Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 1200 artış gerçekten çok düşük geçen sene son 2 ayda bu kadar düşük olmuştu.gereksiz umut vermeye gerek yok yüksek numaralar kendini gidemeyecekmiş gibi hazırlasın kendilerini sonra benim gibi büyük hayal kırıklığı yaşarsınız anlamadığım bu sene daha az kişi seçtiler ama yine yüksek artış yok anlamadım neden .bizde geçen sene ha bu ay sıçarayacak bu ay bu ay derken sene bitti.bence ilk 3 bülten sene hakkında genel fikri oluşturuyor ve benim gördüğüm şey pek hoş değil.umarım current olur ve herkes gidebilir kimse bana olduğu gibi ortada mal gibi kalmaz.beklemeye devam

• Yeni sistemin faydasini inşallah önümüzdeki aylarda görürüz

• Bence mesele böyle;

KCC emaili alınma tarihi: 5-9 Kasım
    Dosyalar gönderilmeli, KCC-den dosyalar işlendi diye email alınmalı: En geç 1 Aralık. (Bu 15-20 Kasım olarak da belirlenmiş olabilir, bilmiyorum)

En geç 1 Aralık'a kadar onay emaili alanların 7-15 Aralıkta numaraları current olursa vize görüşmesine gidecekleri tarih: ŞUBAT

Bence sistem böyle işleyecek ve bunun için de ocak ayına vize görüşmeleri çok az kişi için belirlendi. Çünki, 1 Aralıka kadar yanlız onlar onay emaili aldı. Demek ki, aslında şubat ayı 8800den 10000e değil, 7000-7200den 10000e gitti gibi oldu.

Aralıkda (dün), 13900lara kadar KCC email geldi (12800lere kadar zaten daha önce gelmişdi)
    Şimdi bu sayılar mesela 1 ocak'a kadar onay emaili almalı ki, 15 ocakta çıkan cutoff sayısı ile MART ayında mülakata gire bilsinler.

Umarım KCC bir an önce sistemi oturtur.

• ⭐⭐

@NeverGiveUP ülke kotası 3500. Maksimum o ülkeye verilecek vize sayısı. 50000 * 0,07 = 3500.

• ⭐⭐

@NeverGiveUP bu bilgilere göre kotanın dolup sırada atlamaların olması çok muhtemel görünmüyor. Zaten önceden belge istemesine rağmen halen 5.ayda bu kadar az ilerlemeside bunun bir göstergesi. Tek beklenmesi gereken geri dönüş oranını %65 leri pek geçmemesi. Tabi garip olan bir durum daha var o da ilk ayda EU bölgesine verilen vizenin 1000 in altında olması. Böyle giderse son aylarda hızlanma olabilir.

• benim merak ettiğim birşey var biz burda kendimizce şöyle olmuş olabilir o yüzden böyle az almışlardır diye tahminler yapıyoruz fakat konuyla ilgili ulaşabileceğimiz bir yetkili veya bu alımlarda çalışan hiç mi yoktur? bir şekilde ulaşıp sorsak neden bu ay böyle oldu, gelecek ayları neler bekliyor, planlanan nedir tam olarak? nebiliyim çok mu saçmalıyorum? mümkün değil midir böyle birşey?

• @baha iyi günler eğer yanlış hatırlamıyorsam sevgili @crazycells bir kaç ay önce sistemde bakım çalışması yapıldığı bundan dolayı gecikmeler olabileceğini söylemişti sanki yada ben yanlış hatırlıyor da olabilirim :)))) o zaman sürçü lisan ettiysem affola :)))))

• @nevergiveup bence bu ay noel bayramı yaklaştığı için 1200 açıkladılar ocak ayında iyi bir rakam açıklanır

• @mustafacil noel ile ne bağlantısı olabilir ki? şubat ayının bülteni bu.

• @coder şubat randevuları aralık ayının ikinci yarısında mail olarak verildiği ve KCC'nin xmass tatilleri olduğunu ve aralık ayının sonlarında az çalışacağı için bağlantı olabilir. Zaten ocak ayında açıklanacak mart bültenindede herhangi bir değişiklik olmazsa o zaman ters giden bir şeyler var demektir. Bizim için çok zor ama 1 ay daha dayanmamız gerek.

• @arnblt şimdi bu arnavutluk , rusya , ukrayna ve özbekistandanı neden ön plana cıkardım cunkü buralardan cok yuksek katılım var kazananlar arasından özellikle arnavutluktan adamların ülkesi 3 milyon ya var ya yok türkiyeden daha fazla visa almışlar helal olsun diyorum gözümüz yok ama şimdi bu 4 ülkeden çok ciddi kazanan sayısı olunca katılım oranıda %66-67 yi gecer diyorum ben yani biraz olsun pozitif olayım diyorum az biraz araştırınca oda gidiyor.
    Gecen sene katılım oranı %74 .... Bu yıl herkesin current olması için bu oran %66-67 lere inmesi lazım.. katılım oranı yüksek olan ülkeler ki bu saydığım ülkeler başı çekiyor buralardan kazann kişilerin numaralarının düşük veya yüksek olması bu senenin nasıl geçeçeğini belirleyecek.. benim fikirlerim bunlar.

• ⭐⭐

Evet, zaten hepimiz mevcut veriden yola çıkarak yorum yapabiliyoruz. Bu formülize etmek mümkün değil maalesef. Ocaktan sonra daha tutarlı tahminler yapılabilir.

• Arkadaşlar bence zaten stresli bir süreçten geçiyorsunuz. Üzmeyin kendinizi olur veya olamaz tamam hepimiz istiyoruz ama mevcutta zaten bir yaşamınız bir hayatınız var eğer olursa çok güzel olur çıkar gidersiniz olmazsa da yaşamınıza ara vermeden koşullarınızı daha iyileştirerek başka yöntemlere bakın oda olmazsa sonuçta yaşamaya devam ediyoruz bence üzülmeyin şu kısacık hayatımızda

• Birşey sormak istiyorum. Talihli biri 2020 için de başvuru yapabiliyor muydu. Yani bu sene sıra gelmemesi ihtimaline karşılık. Sıra gelmez ise 2019 talihlisi biri 2020 için başvurmadığından patlamış mı olacak.

• Bizim numaramız 18binlerde. Bu numaraya sıra gelme ihtimali kaçtır bilememiyorum.

• ⭐⭐

Teorik olarak bir ihtimal 18 binlere sıra gelmeyebilir ama ben bunun gerçekleşme ihtimalinin 0 a yakın olduğunu düşünüyorum. Ocakta veriler açıklandığında EU bölgesinde 30 bin Case Number düzeyine kaç dolu Case Number ile geldiğini görürsünüz. Muıhtemelen 17-18 bin dolu CN vardır. Ben geçen sene 22 bin CN ile 14500 sırasındaydım. Yine tahminen söylüyorum, sizin numara 12-13 bin arasında bir yerdedir. Hadi katılma oranı %70 olsun. 8-9 bininci olarak size gelir. Aileler de 2.2 kişi olsun geçen seneki gibi. Size vize kalır. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

benim merak ettiğim birşey var biz burda kendimizce şöyle olmuş olabilir o yüzden böyle az almışlardır diye tahminler yapıyoruz fakat konuyla ilgili ulaşabileceğimiz bir yetkili veya bu alımlarda çalışan hiç mi yoktur? bir şekilde ulaşıp sorsak neden bu ay böyle oldu, gelecek ayları neler bekliyor, planlanan nedir tam olarak? nebiliyim çok mu saçmalıyorum? mümkün değil midir böyle birşey?

maalesef bu sorulari sorabileceginiz bir yetkili bulamazsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Birkac arkadas belirtmis ama ben bu ayki sayilarla, noel ya da yilbasinin bir ilgisi oldugunu sanmiyorum. Nitekim bu mulakat tarihleri Subat icin veriliyor, gecen yil ilk 2-3 ay dusuk sayida vize verilirken Ocak ve Subat'ta hizli bir sekilde ivmelenmisti; bu yil henuz bu ivmelenmeyi dosya numaralarinda goremedik ama onemli olan dosya numaralari degil kac tane vize verildigi tabii ki. Eger bu artisa ragmen toplamda 1700+ vize vereceklerse bu ayda, o durumda gidisatta cok da sorun yok diyebiliriz.

• Sayin @arnblt bizde Antalya'dayiz ve numaramizda 22xxx' den biraz kucuk. Goruyorum ki agustosta almissiniz. Umuyoruz gec olsun da guc olmasin. Bizim de Antalya'dan Amerika'ya yolculugumuz olur.
    Sizlere de yeni hayatiniz da mutluluklar dilerim.

• @arnblt ocak ayında nasıl bir istatistik yayınlanıyor nereden takip edebiliriz ? Teşekkürler...

Benzer Başlıklar

• 22394
  • 29704
  • 10203
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |