Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

• @crazycells tesekkurler destek ve moral verdiğiniz için.

• @crazycells ve arkadaşlar. 39 gün süren esaretli bekleyiş bugün sona erdi ve Process completed yazan ve mutlu haber içeren mail geldi. ::)))) Pasaportumu istiyorlar. Dün konsolosluğa yazmıştım ne oldu bizim vize işi diye, :)) bugün ciddiye aldılar beni :)))
    Darısı tüm bekleyenlere ve isteyenlere inşallah.
    Vizeli Pasaport elime ulaşıncada yazarım.

• @roccorocco gözünüz aydın yolunuz bahtınız açık olsun.

• @roccorocco gözünüz aydın, hayırlı olsun. çok sevindim sizin adınıza.

• @roccorocco gözünüz aydın, en çok merak edilen konulardan biriydi sizin dosyanız

• @roccorocco çok sevindim hayırlısı olsun kardeşim

• @birumut @guropeth @aytac59 @kivooo ayrı ayrı teşekkürler. Sizler için de hayırlısı olsun. Sizinde müjdeli haberlerini bekliyoruz.
    ve Böylece greencard vize tarihine geçmiş oldum. Turist vizesiyle kabul edilmeyip sınır dışı edilen kişi göçmen vizesini alabiliyor. Artık istatistikler bunu gösteriyor 🙂

• @roccorocco hayırlı olsun..bu arada AP ye kaldığında ekstra bir belge istenmismiydi..

• @sfati teşekkürler. Ap ye kalacağımı bildirdiğimde benden ekstra bir evrak istemediler. AP ye kaldığıma dair bir belge vermişlerdi. O evrakta; AP süreci tamamlandığında onlara göndermem gereken belgeler işaretliydi. (Pasaport, PTT belgesi ve eğer süresi geçer ise yeni bir sağlık raporu) Onun haricinde ekstra bir evrak istenmedi. Mesela DS5535 evrağı benden istenmedi.
    Sadece sınır dışı edilirken bir tutanak vermişlerdi onu görüşme esnasında konsolosluğa verdim. Vermemiş olsaydım belki onu da maille isteyebilirlerdi bu da süreci daha da uzatabilirdi.

• @roccorocco tesekkurler.. tekrardan hayırlı olsun, gözün aydın 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco harika haber, gozunuz aydin.

• @crazycells çok tesekkurler. Sizin payınız çok bu mutlulukta. Ve söylemeden geçmeyeyim. Daha dün Ap hakkında konsolosluktan bilgi alma konusunda konuşurken sizin, merak etmeyin ilk fırsatta mail alacaksınız demeniz ve bugün sonuçlandığını öğrenmek tesadüf olmamalı. Yani kısacası sizin konsolos çalışanı olmanızdan şüphelenmiyor değilim ve yüksek ihtimal de öylesiniz :))) yada geleceği gören adam. Bakın öyleyse eğer itiraf edin rahatlasın bütün forum. 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells çok tesekkurler. Sizin payınız çok bu mutlulukta. Ve söylemeden geçmeyeyim. Daha dün Ap hakkında konsolosluktan bilgi alma konusunda konuşurken sizin, merak etmeyin ilk fırsatta mail alacaksınız demeniz ve bugün sonuçlandığını öğrenmek tesadüf olmamalı. Yani kısacası sizin konsolos çalışanı olmanızdan şüphelenmiyor değilim ve yüksek ihtimal de öylesiniz :))) yada geleceği gören adam. Bakın öyleyse eğer itiraf edin rahatlasın bütün forum. 😉

tesaduf tesaduf 🙂 konsoloslukta calismiyorum.

• @crazycells @roccorocco sevgili ali cihan konsolosluk çalışanı mı bilinmez 😂😂 ama bir çok insanın danışmanlara saçma sapan paralar bayılmasını engellediği için, insanlara umut kapısı olduğu için amerika’da asla unutulmaması gereken insanlardan. Hemen her abd ye giden insanlarda hakkı olduğunu düşünüyorum.. iyiki tanımışız seni Ali Cihan 💕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo cok sagolun. tesekkurler, yalniz forumdaki bilgilerin bir suru kisinin kollektif bilgisi oldugunu da belirtmek lazim 🙂

• @roccorocco çok sevindim hayırlı olsun. ilk mülakata gidip sonra sebepsiz yere 11 ay bekletilen magdurlardan olacaksınız diye korkuyordum. her sene böyle bir tane yapıyorlar çünkü. neyse ki kısa sürede sonuçlandı 🙂

• @damladav Teşekkürler. 11 ay bekleyenlere Allah sabır versin. 39 gun bile geçmek bilmedi. Baya gün saydım. 🙂

• Sayın @roccorocco çok geçmiş olsun. Gözünüz aydın. Mutluluğunuza ortak olduk. Mutlaka AP ile ilgili araştırma yapmışsınızdır. Tecrübelerinizi, tahminlerinizi paylaşırsanız bizde bu konu hakkında bilgilenmiş oluruz.

• @katre teşekkürler. Evet benim durumumla ilgili yaptığım araştırmaya göre; benim bir önceki turist vizesi iptal nedenim İNA (212) (A) (7) (A) (i) (I) kanununa göre iptal edilmiş. Kanunda ise Documentation req. yazıyor. Yani elimdeki vizeyle ülkeye giriş amacımı belgelendiremediğim için gönüllü olarak ülkeye girişimi geri çektiğimden bahsediliyor. Yani kibarca biz seni kovmayalım sen yetersiz belgenle gelmişsin ve turist olduğunu ispatlayamıyorsun Ülkeye turist olarak giriş başvurunu çek ve git uygun vizeni al ve gel demek istiyorlar.

• @roccorocco çok büyük geçmiş olsun ve tebrikler bundan sonraki süreçte başarılar, mutluluklar.

Sizin hikayenizden sonra geçen hafta dinlediğim bir hikayeye baya şaşırdım, kuzenimin en yakın arkadaşlarından biri turist vizesiyle giriş yapıyor, 2018 başından eylüle kadar yaklaşık 8-9 ay gibi bir süre çalıştıktan sonra ailevi bazı sorunları halletmek için dönüyor, 1 ay kaldıktan sonra tekrar dönüyor turist vizesiyle giriş yapıyor ve tek bir soru bile sorulmadan kapıdan geçebiliyor.
    Bana sorsalar imkansız bir daha giremez derdim.. Sizin gayet normal olan tatil planınızı kabul etmeyip geri göndermeleri ve bu örnekte bir sorun çıkmaması gümrük uygulamalarında çok büyük tutarsızlıklar olduğunu gösteriyor sanırım.

Forumlarda ve internette genelde olumsuz örnekler paylaşılır, ben de böyle bir hikayeyi dinleyince paylaşmak istedim..

edit:imla

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |