Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bsk telas edecek bir durum yok. Tum Ap surecinde ayni uyarilar cikabilir. Merak etmeyin hersey normal. Gun gelip benimde boyle teselli edici cumleler kuracagim aklima gelmezdi. Bende ayni sureci yasadim. Bende ayni sorulari sordum. Yuregin ferah olsun. Olumlu sonuclanacaktir

• @roccorocco olumsuz olması için hiç bi neden yok aslında ama insan kafasında kuruyor yani havadan nem kapar durumdayım.😅

• @bsk sizi cok iyi anliyorum. Ayni surecten bende gectim. Evet boyle yazmasi kolay ama inanin vizeyi aldiginizda bu kadarmiydi diyeceksiniz. Esas mucadele Anerikada basliyor. Bence onun icin hazirlik yapin moralinizi bozmayin ve kafaya takmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba, az önce sorgulama yaptım ve case status:processing pending olduğunu gördüm, Bundan dosyamızın işleme alındığını cıkarmalımıyım yoksa AP kalan herkeste otomatik olarak güncellenen bi durummu?. Forumda okuduğum kadarıyla AP kalan herkesten DS-5535 formunun doldurulması istenilmiş ancak bizden hiç bişey istenilmedi, buda bende sıkıntı yaratıyor.

Hayir, bu dogru degil. Bu belge herkesten istenmiyor. Neden idari isleme kaldiginiz onemli. eger sizden istenmediyse, doldurmaniza gerek yok demektir.

• Merhabalar,
    Bugün sabah mülakata gittim süreç normal ilerledi. Mülakat esnasında standart sorulardan sonra DS260 hariç herhangi bir belgede belirtmiş olmamama rağmen konsolos Aselsan'da mı çalışıyorsunuz dedi evet dedim, gittiğinizde de aynı işi mi yapmayı düşünüyorsunuz dedi, mesleğimi kastettiğini düşünerek evet dedim. Daha sonra idari sürece kaldığımı söyledi.
    Forumda okuduğum kadarıyla devlet çalışanlarına böyle bir durum olduğunu gördüm, savunma sanayi çalışanlarına da bu şekilde bir değerlendirme yapılıyor olabilir mi? Daha önce iki kere turistik vizem reddedilmişti, Amerika'da yaşayan 2 abim var, bu sebeple vizemin reddedildiğini düşünüyordum, şimdi AP'ye kalmamın bununla bir ilgisi olabilir mi?
    Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.
    @crazycells

• @ensdrsn işinizden dolayı değil ancak daha önce red almanızdan dolayı AP kalmış olmanız daha yüksek ihtimal burada okuduklarıma göre düşündüğümde, daha önce red alan veya AP kalanlar yine kalıyor, bizde geçen hafta girdik mülakata AP kaldık, daha önce hiç red almadık ancak eşim isminden dolayı daha önceki vizesini AP kalıp 2 ay sonra almıştı. Şuanda ceactan kontrol ettiğimizde 01- AP, 02 ve 03 ready görünüyoruz, Geçmiş olsun umarım kısa zamanda sonuçlanır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ensdrsn FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhabalar,
    Bugün sabah mülakata gittim süreç normal ilerledi. Mülakat esnasında standart sorulardan sonra DS260 hariç herhangi bir belgede belirtmiş olmamama rağmen konsolos Aselsan'da mı çalışıyorsunuz dedi evet dedim, gittiğinizde de aynı işi mi yapmayı düşünüyorsunuz dedi, mesleğimi kastettiğini düşünerek evet dedim. Daha sonra idari sürece kaldığımı söyledi.
    Forumda okuduğum kadarıyla devlet çalışanlarına böyle bir durum olduğunu gördüm, savunma sanayi çalışanlarına da bu şekilde bir değerlendirme yapılıyor olabilir mi? Daha önce iki kere turistik vizem reddedilmişti, Amerika'da yaşayan 2 abim var, bu sebeple vizemin reddedildiğini düşünüyordum, şimdi AP'ye kalmamın bununla bir ilgisi olabilir mi?
    Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.
    @crazycells

Gecmis olsun, bol sabirli beklemeler.

Gocmen olmayan vizelerle, Green Card'in direkt bir alakasi yok; o nedenle daha onceki vize basvurularinin sorun oldugunu dusunmuyorum. Isminiz ve mesleginiz neden olmus olabilir ama bunu kesin olarak bilmenin bir yolu yok maalesef. Konsolosluktan haber gelmesini beklemelisiniz.

• Arkadaşlar merhaba, tüm yazdıklarınızı, 22 sayfayı okudum, 2 konuda çıkarım yapamıyorum. Sabıka ve geçmişte vize ile alakalı durumdan dolayı AP'ye kalan arkadaşlar olmuşlar, bunu net anlıyorum, bazı arkadaşlar da kuvvetle muhtemel isim benzerliğinden (isimleri muhtemelen Ahmet öztürk, Mehmet öztürk gibi çok jenerik isimler ve bir suçluyla benzerlik taşıyor, kişinin o olup olmadığını araştırıyorlar)

İhracat alanında çalışıyorum bir yabancı firmada(devlet memuru, biyolog vb değilim) , ismim örneğin Kenan inan diyelim ve İran, Suriye (karışmadan önce) gibi ülkelere gittim, Rusya'da 6-8ay dil eğitimi gördüm, geçmişte sorunsuz abd vizesi aldım, iki kez yaklaşık 5er buçuk ay sıkıntısız kaldım.

Bunun dışında geçmiş seyahatlerden dolayı veya benimle benzer durumda olup da AP'ye kalan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sozluk ap uzmanı @roccorocco sana cevap verecektir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sozluk FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba, tüm yazdıklarınızı, 22 sayfayı okudum, 2 konuda çıkarım yapamıyorum. Sabıka ve geçmişte vize ile alakalı durumdan dolayı AP'ye kalan arkadaşlar olmuşlar, bunu net anlıyorum, bazı arkadaşlar da kuvvetle muhtemel isim benzerliğinden (isimleri muhtemelen Ahmet öztürk, Mehmet öztürk gibi çok jenerik isimler ve bir suçluyla benzerlik taşıyor, kişinin o olup olmadığını araştırıyorlar)

İhracat alanında çalışıyorum bir yabancı firmada(devlet memuru, biyolog vb değilim) , ismim örneğin Kenan inan diyelim ve İran, Suriye (karışmadan önce) gibi ülkelere gittim, Rusya'da 6-8ay dil eğitimi gördüm, geçmişte sorunsuz abd vizesi aldım, iki kez yaklaşık 5er buçuk ay sıkıntısız kaldım.

Bunun dışında geçmiş seyahatlerden dolayı veya benimle benzer durumda olup da AP'ye kalan var mı?

Boyle bir nedenden dolayi idari isleme kalacaginizi sanmiyorum. Bu yurtdisi seyahatlerinin hepsinin bir amaci var sonucta.

Eger amacsiz bir sekilde Suriye'de ISID'in bulundugu bolgede uzun bir zaman gecirseydiniz, o zaman problem olabilirdi tabii 🙂

Bir de bence yanlis taraftan bakiyorsunuz surece... Idari islem surecini, dosyada ekstra bir seyler goruyorlar ve dolayisiyla detayli arastiriyorlar gibi dusunmemelisiniz. Herkes istisnasiz bir sekilde idari islem surecinden geciyor, onemli olan sistemin sizi aklayabilmesi. Cogunlukla bu arastirma mulakata yetistigi icin hemen hemen herkes vizesini alabiliyor. Ama sanssiz kucuk bir azinligin sureci yetismiyor ve ekstra zaman aliyor gibi dusunun.

• Anlıyorum, çok teşekkürler. Ancak yine de AP den dolayı talihli olarak tanımlandığımız bir piyangoda işlemi abdnin yetiştirememesi bana çok anlaşılmaz geliyor.

Yani 30 eylüle kadar oldu da AP ye kaldım ve kasımda sonuçlandı diyelim, yoktan yere talihli Green card alamamış oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sozluk FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Anlıyorum, çok teşekkürler. Ancak yine de AP den dolayı talihli olarak tanımlandığımız bir piyangoda işlemi abdnin yetiştirememesi bana çok anlaşılmaz geliyor.

Yani 30 eylüle kadar oldu da AP ye kaldım ve kasımda sonuçlandı diyelim, yoktan yere talihli Green card alamamış oluyor.

Sizin dediginiz durumlarda mesele idari isleme takilmaktan cok verilecek vizenin kalip kalmamasina geliyor aslinda. Son aylarda hizlica pek cok kisinin idari islem surecini bitiriyorlar, eger vize kalmissa bu kisiler de vizelerini aliyor.

Siz kendi dosyaniz ozelinde dusunuyorsunuz, programin amacini dusunurseniz yine de istedikleri kadar kisi vize almis oluyor.

• @sozluk @ayvalik10 merhaba. Idari isleme kalip kalmama konusu sansta olabilir, o anda mulakati yapan memurun Ap ye kalip kalmamaniz hakkinda kisisel veya mesleki deneyim ve goruslerine gorede karar verlyor olabilir. Ben acikcasi kendimin Ap ye kalacagimi tahmin ediyordum. cunku turist vizesinin neden iptal edildigini mulakat esnasinda inceleyip karar vermeleri zor olur. Ayni sekilde pasaportunuzda 10larca veya daha fazla ulke vizesi veya giris cikis damgasi varsa, memur mulakat esnasinda, hangi amacla seyahat ettiginizi anlamayabilir ve Incelemek icin idari isleme birakabilir. Yada hic gerek duymadan o anda kararini verebilir ve vizenizi onaylayabilir. Ap sureci biraz sans biraz da sizin dosyanizin hikayesine bagli.

• ⭐⭐

@sozluk usa vizeniz on senelık değil mı? sıkıntı olsa sanırım turist vizenizde cıkardı.

• 16 Nisan da mülakatımız vardı. Karımın ve kızımın vizeleri onaylandı hatta vize basılı pasaportları bile geldi. Ama ben ap ye kaldım. Ds 5535 formunu hemen doldurup gönderdim. Şimdi bekliyorum malesef

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83 FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

16 Nisan da mülakatımız vardı. Karımın ve kızımın vizeleri onaylandı hatta vize basılı pasaportları bile geldi. Ama ben ap ye kaldım. Ds 5535 formunu hemen doldurup gönderdim. Şimdi bekliyorum malesef

bol sabirli beklemeler.

• Merhaba
    Esim 5yildir ABD de yasiyor. F1 vizesiyle ogrenci olarak gitti. yuksek lisansini bitirdikten sonra OPT programi dahilinde calismaya basladi. 2018 temmuz ayindan beri STEM-OPT programina bagli olarak calisiyor. calisma izni 2020 haziranda biticek.
    Biz 2018 agustosta evlendik. eylulde F2 vize mulakatim oldu. mulakat sirasinda vizem onaylandi. ancak ayni gun AP ye kaldigima dair mail geldi. 7ay bitti hala AP durumum degismedi. konsolosluga her mail attigimda sadece beklemem gerektigini soyluyolar. AP surecindeyken baska bir vize turune basvurabiliyormuyum? ogrenci veya turist vizesi gibi. budurumda baska ne yapabilirim? simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyaz16 FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba
    Esim 5yildir ABD de yasiyor. F1 vizesiyle ogrenci olarak gitti. yuksek lisansini bitirdikten sonra OPT programi dahilinde calismaya basladi. 2018 temmuz ayindan beri STEM-OPT programina bagli olarak calisiyor. calisma izni 2020 haziranda biticek.
    Biz 2018 agustosta evlendik. eylulde F2 vize mulakatim oldu. mulakat sirasinda vizem onaylandi. ancak ayni gun AP ye kaldigima dair mail geldi. 7ay bitti hala AP durumum degismedi. konsolosluga her mail attigimda sadece beklemem gerektigini soyluyolar. AP surecindeyken baska bir vize turune basvurabiliyormuyum? ogrenci veya turist vizesi gibi. budurumda baska ne yapabilirim? simdiden tesekkurler

Maalesef beklemek disinda yapacak bir sey yok, yeni bir basvuru yapsaniz dahi idari isleme kalirsiniz.

• Merhabalar 16 Nisan 2019 tarihindeki Ap sürecim bugün aldığım maille olumlu sonuçlanmış.
    Bildirmek istedim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83 FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhabalar 16 Nisan 2019 tarihindeki Ap sürecim bugün aldığım maille olumlu sonuçlanmış.
    Bildirmek istedim 🙂

Gozunuz aydin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |