Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratv FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Bunu genel olarakta sormak istiyorum uzun yada kisa sureli ap ye kaldigimizi nasil anliyoruz?

bekleyerek 🙂

Eger konsolos belirtmediyse bunu ilk seferde sizin anlamaniz cok mumkun degil.

• @crazycells @Hopefully adlı kullanıcı uzun süreli ap ye kaldığını belirtmiş ondan sordum acaba konsolosluğa mail atıp sorsam bunun cevabını alabilir miyim? Bir soru daha ne kadar süre bekledikten sonra uzun süreli ap ye kaldığımızı anlayabilirim ? 🤔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratv FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells @Hopefully adlı kullanıcı uzun süreli ap ye kaldığını belirtmiş ondan sordum acaba konsolosluğa mail atıp sorsam bunun cevabını alabilir miyim? Bir soru daha ne kadar süre bekledikten sonra uzun süreli ap ye kaldığımızı anlayabilirim ? 🤔

evet, 3 aydir bekledigi icin o sekilde belirtmis. Biz, forumda genelde dosya NVC'ye gidiyorsa bunu uzun sureli olarak adlandiriyoruz, cunku ne zaman dosyanin geri gelecegi belli degil. Sanirim en kisa 2 hafta suruyor, cogu 60 gun icinde sonlaniyor ama daha uzun surenleri de var, 1 yila kadar surebiliyor. DV kategorisi vizeleri belli bir donemde basilabildigi icin son gunu gectikten sonra maalesef dosya dusuyor.

Kisa sureli olan da, konsoloslukta gerceklesen, genelde evraklarin dogrulugunu, bilgilerin gercekligini veya sizin sosyal medya hesaplarinizin kontrolu vs. seklinde gerceklesen genelde birkac haftada biten ama 1 aya kadar da uzayabilen surec... Fakat bu tanimlarin forum icin gecerli oldugunu unutmayin 🙂

• @yılmaz Sağol, sistemden barkod çıkarıp o şekilde gönderdik bugün, bizim 7 gün sürdü, gerçi baştanda bir eksik yoktu ama anladığım kadarıyla bir isim kontrolü ya da başka bir onay için bekletilmiş olabiliriz. Eğer görüşme günü pasaportları hemen geri göndermeselerdi ap olduğumuzu bile anlamayacaktık büyük ihtimalle. Bilgi vermeye devam edeceğim, en son herşey tamam olunca deneyimlerimi yazacağım ben de.

• @levendt1 adınıza çok sevindim umarım bu kategoride bekleyen herkesin sonucu mutlulukla biter ben hala beklemedeyim

• Merhabalar.Bende esimle beraber Ap durumundayiz 5 aydir..60 gun bitdiyinde mail atdik durumu oyrenmek uchun ama cevap vermediler.Bir daha mail atdik pasaport numaralarini istediler bizde atdik..ama yine bir cevap gelmedi.Bu mail atmalarimiz bir ay surdu sonunda 3 cu kes aradik konsollugu bize bir az bekleyin cevap verilecek dediler.Guclenme falanda olmuyordu..2 hafta soram guclenme oldu ama bize mail gelmedi..daha sora bir haftada kecdi bir daha guclenme oldu hemen gun mail geldi AP durumu devam ediyor..bizlik bir is yok falan.Acaba ola bilermi konsolluk bizim isimizi biz olara mail atdikdan soram ap durumuna NVC ya gonderdi??Yani bize 221g kagitini vermisler ama NVC ya gondermemisler biz mail atdikdan soram 90 gun soram gondermisler (ola bilirmi?).bir ay soram yine mail atdik derhal yenilenme oldu ve mail da geldi ap durumu devam ediyor.Normalde mail atdikdan soram cevap geliyor bir iki gun icinde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruslan FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhabalar.Bende esimle beraber Ap durumundayiz 5 aydir..60 gun bitdiyinde mail atdik durumu oyrenmek uchun ama cevap vermediler.Bir daha mail atdik pasaport numaralarini istediler bizde atdik..ama yine bir cevap gelmedi.Bu mail atmalarimiz bir ay surdu sonunda 3 cu kes aradik konsollugu bize bir az bekleyin cevap verilecek dediler.Guclenme falanda olmuyordu..2 hafta soram guclenme oldu ama bize mail gelmedi..daha sora bir haftada kecdi bir daha guclenme oldu hemen gun mail geldi AP durumu devam ediyor..bizlik bir is yok falan.Acaba ola bilermi konsolluk bizim isimizi biz olara mail atdikdan soram ap durumuna NVC ya gonderdi??Yani bize 221g kagitini vermisler ama NVC ya gondermemisler biz mail atdikdan soram 90 gun soram gondermisler (ola bilirmi?).bir ay soram yine mail atdik derhal yenilenme oldu ve mail da geldi ap durumu devam ediyor.Normalde mail atdikdan soram cevap geliyor bir iki gun icinde

Maalesef beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok. Konsolosluk sizin dosyanizi tabii ki unutmamistir.

Konsolosluga bosuna yazmayin, NVC dosyayi aklayana kadar size bilgi veremezler. Onlar da bilmiyor ne zaman bitecegini. Siz dosyanizi sorunca sisteme giris-cikis yapildigi icin guncelleme oluyor. Dolayisiyla durumunuzu sorarak surece katki yaptiginizi dusunmemeniz daha yerinde olur.

Maalesef sonuc beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok. Zaten bir sorun ya da eksik olmasi halinde konsolosluk size ulasiyor.

• @crazycells Tesekkur ederim.Bir soru daha..Normalde 60 gun kecdiyinde ap durumu yani bizim durmumuz artik 5 aydir.. ne zaman biter?yaniki daha cokluk 90 gunu kecenden soram ne zaman bitir ap durmu?6 aya falan yoksa daha cok??men burdan bakdim normalde 90 gunu kecmis ve hayla bitmemis ap durumlari eylulde bitir daha cogunluk.Onceden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruslan FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells Tesekkur ederim.Bir soru daha..Normalde 60 gun kecdiyinde ap durumu yani bizim durmumuz artik 5 aydir.. ne zaman biter?yaniki daha cokluk 90 gunu kecenden soram ne zaman bitir ap durmu?6 aya falan yoksa daha cok??men burdan bakdim normalde 90 gunu kecmis ve hayla bitmemis ap durumlari eylulde bitir daha cogunluk.Onceden tesekkurler

Maalesef bilmeniz mumkun degil, 1 hafta sonra da bitebilir, 3 ay daha da surebilir, daha fazla da surebilir. Ilk iletiyi bir daha okumalisiniz, bu bilgilerin hepsi ilk iletide yaziyor.

• @yılmaz, hayir eksik bir belge yok. Konsolosluktaki gorusmede AP'e kaldigimi soylediler. Gorusmenin ertesi gunude bir email gonderdiler ve DS 535 formunu doldurup gondermemi istediler. Bende ayni gun formu tamamlayip gonderdim.CEAC( https://ceac.state.gov) den de gelismeleri takip ediyorum. Sagolsun @orhanvegs ve diger arkadaslar baya detayli bilgi paylasmis. Kendisinin de belirtigi gibi beklemekten baska yapilacak pek birsey yok.

• @bsk Sanirim isim benzerliginden olsa gerek.

• @hopefully umarım çözülür bir an önce benim eksik belge vardı gönderdim pasaportları istediler gönderdim benimki boş geldi ve eksik belge yok yazıyor 221(g)formunda sadece idari işlem diyor yani sizin gibi form doldurmamı istemediler sabretmekten başka çarem yok

• @hopefully daha önce inceleme altında yazıyordu değişmiş işlem beklemede olmuş kısmet artık yapacak bişey yok

• @crazycells, umarim Eylul ayininin sonuna kadar yetisir. Bilgiler icin tesekkurler.

• @yılmaz , sanirim sizinki kisa sureli. Eger form doldurmadiysaniz kisa surede sonuclanir sanirim.

• @hopefully inanın bilmiyorum bir belirsizlik var herkeste bu forum ile ilgili bana hiç bir email gelmedi benim süreç işlem beklemede ye dönmüş hayırlısı olsun inşallah

• @muratv, kisa sureli AP ler bir iki hafta icerisinde sonuclaniyor. Genelde konsoloslugun idari islemleri veya evrak eksikliklerine bagli olan durumlar. Uzun surelilerde @crazycells in belirtigi gibi NVC' a giden dosyalar. Burda da olay sizin durumunuza gore degisebiliyor. FBI, CIA, Interpol gibi farkli birimlerin sistemlerinde incelemeye aliniyorsunuz. Sistemden birsey cikmazsa AP durumu hemen sonuclaniyor. Fakat herhangi birsey cikmasi durumuda daha detayli incelenmeye aliniyorsunuz. Ornegin, isim, soyisim veya dogum tarihi benzerligi gibi durumlarda bile daha detayli inceleniyorsunuz. Incelemeyi yapan birimlerin yetersizligi ve ellerinde bulunan oncelikli dosyalarin nedeniylede surec uzuyor sanirim.

• @crazycells kadir geceniz mübarek olsun başkanım bana bugün email geldi burda yapmam gereken durum nedir acaba yardımlarınız ihtiyacım var teşekkürler

• @crazycells
    Embassy of the United States of America
    Ankara, Turkey

31-May-2019

Case Number: 2019EUxxxxx

Dear xxxxxxx,

Further instructions regarding the status of your visa case are detailed below.

Processing Completed
    We are pleased to inform you that the administrative processing for your case is completed. You do not need to check our website, as this email has the most current information on your case.

IMPORTANT: Please note that derivative applicants cannot be issued a visa before their principal applicants' administrative processing is complete.

All applicants should send us their passports and required documents via the Turkish postal service (PTT).

Applicants whose status is marked "Processing Completed" or "Ready" are encouraged to send in their documents to the Embassy at least two weeks prior to their processing expiration date. Applicants with "Processing Pending" or other statuses should not send in their passports and should not come to the Embassy. Applicants whose case processing is pending may check their status at the "Status Check" link below.

After your documents are received, a consular officer will review your case to ensure each applicant meets eligibility and admissibility criteria. If everything is in order, your visa packet will be prepared and sent to the PTT office which you chose. If additional work is needed for your case, your passport(s) will be returned to the PTT office with an explanation. In most cases, you will receive a decision five work days after your submission.

Applicants who were under 14 years of age at the time of interview, who reach their fourteenth birthday while their parent's case was undergoing administrative processing must return to the Embassy to provide fingerprints.

Prior to sending your documents to the Embassy, each applicant should do the following:

1. Print out one copy of this email.

2. Send a valid passport. Each visa applicant needs to have a passport valid for six months beyond the intended date of entry into the United States.

3. Register with PTT. Each family member applying for a visa needs to register their pickup location individually with the Turkish postal service (PTT), and to provide a copy of their registration to the Embassy. This registration must be completed every time applicants bring passports and documents to the Immigrant Visa Unit. To register, please click on the Courier Info link or call +90 850 390 2884 from Turkey or (703) 520-2490 from the United States.

4. Confirm medical clearance validity. Immigration/refugee medical examinations are valid for 6 months or less. The validity of your immigrant visa will be limited to match the validity of your medical clearance. If your medical report has expired, or will expire before you intend to arrive in the United States, you are required to renew your medical examination and to submit an updated medical report to our office. Please do not send us a copy of your x-ray results.

5. Send any other documents that were requested by a consular officer.

If the passport information you have provided on your DS-260/160 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Details for each applicant
    Applicant 1: xxxxxx
    Status: Issued.

Applicant 2: xxxxxx
    Status: Processing Completed; Expiration Date: 25 June 2019
    Documents and/or Actions Required:

Passport (Original), Valid for six months beyond the intended date of entry into the United States.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

ATTENTION DIVERSITY VISA APPLICANTS:
    UNDER NO CIRCUMSTANCES CAN A VISA BE ISSUED OR AN ADJUSTMENT OF STATUS OCCUR IN YOUR CASE AFTER SEPTEMBER 30, 2019.

VERY IMPORTANT: BECAUSE OF THE LIMITED NUMBER OF VISAS THAT MAY BE ISSUED UNDER THIS PROGRAM, VISAS MAY CEASE TO BE AVAILABLE EVEN BEFORE THIS DATE. THIS IS ESPECIALLY TRUE THE CLOSER TO SEPTEMBER 30 AN APPLICATION OR RE-APPLICATION IS MADE.

Important Notice
    You should not make permanent financial commitments, such as selling your house, car or property, resigning from your job or making non-refundable flight or other travel arrangements until you have received your immigrant visa.

Links
    Status Check

Contact Form

Visa Bulletin

Courier Info

Consular Schedule

Visitor Info

This email is UNCLASSIFIED.

• ⭐⭐⭐

@yılmaz onay almışsınız, sizden pasaportunuzu göndermenizi istiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |