Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zumrut son videosunda çok ilginç bir bilgi paylaştı. Aynı eyalette kasaba değiştirdi fakat öğrenim yılı olarak değişiklik gösteriyormuş. İlk geldiği yer de ilkokul 5 yılmış şimdi ki kasaba da 4 yıl olduğu için ilkokul giderken bir anda ortaokul olmuş. @zumrut daha detaylı bilgiyi burada anlatır mısın

• merhabalar. bizde bu duruma çok şaşırdık. Massachusetts eyaletindeyiz. eyalet içinde bile eğitim sistemi değişebiliyormuş. oğlum 5. sınıfta bridge elementary lexington daydı. chelmsford kasabasına geçtik burada 5. sınıf middle school oluyormuş. okul puanı 9 fakat böyle birşey hiç aklımıza gelmemişti. Eğitim sistemi genel olarak iyi bir eyalet umarım sorun çıkmaz. değişiklik yapıcak olanlar bu detayı atlamasın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zumrut samimi içten yaptığın açıklaman için çok teşekkür ederim. bu arada müsait bir zamanda indikten bu zamana kadar ki zamanı aşağıdaki başlıkta anlatabilir misin

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4926/abd-ye-yeni-taşınmış-göçmenlerin-i̇lk-aylardaki-deneyimleri/278?_=1668580462721

• @aziz iç rahatlatan bir bilgi paylaşımı olmuş. Teşekkür ederim.

• @knnrn kafamdaki en büyük sorunun cevabı. Teşekkür ederim.

• @zumrut merhaba youtube kanalınızı ve instagram hesabınızı aktif şekilde takip ediyorum. Verdiğiniz bilgiler çok kıymetli, hatta imkan ve şartlara bakınca Massachusetts eyaleti aklımızı karıştırıyor 🙂 11 yaşında 5. sınıfa giden kızım var eğer vizemizi alıp yerlşebilirsek tam yeni eğitim yılına denk gelecek gibi. Bilgi akışına devam edin lütfen çok önemli detaylar öğreniyorum sizden. Sevgi ile kalın 🙂

• ⭐⭐

ABD de eyalet icinde de egitim sistemi county lere gore degisiklik gosterebiliyor. Biz Turkiye de 5.nci sinifi bitirip geldik. Fairfax Virginia da yasindan dolayi tekrar 5 i okudu ve ilkokul 6 sene idi. Ama ayni eyaletde 10 km ilerde baska bir county de ilkokul 5 sene idi. Bizim oglan Turkiye 5 nci sinifta Orta 1 deyim derken burada 2 sene daha ilkokul okudu ustune. 🙂

• @burcugulsn cok tesekkur ederim. elimden geldigi kadar aklima gelenleri aktarmaya calisiyorum. ma eyaleti ozellikle egitimde cok iyi. hersey cocuklarimiz icin🙏🏼. Kiralar yuksek olmasa soguk olmasi cokta dert degil😊

Benzer Başlıklar

• 1
  • 50
  • 6
  • 45
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

27.5k
Users

4.8k
Topics

331.0k

| | | |