Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese mutlu günler greencard çekilişi'nin yakınlaştığı bugünlerde heyecanla beklemedeyiz. Öncelikle kendimden bahsedeyim 25 yaşındayım Aşçıyım çoğunluktan beri fazla kiloluydum yaklaşık 6 ay önce kilom 118 e kadar çıkmış ve artık merdiven çıkarken nefes nefese kalıyordum. O günden sonra spor yapıp sağlıklı beslenmeye karar verdim

• Başlarda haftanın 3 günü 2 km yürüyüş yapmaya başladım ve kademeli olarak arttırdım 3 km 5 km 7 km şeklinde en sonunda 12 km 15 km ile devam ediyorum Ekmek, tuz ,şeker ve abur cubur alımını sıfıra indirdim Şuan 90 kiloya kadar düştüm hedefim 75 kg sizlerin bu tarz girişimleriniz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benmari Kilo,diyet ve sağlıklı yaşam hakkında içinde söyledi:

Başlarda haftanın 3 günü 2 km yürüyüş yapmaya başladım ve kademeli olarak arttırdım 3 km 5 km 7 km şeklinde en sonunda 12 km 15 km ile devam ediyorum Ekmek, tuz ,şeker ve abur cubur alımını sıfıra indirdim Şuan 90 kiloya kadar düştüm hedefim 75 kg sizlerin bu tarz girişimleriniz var mı?

kolay gelsin, oldukca sabir ve disiplin gerektiren bir surec.

Bu aralar "adim sayma" cok populer, adimlarinizi sayan app'ler ya da saatler kullanmiyorsaniz, onlari kullanabilirsiniz. Her basarili gunden sonra motivasyonunuzu yuksek tutmakta yardimci olur.

• Mutfakta çalışınca insan ister istemez sağlıksız beslenebiliyor. Beslenmenize dikkat etmelisiniz. Her bulduğunuzu ağzınıza atmamanız gerek birde.

• Ekleme: Diyetisyene giderek sağlıklı beslenmek için kanınıza ve boy kilo indexinize göre bir liste alabilirsiniz. Çok faydası oluyor. Süt mesela kötü etkiliyor sizi ama bilmiyorsunuz.

• Aşçı iken kilo almamak zor iş gerçekten. 1 senede rahat 20 kilo aldım belki bende 🙂

• @benmari Enson çıktığım 95 kilodan sonra nefes alamaz merdiven çıkamaz biri olmuştum enson aynadaki görüntüme inanamadım ve spor yapmaya başladım başarı sıfır :)))) sonra farkettimki yemeye devam ediyorum sonra çok zor olsa da yemegi kestim:( 🙂 şuan 75 kilodayım spor çok önemli ama eger yemek yemeğe devam eder azaltmazsanız hayatınızda hiçbirşey degişmiyor

• Bakalım spora başlıyorum ne kadar bir etkisi olacak göreceğiz.

• Ben de ramazan ayını fırsat bilerek yediklerime dikkat ederek başladım. Bayramda yine sıkı bir diyet yapacağım. Tabii ki sporumuzu da unutmuyoruz. Evde kardiyo ağırlık vs şeklinde sporumuda yapıyorum. 5 sene evvel askerde 83 kilo iken bu sene 115 kiloyu gördüm. Şuan 108-110 arası gidip geliyorum. Bir de yaş 30'u da geçince dedim kendime "oğlum Ghost gidişat hiç iyi değil". Eşim de ben de başladık bakalım Amerika'ya gayet dinç sağlıklı ve fit giresimiz var. Sonra gelsin hamburgerler gitsin pizzalar 🙂

• ⭐⭐⭐

Tam benim başlığım nedir bu kilolardan çektiğim benim de cumartesi günü sonuçlar açıklanana kadar yemeğe devam sonra sıkı bir diyet aminnnn 😁

• ⭐⭐⭐⭐

annemde zayıflamaya karar verdi 10 kilo verdi 95 ten 85 e 😃 sebebiyse abd de daha rahat yiyip tekrar almak 😃

