Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

• Arkadaşlar iyi geceler,
    Bugün elden götürdüm pasaportları. Kapıdaki güvenlik görevlisi alıp gidip içeriye teyit alıyor, istediğiniz saatte götürüp elden verebilirsiniz.(AP completed mailde 14:00-16:00 arası yazıyor)
    Başka bir problem çıkmadan vizelerin basılıp gelmesini temenni ediyorum artık bu saatten sonra.

Ptt kayıtlarının update olması ile ilgili ;
    Daha önce mülakat deneyimleri başlığındaki bilgilerin aynısı ancak tek bir farkla
    (link: https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri)

Başvurunuza devam et dedikten sonra evrak eksik şeklinde update edince tekrardan diğer aile bireyleriniz için başvuru sahibi ekle seçeneğini seçmiyorsunuz !!
    Diğer aile bireyleriniz zaten orada grup halinde varlar, asıl başvuru sahibi için yaptığınız işlemin aynısını onlar içinde yapıyorsunuz hepsi bu.

@crazycells ve diğer tüm bilgi veren, yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

• arkadaslar merhaba.Ben kosolluga mail atiyorum ap durumu ne yerde soruyorum bana cevab Your case has been updated, please log back into your account to view the details....ve hale ap durumu bitmemis diyorlar.....ama ben ceac state kontrol ediyorum hec bir yeniilenme olmamis..neden bana case girib bakdiklarin yalan soyluyorlar bilen varmi??

• Arkadaslar kecen senelerde dv-dan ap durumuna kalanlardan hic olupmu uzun sureli ap durumuna kalan ve yetisemiyen?yoksa ben bir ilk oldum?ocak ayindan ap drumundayim.

• @crazycells Cihan Bey, merhabalar ben bugün PTT'den vizeli pasaportumu aldım. Çok mutluyum. Bana çok yardımcı oldunuz. Herşey için çok teşekkür ederim.

• @cavedo hayırlı uğurlu olsun... darısı başımıza...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ruslan, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Arkadaslar kecen senelerde dv-dan ap durumuna kalanlardan hic olupmu uzun sureli ap durumuna kalan ve yetisemiyen?yoksa ben bir ilk oldum?ocak ayindan ap drumundayim.

Sitedeki bilgiyi guncellediklerinden o sekilde yazmislardir.

Evet, maalesef daha once de AP sureci zamaninda bitmeyen ve dolayisiyla vize alamayan kisiler oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells Cihan Bey, merhabalar ben bugün PTT'den vizeli pasaportumu aldım. Çok mutluyum. Bana çok yardımcı oldunuz. Herşey için çok teşekkür ederim.

Rica ederim, bol sanslar. Zaten surecte bir problem olmadigina emindim 🙂 Sadece islemlerin bitmesini beklemeniz gerekti.

• @Emrejoy Teşekkürler. İnşallah.

• @crazycells Mülakatımdan sonra AP kagıdı aldım ve pasaport um boş verildi. 2018 e ait vergi dökümanlar istenildi. . Kagıtta işaretlenmiş, ve pasaport kutucuğu işaretlenmiş ,1 hafta sonra eksik evragımı verilen AP kagıdını ve pasaportumu PTT ile gönderdim, kısa süreli AP mı oluyor ?

• @cavedo gözünüz aydın. Tebrikler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elf, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells Mülakatımdan sonra AP kagıdı aldım ve pasaport um boş verildi. 2018 e ait vergi dökümanlar istenildi. . Kagıtta işaretlenmiş, ve pasaport kutucuğu işaretlenmiş ,1 hafta sonra eksik evragımı verilen AP kagıdını ve pasaportumu PTT ile gönderdim, kısa süreli AP mı oluyor ?

Evet, idari islem bile demeseniz olur, sadece belge kontrolu yapmak istemisler.

• @crazycells teşekkür ederim ☺️ pasaportumu istemeleri vize basacakları anlamına mı geliyor peki , Mail olarak gönderin eksik evragınızı dediler fakat Mail olarak atamadım , PTT ile gönderdim bir sorun oluşturur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elf, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells teşekkür ederim ☺️ pasaportumu istemeleri vize basacakları anlamına mı geliyor peki , Mail olarak gönderin eksik evragınızı dediler fakat Mail olarak atamadım , PTT ile gönderdim bir sorun oluşturur mu

mail mi e-mail mi? mail, posta demek zaten...

pasaportu PTT ile gondermeniz sorun degil, evet pasaportu istiyorlarsa vize icin sorun yok demektir.

• @crazycells çok teşekkürler

• @crazycells Merhaba, Öncelikle değerli bilgileriniz ve yönlendirmeleriniz için eşim ve kendi adıma sonsuz teşekkürler.Yaklaşık 90 gün süren stresli bekleyişten sonra, 23.09.2019 tarihinde idari işlemin tamamlandığına dair mail geldi ve aynı gün pasaportumu PTT kargo ile gönderdim.Ertesi gün kargoyu teslim aldıklarına dair e-mail geldi.Bu günde CEAC'tan kontrol ettiğimde vizenin verildiğini gördüm.Herhalde yarın veya Pazartesi kargoya verirler diye tahmin ediyorum.Umarım bekleyen arkadaşlarımızın da süreçleri bir an önce sonuçlanır.Tekrar teşekkürler.

• Herkese merhaba ,

Pasaportumu geçen hafta cuma kargoya verdim . PTT kargo ile kontrol ettiğimde Pazartesi teslim edildi yazıyordu fakat bana ulaştığına dair hiçbir mail gelmedi konsolosluktan. Sitede de durum issued oldu . Ve açıklamada 10 iş gününden fazla sürerse iletişime geçin yazıyordu .
    Sorun şu benim 8 ekim salı günü uçağım var kaçırır mıyım çok korkuyorum.

Benim şuan da pasaportun durumu takip etme şansım var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells teşekkür ederim ☺️ pasaportumu istemeleri vize basacakları anlamına mı geliyor peki , Mail olarak gönderin eksik evragınızı dediler fakat Mail olarak atamadım , PTT ile gönderdim bir sorun oluşturur mu

mail mi e-mail mi? mail, posta demek zaten...

pasaportu PTT ile gondermeniz sorun degil, evet pasaportu istiyorlarsa vize icin sorun yok demektir.

Arkadaşlar, ABD'de bir süre yaşadıktan sonra siz de anlayacaksınız ki "mail" posta anlamına geliyor. @crazycells'in kafasının karışması bu yüzden. Bu konudaki mesajları okuduğum zaman "mail" ve "email" sözcüklerinin birbiri yerine kullanıldığını gördüm. Bu durumu çözmek ve ABD'de yaşayıp sorulara yanıt verenlerin işini kolaylaştırmak için elektronik posta için sadece "email", "e-mail" veya "e-posta" kullanmanızı öneriyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umitcapkin, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Herkese merhaba ,

Pasaportumu geçen hafta cuma kargoya verdim . PTT kargo ile kontrol ettiğimde Pazartesi teslim edildi yazıyordu fakat bana ulaştığına dair hiçbir mail gelmedi konsolosluktan. Sitede de durum issued oldu . Ve açıklamada 10 iş gününden fazla sürerse iletişime geçin yazıyordu .
    Sorun şu benim 8 ekim salı günü uçağım var kaçırır mıyım çok korkuyorum.

Benim şuan da pasaportun durumu takip etme şansım var mı ?

10 gun is gununden fazla olduysa iletisime gecebilirsiniz. Dosyanin durumunu soran bir mesaj atabilirsiniz...

• @crazycells Merhabalar Cihan Bey, benim geçtiğimiz Mart ayında cüzdanım çalındı ve onun içinde Social Security Number kartım vardı. Oğlum green card müracaatı yaptığında eski social security number imı söyledim. Amerika'ya vardığımda yine bana eski numaramı verirler mi? Çıkarmam uzun sürer mi?, Çünkü çalışmam gerekiyor. Herhalde o olmadan işe giremiyorum değil mi? Ayrıca, işin ilginç yanı, eski Alien numberimi vermişler bana. Cavedo Banu C. yine. Neden acaba? Ayrıca, ben Amerika'da boşandım ama ben Türkiye'ye döndükten sonra eski eşim boşanma davası açınca boşandık. Ben oğlumla aynı soyadı kullanmak istiyorum. Tekrar mahkemeye mi başvurmam gerekiyor? Yoksa direkt kullanabiliyormuyum?. Pasaportumun üstündeki vize Banu Camcı ama o sarı zarfın üzerine beyaz kağıt zımpalamışlar ve onun üstünde eski Alien number ve Cavedo Banu C. yazılı. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells Merhabalar Cihan Bey, benim geçtiğimiz Mart ayında cüzdanım çalındı ve onun içinde Social Security Number kartım vardı. Oğlum green card müracaatı yaptığında eski social security number imı söyledim. Amerika'ya vardığımda yine bana eski numaramı verirler mi? Çıkarmam uzun sürer mi?, Çünkü çalışmam gerekiyor. Herhalde o olmadan işe giremiyorum değil mi? Ayrıca, işin ilginç yanı, eski Alien numberimi vermişler bana. Cavedo Banu C. yine. Neden acaba? Ayrıca, ben Amerika'da boşandım ama ben Türkiye'ye döndükten sonra eski eşim boşanma davası açınca boşandık. Ben oğlumla aynı soyadı kullanmak istiyorum. Tekrar mahkemeye mi başvurmam gerekiyor? Yoksa direkt kullanabiliyormuyum?. Pasaportumun üstündeki vize Banu Camcı ama o sarı zarfın üzerine beyaz kağıt zımpalamışlar ve onun üstünde eski Alien number ve Cavedo Banu C. yazılı. Şimdiden teşekkürler.

Maalesef sorularinizi uygun basliklarda sormalisiniz.

SSN icin su konuyu kullanabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

Bosanma ve soyadi degisikligi icin ise su konuyu:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/211/abd-de-yasal-isim-degisikligi-yapmak

Ayni Alien Numarasi verilmesi normal, o acidan endise edilecek bir durum yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |