Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bthndv19 hayirli olsun. Herkes kendi bilgilerini kendisi ekleyip duzenliyor, bilginize:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@bthndv19 bu arada benden de parmak izi almadılar. Ama 2 yıl öncesinde turist vizesi başvurum olduğu için parmak izi vermiştim. Bu yüzden benden almamış olabilirler mi? Beni çağırsalar hemen giderim ama yinede niye parmak izi alıp doğrulamadılar şimdi düşünmeye başladım.

eger USCIS parmak izinizi sistemde bulamazsa, Green Card'i basabilmek icin size bir "biyometrik randevu" verip cagiriyor, bilginize. Dolayisiyla telaslanacak bir durum yok.

• @bthndv19 tebrikler. Size ve sayın @roccorocco ya bir sorum var. Elçilik sitesinden durumu takip ediyorum.

Aldığım sonuç şu:
    Case Status: Interview Scheduled
    Website Updated: 20 November 2018
    Special Notes: Update email was sent to the principal applicant on 22 October 2018.
    Sizde de durum böylemiydi yoksa AP'de olduğunuzu belirtir bir ibaremi vardı?

• @endyilmaz evet benim durumum 1 hafta boyunca öyle idi"İnterview Scheduled" yazıyordu. Ancak ben internet üzerinden konsolosluğa soru sormuştum ondan sonra otomatik bir cevap gelmişti ve durumum "processing pending" olarak güncellenmişti ve 1 ay boyunca öyle kalmıştı. AP süreci tamamlandığında ise ve halen "Processing completed" yazıyor. Pasaportu konsolosluğa göndereli 1 hafta oldu "visa issued" durumu olmadı henüz. Maalesef süreç yavaş ilerliyor.
    Sizin dosyanız için büyük ihtimalle ya Ankara konsolosluk ofisinde bir inceleme yapılıyordur. Sabıka var ise teyit veya doğrulama için NVC ile iletişim halindelerdir. Oradan gelecek talimat veya bilgi ile ilerliyor olabilirler. Panik yapacak bir durum yok gibi. Beklemek zordur evet ama biraz daha sabır.

• AP sürecinde olan arkadaşlara bi sorum olacak;
    Bugün evraklarımızı incelerken idari işlem kağıdının ve pasaportlarımızın arasında finansal durum belgemizin orginal belgesini gördüm.(Konsolosluk yetkilisi eksik evrağınız yok demişti.bu sırada)Kafama takıldı.!?Bütün evraklarımızın orginalini alırken neden bu evrak bizden alınmadı!??Acaba yanlışlıkla geri mi verildi..!?Bunun için Elçiliğe durum kontrolü için bi email atmalımıyım!??Sizce..Fikrini beyan eden arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endyilmaz FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@bthndv19 tebrikler. Size ve sayın @roccorocco ya bir sorum var. Elçilik sitesinden durumu takip ediyorum.

Aldığım sonuç şu:
    Case Status: Interview Scheduled
    Website Updated: 20 November 2018
    Special Notes: Update email was sent to the principal applicant on 22 October 2018.
    Sizde de durum böylemiydi yoksa AP'de olduğunuzu belirtir bir ibaremi vardı?

Email'de istenilen belgeleri gonderdiyseniz yapmaniz gereken tek sey beklemek. Bol sabirli beklemeler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filiz-nazlıcan-kaya FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

AP sürecinde olan arkadaşlara bi sorum olacak;
    Bugün evraklarımızı incelerken idari işlem kağıdının ve pasaportlarımızın arasında finansal durum belgemizin orginal belgesini gördüm.(Konsolosluk yetkilisi eksik evrağınız yok demişti.bu sırada)Kafama takıldı.!?Bütün evraklarımızın orginalini alırken neden bu evrak bizden alınmadı!??Acaba yanlışlıkla geri mi verildi..!?Bunun için Elçiliğe durum kontrolü için bi email atmalımıyım!??Sizce..Fikrini beyan eden arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim..

Kopyasini goturduyseniz onu da almis olabilirler, eger konsolos dosyada gormezse ve eksik oldugunu dusunurse sizden ister zaten, vizeyi aldiysaniz mesaj gondermeye gerek yok, ama henuz sureciniz bitmediyse isterseniz mesaj gonderebilirsiniz.

• Ali bey merhaba;Finansal belgenin orginali koymuştuk.Kopyasını vermedik.Yetkili benden evrakları istediğinde verdim.Hatta ev tapusunu ve ekspertiz belgesini de vermiştim.Ev eşimin üstünde gözüktüğünden buna gerek Yok dedi.Tapuyu ve ekspertiz belgesini geri verdi.Ama diğerlerini aldığını hatırlıyorum.Bugün forum da dolaştıktan sonra evraklarımızı kontrol ederken tesadüfen arasında olduğunu farkettim.Ama bi yandan da eksik hiçbir evrakınız yoktur denildi.Hoş bi bayan vardı görüşmede.Amerikada iyi yaşam dileğini iletti ve arkasından idari işleminiz var bir tek.Email gelecek sonrasında tekrardan pasaportlarınızı bize göndereceksiniz dedi.Süreç böyle işledi.Bilemedim bende e-mail atacağım sanırım..En azından kibar bir şekilde durumu yazıp kısaca kontrolünü sağlarmısınız diye..!?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filiz-nazlıcan-kaya FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Ali bey merhaba;Finansal belgenin orginali koymuştuk.Kopyasını vermedik.Yetkili benden evrakları istediğinde verdim.Hatta ev tapusunu ve ekspertiz belgesini de vermiştim.Ev eşimin üstünde gözüktüğünden buna gerek Yok dedi.Tapuyu ve ekspertiz belgesini geri verdi.Ama diğerlerini aldığını hatırlıyorum.Bugün forum da dolaştıktan sonra evraklarımızı kontrol ederken tesadüfen arasında olduğunu farkettim.Ama bi yandan da eksik hiçbir evrakınız yoktur denildi.Hoş bi bayan vardı görüşmede.Amerikada iyi yaşam dileğini iletti ve arkasından idari işleminiz var bir tek.Email gelecek sonrasında tekrardan pasaportlarınızı bize göndereceksiniz dedi.Süreç böyle işledi.Bilemedim bende e-mail atacağım sanırım..En azından kibar bir şekilde durumu yazıp kısaca kontrolünü sağlarmısınız diye..!?

telaslanmaniz gereken bir sey oldugunu sanmiyorum, isterseniz email atin eger gerekiyorsa pasaportunuzu gonderirken belgenizi de gonderirsiniz.

• Teşekkür ederim.😊Pozitif düşünceniz bizlere moral veriyor..👍

• Merhaba finansal durum belgesi nasıl bir belge nerden alıyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wedofun FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba finansal durum belgesi nasıl bir belge nerden alıyorsunuz

ornegin, banka hesap cuzdaninizi maddi durumunuzu belgelemek icin kullanabilirsiniz.

• @crazycells selam,
    Kısaca bir fikrine ihtiyacım var.
    13 Kasımda idari işlemin bittiği ve benden pasaportu istediklerine dair mail gelmişti ve 14 Kasımda gönderdiğim pasaport 16 Kasımda ellerine ulaştı. 20 Kasımda Pasaportunuz teslim alınmıştır diye bana bilgilendirme maili geldi. Ben 5 Ekim'deki mülakattan önce PTT kaydı yapmıştım ve onun çıktısıyla birlikte ve bana gelen mailin çıktısıyla pasaportu gönderdim. Ancak halen visa issued olmadı ve pasaport gelmedi.

• AP bittikten sonra yeni bir PTT kaydı yaptırmaya gerek var mıydı?
      *Normal işleyişte, AP bitiminde pasaport istendikten sonra kaç gün içinde tekrar bize gönderiliyor?
      Bir Schengen vize başvurum olacağından pasaport gerekecek. Konsolosluğa, vize başvurum olacağı için pasaporta ihtiyacım olduğunu yazmam olumsuz bir davranış olur mu?
      Şimdiden teşekkürler.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells selam,
    Kısaca bir fikrine ihtiyacım var.
    13 Kasımda idari işlemin bittiği ve benden pasaportu istediklerine dair mail gelmişti ve 14 Kasımda gönderdiğim pasaport 16 Kasımda ellerine ulaştı. 20 Kasımda Pasaportunuz teslim alınmıştır diye bana bilgilendirme maili geldi. Ben 5 Ekim'deki mülakattan önce PTT kaydı yapmıştım ve onun çıktısıyla birlikte ve bana gelen mailin çıktısıyla pasaportu gönderdim. Ancak halen visa issued olmadı ve pasaport gelmedi.

• AP bittikten sonra yeni bir PTT kaydı yaptırmaya gerek var mıydı?
      *Normal işleyişte, AP bitiminde pasaport istendikten sonra kaç gün içinde tekrar bize gönderiliyor?
      Bir Schengen vize başvurum olacağından pasaport gerekecek. Konsolosluğa, vize başvurum olacağı için pasaporta ihtiyacım olduğunu yazmam olumsuz bir davranış olur mu?
      Şimdiden teşekkürler.

Konsoloslugun is yogunluguna gore 2-3 gun de surebilir, 2 hafta da... Su an telas yapmanizi gerektiren bir sey yok, zaten gecen hafta sukran gunu tatili vardi; bu hafta cuma gunune kadar basilmis olur buyuk ihtimal. Eger vize gorusmeniz bu hafta icindeyse konsolosluga yazip pasaportunuzu geri gondermelerini isteyebilirsiniz ama pasaportunuz bos gelebilir ve daha sonra vize icin bir daha gondermeniz gerekebilir.
    Eger basvurunuzu baslatmadiysaniz pasaportunuzu alana kadar beklemenizi tavsiye ederim.

• @crazycells tesekkurler. Pasaport PTT ye verilince SMS veya bilgi maili geliyor değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco evet, veriliyor.

• Arkadaşlar mrhb,AP sürecimizle ilgili olarak bi konuyu danışmak istiyorum.21 Kasım da
    evrak eksikliği olabilir mi diye konsolosluğa email atmıştım..
    Dün cevap geldi.Ayrıca DS5535 formunu ayrı bir email olarak doğru ve hızlı bir şekilde tarfımıza gönderin diyor.Dosyada benim ve eşim için ek bilgi istendiği belirtiliyor.Çocuklarda böyle bir istek yok.
    Şimdi sorum şu olacak.Gönderilen bu DS5535 formu sadece tek bir forumda sadece ben mi dolduracağım!?(Asıl talihli benim bu sırada)
    Eşim içinde aynı formdan doldurulup ikisini beraber mi göndereceğim!?Biraz kafam karıştı açıkcası.☺️Bilen ya da bu şekilde hem kendi hemde eş için doldurup gönderen varmıdır!??☺
    Birde sosyal medya hesaplarında iş(kariyer)amaçlı olanlarında belirtilmesi gerekir mi?(Örn:Linkedn,Kariyer net gibi.)
    Yorumlarını için şimdiden teşekkür ederim..😊😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar mrhb,AP sürecimizle ilgili olarak bi konuyu danışmak istiyorum.21 Kasım da
    evrak eksikliği olabilir mi diye konsolosluğa email atmıştım..
    Dün cevap geldi.Ayrıca DS5535 formunu ayrı bir email olarak doğru ve hızlı bir şekilde tarfımıza gönderin diyor.Dosyada benim ve eşim için ek bilgi istendiği belirtiliyor.Çocuklarda böyle bir istek yok.
    Şimdi sorum şu olacak.Gönderilen bu DS5535 formu sadece tek bir forumda sadece ben mi dolduracağım!?(Asıl talihli benim bu sırada)
    Eşim içinde aynı formdan doldurulup ikisini beraber mi göndereceğim!?Biraz kafam karıştı açıkcası.☺️Bilen ya da bu şekilde hem kendi hemde eş için doldurup gönderen varmıdır!??☺
    Birde sosyal medya hesaplarında iş(kariyer)amaçlı olanlarında belirtilmesi gerekir mi?(Örn:Linkedn,Kariyer net gibi.)
    Yorumlarını için şimdiden teşekkür ederim..😊😊

Genelde sadece idari isleme kalan kisiden istiyorlar bu belgeyi, eger siz ve esinizin ayri ayri doldurup gondermelerini istemislerse o sekilde yapin, eger boyle bir ibare yoksa sadece sizin doldurup gondermeniz yeterli. Formda esinize dair soru olmasi bir problem degil.
    Eger emin degilseniz zaten bu formu email ile gondereceginiz icin email'de esiniz icin de gerekip gerekmedigini sorabilirsiniz.

Evet, eger profiliniz varsa linkedIn ve kariyer net gibi siteleri de katin bence.

• @crazycells ok.Çok teşekkürler ali bey.2.Email de daha dikkatli okuduğumda sizin de değindiniz gibi,ben ve eşim için ek bilgi istekleri direkt isimlerin yanında need info olarak belirtmişler.Bu durumda iki ayrı form Ds5535 dolduruyoruz o zaman.Konsolosluk da zaten 2 idari işleminiz var demişti.Sanırım bu durumu belirtmiş☺
    Bugun doldurup gönderiyoruz..Bol şans☘

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ok.Çok teşekkürler ali bey.2.Email de daha dikkatli okuduğumda sizin de değindiniz gibi,ben ve eşim için ek bilgi istekleri direkt isimlerin yanında need info olarak belirtmişler.Bu durumda iki ayrı form Ds5535 dolduruyoruz o zaman.Konsolosluk da zaten 2 idari işleminiz var demişti.Sanırım bu durumu belirtmiş☺
    Bugun doldurup gönderiyoruz..Bol şans☘

Evet, bu durumda sizden iki ayri belge bekleniyor. Hem kendiniz hem de esiniz adina gonderin belgeleri.

Bol sanslar 🙂 ve bol sabirlar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |