Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

• Satın @roccorocco çok teşekkür ederim paylaştığınız bilgilerden ötürü. Yolunuz açık olsun

• @VolkanU teşekkürler. İyi dilekleriniz için.
    Pasaport kontrolündeki işlemler kanunla birlikte biraz da polisin insiyatifinde ilerleyebiliyor. Polisin O anki ruh halinin durumu, güne iye başlayıp başlamadığı, en vahimi kişisel olarak müslümanlara takık birisi olup olmadığı bile etken olabilir. Arkadaşınız vize ihlali yapmış ve sorunsuz girebilmiş. Bence o gün çok iyi günündeymiş ve sorun yaşamadan girmiş. Ama başka bir memura denk gelse kötü şeyler yaşayabilirdi. Kanun yönünde ilerlemekte fayda vardır. Arkadaş riski seven birisi sanırım.

• @roccorocco onunki biraz zorunluluktan oldu, geri dönememe riskini bilerek geldi, şansını denedi ve yaver gitti.

Hatta şansı halen yaver gitmeye devam ediyor, işvereni çalışma vizesi için sponsor olmuş..

• işvereni riski seven biriymiş o zaman. Turist vizesiyle çalıştırmış arkadaşı. Demek iyi bir çalışan :))

• @roccorocco gözün aydın. Allah yolunu bahtını açık etsin kardeşim. 🙂 Çok sevindim senin adına 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@roccorocco çok büyük geçmiş olsun ve tebrikler bundan sonraki süreçte başarılar, mutluluklar.

Sizin hikayenizden sonra geçen hafta dinlediğim bir hikayeye baya şaşırdım, kuzenimin en yakın arkadaşlarından biri turist vizesiyle giriş yapıyor, 2018 başından eylüle kadar yaklaşık 8-9 ay gibi bir süre çalıştıktan sonra ailevi bazı sorunları halletmek için dönüyor, 1 ay kaldıktan sonra tekrar dönüyor turist vizesiyle giriş yapıyor ve tek bir soru bile sorulmadan kapıdan geçebiliyor.
    Bana sorsalar imkansız bir daha giremez derdim.. Sizin gayet normal olan tatil planınızı kabul etmeyip geri göndermeleri ve bu örnekte bir sorun çıkmaması gümrük uygulamalarında çok büyük tutarsızlıklar olduğunu gösteriyor sanırım.

Forumlarda ve internette genelde olumsuz örnekler paylaşılır, ben de böyle bir hikayeyi dinleyince paylaşmak istedim..

edit:imla

sayin @roccorocco 'nun da dedigi gibi durum karsinizdaki CBP gorevlisine cok bagli sayin @VolkanU , eger size taktiysa kesinlikle gununuzu mahvedebilir. Ozellikle Green Card ile ABD disinda kalis konusuna bakarsaniz, 6 ayi biraz gecirdigi icin ahiret sorgusuna cekilenler de var, 3 yil boyunca ABD'ye giris yapmayip sonrasinda sorunsuz ve sorgusuz ABD'ye giren de.

• @roccorocco Öncelikle tebrikler. Darısı başımıza diyelim. Konsolosluğa mail attın mı? Çünkü ben kontrol ettiğimde hala randevu aşamasında görünüyorum. Mülakatta görevli 2 hafta demişti. Şuan 12 gündeyim. Bir sonraki update tarihini bekleyip mail atmayı düşünüyorum. Hatta bir çılgınlık edip telefon bile açabilirim.

• @endyilmaz teşekkürler. Evet 12 kasım da mail atmıştım. Durum hakkında bilgi vermediklerini bildiğim halde yinede attım. Dosyam hakkında bilgi edinebiliyormuyum veya kontrol edebileceğim bir sistem varmıdır diye yazmıştım türkçe olarak. Ertesi günde Ap nin bittiğine dair mail geldi. Ve attığım maile henüz dönüş yapmadılar:)) 39 gün sürdü Ap. Zaten size 2 hafta gibi süre bile vermişler. Benimki tamamen ucu açıktı. Sizinkide eli kulağındadır gelir. Zor biliyorum ama Az daha sabır 🙂

• @endyilmaz 12 Kasımda Konsolosluğa bilgi alma amacıyla yazdığım maile şu anda cevap geldi. "İdari işleminiz tamamlanmıştır, vize işlemlerinin tamamlanması için pasaportunuzu ofisimize gönderebilirsiniz" şeklinde cevap yazmışlar. Belki idari işlem devam etseydi cevap yazmayabilirlerdi veya taslak bir cevap metni gönderebilirlerdi.

• Gözünüz aydın...Tebrik ederiz..👏Hayırlı olsun...Gerçekten zor bi süreç,zaman zor geçiyor..Darısı bizim başımıza..👍😊

• @Filiz-Nazlıcan-Kaya teşekkürler. Darısı sizlere.

• @roccorocco FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells ve arkadaşlar. 39 gün süren esaretli bekleyiş bugün sona erdi ve Process completed yazan ve mutlu haber içeren mail geldi. ::)))) Pasaportumu istiyorlar. Dün konsolosluğa yazmıştım ne oldu bizim vize işi diye, :)) bugün ciddiye aldılar beni :)))
    Darısı tüm bekleyenlere ve isteyenlere inşallah.
    Vizeli Pasaport elime ulaşıncada yazarım.

Hayırlı olsun, gözünüz aydın:))

• @paw-of-eagle tesekkurler. Darısı sizlere

• @roccorocco FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@paw-of-eagle tesekkurler. Darısı sizlere

Amin:)

• Arkadaşlar merhaba, uzun bir aradan sonra işlemlerimizin bittiğini ve vize paketimizi aldığımızı bildirmek istedim. Sürecin tabloya işlenmesi açısından bilgileri aşağıda paylaşıyorum:
    Case No: 2019EU3XXX
    Ds260 Submit: 25.05.2018
    Case no Activly: 30.08.2018
    Check Up: 31.10.2018
    Interview Date: 01.11.2018
    Administrative Process Start: 01.11.2018
    Administrative Process Completed: 06.11.2018
    Passport Send to Embassy: 06.11.2018
    Pasaportların konsolosluğa ulaştığına dair mail:13.11.2018
    Konsolosluktan tekrar Ankara’ya gitmemiz gerektiğine dair gelen telefon:16.11.2018
    Ankara da tekrar randevu: 19.11.2018 , 08:30
    Pasaport ve paket teslim almamız Elden: 19.11.2018

Randevu sonrası incelemeye kalmıştık. Süreç sandığımızdan kısa sürdü ama çok stresli oldu ve kendilerinden kaynaklı bir teknik hatadan dolayı tekrar Ankara'ya gitmek zorunda kaldık.(benim parmak izim alındığı halde kaydedilmemiş.) Özür dilediler ve bu sebepten dolayı evraklarımızı bize elden teslim ettiler. Umarım sizlerde en kısa zamanda alırsınız.

• @bthndv19 Tebrikler. .. Hayırlı olsun

• @bthndv19 hayırlı olsun

• @bthndv19 tebrikler. Hayırlı olsun. Biraz aksilik olmuş ama elden almak daha hızlı olmuş. Hayırlı olsun...

• @bthndv19 bu arada benden de parmak izi almadılar. Ama 2 yıl öncesinde turist vizesi başvurum olduğu için parmak izi vermiştim. Bu yüzden benden almamış olabilirler mi? Beni çağırsalar hemen giderim ama yinede niye parmak izi alıp doğrulamadılar şimdi düşünmeye başladım.

• @bthndv19 Hayırlı olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |