Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@al_ti74 @burakk gelse ozaman sana çok daha sağlıklı bilgi verir. Çünkü o geçen sene mülakatta gitti. Belgeyi getirtti hatta kargo takip yoktu evrak kayboldu sonra extra para verdi takip numaralı göndertti de bir türlü girmiyor buraya gelse

• Ben nüfus müdürlüğüyle mail ve telefonla görüştüm. Şansıma görevli Türk çıktı 🙂 Hızlı kargo istedim. 69,09 € tüm masraflar içinde hızlı gönderi yaptırdım. Takip no ile takip edebiliyorum. Şu an Besiktas'ta kargon en geç yarın bende olur. Birde Parayı IBAN hesabına yatırmak için SWIFT yapmıştım .130 TL de o tuttu. Hızlı oldu yani paraya kıyınca jet gibi geliyor. Uluslararası doğum belgesi istedim. İnşallah imzalı ve kaşelidir. Onu sormadım işte. Ama göçmenlik, vize başvurusu gibi ülkeler arası yapılacak işlemlerde bu belge gerekiyormuş. O yüzden bunu istedim. Neyse green kart gelecekse buna da razıyım, önemli değil.

• @al_ti74 selam
    Doğum belgesi isteniyor.
    Kurayı kazanmadan almana gerek yok bence. Zaten kazandığını öğrendiğinde önünde uzun bir zaman olacak hazırlık için.

• @ayvalik10 abi ne yaptın ben hep burdayım 😀

• @burakk, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

@al_ti74 selam
    Doğum belgesi isteniyor.
    Kurayı kazanmadan almana gerek yok bence. Zaten kazandığını öğrendiğinde önünde uzun bir zaman olacak hazırlık için.

Ds 260 formu için gerekiyor mu doğum belgesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@al_ti74 hayır değil DS260 formundan sonra sana kentucky bir mail gelecek. Meşhur evrak isteme maili işte bu maile cevap yazarken bu doğum evrağını taratıp pdf olarak göndermen gerekiyor

• Arkadaşlar merhaba. Eşim 1972 Almanya doğumlu. İlkokulu da Almanya da bitirmiş. 1987'de Türkiye ye ailesi ile kesin dönüş yapıyor. Doğumla ilgili vatandaşlık olmuyor diye biliyorum. Bu konuda herhangi bir değişiklik veya diğer bir yol gösterebilecek, bilgisi olan var mı acaba? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stras kesin dönüş yaptığı için hakkını kaybetmiş sayılıyor. Benim işimden dolayı müşterim sağ olsun bizzat göç idaresine gitmişti. Oraya sormuştu fakat yaşadığı süreye bakılırsa bir avukatla görüşsün denildi.

• arkadaşlar selam, dogdugum ulke suudi arabistan ama ne annemin ne babamın ne de benim herhangi bir arap vatandaşlığımız yok. ben daha 1 yaşına basmadan oradan dönmüşler işçi olarak.

başvuru esnasında doğum yerine bu bilgileri yazdığım zaman, 6. country of eligibility for the dv program - "saudi arabia " yazıyor. bu normal bir durum mu? cunku ben oranın vatandaşı değilim, pasaportum falan da oradan değil. oraya ait sadece bir doğum belgesi var arapça ve ingilizce o da belki kayıp bilmiyorum şuanda nerede? ne yapmalıyım?

1. country of eligibility for the dv program – your country of eligibility will normally be the same
      as your country of birth. your country of eligibility is not related to where you live or your
      nationality, if it is different from your country of birth. ıf you were born in a country that is not
      eligible, please review the frequently asked questions to see if there is another way you may be
      eligible.

burada yazana gore arabistan kontenjanından mı girmiş olacağım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Şimşek, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

arkadaşlar selam, dogdugum ulke suudi arabistan ama ne annemin ne babamın ne de benim herhangi bir arap vatandaşlığımız yok. ben daha 1 yaşına basmadan oradan dönmüşler işçi olarak.

başvuru esnasında doğum yerine bu bilgileri yazdığım zaman, 6. country of eligibility for the dv program - "saudi arabia " yazıyor. bu normal bir durum mu? cunku ben oranın vatandaşı değilim, pasaportum falan da oradan değil. oraya ait sadece bir doğum belgesi var arapça ve ingilizce o da belki kayıp bilmiyorum şuanda nerede? ne yapmalıyım?

1. country of eligibility for the dv program – your country of eligibility will normally be the same
      as your country of birth. your country of eligibility is not related to where you live or your
      nationality, if it is different from your country of birth. ıf you were born in a country that is not
      eligible, please review the frequently asked questions to see if there is another way you may be
      eligible.

burada yazana gore arabistan kontenjanından mı girmiş olacağım?

Evet, Suudi Arabistan olacak dogum yeriniz ve cekilise katildiginiz ulke. Bu, bir problem degil, normal olani bu.

bu arada secilirseniz dogum belgenizi dogdugunuz ulkeden almalisiniz, yani Turkiye'den alacaginiz belgeler dogum belgesi olarak kabul edilmeyecek, bilginize.

• @crazycells tesekkür ederim. doğdugum tarihte oranın hastane kaydı var orada doğduguma ait o iş görür mü sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tesekkür ederim. doğdugum tarihte oranın hastane kaydı var orada doğduguma ait o iş görür mü sizce?

orijinal belge sizde kalsin bence, konsolosluk icin yeni bir kayit cikarirsiniz.

• Yarın yapayım başvuruyu o halde. Green card kazanırsam ihtiyaç olucak zaten doğru değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yarın yapayım başvuruyu o halde. Green card kazanırsam ihtiyaç olucak zaten doğru değil mi?

Guncel cikartmaniz yeterlidir, bu kaydi istediginiz zaman alabiliyor olmaniz lazim zaten.

• @crazycells ilgi ve alakaniz için çok çok teşekkür ederim hocam.

• Sanırım en ilginç olanı benimki. KKTC doğumluyum ama dünya tarafından tanınmayan bir ülke. Doğum Yeri Kıbrıs gibi oluyor ama sonuç olarak Kıbrıs seni tanımıyor/istemiyor. Bende Türkiye adına başvuru yaptım. Bakalım ne olacak.

• ⭐⭐⭐⭐

@omondoles anneniz ya da babanızın doğduğu ülke üzerinden başvuruya katılabilirsiniz.

• @Rhonster ben kendi adıma başvurumu yaptım. Doğum yerim magosa (pasaportta yazan bu) şayet kazanırsam annemin doğum belgesi veya pasaportunu götürürsem kabul olmaz mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@omondoles daha önce karşılaşmadım ama eğer doğduğunuz ülke çekilişe uygun bir ülke değilse anne veya babanızın doğduğu ülke kontenjanına dahil olabiliyorsunuz daha detaylı bilgiyi forumda bulabilirsiniz belki daha önce yaşayan vardır okumaya devam 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omondoles, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

Sanırım en ilginç olanı benimki. KKTC doğumluyum ama dünya tarafından tanınmayan bir ülke. Doğum Yeri Kıbrıs gibi oluyor ama sonuç olarak Kıbrıs seni tanımıyor/istemiyor. Bende Türkiye adına başvuru yaptım. Bakalım ne olacak.

Bu gibi durumda dogum yerine "Cyprus" yazabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |