Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2022 Green Card çekiliş başvuru tarihleri 1 Ekim - 3 Kasım 2020 olarak açıklandı. Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.

Amerika İçi Uçak Seyahati

• Merhaba, out of status durumundayken yani geçerli bir vizem yok ancak I-94'te çıkış tarihim D/S olduğu için kaçakta olmadığım için Amerika içi uçak seyahatlerinde pasaportum ile uçsam sorun olur mu bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Genel bilgi vermis olayim oncelikle.

ABD icindeki havalimanlarinda hem TSA (Transportation Security Administration) hem de CBP (Custom and Border Protection) gorev yapiyor.

Siz ABD icinden, ABD icine seyahat ediyorsaniz ucakla, sadece TSA gorevlileriyle isiniz olacak demektir. Normal bir gunde, normal bir yolculukta CBP gorev yapmaz, sadece TSA guvenli bir ucus icin kontrol yapar. TSA sadece sizin kimliginizle ilgilenir, cogunlukla bir federal ID, ehliyet gibi bir state ID ya da pasaportun ilk sayfasi sizin kimliginizi kanitlamaniz icin yeterlidir, TSA sizin gocmenlik statunuzle ilgili size soru sormaz.

Ama bu demek degildir ki, hickimse size gocmenlik statunuz ile ilgili bir sey soramaz ya da bir CBP gorevlisiyle karsilasma ihtimaliniz %0....
    Kucuk de olsa bu gibi bir sorunun sorulma ihtimali var tabii. Eger out-of-status oldugunuz ortaya cikarsa, CBP ya da ICE devreye girer ve sizi ABD disina gonderebilirler; ama tekrardan belirteyim bunun gerceklesme ihtimali oldukca kucuk.

@erbatur Amerika İçi Uçak Seyahati içinde söyledi:

Merhaba, out of status durumundayken yani geçerli bir vizem yok ancak I-94'te çıkış tarihim D/S olduğu için kaçakta olmadığım için Amerika içi uçak seyahatlerinde pasaportum ile uçsam sorun olur mu bilgisi olan var mı?

Vizenizin olup olmamasi onemli degil, onemli olan I-94 sureniz. Eger D/S yaziyorsa sizin I-20 veya DS2019 belgenizde yazan sureye bagli.

• ⭐⭐

Global Entry yeni öğrendim. paylaşıyorum...Greencardlıların yararlanabıliyor.

güvenilir gezgin programı. Eğer başvurunuz onaylanirsa birçok havalaninda ABD'ye girişte direk kiosk'dan hızlı bir şekilde giriş yapıyorsunuz uzun uzun sora beklemeden. Bir de otomatik olarak TSA PreCheck de oluyor, havalanina ki güvenlik sırasından hızlı geçiş sağlıyor. Genelde ayrı bir girişi var, ayakkabı çıkar, ceket çıkar, elektronikleri ortaya dök falan yok. Global Entry 5 senelik $100, eğer sadece tsa PreCheck isterseniz o $85 daha hızlı approve oluyor sanırım ama dışarıdan amerikaya giriş yapanlar ve de Amerika içinde seyahat edenler için global Entry çok daha mantikli ... link aşağıda....

CBP.GOV
    Global Entry | U.S. Customs and Border Protection

• ⭐⭐⭐⭐

Global Entry ihtiyacim hic olmadi ama TSA PreCheck kullanmaktayim ve ic hatlarda cok buyuk rahatlik oluyor.

• Merhabalar,
    Ben turist vizesinden F1 statu degisikligi icin basvuru yaptim. Su anda USCIS'ten cevap bekliyorum. Bu sure icinde domestic flight gerceklestirebilir miyim?
    Eger bunu yapmak sorun olmaz ise, bilet aldiktan sonra gorevliye sadece papaportumu gostermek yeterli olur mu yoksa butun evraklarimi yanimda getirmem gerekir mi?
    Tesekkur ederim.

• @kirik, içinde söyledi: Yerel seyahat

Merhabalar,
    Ben turist vizesinden F1 statu degisikligi icin basvuru yaptim. Su anda USCIS'ten cevap bekliyorum. Bu sure icinde domestic flight gerceklestirebilir miyim?
    Eger bunu yapmak sorun olmaz ise, bilet aldiktan sonra gorevliye sadece papaportumu gostermek yeterli olur mu yoksa butun evraklarimi yanimda getirmem gerekir mi?
    Tesekkur ederim.

konuyla ilgili şöyle bir başlık var ama sorunuza yanıt olur mu emin değilim açıkcası;

amerika işi uçak seyahatı

• @gucarslan tesekkur ederim. Simdi okuyacagim yolladiginiz linki. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirik, içinde söyledi: Amerika İçi Uçak Seyahati

Merhabalar,
    Tesekkur ederim.

Statunuzle ilgili belgeleri yaninizda tasiyin, istediklerinde gosterirsiniz. Belgeler yaninizda oldugu surece bir problem yasamazsiniz.

Log in to reply

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

9.9k
Users

2.6k
Topics

160.1k
| | | |