Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba.

Şu an yeşil pasaportum var ve bitiş tarihi 26 may 2019. şimdi ben bu pasaportla başvurursam sizce bir sorun olur mu çünkü 26 mayısta bitecek süresi?

Cheers!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ii-elizabeth Yeşil Pasaport Süresi içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba.

Şu an yeşil pasaportum var ve bitiş tarihi 26 may 2019. şimdi ben bu pasaportla başvurursam sizce bir sorun olur mu çünkü 26 mayısta bitecek süresi?

Cheers!

Ne amacla, ne basvurusu yapiyorsunuz?

• arkadaşlar ds260 formuna başvurmak için yeşil pasaportu elime aldığımda geçerlilik tarihinin 27 haziran 2019 olduğunu gördüm. Bu pasaportla başvurup daha sonradan yeniletsem sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fozba Yeşil Pasaport Süresi içinde söyledi:

arkadaşlar ds260 formuna başvurmak için yeşil pasaportu elime aldığımda geçerlilik tarihinin 27 haziran 2019 olduğunu gördüm. Bu pasaportla başvurup daha sonradan yeniletsem sorun olur mu?

Pasaportunuz yokmus gibi islem de yapabilirsiniz. Artik pasaportlari uzatmak mumkun degil, uzatinca tamamen yenilemis oluyorsunuz.

• @crazycells sonrasında formu güncellemem ya da farklı bir işlem yapmam gerekiyor mu peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fozba Yeşil Pasaport Süresi içinde söyledi:

@crazycells sonrasında formu güncellemem ya da farklı bir işlem yapmam gerekiyor mu peki?

KCC size belgeler icin ulastiginda guncelleyebilirsiniz.

• @fozba bendede aynı durum vardı şubatta bitiyordu gidip 2. passport çıkardım bordo+yesil yapabiliyorsun bilgilerede ds-260da bordonun bilgileri girersin

• Teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Şu anki yeşil pasaportumu güncellediğim takdirde 2020 kasım ayına kadar geçerli olacak. Öğrenci belgemle bordo alırsam harçsız olarak yine aynı şekilde 2020 kasım. Sıralamamın gerilerde olduğunu ve olası sorunları düşündüğümüz zaman en iyi ihtimal amerikaya ağustosta giriş yapmam durumunda pasaportumun bitiş süresine 3-4 ay kalmış olacak. Hatta pasaportum yakın zamanda bitecek diye vizeyi vermeme durumları olur mu diye de düşünmekteyim. Bir problem çıkmayacaksa yeşil pasaportu uzatıp ekstra 800-900 tl vermemek tercihimdir. Ancak riske atmak da istemem tabi ki. Sizce bu durum risk teşkil ediyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

3-4 ay vize basimi icin sorunlu bir sure, eger ABD'den hic cikmayacaksaniz yine de uygulanabilir; ama sonrasinda seyahat etmeyi dusunuyorsaniz 10 yillik pasaport alip ne vize sureci boyunca ne de ABD'deyken pasaport isleriyle bir daha ugrasmamanizi tavsiye ederim.

• @fozba o parayı zaten eninde sonunda verceksin süresi bitince her sene fiyatı dahada artıyor bu sene ver 10 yıllık kurtul ben öyle yaptım

• Evlenirsem yeşil pasaportum iptal olur mu?

Merhaba ben hem work and travela hem de green carda başvurdum eğer green card çıkar ise evlenip eşimle birlikte gitmek istiyorum ben babam memur olduğu için kendime yeşil pasaport çıkarttım ama evli olmama şartı vardı eğer ben evlendiğimde yeşil pasaportum iptal olursa hem wata giderken sorun yaşarım hem green card sürecinde bu konuda bir bilgisi olan varmı ne kadar araştırdıysam bulamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feyzikertis, içinde söyledi: Yeşil pasaport geçerlilik tarihi ve vize süreçleri

Evlenirsem yeşil pasaportum iptal olur mu?

Merhaba ben hem work and travela hem de green carda başvurdum eğer green card çıkar ise evlenip eşimle birlikte gitmek istiyorum ben babam memur olduğu için kendime yeşil pasaport çıkarttım ama evli olmama şartı vardı eğer ben evlendiğimde yeşil pasaportum iptal olursa hem wata giderken sorun yaşarım hem green card sürecinde bu konuda bir bilgisi olan varmı ne kadar araştırdıysam bulamadım.

sorun olmaz. Yeni bir pasaport alip, eski pasaporttaki vizeleri ABD'ye giris icin kullanabilirsiniz.

Pasaportu iptal ettirirken, icindeki vizelere zarar vermemeleri icin ilgili memurlari uyarmayi unutmayin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |