Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 Amerika'da Tır Şoförlüğü? içinde söyledi:

@sfati iyi bir meslekti haberin olsun artık kazançlar eskisi gibi değil yine de çok çok büyük hayaller kurup daha sonra üzülmeni bir forumdaki aile ferdi olarak üzülmeni istemem. Eniştem olsun duydun mu türk trucker olsun bunlar bırakmaya başladılar. Sadece sana bilgi vermek istedim. Çok iyi para var diyorlar. Doğru ama ibo abd gibi veya tolga karel gibi çıktın mı 3 hafta hiçbir şekilde eve uğramıcan yani ailenle geliyorsan bu tır işi yaş sana bilgin olsun

Bırakıyor dediğiniz turktrucker hesabını bende arada takip ederim. Bildiğim kadarıyla kendisi tır şirketini kurdu ve kendi araçlarında şoför çalıştırıyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Peki siz bu işlerin içindemisiniz neye göre söylediniz eski işlerin tadı olmadığını?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eskiciugur amcam 10 yıldır kendi tiri vardı onunla konuştum son 2 videosunu seyredin türk tracker orada da kendisi söylüyor artık yorulduğunu ailesine daha fazla vakit geçirmek istiyor artık günü birlik işler de para yok diyor uzun seyahat yaparsan para var ibo abd canlı yayın yapınca sor bakalım ne zamandır eve gitmedin diye

• Sormama gerek yok işin mantığı o zaten uzun yol giden daima fazla kazanır. Siz de takip ediyorsunuz belli, peki ortalama güncel kazançlar ne rakam vermek gerekirse? Söylediğiniz şekilde uzun yol yapanları baz alalım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eskiciugur

Hemen hemen 2 günde bir canlı yayın yapıyor en güncel fiyatları sorabilirsin

• @huseyin Bu İş Kolunda Maaş Eyalete Göre Değişmez.
    New York'a Girersen Ekstra Alırsın.
    Minimum Haftalık Ücret Şuan İçin 1200 Dolar.

• @eskiciugur Amerika'da Tır Şoförlüğü? içinde söyledi:

@ayvalik10 Amerika'da Tır Şoförlüğü? içinde söyledi:

@sfati iyi bir meslekti haberin olsun artık kazançlar eskisi gibi değil yine de çok çok büyük hayaller kurup daha sonra üzülmeni bir forumdaki aile ferdi olarak üzülmeni istemem. Eniştem olsun duydun mu türk trucker olsun bunlar bırakmaya başladılar. Sadece sana bilgi vermek istedim. Çok iyi para var diyorlar. Doğru ama ibo abd gibi veya tolga karel gibi çıktın mı 3 hafta hiçbir şekilde eve uğramıcan yani ailenle geliyorsan bu tır işi yaş sana bilgin olsun

Bırakıyor dediğiniz turktrucker hesabını bende arada takip ederim. Bildiğim kadarıyla kendisi tır şirketini kurdu ve kendi araçlarında şoför çalıştırıyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Peki siz bu işlerin içindemisiniz neye göre söylediniz eski işlerin tadı olmadığını?

@eskiciugur mesleği bıraktığı filan yok, adam ısrarlı ve istikrarlı bir şekilde çalışıyor, çalışmaya da devam ediyor. O ''bırakıyor'' yorumları kişisel yorumlar, anlamak istendiği şekilde anlaşılan yorumlar. Adam (Türktracker) kendi şirketini kurmuş, sanırım 4. tırını alacaktı, ofiste çalışıp evrak işlerini takip etmekten ve artık akşamları evine gitmekten bahsediyor. Bu çok doğal değil mi? Adam şoförlüğü bırakıyor, tırcılığı değil. Kendi şirketini kurmuş, kaç tane tır almış, e kendi de direksiyon sallamasın bir zahmet, zira evrak işleri, operasyon planlama, koordinasyon daha mühim. Yani bırakıyor tıcılığı filan gibi kişisel yorumlara takılmayın. İnsanları yanlış yönlendirmekle suçlayanlar kendileri yanlış yönlendirme yapıyorlar! Ve bunu kesin ve net bir dille yapıyorlar! Siz bakmayın kimseye, adamın videoları mevcut, izlediğinizde işin aslını astarını anlayacaksınız zaten. Kalın sağlıcakla.

• hadi hayırlısı olsun 😃

• Parmakarası terlikle mazot alması tebessüm ettirdi 🙂
    @nilfersev Amerika'da Tır Şoförlüğü? içinde söyledi:

hadi hayırlısı olsun 😃

• 180 gün geçerli geçici ehliyet sonrası gidilmesi gereken okulların yer aldığı yerler;

Yeşim'in anlattığı kadarıyla basit bir süreç ve bildiğim kadarıyla iyi para getiriyor ama zor meslek. Bu arkadaşın eşi İBO zamanında bir video'da tır şöförlüğünün bu kadar kolay yapılabildiğini bize anlatan biri olmadığı için yıllarca başka işlerde yeri geldi çok düşük maaşlarda çalıştık demişti. Aynı duruma düşmeyin diye size anlatıyorum v.s demişti.

Bence İbo ve Yeşim sayesinde bu mesleği gözüne kestiren sayısı az değildir diye düşünüyorum tabi Tolga Karel'i de anmadan geçmeyelim 🙂

• İbo abi candır.

• Merhabalar. Biz de greencard talihlisiyiz mülakata çağrılmayı bekliyoruz. Bir sorum olacak bu konu ile ilgili. Burada aldığımız tır ehliyeti orada hiç mi geçmiyor? Yine de bu sınavlara girmek zorunda mıyız Amerika'da da?

• @aaktas29 adamlar yıllarca tıp okuyor okulu bitip sektörde çalışıyor. Diplomalarını saymıyorlar, bırakda ehliyetide saymasınlar hocam. 😃

• @yalta Ben de onu diyorum, tıp değil ya bu şoförlük sadece 🙂

• @aaktas29 Hiç bir türk ehliyet sınıfı amerikada geçmez. Tır ehliyeti amerikada "commercial"dir bi zahmet adamlar kendi kurallarını koysun ve uyulmasını istesin. Herşeyide hazır ayağına beklememek lazım sonuçta aracı ehliyet değil insan sürer, sen ehliyet almak istediğinde yok sana vermiyoruz demezler.

• @aaktas29 keşke sadece şöförlük olarak baksalar işe 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aaktas29 Amerika'da Tır Şoförlüğü? içinde söyledi:

@yalta Ben de onu diyorum, tıp değil ya bu şoförlük sadece 🙂

Tir soforleri doktordan daha cok para kazaniyor:

• @cerca-trova Ben hazır ayağıma gelsin demedim zaten. Ayrıca burda B sınıfı olan ehliyet ile orada araç kullanabiliniyor benim bildiğim. Her yerin kendine göre kuralı var ben de biliyorum. Sadece bir konuyu merak edip sordum. Bizim insanımız neden böyle kaşları çatık cevap veriyor bir türlü çözemedim

• @aaktas29 "B" sınıfı ile kullanım göçmenler için sınırlıdır (eyalete göre değisen süreleri vardır) sonrasında ehliyet almaları zorunludur ki onlar dahi sınava girer. Ticari olduğunu belirttim, türkiyede tır/otobüs ehliyeti araba sürüyor ben tır/otobüs ehliyeti alayım kenarda dursun mantığı var abdde öyle değil cdl'i sadece iş olarak yapacaklar alır ki böyle olunca ticari kurallara uyulmasının gerektiğini söyledim. Dikkatinizi çekerim sizin ilk sorunuzdaki ".....hiç mi geçmiyor ?" arkadan dolaşmak/esnetmek/başka yollar aramak istediğinizi gösteriyor bunu yapmayın türkiyede aldıysanız ordada alırsınızı belirttim. Bu bi yasa ve yoruma açık değil sınava girmelisiniz. Ben negatif veya sert bir cevap verdiğimi düşünmüyorum siz öyle düşünüyorsanız sağlık olsun.

• Ben size farklı birşey söyleyeyim. Damberli kamyonlar var bunlar kum çakıl toprak taşıyor. Haftada 5 gün çslıştığın zaman aylık 5500-7500 arası kazanıyorsun. Cumartesi pazar tatil. Ayrıca kışın kar küreme işi olunca gelir dahada artıyor. Ve bu iş Türklerin elinde

• @knnrn @maranty tamam arkadaşlar hemşire yada doktor olmayacağız, kamyon şöförü, tır şöförü olacağız 🙂 Şaka bir yana Allah herkese işinde kolaylık ve sabır versin.

@aaktas29 kardeşim yazılı ileşimde anlatmak istediğini detaylı anlatmayınca insanlar yazılan üç beş kelimeden bir şeyler anlamaya çalışıyor. Böyle olunca da sizin söylemek istediğinizi değil, yazıyı okuyunca kendi anlamak istediklerini anlıyorlar. Sorunuza cevap verenlerden biri ben olduğum için bunu yazıyorum. Sorunuz net anlaşılır değildi. Türk ehliyeti ile turist vizene sahipseniz vize süreniz kadar araç kullanabilirsiniz ancak göçmen vizesi ile giriş yaptığınız da bu süre her eyalette değişmekle birlikte 3-6 ay arası gibi bir süre. Bu süre zarfında bulunduğunuz eyaletin ehliyetini almalısınız. Yukarıda söylediğim gibi ne yazık ki Amerika çoğu diploma türünü tanımadığı gibi sertifikaları ve ülke dışında kazandığınız çoğu deneyimi de tanımıyor. Çünkü adamların sistemleri farklı.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1
  • 1
  • 21
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.8k

| | | |