• Ben pilates eğitmeniyim ve ciddi kilolar ile başeden bir sürü üyem var en önemli şey pes etmemek ve bunu bi yük olarak görmemek yemek alışkanlığı olarak kazanmak diyet olarak psikolojik baskı yapmamak çok önemli sporu hergün 1 saat yapmayı yük olarak görmemek aktivite hareket etmek olarak hayatın doğal akışına adapte edebilmek yoksa bir yerden sonra kafa ve vücut gitmiyo ayrıca ciddi kilolaları olup zayıflama sürecine giren herkese tavsiyem ilk günden itibaren yemek alışkanlığınızı düzeltirken mutlaka spora da başlayın zayıflama sürecinde vücudunuzdaki sarkmaları minimum seviyeye indirmek için çok önemli

• ⭐⭐

...1995 yilina kadar 67 kiloda kaldim,belediyede ise girdim, 4 saat calis 4 saat yat usulu,10 yilda kilo 0ldu 85 gobek oldu 102,emekli olunca isi ciddiye aldim,her gun yuruyuse basladim, sokak bisikletim vardi ama bir saat dolasinca ellerim uyusmaya basladi,birde duz bayirsiz yollarda bisikletin cok faydasi olmiyacagini anladim, iki pedal cevirip 50 metre gidiliyor...eve ekzerzis bisikleti aldim, daha sonra yurume banti aldim, bilardo masam varki,kimse olmasa bile bir saat kendi kendime bilardo oynardi,,,,az yiyerek ve ekzerzist yaparak 78 kiloya dustum,simdide ayni durumda kalmak istiyorum, haftada 6 saat SIKI yuruyus yapiyorum cok faydasi oluyor ve diger spor aletlerine pek luzum kalmiyor..

..kilo almak cok kolay oluyor ama kilo kaybetmek zor oluyor, ofislerde masalarda calisanlar daha cok kilo aliyorlar.bilgili beslenme ve ekzerzist yapilirsa kolayca kiloda verilir.40-45 yasindan yukarilarinin kilo almamalari daha iyidir.

• Ben de son 10 yildir kademeli olarak kilo almaya basladim. Beslenme ve spora dikkat etmeye calistigim halde. Sanirim yas ve metabolizma ile de bir baglanti var 😃

Olumlu yanlar: Genel olarak hamur isleri ve sekerden uzak durmaya calisiyorum. Ekmek yemem. Kahve/cay sade sekersiz, kremasiz icerim. Aralarda oyle atistirmalik cerez, snacks falan yemem. Kizartmalardan da mumkun oldugu kadar uzak dururum.

Hergun olmasa da iki gune bir spor yaparim, genelde 1 saat kadar. Tempolu yuruyus yaparim, hafif agirlik calisirim ve masa tenisi oynarim.

Olumsuz yanlar: Et yemeklerine hic hayir diyemem. Icki yaninda kavrulmus fistik yeme veya tavuk wings yeme gibi bir huyum var. Isyerinde veya haftasonlari evde bazen fast food kacamaklari oluyor 🙂

Tatile ciktigimiz zaman, bu aliskanliklarin bircogu gecici bir sureligine cope gidiyor. 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

virus bahanesiyle spor salonlarını da kapattılar türkiyede tam oldu 8 tane 5 lik su cıkarabiliyordum bir seferde eve şimdi bir seferde maksimum 3. 4 te zorlanıyorum. Birde maske var 5. kat asansor yok. Cıkarıveriyorum maskeyi ölen ölür. Clogged airfilter

• Aslında sağlıklı beslenmek zor bişey değil bu konuda elimizde araştırma yapabileceğimiz imkanlarımızda çok kitle indeksine göre doğru beslenmeyi sağlayabilmemiz lazım bu konuda araştırarak ya da uzman desteğiyle ayarlama yapabiliriz

• ⭐⭐⭐

Antep'te kilo vermek mümkün değil. Nereye dönseniz dönerci, kebapçı, dürümcü var. Burada her pide fırının yanında kasap mutlaka vardır. Kasaplarda tepsi yemeklerini yaptırabilirsiniz. Patlıcan kebabı, soğan kebabı, kilis tava, patates veya domates tava, lahmacun vb. derken bir bakıyorsunuz kilo almış başını gidiyor. 🙂 Yemek kültürümüz kilo vermeye pek uygun değil anlayacağınız. Daha baklavadan, burma kadayıftan, Antep fıstıklı katmerden bahsetmiyorum bile 😂 (Kilolu değim ama fazla kilom var tabi - Not: Antepli değilim)

Benzer Başlıklar

• 1
  • 9
  • 30
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |