değilmiş. En iyisi hızlı kargo-ücretli ve takip edebileceğim bir kargo olmalı. Oralarda belge işleri sıkıntı, ben sürece başlayayım, yine arkadaşlarla paylaşırım. Teşekkürler cevabınız için.

• Peki bizde vukuatli nufus kayit ornegi nin Almanya da karşılığı nedir? Sadece birth certificate mi? Vukuatlı nüfüs örneğinin içeriği ile Almanyadan aldığımız doğum belgesinin içeriği aynı mı mesela? Bir de bunun ingilizce versiyonu var mı? Çünkü almanca bir belge olursa bunu çevirtmemiz gerekecek? Almancadan ingilizceye? 3 bilinmeyenli denklem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf almanya nüfus müdürlüğü sisteminde sadece almanca 2 sayfa çevirtmen zor olmaz ilk iletilere bakarsan ben örnek koymuştum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf hangi şehirde doğdun diye bir soru sormuştum oradan indireyim diye görmedin galiba evrak bu

• @ayvalik10, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

@mstf hangi şehirde doğdun diye bir soru sormuştum oradan indireyim diye görmedin galiba evrak bu

kusura bakma gozden kacirmis olabilirim. Dogum yeri frechen Kerpene bagli sanirim ama Koln de olabilir tam emin degilim. Yarin arayip soracagim. bu belgeyide doldururum. Cok tesekkur ederim yardiminiz icin.

• Arkadaşlar, peki police belgesi, benim bildiğim sabıka kaydını da almamız gerekiyor mu Almanyadan? Ben küçük yaşta döndüm sabıka kaydı alsam yeterli mi? Siz nasıl yaptınız?

• Police Belgesi için bana yazılan bu; 7 yaşımda Almanyadan dçnüş yaptım ve o zamandan beride Türkiyede yaşıyorum. Sicilim yok. Aşağıda gelen maile göre ne yapmam gerekir.

Police Certificates: If you are 16 years of age or older, you must submit a scanned copy of a police certificate from all countries you have lived in using below criteria:

1-If you ... Are 16 years old or older - AND you... Lived in your country of nationality for more than 6 months at any time in your life - THEN submit a police certificate from...Your country of nationality,

2-Are 16 years old or older-Have lived in your country of current residence (if different from nationality) for more than 6 months- Your country of current residence,

3-If you ... Have ever lived in another country for 12 months or more - Were 16 years or older at the time you lived there - THEN submit a police certificate from... The country where you used to live.

4-If you ...Were arrested for any reason, regardless of how long you lived in that city or country, and no matter what age you were - The city and/or country where you were arrested.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf 16 yaşından sonra yurtdışında 6 aydan fazla kaldıysan sabıka kaydı alacaksın 7 yaşta döndüğün için almayacaksın sadece doğum belgesini alacaksın o kadar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

3-If you ... Have ever lived in another country for 12 months or more - Were 16 years or older at the time you lived there - THEN submit a police certificate from... The country where you used to live.

Bu maddeye gore almaniza gerek yok gibi gorunuyor.

Bu emaili KCC mi yolladi, konsolosluk mu?

• @crazycells KCC nin istediği belgeler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |