Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

• Green card veya vatandaşlığım yok bana da selective service system dan posta geldi ne demek bu bilen varsa cevaplayabilir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umut-Çatak, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Green card veya vatandaşlığım yok bana da selective service system dan posta geldi ne demek bu bilen varsa cevaplayabilir mi

Kayit olmakla ilgili mi? Yanlislikla gonderilmis olabilir, hangi statu ile ABD'desiniz? Eger GC sahibi degilseniz veya ABD vatandasi degilseniz kayit olmaniza gerek yok.

• Merhabalar yasim 24. Abdye giris yapali 30 gun oldu. Lakin hala daha online askerlik kaydi yaparken hata aliyorum. SSN numaraniz veri tabanimizda henuz yoktur diye.

Boyle bir hata alan var mi varsa ne yaptilar

Tesekkurler simdiden

• @Megatron Formu manuel olarak doldurup usps ile yollayin formun ustunde gondereceginiz adres yaziyor olmasi lazim daha sonra size evraklari gonderecekler kaydinizi kontrol edebilirsiniz.

• Referenced by  mresit mresit 

• @mertozo Bu kaydi birkac ay sonra yollasak bir SIKINTI olur mu

Ssn birkac aya sitede aktif olur heralde diye dusunuyorum.

• @Megatron Ben birkaç gün geç gönderdim posta ile şimdilik sıkıntı olmadı. Kayıt evrakları ulaştı, ceza vs yok. Vatandaşlık sürecimi etkiler mi bilmiyorum ama sorarlarsa sebebi online yapamamış olmam.

• @Megatron yasal sure giris yaptiktan sonra 30 gun diye biliyorum, yasal sureyi asmamaya calisin. benim ssn wat'dan kalmaydi 4 sene oncesinin o da aktif degildi.

• Peki evraklari yolladiktan sonra herhangi bir mail vb geldi mi

Kayit isleminin tamamlandigini nasil kontrol edecegiz

• @Megatron mektup geliyor birkaç ay sonra. Online olarak da kontrol etmek mümkün aynı siteden ama güncellenmesi onun da biraz sürüyor.

• Harbiden de 1 ayi gectikten sonra sss e kayit olmak ileride vatandas olmamizi engelliyor mu

Yasal sure 30 gun diyorlar bu resmi bir yerde yaziyor mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Harbiden de 1 ayi gectikten sonra sss e kayit olmak ileride vatandas olmamizi engelliyor mu

Yasal sure 30 gun diyorlar bu resmi bir yerde yaziyor mu

Evet, harbiden.

• Bu sss hangi durumlarda bizi savaşa dahil edebiliyor, kafasına göre irana savaşmaya göndermez değil mi 🙂

• @Maku, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Bu sss hangi durumlarda bizi savaşa dahil edebiliyor, kafasına göre irana savaşmaya göndermez değil mi 🙂

Sss official website hangi durumlarda olduğu açıkça yazıyor. Ve evet, her Amerikan askeri nereye gönderiliyorsa, sizleri de “kafasına göre” oraya gönderebiliyor. Zaten bunu taahhüt ediyorsunuz.

• Her an savaşa gönderilme taahüdü veriliyor ama bu ihtimal gerçekten çok düşük. Çok uzun yıllardır böyle bir durum yaşanmadı. Büyük bir savaş çıkarsa ve ABD ordusunun tonlarca aktif ve yedekteki askerleri yetmezse ancak bu durumun olma ihtimali var. Tayvan'da falan 3. Dünya Savaşı falan çıkmadığı sürece pek bir risk yok yani.

• Oğlum için kayıt yapıyordum. Doğum tarihinden 1 ay önce yapıldığını gördüm. Herhalde otomatik olarak yapılıyor.

• Merhabalar, SSS basvurusu yapip 18 agustosda verify olmusum. Bilgileri kontrol ettigimde adresimin yanlis oldugunu gordum sonrasinda sss adresinden duzelttim ama soyle bir sey gordum 'IF YOU MADE CHANGES: Cut off the top portion of this letter, and mail it to Selective Service
    System, P.O. Box 94636, Palatine, Illinois 60094-4636. If your information is correct, do not return this form. However, if
    any of your information changes, you are required to notify the Selective Service System within 10 days. If changing only
    your address, you may make the changes at https://www.sss.gov/Registration/Change-of-Information/AddressChange-Form.'

adres degisiklikligi yaptigim icin postalama yapmam lazim mi yinede @crazycells hocam sizin bilginiz var mi simdiden tesekkurler

• @crazycells hocam gormediyseniz diye bir daha etiketliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@capon, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Merhabalar, SSS basvurusu yapip 18 agustosda verify olmusum. Bilgileri kontrol ettigimde adresimin yanlis oldugunu gordum sonrasinda sss adresinden duzelttim ama soyle bir sey gordum 'IF YOU MADE CHANGES: Cut off the top portion of this letter, and mail it to Selective Service
    System, P.O. Box 94636, Palatine, Illinois 60094-4636. If your information is correct, do not return this form. However, if
    any of your information changes, you are required to notify the Selective Service System within 10 days. If changing only
    your address, you may make the changes at https://www.sss.gov/Registration/Change-of-Information/AddressChange-Form.'

adres degisiklikligi yaptigim icin postalama yapmam lazim mi yinede @crazycells hocam sizin bilginiz var mi simdiden tesekkurler

Eger adres degisikligi yaparken en asagidaki su bolumu onayladiysaniz:

Check here to receive a new registration acknowledgement letter showing your change of address. It takes about 30 days to receive this letter.

30 gun beklemenizi tavsiye ederim, daha sonra posta ile de ayni bilgileri gonderebilirsiniz.

Bu arada en onemli sey kaydinizi yapmis olmaniz, yani adresteki ufak bir yanlislik basiniza bela olmaz, gecikmeli de olsa degisiklik yapmaniz herhangi bir sorun yaratmaz.

• ben onu onaylamamistim sanirim hocam gondermem gerekli mi sizce mail ile

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@capon, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

ben onu onaylamamistim sanirim hocam gondermem gerekli mi sizce mail ile

gerekli oldugunu dusunmuyorum, ama kafaniz rahat olsun diye posta ile gonderebilirsiniz. en azindan icinizde suphe kalmamis olur... standart zarfa pul koyup gondermeniz yeterlidir...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |