Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gokhanbagatur Aynen öyle, kurallara uyan daha az çalışıyor. Uymayan başkasının gideceği yerede gidiyor. Diğerinin hakkına giriyor. Yanlış işler yapılıyor malesef.

• @pistolstar, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Merhaba arkadaşlar, ABD’de konaklamayı da kapsayan CDL okulu araştırıyorum. Tavsiyeleriniz var mı? Tecrübelerinizi aktarabilirseniz memnun olurum

Paid School olmasını istemiyorum. Ücretini ödeyip ehliyeti aldıktan sonra işleri kendin değerlendireceğim. Fiyat bilgisi, kurs süresi vs. tüm bilgilerinize açığım

Konaklamayi da kapsayacak sekilde bulabilecegini sanmiyorum dostum. Ne yazik ki guncel fiyat bilgileri konusuna da hakim degilim. Ayrica sistem degistigi icin artik DPS tarafindan yetkilendirilmis bir kurstan egitim almak zorundasin diye biliyorum. Bunun icin de hedefinde olan eyalet/sehrin DPS sayfasina bakmalisin. Listelenen kurslari arayip yada varsa mail adresleri mail gonderip bilgi almalisin. https://tpr.fmcsa.dot.gov/ kurslarin listesine buradan ulasabilirsin. Simdi denk geldi.

• @adgercu, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@TMG Bahsettiğiniz rakamlar gerçekten buiş için çok az. Acemilikle, yada gidilen yol ile alakalı dır diye düşünüyorum. Zira birçok tırcı videosu var youtubede. Abd için oldukça iyi kazandıklarından bahsediyorlar. Birde schneider firması hakkında da hiç iyi konuşmuyorlar 🙂

Iyi konusmayan kim? Cok merak ediyorum kendilerinin firmalarini mesela bir ara TurkTrucker'in bir videosunu izlemistim karli havada yola cikiyor tirinda zincir olmadigi icin 500$ civari ceza oduyor sonrada 900 dolara zincir aliyor ve polislere soyleniyor. Bu arkadasin sirketimi iyi? Yoksa daha egitimdeyken size tum guvenlik ekipmanlarinizi saglayan sirket mi? Guldurmesinler beni Allah askinda 🙂

Video linki de burada. Ceza ile ilgili soylediklerinin hic birinde haklilik payi yok. Ayrica bu arkadas ise yeni baslamis 1 haftalik sofor de degil. Nereye gittigini bilen, yola cikmadan once route plan yapmasini bilen, yolda neler ile karsilasabilecegini bilen, en onemlisi de bircok tiri ve soforu olan ve bu kisilerin can guvenliklerinden sorumlu kisi. Bu gibi arkadaslarin sirketlerinden calisarak iyi para kazanabilirsiniz ama yapacaginiz bir kaza ile omur boyu hapis de yatabilirsiniz yada olebilirsiniz. Isteyen istedigine inanabilir secim sizin.

• @OrlandoGücü, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Arkadaşlar bir sorum olacak, muhtemelen cevaplanmıştır ama gözümdenmi kaçıyor yoksa yaşlandıkta ondan dolayımı dikkatli bakamıyorum emin değilim.
    Isuzu, 50nc tarzı kamyonetleri şehiriçi kargo yada malzeme, yemek vs. Taşımak için kullanılan arabaları sürmek içinde tır ehliyetimi almamız lazım?

Eger arac trailer ile birlikte 26.001 gross combination weight rating (brut toplam agirlik derecesi) altindaysa CDL'e ihtiyaciniz yok.

A Sınıfı CDL
    Çoğu eyalette bu lisans, sürücünün iki veya daha fazla dingilli yarı römork veya römorklu herhangi bir aracı kullanmasına izin verir. Bu aynı zamanda brüt araç ağırlık derecesi (GVWR) 26.000 pound'dan (çekilen aracın GVWR'sinin 10.000 pound'dan fazla olması şartıyla) olan herhangi bir araç kombinasyonunu da içerir. Aşağıdakiler için A Sınıfı CDL gereklidir:

10.000 pounddan fazla GVWR ile römork çeken sürücüler.
    Ayrıca sahibinin B ve C Sınıfı araçları kullanmasına izin verir. State'e bağlı olarak, ek onaylar gerekebilir. Sürücüler, çekici-römork, kamyon ve treyler kombinasyonları, ikili ve üçlü treyler, çekici-treyler otobüsleri, tanker araçları, canlı hayvan taşıyıcıları ve kasaları surebilir/cekebilir.

B Sınıfı CDL
    Bu lisans, sürücünün GVWR'si 26.000 pound'dan fazla olan herhangi bir aracı ve ayrıca 10.000 pound'u aşmayan bir römork çeken herhangi bir aracı kullanmasına izin verir. Aşağıdakiler için bir B sinifi CDL gereklidir:

10.000 pounddan daha az GVWR ile römork çeken sürücüler
    Sürücüler C Sınıfı araçları kullanabilir, ancak A Sınıfı araçları kullanamaz
    Sürücüler düz kamyonları, kapalı kasa kamyonları (teslimat kamyonları gibi), büyük otobüsleri (okul otobüsleri ve şehir otobüsleri ve turist otobüsleri gibi) ve küçük römorklu damperli kamyonları kullanabilir.

C Sınıfı CDL
    Bu lisans, sürücünün (sürücü dahil) 16 veya daha fazla yolcu taşımak üzere tasarlanmış herhangi bir aracı kullanmasına izin verir. Tehlikeli Madde Taşıma Kanununda tehlikeli olarak sınıflandırılan malzemelerin taşınmasında kullanılan araçları da içerir. Uygun onay ile, bu lisansın sahipleri, yolcu minibüslerini, küçük HAZMAT araçlarını ve Sınıf A veya Sınıf B'de tanımlanmayan kombine araçları kullanabilirler.

• @TMG Şimdi hangi videolar olduğunu bulamam ama birkaç videoda laf arasında schneider hakkında konuştuklarını hatırlıyorum. Şirketin az para verdiği bu yüzdende tecrübesiz şöförlerin daha çok çalıştığı. Bu şöförlerinde acemiliklerinin yolda farkedildiği gibi şeylerden bahsediliyordu. sanırım çaylak tırcı ydı anlatan. Doğrudur yanlıştır bilemem, edindiğim izlenim buydu.

• @M-Emir, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Okula bosuna gitmeyin arkadaslar okullar para tuzagi olmus. Inanilmaz sira var ve sadece direksiyon ogretiyorlar. Onda da cok sira oldugu icin gec geliyor size. Tabi bu soylediklerim benim yasadigim tecrubeler. Sizlere calisma sayfalarini atarim. Toplam 5 sayfa ezber yapacaksiniz. Aracin parcalarini bunlarin youtube uzerinde videolari var tum parcalari online gorup daha sonra herhangi bir tira gidip yakindan gorebilirsiniz. Yapmaniz tek gereken cevredeki tir okullarina sadece surus icin kayit olmak. New yorkta bu saati 100$. En az 10-20 araasi ders almanizi tavsiye ederim. 10 alirsiniz yetmezse ilave yaparsiniz size kalmis birsey. Ne kadar cabuk kavradiginizla alakali. Zaten sinavda 3 cesit park var. daha sonra yol testine cikiyorsunuz. 7 subat sonrasi icin yukarida belirttigim gibi extra sertifika istiyorlar bunuda bazi kurslar sadece para ile veriyor. 1 gun egitime gelmenizi istiyorlar o kadar. Cevremdeki insanlari goruyorum sehir degisirip gelenler isini gucunu birakanlar var mecburiyetten. Sizler bunlari yasamayin bende zorluklar yasadim ama en kolay yontemini size soyluyorum.

Bu tavsiye artik gecerli degil. Okula gitmeden ehliyet alinamayacak artik.

• @TMG can harmanşah okul açıyordu.konaklama imkanıda olacağını söylüyordu canntravell instagram adresinden konuşabilirsiniz

• @israfil ayda demedi.ilk aldığı Çek 40 günlük 20bin dolardı.30bin mil yapmış.günlük 750 mil yapıyor.günde 11 saat kullanabildiğini düşününce normal gibi

• @enemy Hiz ve kullanim sureleri üzerinde kullanmış.takometre ile oynanmış olabilir.Bazi eyaletlerde hiz siniri düşük tutuluyor.30 mil hiz siniri olan eyaletler var.Tek şoför günlük 750 mil kullanamaz.iki surucu olabilir.

• @clourpoint tako ile oynamanın nelere mal olabileceğini kurs açacak biri biliyor olmalı. bi videosunda kullanım saatlerine uymayıp kaza yapan birinin karşı taraf suçlu olsa bile hapse girdiğini anlatıyordu.

• @enemy, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@TMG can harmanşah okul açıyordu.konaklama imkanıda olacağını söylüyordu canntravell instagram adresinden konuşabilirsiniz

Sagol kardesim benim ihtiyacim yok.

• Banned

@TMG, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@enemy, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@TMG can harmanşah okul açıyordu.konaklama imkanıda olacağını söylüyordu canntravell instagram adresinden konuşabilirsiniz

Öyle deme lazım olur.
    Can dan öğrenecek çok şeyin var. 😂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Öyle deme lazım olur.

Bana olmaz. Mesela ne ogrenecegim?

• Banned

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Öyle deme lazım olur.

Çok para kazanmayı. Sen kazanamıyorsun. 😂

• @TMG pardon karıştırmışım soruyu soranı

• @Ping-PONG, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Öyle deme lazım olur.

Benim cok para ile isim yok kardesim. Karnim doysun yeter 🙂

• Banned

Öyle deme lazım olur.

Benim cok para ile isim yok kardesim. Karnim doysun yeter 🙂

Tüh, oysa Can öğretmeyi çok seven bir kardeşimiz. Keşke biraz paracı olsaydın 😂

• @Ping-PONG Tamam geyige cevirme burayi ozelden yaz 🙂

• @TMG city driver değil road driver başvurmayı deneyin birde bence . City driver çok uğraştırıcı iş zaten

• @israfil, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@clourpoint bu çocuk aylık $20000 yaptığını söyledi ama nasıl olduğunu söylemedi. Ve herkesi heveslendirdi. Diğer tır sahipleri çocuğun doğruyu söylemediğini illegal olarak Çift takograf kullanarak yaptığını söylüyorlar başka türlü imkansız.

O videoda clickbait var malesef. O videonun altında bir yorumda yorumun cevap kısmında yanında acemi bir şöförle gittiği onun millerininde Can a yazıldığını söylüyor kendisi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |