Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yalta Teşekkür ederim. Diğer arkadaşı da yanlış anladım heralde, soruyu daha ayrıntılı sorabilirdim. Yazılı iletişimde oluyor böyle şeyler, küsur işlediysem özür dilerim.

Siz heralde şoför olacaksınız anladığım kadarı ile. Ben de düşünüyorum. Beraber hareket edebilir miyiz bu durumda? Ne nasıl oluyor ne yapmamız lazım gibisinden.

• @aaktas29 araba kullanmayı oldum olası sevemedim ve tır kullanmak benim için uçak kullanmak ile eşit olur sanırım (zorluğundan değil sevmediğimden) ama geliri iyi belki gidince daha detaylı araştırabilirim. Ama her konuda müsait oldukça yardımcı olmak isterim.

• Arkadaşlar selam, öncelikle NJ Eyaleti ya da tüm eyaletlerde,

Türkiye'den green card (DV) yoluyla USA'ya geldiğimizde,

1. Yeni model TC ehliyetimizi ne kadar süre ile kullanabiliyoruz?

2. Amerika'da CDL Truck ehliyeti aldığımızda aynı zamanda da normal otomobil ehliyeti de almış olur muyuz? yoksa her biri için ayrı ayrı mı süreç? Süreç ayrı ise öncelikle hangisi alınmalı?

3. Yukarıdaki maddeler geçildikten sonra bir başka eyalete taşındığımızda tekrar o eyalet için tekrar mı sil baştan yoksa sadece adresi değişlikliği yeterli olur mu?

• Nasip olurda gidersem düşündüğüm mesleklerden birisi. 3 4 yok kadar damperli tır tecrübem var türkiyede.ama yabancı bi ülkede uzun yola çıkmak coluk çocuğu bi başına bırakmaktan korktuğum için sıcak bakmıyordum.damperli tır / kamyon yada şehir içi gibi akşam evine gelmeli bi iiş bulursam şöförlüğü seve seve yaparım orda.inşallah çıkarda 😉

• @TURKEYANDUSA Hocam otomobil ehliyetiniz olmadan cdlye başvurmazsıniz.

Diğer eyaletlerde ehliyet harcı öderseniz bu toplam 48 eyalet için 320/360 dolar arasında

• @KingTricky Otomobil ehliyetinden kastınız TR ehliyeti mi Usa ehliyeti mi? Teşekkür ederim.

• @TURKEYANDUSA, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@KingTricky Otomobil ehliyetinden kastınız TR ehliyeti mi Usa ehliyeti mi? Teşekkür ederim.

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Arkadaşlar selam, öncelikle NJ Eyaleti ya da tüm eyaletlerde,

Türkiye'den green card (DV) yoluyla USA'ya geldiğimizde,

1. Yeni model TC ehliyetimizi ne kadar süre ile kullanabiliyoruz?

2. Amerika'da CDL Truck ehliyeti aldığımızda aynı zamanda da normal otomobil ehliyeti de almış olur muyuz? yoksa her biri için ayrı ayrı mı süreç? Süreç ayrı ise öncelikle hangisi alınmalı?

3. Yukarıdaki maddeler geçildikten sonra bir başka eyalete taşındığımızda tekrar o eyalet için tekrar mı sil baştan yoksa sadece adresi değişlikliği yeterli olur mu?

1 - Evet ehliyeti kılabilirsiniz kullanım olay Eyalete göre değişen bir soru 30 gün olan da var 6 ay olanda var.
    2- Bunu bende merak ettim ama tır ya da ticari ehliyet için önce cdl sınavına girip sınavı geçiyorsunuz ki üç aşamalı bir sınav die biliyorum. Sınavı geçince o sınavdan alacağınız belge ile okula başvurup tır olayına geçiyorsunuz.
    3- Sil baştan yapmıyorsunuz ama dmv’ye gidip adres değişikliği yapıp o eyaletin kimliğini ya da ehliyetine başvuruyorsunuz sonrasında adresinize geliyor.

• @Cannavaro1903 şimdi bu ehliyet için Amerikan vatandaşı olmak şart mı abi saygılar

• @Joseph-89 greencard yada abd vatandasi olman gerek.bende su an sinavlara hazirlaniyorum 2019 talihlisiyim 2 ay once geldim amerikaya.dil bilmeden cok zor olacak ama sansimi deneyecegim.

• Merhaba;

Kazançları ve meşakkatli yolları belirttiğiniz için teşekkürler.. Bir de TIR sizin olursa ne kadar kazanma şansınız oluyor acaba bilgisi olan var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@romulus74 hiçbir zaman kesin şu kadar para kazanamazsın diye kesinlik belirtemezler. Çünkü çalıştığın şirket olsun gittiğin mesafe yada taşıdığın yük sürekli değişkenlik gösteriyor. Amcam 15 yıldır yapıyor. Mesela new york chicago gidilecek. Sen diyorsun 1k giderim. Başkası geliyor 700 giderim diyor. Ondan sabitlik yok. sürekli tır videoları yapan 2 youtuber var onları takip et istersin.
    yeşim abd ve turk trucker

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@romulus74 hiçbir zaman kesin şu kadar para kazanamazsın diye kesinlik belirtemezler. Çünkü çalıştığın şirket olsun gittiğin mesafe yada taşıdığın yük sürekli değişkenlik gösteriyor. Amcam 15 yıldır yapıyor. Mesela new york chicago gidilecek. Sen diyorsun 1k giderim. Başkası geliyor 700 giderim diyor. Ondan sabitlik yok. sürekli tır videoları yapan 2 youtuber var onları takip et istersin.
    yeşim abd ve turk trucker

Türk truckeri severek izliyorum fakat çok egolu ve yesimin 3 ayda verdiği bilgiyi 3 yıldır vermedi.
    Yeşim açık net şu kadar para şu kadar yol diyor Fatih bey sürekli saklıyor.

• @KingTricky aynı fikirdeyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KingTricky birisi şirketin tırını kullanıyor diğeri kendi tırını fatih çok daha fazla kazanıyor yeşimin sabit fiyat ondan o kadar kesin konuşuyor

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@KingTricky birisi şirketin tırını kullanıyor diğeri kendi tırını fatih çok daha fazla kazanıyor yeşimin sabit fiyat ondan o kadar kesin konuşuyor

Fatih bey hiç rakamlardan bahsetmiyor sonra yardımcı oldum diyor ben buna kızıyorum.
    Bir videosunda Mehmet diye arkadaşı rakamlardan bahsettiğinde ona sert bir bakış atmıştı.
    Fatih iyi birisi fakat birşeyler saklıyor.
    Araştırıp bulmak bizim elimizde ingilizce olarak Google'da arattigimizda
    Yillik net kâr uzak yol çalışan owner operator için 150K Doların altında değil.
    Bu durum arabanın arıza çıkarıp çıkarmamasiyla artıp azalabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KingTricky benim amcam 10 yıldır yapıyor. Şunu göz ardı etmeyin. Fatih günü birlik yani kısa mesafe gidiyor. Yeşimler zaten kurulu evleri olmadığı için göçebe onlar. Mesela size başka birisini söyleyim hatta onunla röportaj bile yapmışlardı. Tolga karel tırcı buda bunun röportajını bulursanız okuyun çektiği bir kaç video da var.

• @ayvalik10 bu adam aktör değil miydi diye düşünürken google'dan baktım gerçekten oymuş aktörlüğü bırakıp ABD'de tır şoförlüğü yapmaya başlamış. Enteresan bir kariyer dönüşü..

• @VolkanU Dönüş değil düşüş

• Tır şöförlüğü bemimde çok ilgimi çekiyor, araba kullanmayı gezmeyi seven birisiyim. Daha önce hiç römorklu araç kullanma tecrübem olmadı. 20 yıllık şöförlük tecrübem var (binek araç, minibüs vs..) Tır şöförü arkadaşlara bir sorum olacak daha önce tecrübesi olamtan biri cdl training school a katılarak ne kadar zamanda tek başına seyehat daha doğrusu park manevraları yapabilecek konuma gelebilir.

• ⭐⭐⭐

@Allochthonous kardeşim ben Türkiye için sana yardımcı olayım tır şoförlüğü manevra vs için. tır şoförlüğü aslında taksi sürmekten daha kolay ve güzeldir. tek sorun geri geri rampalara , depolara yanaşmaktır bununda sebebi ise geri geri giderken direksiyonu sola kırdığında lobet , dorse sağa gider yada sağa kırdığında lober , dorse sola gider. mümkün mertebe geri geri yanaşırken hafif sağ ve sol yaparak lobet ,dorseye yön verebilirsiniz. ama en güzeli böyle bir şey var ise aklınızda bence tecrübe edinmeye çalışın sizin için daha iyi olucaktır ama öğrenmesi tecrübe edinmesi zor değil her şey size bağlı sonuçta.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |