Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

. Zaten askeriyenin kacinci gunde b

Tekrardan tesekkur ederim!

• İyi gunler
    Ben ssn geldikten sonra sisteme online kaydolmaya çalıştım ancak sistem ssn i tanımadı gibi birşey oldu. Ben de posta yoluyla formu yolladım.
    Online olarak yeniden denesem bir sorun olur mu? Girişimi yapmama 30 gün olacak neredeyse. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

İyi gunler
    Ben ssn geldikten sonra sisteme online kaydolmaya çalıştım ancak sistem ssn i tanımadı gibi birşey oldu. Ben de posta yoluyla formu yolladım.
    Online olarak yeniden denesem bir sorun olur mu? Girişimi yapmama 30 gün olacak neredeyse. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Formu posta ile yolladiysaniz bir sorun olmaz. Size kaydiniza dair belge gonderecekler.

Yeni gocmen oldugunuz icin sistemden online olarak yapabileceginizi sanmiyorum.

• Hocam yani amerikaya varmadan kayıt yaptırma zorunluluğu yok buna dimi ? Yaşım 23 . @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcuks, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Hocam yani amerikaya varmadan kayıt yaptırma zorunluluğu yok buna dimi ? Yaşım 23 . @crazycells

Eger ABD vatandasiysaniz ya da GC sahibiyseniz, nerede oldugunuzun bir onemi yok, kayit yaptirmalisiniz.

Imzaniza gore hala GC almamissiniz, dolayisiyla henuz sizin bir sey yapmaniza gerek yok. Gocmen vize ile ABD'ye giris yaptiktan sonra kaydinizi yaptirabilirsiniz.

• Bu "selective service" olayını öğrenince biraz modum düştü. Sıkıntılı bir durumu var mı buna kayıt yaptırmanın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre1, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Bu "selective service" olayını öğrenince biraz modum düştü. Sıkıntılı bir durumu var mı buna kayıt yaptırmanın.

İlk mesajın sonunu okuyun: https://yesilkartforum.com/forum/post/466

Sıkıntılı durum derken neyi kast ediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre1, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Bu "selective service" olayını öğrenince biraz modum düştü. Sıkıntılı bir durumu var mı buna kayıt yaptırmanın.

artik sicak savaslar cogunlukla "uydu ulkelerin savasi" veya "teknolojik araclarin savasi"na donustugunden, ciddi bir dunya savasi cikmadikca askerlige cagrilma ihtimaliniz zayif.

• @crazycells Teşekkür ederim.

• Merhabalar. Yeni giriş yaptım. Bir hafta kalıp döneceğim. Ssn ve gc bir tanıdığımın evine gidecek.

Sizce ssn gelene kadar bekleyip sonra online yapmak yeterli olur mu? Yoksa gitmeden ssn'siz postayla yollamam mı uygun olur? Bu şekilde yaparsam sonradan yapmam gereken işlemler süreci uzatır mı? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Merhabalar. Yeni giriş yaptım. Bir hafta kalıp döneceğim. Ssn ve gc bir tanıdığımın evine gidecek.

Sizce ssn gelene kadar bekleyip sonra online yapmak yeterli olur mu? Yoksa gitmeden ssn'siz postayla yollamam mı uygun olur? Bu şekilde yaparsam sonradan yapmam gereken işlemler süreci uzatır mı? Teşekkürler

Kac yasindasiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

@crazycells 23

Online yapmanizin mumkun olacagini sanmiyorum maalesef, yeni gocmen oldugunuz icin sistem SSN'nizi tanimayacak. Planlarinizi buna gore yapabilirsiniz...

Isterseniz sonraki giriste de yapabilirsiniz, yasiniz itibariyle sorun olmayacak. Once SSN'siz kayit yaptirip SSN'nizi sonra da kayda ekleyebilirsiniz. Her halukarda form ile basvuru yapmaniz gerekecek, bilginize.

• @crazycells Teşekkürler yanıtınız için. Amerikadayken postayla kaydımı yaptırmıştım. 15 gün oldu. Selective service'dan bir posta gelmedi. SSN ise bugün gelmiş. Dediğiniz gibi online kaydı denesem de sistem görmedi.

Amerika sistemine aşina olmadığım için postayla yollama işi çok garip geliyor. Henüz bir conformation da gelmedi. Bu conformation için 90 gün yazıyordu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkürler yanıtınız için. Amerikadayken postayla kaydımı yaptırmıştım. 15 gün oldu. Selective service'dan bir posta gelmedi. SSN ise bugün gelmiş. Dediğiniz gibi online kaydı denesem de sistem görmedi.

Amerika sistemine aşina olmadığım için postayla yollama işi çok garip geliyor. Henüz bir conformation da gelmedi. Bu conformation için 90 gün yazıyordu.

Henuz cok erken, merak etmeyin gec de olsa mektup ulasacaktir. Onay zaten mektupla birlikte gelecek... Bence birkac aydan once bildirim gelmesini beklemeyin...

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

@crazycells Teşekkürler yanıtınız için. Amerikadayken postayla kaydımı yaptırmıştım. 15 gün oldu. Selective service'dan bir posta gelmedi. SSN ise bugün gelmiş. Dediğiniz gibi online kaydı denesem de sistem görmedi.

Henuz cok erken, merak etmeyin gec de olsa mektup ulasacaktir. Onay zaten mektupla birlikte gelecek... Bence birkac aydan once bildirim gelmesini beklemeyin...

Valla bu süreçte yardımlarınızın hakkı ödenmez. Tekrar tekrar teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Valla bu süreçte yardımlarınızın hakkı ödenmez. Tekrar tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim. ABD'deki deneyimlerinizi foruma aktarmayi unutmayin 🙂

• Merhaba, eşim green card çekilişine başvurdu 2013 yılında greencard sahibi olduk. Eşimle ben greencardı iptal ettik oğlumuz 2015 yılında doktoraya gitti. Selective servise sistemine kaydı yok. 28 yaşında vatandaşlık başvurusu yapmak istediğinde haberi oluyor. Para ve hapis cezası alan var mı? Vatandaşlık başvurusunun reddedilmesi önemli değil diğeri korkunç. Ingilizcemiz olmadığı için mülakatı türkçe yaptık bu konuda hiç birşey hatırlamiyorum. Yasadigi sürece vergi formu doldurdu ama bu konuda bir bildirim almadı. Endişelendim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nurtin, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Merhaba, eşim green card çekilişine başvurdu 2013 yılında greencard sahibi olduk. Eşimle ben greencardı iptal ettik oğlumuz 2015 yılında doktoraya gitti. Selective servise sistemine kaydı yok. 28 yaşında vatandaşlık başvurusu yapmak istediğinde haberi oluyor. Para ve hapis cezası alan var mı? Vatandaşlık başvurusunun reddedilmesi önemli değil diğeri korkunç. Ingilizcemiz olmadığı için mülakatı türkçe yaptık bu konuda hiç birşey hatırlamiyorum. Yasadigi sürece vergi formu doldurdu ama bu konuda bir bildirim almadı. Endişelendim.

hayir, bu konuda o kadar ileriye gideceklerini sanmiyorum. Ama yasal olarak yapmasi gerekiyordu, bu basvuruyu yapmadigi icin federal hukumetin verdigi burs ve yardim programlarina basvuru yaparsa bunlar reddedilebilir.

Dediginiz durumda oglunuz 25 yas oncesinde gocmen olmus oluyor, askeri kaydi olmadigi icin vatandaslik basvurusunun reddedilme ihtimali cok yuksek. Basvuru reddedildikten sonra yeniden 5 yillik sure gecirsin ABD'de ve sonra yeniden vatandaslik icin basvuru yapsin. Bu surecte de hicbir illegal ise karismasin, mahkemelik olmasin, ceza almasin. Egitim hayatinda kendisine basarilar dilerim.

• Merhaba, SSS kaydımı ABD'ye girişimin 10. gününde gerçekleştirdim. SSS kayıt formunda SSN bilgisi de sorulduğu için SSN'in gelmesini bekledim, şansıma ABD'ye girişimin 8. gününde SSN elime ulaştı. Kayıt formunu göndermek benim için çok zahmetli oldu, hizmet sektörünün yavaşlığı ile tanışmış oldum. Yaşadığım towndaki USPS ofisine gittiğimde kendileri bu işlemi yapamadıklarını, merkez postaneye gitmem gerektiğini iletti. Bunun üzerine merkez postaneye gittim, onlar da sisteme kaydın artık online yapıldığını ve posta yoluyla kayıt işlemi yapmadıklarını söylediler. SSN bilgimizin SSS sisteminde kayıtlı olmaması nedeniyle online kayıt yapamadığımızı anlatsam da sonuç nafile oldu. 2. şubede de işlemi gerçekleştiremedikten sonra New York City merkez postanesine geçtim. 1 saatlik bir vezne sırasından sonra görevliden formu teslim alıp doldurdum. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise teslim aldığımız forma pul yapıştırılması. Görevliden formu aldığımda doldur mail boxa at dedi. Tekrar sorduğumda aa buna pul yapıştırılması gerekiyor ödeme yapmazsan bunu göndermezler dedi. Ödemeyi yapıp pulu yapıştırdı ve evrakı teslim aldı. İşlem böylece tamamlandı.

Benim gibi vakit kaybetmemeniz adına New York- New Jersey bölgesinde bulunan arkadaşlar için işlemi gerçekleştirdiğim USPS adresi :

JAMES A FARLEY — Post Office
    421 8TH AVE NEW YORK, NY 10001-9998

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |