Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tekhayali hayır alamazsın cıkarsa bosuna insanların hakkına girmis olacaksın niye onceden arastırmadın

• @tekhayali Başvurmaman için bir sebep yok. Lise mezunu olman başvurman için yeterli bir sebep. 5000 dolar da yeterli olabilir. Banka hesabında para konusu çok tartışmalı bir konu. Burada önemli olan görevliyi ikna edebiliyor olmak. Banka hesabına bakmadan vize alan da var, banka hesabında 15-20 bin dolar bulundurup alamayan da. Görevli sana Amerika'da ne yapacağını soracak. Sende tutarlı ve inandırıcı bir plan sunarsan vize alma şansın bulunuyor.

Eğer bu konuda gitmekte ciddiysen el becerisi gerektiren işlere yönelmende fayda var. Aşçılık olur, marangozluk olur, araba tamircisi olur. Vize mülakatına kadar 1-1.5 sene zamanın var. O zamana kadar buralarda işi iyi kötü öğrenirsen şansın epey artar.

• @Ganga-Osman ne kadar kabasin ya cocuk 18 yasinda 5.000 dolar biriktirmis masallah belli ki istekli, istekli insana Allah bi kapi acar tüm isleri yolunda gider senin gibilerin de kismetini bi kapar 100.000 dolarla gidemezsin.

• @tekhayali sen üzme canini o zamana kadar biriktirebildigin kadar da biriktir daha 18 yasindasin memur bunu da eminim göz önüne alarak bi degerlendirme yapar ins sorun cikmaz 🙂

• Arkadaşlar merhaba. Soracağım soru daha önce soruldu mu bilmiyorum, baya bir bakındım ancak göremedim.
    Yeşil Kart mülakatı öncesi malumunuz banka hesabınızda 10-15 bin dolar arası bir miktar gösterilmesi gerektiği konuşuluyor. Yarın öbür biriktirdiklerim, eşten dostan bulduklarım vs bir araya getirip bankaya 12000 dolar yatırsam şu anki kurla -228000TL- yapıyor.
    Bu miktarda bir paranın bir anda banka hesabına yatırılması bizim için herhangi bir sorun yaratıyor mu? Bu para nereden çıktı, vergisi vs...
    Cevap için şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐

@justdream güvenmez ise AP ye bırakıp finansal kısmı düzelt gel diyebilir ama bildiğim kadarı ile direk bu paranın kaynagı ne diye sormuyorlar. 10-15 bin dolar da gideceğin eyalete göre değişiklik gösteriyor her zaman söylediğimiz gibi net bir tutar yok, bunun yanında araç ruhsatı tapu gibi taşınmazları da gösterebilirsin.

• ⭐⭐⭐

@justdream Bir anda para girişi olması GC için çok bir problem değil nedenini açıklayabilmeniz yeterli, ama sorduğunuz vergi vs noktası anladığım kadarıyla Türkiyenin bu gelir nereden geldi noktasında sorun yaratır mı diye soruyorsunuz o kısım hakkında pek bir bilgim yok ama herkesin evde tuttuğu birikimi vs olabiliyor yani çok yüksek bir meblağda değil o yüzden vergi sorunuyla karşılaşacağınızı sanmıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@justdream amerika da gider gitmez ev tutmak oldukça zor çünkü senin banka da ki hesabında hareketlilik olmadığı için kredi skoru oluşmuyor ondan dolayı sen öder misin yoksa borç takar mısın güvenemedikleri için ev bulman çok zor yada tutarsın ancak 3-4 katı üstüne para verirsin. Oda tutmaya kalksan bekar isen tamam da evli isen oda tutmak çok zor. Anlayacağın istenilen para konsolosluk kendi için değil tamamen senin amerika hükümetine yük olmaman için istiyor. Çünkü para bitince kalacak yerin yok homeless evsiz olursun. Fakat evsiz olunca sana hükümet bakmak zorunda yük dediğim olay bu. Çalışmak para kazanmak için Türkiye de kimlik numarası gibi bir numara veriyorlar SSN numarası bu numara 7 gün de geliyor 50 gün de gelmiyor. Bu yüzden hayatını sürdürmen için para gerekiyor.

• @ayvalik10 hocam gider gitmez ev tutulabilir. Airbnb'de aylık kiralarda genelde indirim oluyor ve ev sahibiyle aranızı iyi tutarsanız kiralamaya devam edebilirsiniz.
    6 ay sonra zaten kredi skoru oluşur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@charon her ev sahibi aynı değil ki. Ayrıca gideceğin eyalette ki fiyatlar da çok değişkenlik gösteriyor. Airbnb bile tutsan paraya ihtiyacın var. 3k - 5k dönemleri bittiğini anlatmak istiyorum.

• Evet demek istediğim konsolosluk açısından değil de bizim bankalarda sorun olur mu diyeydi. Tam açık yazamamışım. Şüpheli hareket kapsamına girer mi diye çekindim açıkcası.

• @ayvalik10 hocam abdye yeni gelen birisi eğer normal yollarla tutamıyorsa airbnbden tutabilir rahatça, onu diyorum.
    her türlü paraya ihtiyacın var ve eyaletlere göre değiştiğini zaten biliyor insanlar.
    airbnb çok kolaylık sağlıyor.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

@charon her ev sahibi aynı değil ki. Ayrıca gideceğin eyalette ki fiyatlar da çok değişkenlik gösteriyor. Airbnb bile tutsan paraya ihtiyacın var. 3k - 5k dönemleri bittiğini anlatmak istiyorum.

Dediğiniz gibi 3-5K’ya 10-15 gün anca idare edilir bütün giderleri düşündüğünüzde.

Ancak apartman dairesi kiralamalarında 6 ay nakit ödeme yaparak anlaşma yaptıklarını duydum birkaç farklı kişiden. Bunun için de yaklaşık komisyon dahil ortalama 12-13k lazım.

• Geçen bir abi ile tanıştım onunda yeğeni başvurmuş abiye çıkmış , greencard kazanmış daha yeni gitti 1 ay oldu gideli mülakatta hiç para göstermedim dedi , ev araba vb vardı dedi onları gösterdim nakit para hiç göstermemiş.

• @Onurfidan ev ve araba yetiyor evet, özellikle araba fiyatlarını düşünürsek.
    eğer ki bankada hiç para yoksa, abdden alınacak iş kontratıyla para göstermek zorunda kalmazsınız.

• Üzerimizde satılıkta bulunan sıfır ev / tarla falan var bunları göstersek 5000 dolar bandında para göstersek yeterli olursa hiç düşünmeyelim green card cıkarsa hızlı satış fikrini falan.. eğer eve nakit olarak bakıyorsa konsolosluk çok rahatlayacağım. Tabi değer / expertiz yaptırmak gerekiyormu oda önemli..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkerkaynar90 sizden beklenen bütün mal varlığınızı sunmanız. nakit + taşınmaz vb. taşınmazları da ekpertiz yaptırarak maddi tutarını belgeleyebilirsiniz. kimse sizden mal varlıklarınızı satmanızı beklemez.

• @gucarslan çok çok iyi oldu bu durum açıkçası bizim çekincelerimiz o an nakitte kalıp kalamayacağımızdı çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

• Finansal varlıklarinizi TL olarak da gosterseniz sorun olmuyor diye biliyorum
    Ev , araba, arazi , emeklilik fonu , yatırım fonu , hesaplardaki paralar
    Herşey gösterilir yeterki ispatla

• Peki benimde bir sorum var 15 bin dolar biriktiremedim diyelim. Bankadan 100.000 TL ihtiyaç kredisi çeksem yani 5.000 dolar, bu parayı vize tarihine yakın bankaya tek seferde koyacağım için sıkıntı olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |